RememBear Recenze

RememBear


RememBear je správce hesel, který vám přinesli vývojáři VPN TunnelBear. Jedná se o kanadského správce hesel, který slibuje, že vám zajistí lepší spravovatelnost vašich online účtů. Stejně jako aplikace VPN TunnelBear vyvinuté dříve, je hlavní úlohou RememBear zajistit bezpečnou správu hesel pro začátečníky dostatečně snadnou.

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Výsledkem je, že RememBear umožňuje spotřebitelům zabezpečit online účty bez bolesti hlavy, která je někdy spojena s existujícími správci hesel. Je tato služba tak snadná, jak má být? Poskytuje hodnotu za peníze? A je to stejně bezpečné jako jeho hlavní konkurenti, pokud jde o ochranu hesel?

RememBear

Rychlé statistiky

  • Země
    Kanada

Přehled RememBear

Přestože se jedná o zcela novou službu, která právě vyšla z beta verze, RememBear je již k dispozici pro Mac, Windows, iOS a Android. Kromě toho již byla vydána integrovaná rozšíření pro Chrome, Firefox a Safari (ačkoli, Opera a Edge sice nejsou aktuálně zastoupeny).

RememBear tvrdí, že chrání hesla zcela bezpečným a soukromým způsobem. A služba již byla důkladně auditována bezpečnostní firmou třetí strany (Cure53) - aby bylo zajištěno, že šifrování typu end-to-end je správně implementováno.

Pokud stále používáte stejné heslo pro více účtů, správce hesel, jako je RememBear, je pravděpodobně dobrá volba, protože vám umožní nastavit silná jedinečná hesla pro všechny vaše účty - aniž byste si je museli pamatovat na všechny.

Ceny

Dobrou zprávou je, že - stejně jako většina svých konkurentů - je RememberBear k dispozici zdarma na jedno použití. Tento bezplatný tarif může být používán jedním předplatitelem na jednom zařízení - a umožňuje tomuto uživateli ukládat a vyvolávat neomezený počet hesel. Bezplatní uživatelé však nezískají zálohu svých hesel do cloudu. Místo toho jsou jejich hesla šifrována a uložena místně - což znamená, že pokud ztratí zařízení nebo pokud dojde k jeho poškození nebo poškození, potenciálně ztratí všechna hesla. Kromě nedostatku záloh nemusí uživatelé RememBearu možná synchronizovat svá hesla napříč zařízeními.

Dobrou zprávou však je, že všichni uživatelé dostávají 30denní prémii zdarma, když se poprvé zaregistrují, což znamená, že můžete získat představu o plné verzi, aniž byste museli platit. Protože bezplatní uživatelé RememBear jsou omezeni na jediné zařízení, je třeba si uvědomit, že hesla synchronizovaná s sekundárním zařízením přestanou fungovat po uplynutí 30denní zkušební doby. Naštěstí je neuvěřitelně levné upgradovat na prémiový tarif za pouhých 3 $ měsíčně, po kterém budou moci zálohovat svá hesla a bezpečně je synchronizovat na všech svých zařízeních.

Ceny RememBear

Premium uživatelé také dostávají prioritní zákaznický servis, i když je pravda, že správci hesel nejsou druhem služeb, které obvykle vyžadují mnoho rukou. Na druhé straně, protože je to zaměřeno na začátečníky a netechníky, může být tato pomoc užitečná pro lidi, kteří se chtějí naučit zálohovat, synchronizovat, automaticky doplňovat a automaticky ukládat hesla za běhu.

Celkově se zdá, že 36 $ ročně není příliš nákladné. Je to přesně stejná cena jako například populární správce hesel LastPass. Cena je spravedlivá vzhledem k tomu, že tato služba byla prověřena a má všechny důležité funkce, které byste od správce hesel očekávali. A máte možnost je používat zdarma na dobu neurčitou, pokud nejste mocný uživatel s tuny zařízení.

Na druhé straně by dlouhodobé používání bezplatné verze mohlo mít za následek docela špatnou bolest hlavy, pokud jste mobilní nebo tabletový uživatel, který upgraduje často nebo je náchylný ke ztrátě a poškození zařízení. A nedostatek jakékoli zálohy ve bezplatné verzi lze považovat za lakomý - protože konkurenti, jako jsou NordPass a Myki, poskytují zálohy i ve svých bezplatných verzích jednotlivých zařízení..

RememBear navíc představuje bezplatné uživatele se systémem odměn, který lze využít k získání 6 $ z placeného předplatného. Tuto slevu lze získat odemknutím 5 úspěchů - mezi něž patří sdílení RememBear v sociálních sítích - a různých dalších pozitivních aktivit, jako je pozvání přátel do správce hesel.

Nakonec se uživatelé mohou rozhodnout platit Mastercard, Visa nebo AMEX. Paypal a bitcoin však nejsou dostupné způsoby platby, které mohou některé lidi odradit.

Funkce

Založit

Získání účtu pomocí RememBear je stejně snadné jako přesměrování na web a stažení požadované verze. Rozhodli jsme se pro verzi Windows a nainstalovali rozšíření Chrome - abychom otestovali funkce automatického vyplňování a automatického ukládání hesel.

Rozšíření RememBear chrome

Samostatný klient Windows se stáhl během několika sekund a poté, co souhlasil s docela standardními podmínkami služby, nainstaloval se bez problémů. Jako vždy u produktů TunnelBear, instalace byla doprovázena zábavnými hříčkami souvisejícími s medvědem.

Po instalaci jsou uživatelé vyzváni k vytvoření účtu. Chcete-li tak učinit, musíte zadat e-mailovou adresu a hlavní heslo.

vytvořit účet

Jako vždy u správců hesel s nulovými znalostmi, RememBear vám hodně připomene, abyste si pamatovali své hlavní heslo, protože je nemůžete obnovit v případě ztráty nebo zapomnění. Kromě toho poskytuje záložní kód, který je připojen k účtu kromě hlavního hesla. To vám umožní obnovit vaše hesla, pokud náhodou zapomenete své hlavní heslo.

připravte záložní sadu

Nezapomeňte, že pokud někdo získá přístup k tomuto kódu pro obnovení, může snadno obnovit váš účet a získat přístup ke všem svým heslům. Takže, kde a jak bude tento kód uložen, bude důležitý pro bezpečnost vašich hesel. Obecně doporučujeme, abyste si jej zapsali nebo vytiskli a uložili někde diskrétně offline.

Dále vám RememBear dává možnost importovat přihlašovací údaje z počítače. To je dobrý způsob, jak ušetřit čas a zajistit, aby všechna vaše předchozí hesla byla do RememBearu uzamčena od začátku. Uživatelé mají možnost importovat ze svého prohlížeče nebo importovat z předchozího správce hesel pomocí souboru CSV. Importovali jsme se prostřednictvím CSV.

drag and drop csv soubor

Líbilo se nám, že součástí tohoto procesu byla příručka o tom, jak exportovat soubory CSV, což svědčí o zaměření tohoto správce hesel na začátečníky. Když byla hesla úspěšně importována (a další veselý vtip medvěda vydržel), správce hesel nás vyzval k instalaci rozšíření prohlížeče. Tak jsme šli do toho a nainstalovali rozšíření Chrome.

Po nainstalování rozšíření Chrome se zobrazí výzva k potvrzení, zda se oba kódy (jeden v okně aplikace a druhý v okně prohlížeče) shodují. Jedná se o bezpečnostní prvek navržený tak, aby zajistil, že aplikace se spáruje bez vnějších vlivů. Po dokončení je instalace dokončena a jste připraveni začít používat RememBear k zabezpečení svých účtů.

Snadnost použití

Klient RememBear je dobře navržený a snadno se na něj dívá. Kliknutím na „přihlášení“ na pravé straně zobrazíte všechny přihlašovací údaje, které byly importovány během fáze instalace. Dále jsme se rozhodli pokračovat tím, že uvidíme, jak dobře RememBear zvládl automatické ukládání hesel do trezoru. Za tímto účelem jsme zamířili na Facebook a byli jsme rádi, že rozšíření fungovalo dobře (viditelné, protože v přihlašovacích formulářích se objevila ikona medvěda). Zadání našeho e-mailu a hesla vedlo k tomu, že rozšíření nás vybídlo k uložení hesla do úschovny.

facebook přihlaste se

S uloženým heslem jsme se vrátili na Facebook, abychom otestovali funkci automatického vyplňování, a jsme rádi, že kliknutí na přihlašovací formulář nám ​​okamžitě poskytlo přístup k heslu z našeho trezoru..

přihlaste se na facebook

RememBear vám také umožňuje vytvářet nová zabezpečená hesla pomocí generátoru hesel. Rozhodli jsme se smazat naše Facebook heslo z trezoru, abychom to mohli vyzkoušet.

Tato hesla mohou být vytvořena buď ze znaků nebo slov, a uživatelé se mohou rozhodnout zahrnout tolik velkých a malých písmen, symbolů a čísel, kolik chtějí - do hesel do 50 znaků. To je skvělá funkce, která jistě usnadní vytváření nových bezpečných hesel pro účty.

generátor hesel

Další funkcí, která se nám líbila, byla schopnost zkontrolovat sílu hesel ve vašem trezoru. Jak vidíte níže, heslo, které je složeno pouze z malých písmen, která jsou dlouhá pouze čtyři znaky, je zobrazeno s červeným pruhem, což znamená, že toto heslo je naléhavě nutné vylepšit..

tester hesel

Pro ty, kteří to potřebují, je k dispozici také funkce sdílení hesla. Pokud však používáte bezplatnou verzi, klikněte na Sdílejte medvěda vám umožní sdílet GIF medvěda. Abyste mohli sdílet hesla, budete muset upgradovat na prémiový plán. Kromě toho můžete sdílet hesla pouze s ostatními uživateli RememBear, takže budou muset stáhnout a nainstalovat bezplatnou verzi, aby dostali heslo z vašeho placeného účtu.

Stejně jako v případě jiných správců hesel vám funkce zabezpečených poznámek umožňuje ukládat poznámky pro sebe do úschovny. Tato funkce funguje bez problémů a umožňuje zaznamenávat nedefinovanou délku.

bezpečné poznámky

Kreditní karty funkce (těsně pod Zabezpečené poznámky) umožňuje ukládat podrobnosti o kartě pro použití online a znamená, že se nemusíte obávat zadávání údajů o kartě pokaždé, když narazíte na online nákupní formulář.

Nakonec kliknete na Přidat nové zařízení umožňuje synchronizovat váš účet s jiným počítačem. Abychom tuto funkci synchronizace otestovali, rozhodli jsme se nainstalovat verzi pro iOS. Naštěstí jsme mohli snadno použít QR kód od klienta Windows k synchronizaci hesel v šifrovaném formátu - připraveno k použití na našem iPadu.

skenovat podrobnosti o účtu

Přestože je v nastavení k dispozici funkce exportu, bezplatní uživatelé nemohou pomocí této funkce zálohovat svá hesla, takže zálohování cloudů a export souborů CSV jsou úplně nedostupné, pokud nezaplatíte předplatné. A stojí za zmínku, že funkce exportu není k dispozici ani při 30denní zkušební prémii.

pamatujte si prémii

Celkově jsme zjistili, že RememBear je software, který snadno splní svůj slib, že bude vhodným správcem hesel pro začátečníky..

Všechny nejdůležitější funkce jsou okamžitě k dispozici a díky bezproblémové integraci mezi pobočkou a samostatným klientem mohou uživatelé začít ukládat a vyvolávat svá hesla do formulářů bez námahy.

Nedostatek sdílení hesel a cloudového zálohování pro bezplatné uživatele je trochu bolest. To je však pochopitelné a docela standardní napříč bezplatnými správci hesel, což znamená, že by bylo nespravedlivé kritizovat tohoto správce hesel. Přesto povzbuzujeme každého, kdo vyžaduje tyto funkce (a rádi používají RememBear), aby získali placené předplatné.

Soukromí a bezpečnost

E2EE

RememBear je služba s nulovými znalostmi s end-to-end šifrováním (e2ee)

RememBear je služba s nulovými znalostmi a šifrováním typu end-to-end. Hesla jsou uložena v šifrovaném formátu, buď na místním počítači uživatele, nebo na cloudových serverech řízených RememBear. Bezplatní uživatelé nedostanou online zálohy, což znamená, že hesla jsou vždy bezpečně uložena lokálně. Tato hesla jsou šifrována pomocí silného šifrování AES-256.

Kromě nastavení hlavního hesla pro správce hesel je uživatelům automaticky přiřazen nový klíč zařízení (NDK). Tento složitý kód umožňuje uživatelům obnovit jejich hesla, pokud náhodou zapomenou své hlavní heslo. Pro zvýšení bezpečnosti se uživatelé mohou přihlásit ke svému účtu a požádat o novou NDK. To je užitečné v případě, že uživatel věří, že jeho záložní kód mohl být nějakým způsobem ohrožen.

Silné zabezpečení transportní vrstvy

Kromě silného šifrování typu end-to-end, které se používá k zabezpečení a synchronizaci hesel, RememBear používá silné zabezpečení Transport Layer Security (https). Testovali jsme RememBear pomocí Qualy SSL Labs a jsme rádi, že jsme získali A +. To znamená, že firma implementuje robustní šifrování SSL, které pomůže udržet vaše data ještě bezpečnější, když jsou přenášena na servery RememBear, když jsou zálohovány nebo synchronizovány..

Uzavřený zdroj, ale profesionálně auditovaný

RememBear je platforma s uzavřeným zdrojem, což znamená, že nemůže být kontrolován volně nebo trvale. Aby se vyhnul důsledkům vyplývajícím z uzavřeného softwaru, společnost spolupracovala s profesionální auditorskou firmou z Německa zvanou Cure53. Tato bezpečnostní společnost prověřila platformu RememBear, aby zkontrolovala implementaci svých aplikací, infrastruktury, serverů a šifrování - aby zajistila, že vše funguje tak, jak má.

Podle zprávy, která je k dispozici na webových stránkách Cure53, byla během auditu objevena pouze jedna kritická chyba. Tato chyba mohla útočníkovi umožnit využít funkci automatického vyplňování. Mluvili jsme však s RememBear a oni nás informovali, že tato zranitelnost byla od té doby opravena díky práci, kterou provedla Cure53.

Specializovaný penetrační test odborníků, jako je Cure53, je mnohem důkladnější, okamžitý a na vyžádání.

RememBear

V důsledku tohoto auditu se zdá být spravedlivé říci, že navzdory uzavřenému zdroji si uživatelé mohou být jisti, že tato platforma prošla řádnou kontrolou od skutečné auditorské firmy. Jak RememBear zdůrazňuje, „specializovaný penetrační test prováděný odborníky, jako je Cure53, je mnohem důkladnější, okamžitý a na vyžádání“ než testování s otevřeným zdrojovým kódem - což může trvat mnohem déle, než se identifikují zranitelnosti (protože nikdo není skutečně platen za důkladný audit plošina).

Někteří lidé samozřejmě mohou stále raději používat zcela otevřenou zdrojovou platformu. Zdá se však spravedlivé dospět k závěru, že soukromí a zabezpečení poskytované touto platformou jsou více než přiměřené potřebám většiny lidí.

Zásady ochrany osobních údajů

Dále jsme zkontrolovali zásady ochrany osobních údajů, abychom se ujistili, že neobsahují nic, co by vypadalo na místě. Za prvé stojí za zmínku, že společnost TunnelBear (mateřská společnost RememBear) má sídlo v Kanadě, a proto musí dodržovat zákony této země. Toto není ideální místo pro společnost zaměřenou na ochranu soukromí, nicméně to je pro RememBear kvůli jeho nulovému postoji málo znepokojivé..

Zásada uvádí, že uživatelé RememBear budou mít protokolovanou IP adresu - jak při použití webu RememBear, tak při použití služby RememBear. To nemusí být nutně problematické, ale je třeba mít na paměti, pokud jste také uživatelem TunnelBear (jako uživatel VPN můžete dát přednost tomu, aby vaši IP protokolování vůbec nezaznamenávali). Celkově však, pokud nejsou adresy IP nikdy přímo spojeny s protokoly připojení VPN, neměly by nastat žádné problémy..

Funkce zámku

Nakonec je k dispozici funkce zámku pro RememBear, která zajišťuje, že správce hesel nebude po dlouhou dobu přihlášen. Uživatelé mohou správce hesel uzamknout ručně nebo se rozhodnout, zda se má uzamknout, když počítač změní stav, například uzamčení, spánek nebo vypnutí.

Kromě toho se uživatelé mohou rozhodnout, že budou RememBear uzamknuti po uplynutí stanovené doby. Pro tento test jsme jej nastavili na 5 minut, abychom získali co největší zabezpečení. Podobně jsou rozšíření prohlížeče nastavena tak, aby automaticky vyžadovala hlavní heslo po 5 minutách a bude vyžadovat hlavní heslo pokaždé, když restartujete prohlížeč.

Žádná dvoufaktorová autentizace

RememBear bohužel v současné době neumožňuje uživatelům nastavit dvoufaktorové ověřování. To je skvělá funkce, která by uživatelům umožnila přidat do svých účtů silnou vrstvu navíc.

Zákaznická podpora

Pokud jde o vyžadování zákaznické podpory pro snadno použitelného správce hesel, skutečností je, že je málo, které by se mohly pokazit. RememBear je navržen od základů, aby vás provedl procesem importu a uložení hesel do trezoru. Na webu je k dispozici velký počet blogů, které vysvětlují některé podrobnější podrobnosti a základy používání služby..

Podpěra, podpora

To by mělo být dost prostředků, které umožní většině uživatelů uvést službu do provozu bez problémů. Pro ty, kteří to potřebují, je však e-mailová podpora (s prioritní podporou pro platící uživatele) dostupná prostřednictvím webu. Zeptali jsme se na otázku a dostali odpověď do 14hodinového okna pomocí bezplatného balíčku.

Závěr

RememBear je správce hesel, který umožňuje bezpečné a snadné ukládání a vyvolávání hesel. Díky designu tohoto správce hesel je to určitě dobrá volba pro začátečníky a kohokoli, kdo hledá při procházení webu problém s automatickým vyplňováním hesel..

Dostupnost rozšíření a samostatných klientů pro většinu populárních platforem je pro většinu spotřebitelů dobrou volbou. A protože je RememBear k dispozici zdarma, většina lidí může hned začít třídit hesla. Nezapomeňte však, že pokud je používáte zdarma po dlouhou dobu - můžete se otevírat riziku ztráty svých hesel, protože jsou uložena pouze místně a nikdy nebudou zálohována..

Skutečnost, že tento správce hesel je uzavřeným zdrojem, může některé lidi odradit. Uzavřený zdrojový kód nelze volně analyzovat, což znamená, že je obtížné ověřit, zda RememBear opravil zranitelnosti zjištěné během auditu Cure53. To znamená, že musíte společnosti důvěřovat, že udělala to, co tvrdí (s ohledem na vyřešení těchto dříve objevených problémů). RememBear však bereme na jeho slovo, když říká, že tyto problémy opravil, protože by se zdálo kontraproduktivní je neopravovat. Zda souhlasíte, je zcela na vás.

Celkově jsme zjistili, že se jedná o vynikajícího správce hesel, který svou práci provede se silným šifrováním typu end-to-end a stojí za to otestovat pomocí bezplatného účtu..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me