ShadeYou Recenze

ShadeYou

 • Ceny

  Z 2,16 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
7.6 z 10

souhrn

Přestože byla ShadeYou založena na Ukrajině, je britská VPN služba, která v roce 2017 přesunula svou základnu do Skotska. Tato VPN má skvělou vlastní aplikaci, ale je dostupná pouze pro Windows.

Zjistěte více o silných a slabých stránkách společnosti ShadeYou v tomto podrobném přehledu.

Rychlé statistiky

 • SpeedTest ProPrivacy.com (průměr)
  13 Mbps
 • Jurisdikce
  Ukrajina
 • Současná propojení
  5
 • Země
  15

Funkce

Mezi služby společnosti patří:

 • Jednodenní bezplatná zkušební verze
 • Sedmidenní záruka vrácení peněz
 • Snadná instalace a použití
 • Extra bezpečnost pro Čínu
 • Zabijte spínač
 • Dostane se do Netflix USA
 • P2P povoleno
 • Přijímá PayPal a Bitcoin a kreditní karty
 • OpenVPN, L2TP a PPTP
 • Vlastní aplikace pro Windows
 • Aplikace třetích stran OpenVPN pro Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android, Linux a směrovače

ShadeYou VPN má servery v 15 zemích. Odběratelé získají přístup k serverům ve 12 zemích: USA, Velké Británii, Nizozemsku, Německu, Ukrajině, Kanadě, Španělsku, Hongkongu, Francii, Švédsku, Rusku a Rumunsku..

Servery ShadeYouOdběratelé plánu Premium získají přístup k jednomu dalšímu serveru v USA, Švédsku a Rusku. Mají také přístup k serverům v Austrálii, Singapuru a Finsku.

Stahování torrentů je povoleno na serverech v Kanadě, Hongkongu, Nizozemsku a Švédsku. Ke stažení lze použít jeden server ve Velké Británii a na Ukrajině a dva ze čtyř serverů v USA (Chicago a New York) lze použít pro činnost P2P.

Rychlost a výkon

Zpráva VPN Speed ​​Testing Done Right vysvětluje nový systém testování rychlosti ProPrivacy.

Když do prohlížeče zadáte webovou adresu, musí nejprve jít a najít odpovídající internetovou adresu hostitele, který tuto stránku ukládá. Tato akce se provádí odkazem na server DNS. Rychlost tohoto křížového odkazu může změnit dobu načítání webové stránky v prohlížeči. Níže uvedený graf ukazuje přístupové časy DNS pro ShadeYou VPN ve srovnání s předními společnostmi ExpressVPN a IPVanish a další přední VPN, vyrovnávací paměť.

ShadeYou rychlosti přístupu k DNS

Jak vidíte, rychlosti, které všichni pro tyto VPN VPN vaires den ode dne docela vyrovnají. Shade You se vám podaří udržet blízko rychlosti ExpressVPN a IPVanish po většinu testovacího období.

ShadeYou VPN však nefunguje příliš dobře, pokud jde o navázání spojení. Přestože vedoucí výrobci v oboru zabere jen pár sekund, aby fungoval odkaz VPN, ShadeYou to trvalo mnohem déle a téměř doslova jej vytlačilo z grafu.

ShadeYou doby založení připojení

Připojil jsem se k britskému serveru VPN 2 ve Velké Británii z Nottinghamu ve Velké Británii a používal jsem rezidenční internetovou službu poskytovanou společností Virgin Media. Web IPLocation.net odkazuje na pět lokalizačních databází IP, aby informoval o skutečném umístění adresy. Tyto databáze identifikovaly umístění serveru jako Londýn. Poté jsem se připojil k serveru ShadeYou New York. Čtyři z referenčních databází IPLocation umístily tento server v NY, ale jedna řekla, že to bylo v Nigérii.

Testovací stránka ipleak.net zkoumá volání DNS, která počítač provádí přes internet, a také jeho hlášené umístění. Britský server se odhlásil jako v Londýně a jediný server DNS, který byl spatřen, byl také ve Velké Británii. Nebyl to můj běžný server DNS, takže VPN dobře skrývala moji identitu. Testovací stránka také potvrdila, že newyorský server ShadeYou umístil moji polohu jako v USA a server DNS použitý mým připojením tento dojem potvrdil. Další testovací web doileak.com potvrdil výsledky z ipleak.net

Můj poskytovatel internetových služeb nepoužívá adresy IPv6, a proto jsem nemohl otestovat úniky IPv6.

Ceny a plány

ShadeYou VPN provozuje dva různé plány služeb. Díky plánu Premium získáte přístup ke všem serverům VPN. Standardní plán je mnohem levnější a příliš se neliší od plánu Premium. Levnější plán poskytuje přístup k serverům pouze ve 12 zemích namísto 15. Kromě toho získáte mírně slabší šifrování se standardním plánem a pouze přidáte tři současná připojení namísto pěti s plánem Premium. Jinak jsou výhody obou služeb stejné.

ShadeYou ceny

Přestože mezi dvěma plány není velký rozdíl, pokud platíte za roční předplatné, měsíční plán předplatného u standardního plánu je o něco méně než polovina ceny prémiového plánu.

ShadeYou měsíční ceny

Společnost přijímá působivou škálu typů plateb.

Stínové typy plateb

Z obrázku výše uvidíte, že můžete platit bitcoiny, což vám dává skvělou příležitost k ochraně vaší identity.

Soukromí a bezpečnost

Majitelé počítačů a notebooků se systémem Windows mají to štěstí, že si mohou vytvořit vlastní aplikaci pro ShadeYou VPN. Tato aplikace není k dispozici v jiných operačních systémech. Připojení OpenVPN k VPN lze dosáhnout na počítačích Mac, mobilních zařízeních a na strojích Linux, ale pouze pomocí klientů třetích stran. Tyto další aplikace nemají tolik funkcí jako klient ShadeYou VPN, ale svou práci zvládnou. Lze jen doufat, že pracují na verzích pro jiné operační systémy.

Tato recenze se zaměřuje na vlastní aplikaci pro ShadeYou VPN. Je však třeba poznamenat, že klienti rozhraní OpenVPN connect a OpenVPN GUI jsou velmi efektivní a umožní každému bezpečně se připojit k ShadeYou.

Klienti ShadeYou poskytují uživatelům přístup k protokolům L2TP a PPTP, ale zaměříme se na OpenVPN, což je nejlepší ze tří protokolů VPN, které můžete v aplikaci použít. (PPTP je považován za nezabezpečený, takže byste se od něj měli držet dál.)

Skvělou funkcí zabezpečení zabudovanou v klientovi je schopnost zapnout přepínač zabíjení. Přepínač zabíjení zastaví přenos dat mimo tunel VPN: což zabrání úniku veškerých nešifrovaných dat do vašeho poskytovatele služeb Internetu. To také znamená, že vaše skutečná IP adresa je vždy skrytá

Šifrování

OpenVPN používá dva typy šifrování - jeden pro zajištění bezpečnosti připojení pomocí šifrovacího systému s veřejným klíčem - RSA. A hlavní šifra datového kanálu, která se používá pro šifrování a dešifrování dat. ShadeYou VPN používá pro šifrování dat šifrování AES.

Web ShadeYou VPN tvrdí, že šifrování RSA pro standardní plán používá 2048bitový klíč a Premium členové získají 4096bitový RSA klíč. Při používání standardní služby jsem však zkontroloval soubor protokolu a ukázalo se, že k připojení bylo použito 1024bitového klíče. To je problém, protože 1024bitový klíč již není považován za bezpečný.

Šifrování AES pro data používá 256bitový klíč. To je velmi dobré a odpovídá úrovni zabezpečení používané nejlepšími VPN. Slabá bezpečnost používaná pro šifrování RSA řídicího kanálu však znamená, že kdokoli, kdo může crackovat šifrovací klíč pro vytvoření relace, bude schopen zachytit klíč AES, jak je odeslán klientovi, a zpřístupnit všechny přenosy snoopers navzdory zdánlivě silné šifrování používané pro data.

Opatření

Zásady ochrany osobních údajů služby jsou zcela jasné, že neuchovává žádné záznamy. To by vysvětlovalo, proč má společnost dostatečnou důvěru, aby umožnila stahování P2P na serverech v USA, Velké Británii a Kanadě. Tyto země mají velmi aktivní orgány činné v trestním řízení, které jsou připraveny obrátit se na správce souborů a také pomáhají držitelům autorských práv při stíhání těch, kteří mají přístup k zábavě bez placení.

Lidé, kteří nelegálně stahují soubory, riskují. I když se stahování filmu může zdát docela neškodnou činností, porušuje zákon. Torrentery musí pokrýt své stopy a VPN je ideálním nástrojem pro tento druh ochrany identity. Pokud však VPN uchovává záznamy o připojení a činnosti svých zákazníků, mohou tyto záznamy vyhodit váš kryt. Nezáleží na tom, zda zaměstnanci společnosti VPN prohlásí, že by tyto záznamy nikdy nepředali, protože pokud jim bude předložen soudní příkaz, musí.

Situace, kterou ShadeYou VPN vytvořila, je ideální. Pokud na dveře dorazí právníci autorských práv nebo policie, nejsou k dispozici žádné informace, které by bylo možné zabavit. Díky této službě VPN je tedy vaše identita účinně chráněna.

Snadnost použití

Domovská stránka webu je atraktivní a obsahuje prezentaci obsahující děsivá fakta, která návštěvníky webu motivují k uzavírání předplatného VPN.

ShadeYou Recenze

Informace na webu se dotýkají všech důležitých otázek ochrany soukromí a vysvětlují okolnosti, kdy by lidé potřebovali VPN a jak by služba mohla pomoci. Prodejní plácat na domovské stránce nejde příliš podrobně o tom, jak VPN funguje, ale to není neočekávané na prodejní stránce. Tato stránka je dobře naplánovaná a byla zjevně sestavena profesionální společností zabývající se webovým designem. Hlavním navigačním kanálem pro web je krátká nabídka v horní části každé stránky. Některé položky nabídky vedou k rozbalovacím menu, které obsahuje více položek navigace.

Při rolování dolů po stránce zůstane nabídka v okně pevná. V zápatí stránky je více odkazů a také kontaktní informace.

ShadeYou zápatí

Celkově vzato má stránka uklidňující profesionální tón. Další příjemnou funkcí je možnost přepnout jazyk stránek z angličtiny do ruštiny.

Web obsahuje blog, který je přístupný z podnabídky Podpora, kde se nazývá "Zprávy."

Blog není provozován jako zpravodajská služba, ale obsahuje některé zajímavé články o bezpečnostním a soukromém průmyslu a také oznámení o rozšíření služby.

Když se přihlásíte ke službě, můžete se přihlásit na web. Na rozdíl od mnoha VPN služeb však ShadeYou VPN nemá klientskou oblast. Přihlašovací údaje poskytují pouze přístup ke stažení aplikace pro aplikaci, která se zobrazí v horní části webu nad nabídkou. To není žádná velká výhoda, protože aplikaci lze stáhnout ze stránky, která je přístupná každému na internetu "Připojit" oblast horního menu.

Podpěra, podpora

Položka nabídky Podpora poskytuje přístup ke všem informacím a kontaktním stránkám webu. Zde najdete odkaz na blog. Na stránku FAQ se také můžete dostat z podnabídky Podpora.

Stránka FAQ by byla skvělým místem pro společnost, aby mohla poskytovat hlubší technické informace o službě - informace, které by byly nevhodně podrobné pro prodejní účely domovské stránky. V odpovědích na časté dotazy však žádný takový detail neexistuje.

Zápatí obsahuje e-mailovou adresu oddělení podpory. Můžete však také poslat zprávu z webu. Položka Zpětná vazba v podnabídce Podpora vede k jednoduchému kontaktnímu formuláři.

Odpověď můžete očekávat e-mailem během jednoho dne.

Na webu ShadeYou VPN existuje živé chatovací zařízení. Je přístupný přes zelenou kartu, která je viditelná v pravém dolním rohu stránky. Tato karta zůstává na svém místě, když posouváte stránky na webu nahoru a dolů. Pokud na helpdesku nikdo nepracuje, přečte se štítek na kartě chatu "Pošlete nám zprávu." Bohužel, po několikadenní návštěvě webu jsem nikdy neviděl aktivní chatovací zařízení.

Po kliknutí na zelenou kartu se otevře okno zprávy.

Tato zpráva se týmu podpory nedostane rychleji než zprávy zadané na stránce Zpětná vazba. Obdržíte e-mailovou odpověď na dotazy, které zadáte v okně chatu.

Zkušební verze zdarma

Můžete vyzkoušet standardní službu 24 hodin pomocí bezplatné zkušební verze. Chcete-li to získat, klikněte na tlačítko zkušební verze zdarma na domovské stránce.

Tlačítko vás provede velmi jednoduchou formou. Chcete-li se zaregistrovat, stačí si vytvořit uživatelské jméno, zadat e-mailovou adresu a vytvořit heslo. Pokud si nepřejete uvést svou běžnou e-mailovou adresu, můžete si založit nový účet pro webmail. Nezapínejte však pouze hotovou e-mailovou adresu. Musí to být e-mailový účet, ke kterému máte přístup.

Obdržíte e-mail. Kliknutím na potvrzovací odkaz v e-mailu aktivujte svůj účet.

Aplikaci si můžete stáhnout a nainstalovat před registrací bezplatného účtu nebo placených plánů. Dokud však nemáte aktivní účet, nebudete ji moci používat.

Registrace

Abyste mohli uzavřít předplatné, musíte si založit účet. Pokud jste vyzkoušeli bezplatnou zkušební verzi, již máte účet. Pokud ne, je to váš první úkol, jakmile stisknete "Připojte se k VPN" pod popisem požadovaného plánu. Ty se zobrazují vpravo dole v dolní části domovské stránky, na které se rychle dostanete kliknutím na "Ceny" v nabídce. Formulář Thesign-upp je úplně stejný jako formulář pro bezplatnou zkušební verzi.

Po vytvoření nebo přihlášení ke svému účtu se vrátíte zpět k popisům plánů. Vyberte dobu trvání a plán, který chcete, a stiskněte "Připojte se k VPN."

Chcete-li pokračovat, vyberte preferovaný typ platby. Následující obrazovka závisí na zvoleném způsobu platby. Jakmile však bude platba zúčtována, obdržíte e-mail s potvrzením platby.

Pokud jste tuto aplikaci ještě nestáhli, měli byste to udělat v této fázi.

Klient VPN systému ShadeYou Windows

Instalační program vytvoří zástupce na ploše. Kliknutím na tuto aplikaci otevřete aplikaci.

Při prvním otevření aplikace se budete muset přihlásit. Klikněte na "Zapamatuj si mě" , takže v budoucnu nebudete muset zadávat přihlašovací údaje.

Aplikace je velmi malá, ale má všechny funkce, které potřebujete.

Velký posuvník v horní části aplikace je jeho nejatraktivnější funkcí. Před zapnutím sítě VPN je však třeba zkontrolovat několik nastavení. Prvním aspektem VPN, který dostanete ke změně, je šifrovací protokol. Možnosti jsou OpenVPN, PPTP a L2TP. Je lepší nechat to jako OpenVPN.

Dále se podívejte na nastavení portu. Pokud se chystáte stahovat, hrát online hry, sledovat streamovaná videa nebo používat aplikaci pro internetové telefonování, měli byste lépe změnit toto nastavení na port UDP, protože UDP je rychlejší než TCP.

Výběr portu ShadeYou

Umístění serveru, které vyberete, je důležité, pokud se chcete dostat na geograficky omezené weby. Musíte vybrat server, který je ve stejném okrese jako web nebo video služba, ke které chcete přistupovat.

Výběr serveru ShadeYou

Pokud chcete stahovat pomocí systému BitTorrent, vyberte server, který má slovo "torrent" vedle toho.

Před zapnutím VPN je třeba zvážit několik dalších nastavení. Na další stránce aplikace jsou pryč a dostanete se k nim stisknutím symbolu ozubeného kolečka v pravé dolní části okna. V nabídce ozubeného kola vyberte možnost Nastavení.

Nastavení aplikace ShadeYou

Na této obrazovce je k dispozici přepínač kill. Měli byste to zapnout. Na této obrazovce můžete také změnit jazyk aplikace. Klikněte na "Bezpečný" (což by asi mělo být "Uložit"), abyste se dostali zpět na hlavní obrazovku aplikace. Nyní můžete klepnutím na posuvník zapnout VPN.

Aplikace ShadeYou je připojena

Klepnutím na posuvník znovu VPN vypnete.

Streamovací služby

Když jsem se připojil k serveru ShadeYou Spojeného království 2, testoval jsem přístup na britské video servery. VPN se dostala přes proxy detekční systémy BBC iPlayer. Také jsem byl schopen sledovat videa na webových stránkách ITV a Channel 4. Bohužel, Netflix UK mi nedovolil sledovat videa.

Připojil se k New York Serveru ShadeYou a poté vyzkoušel americké video weby. Podařilo se mi dostat do Netflix USA. ABC však detekoval VPN a zablokoval mě. NBC a CBS mi umožňují sledovat videa.

Jiné platformy

Aplikace ShadeYou je k dispozici pouze pro Windows. Uživatelé systému Windows mohou také nastavit L2TP a PPTP ručně v síťových nastaveních operačního systému a mohou se také rozhodnout použít aplikaci třetích stran s názvem OpenVPN GUI. Tato aplikace byla napsána lidmi, kteří vyvinuli protokol OpenVPN, což znamená, že je velmi bezpečný. Nemá však velmi dobré uživatelské rozhraní a neobsahuje přepínač zabíjení.

ShadeYou operační systémy

Pokud máte Mac OS X, můžete L2TP a PPTP nastavit ručně. V systému MacOS nemůžete mít PPTP, ale můžete vytvořit připojení VPN L2TP ručně. V obou těchto operačních systémech můžete zdarma nainstalovat Tunnelblick a používat OpenVPN.

V systému Android a iOS můžete nainstalovat OpenVPN Connect, který, stejně jako GUI OpenVPN, byl vytvořen organizací OpenVPN. Můžete také nastavit připojení PPTP a L2TP ručně na obou těchto operačních systémech, s výjimkou pro iOS verze 10 a novější, která nepodporuje PPTP.

Na počítačích se systémem Linux lze nastavit verzi OpenVPN. Můžete nastavit připojení OpenVPN na DD-WRT a Tomato routery a L2TP a PPTP VPN protokoly jsou k dispozici pro ruční nastavení na routerech Synology.

Závěrečné myšlenky

ShadeYou má skvělou malou aplikaci a bude to skvělé, když bude spuštěna na všech operačních systémech. Společnost je statečná a nabízí ochranu P2P na serverech v USA, Kanadě a Velké Británii, ale jejich zásady ochrany osobních údajů jsou dostatečně komplexní, aby chránily torrentery.

Oddělení zákaznické podpory tuto službu VPN deaktivuje. Živé chatovací zařízení je vynikajícím prvkem, nebo by to konečně bylo, kdyby se ho zúčastnilo. Zdá se, že podpůrný tým nepracuje nepřetržitě a trvá příliš dlouho, než na ně dostane odpověď.

ShadeYou má jádro vynikající služby a pokud se může přidat na více serverech, pravděpodobně získá velkou zákaznickou základnu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me