Shellfire Box Recenze

Shellfire Box


 • Ceny

  Z 6,25 $
  / Měsíc

ProPrivacy.com Skóre
6 z 10

souhrn

Stejně jako u jiných podobných zařízení je i diminutivní router Shellfire Box VPN nesmírně podmaněný pro každodenní použití. Jak vidíme v této recenzi Shellfire Boxu, jinak to funguje docela dobře. Vzhledem k tomu, že to stojí jen nepatrně více, než plán VPN PremiumPlus společnosti Shellfire, je jeho nákup pro uživatele Shellfire naprosto nevhodný. Jeho potenciál cestovního routeru, který je vhodný pro nenáročné úkoly, může stačit také k tomu, aby k této službě přilákali další uživatele VPN.

Ceny a plány

Náklady na schránku Shellfire Box stojí 69,95 EUR (přibližně 75,00 $), s ročním předplacením plánu VPN PremiumPlus společnosti Shellfire. To funguje za velmi rozumných 6,25 $ měsíčně.

Stojí za zmínku, že tato cena je jen o něco nižší než 5,60 $ měsíčně (pokud se platí ročně), společnost Shellfire obvykle účtuje poplatky za svůj VPN plán PremiumPlus. Takže pokud se chystáte přihlásit k odběru Shellfire, bylo by docela hloupé nechat router získat také.

Je také možné zakoupit krabici s dvouletým plánem PremiumPlus VPN. To funguje kolem 5,30 $ za měsíc.

Shellfire Box Recenze ceny

Platba probíhá přes PayPal, kreditní / debetní kartou, bankovním převodem, Paysafecard nebo HiPay. Je možné platit v bitcoinech, ale protože router musí být doručen na fyzickou adresu, je těžké zjistit, jaké výhody to přináší soukromí..

Funkce VPN

Úplný přehled o službě VPN tohoto poskytovatele naleznete v mé recenzi sítě Shellfire VPN. Plán PremiumPlus poskytuje neomezenou šířku pásma, ale je k dispozici pouze na vybraných serverech.

Uživatelé PremiumPlus mají přístupové servery ve 31 zemích, ale pouze 24 z nich bylo dostupných prostřednictvím rozhraní Shellfire Box. A opět ne všechny z nich nabízejí neomezenou šířku pásma.

Uživatelé Shellfire jsou obvykle omezeni pouze na jediné souběžné připojení. Stejně jako u všech směrovačů VPN však můžete k zařízení Shellfire Box připojit najednou neomezený počet zařízení.

Pokud si koupíte Shellfire Box, můžete také použít běžnou službu Shellfire VPN. Ale díky jedinému souběžnému připojení nemůžete současně používat Box a softwarové připojení.

Specifikace hardwaru směrovače

Malý Shellfire Box vypadá velmi podobně jako Anonabox (kromě toho, že je bílý). Měří pouhých 6,5 x 4,5 x 2,8 cm a má péřové světlo o hmotnosti nižší než 30 gramů.

Je možné instalovat hardware dostatečně výkonný, aby zvládl přísné požadavky na zpracování šifrování a dešifrování OpenVPN v tak nepatrné krabici? Uvidíme.

Úplná specifikace hardwaru je:

 • Na čipu: MediaTek MT7620n
 • Rychlost procesoru: 580 MHz
 • Paměť RAM: 64 MB DDR
 • Kabelová síť: 2 x Ethernet 100 Mb / s (přepnuto)
 • Ethernetový čip: MediaTek MT7530 (SoC)
 • Ethernetový přepínač: MediaTek MT7530 (integrovaný)
 • Bezdrátová síť: 2,4 GHz 802,11b / g / n MiMo 2x2: 2
 • Bezdrátový čip: MediaTek RT5390 (SoC)

To je do značné míry srovnatelné s podobným hardwarem, jaký mají například Anonabox, PandaPow a Betterspot, což se v našich rychlostních testech chovalo špatně.

Zařízení Shellfire Box používá bezdrátový standard 300 Mbps 802.11n (maximum). To je asi třikrát pomalejší než současný standard 802.11ac.

Rovněž stojí za zmínku, že ethernetové porty 100 Mb / s nejsou nejen pomalejší než současný standard Gigabit (1 GigE), ale jsou také pomalejší než ethernetové porty 300 Mb / s používané většinou ostatních zařízení ve své vlastní třídě..

Shellfire Box je napájen přes micro-USB port (bez baterie).

Fyzický design

Shellfire Box 2

Je to malá bílá plastová krabička se dvěma ethernetovými porty a micro-USB napájecím portem na jedné straně. Zařízení také sportuje plnohodnotný USB port, ačkoli účel tohoto není jasný. Po připojení k napájecímu zdroji se rozsvítí modrá LED

Shellfire Box 1

Součástí balení je také 30cm ethernetový kabel, 1m napájecí kabel USB (bez síťového konektoru) a výklopný Průvodce rychlou instalací (v angličtině a němčině).

Soukromí

Shellfire uvádí, že „Nezaznamenáváme žádná data o připojení.“ Ale znovu, také, že „Surfujete absolutně bezpečně a anonymně!“ Opravdu si přeju, aby poskytovatelé VPN přestali říkat toto.

Shellfire přesně ví, kdo jste přes vaši IP adresu, a mohl si protokoly kdykoli se rozhodnout, takže nejste při používání služby žádným způsobem anonymní.

Když se Shellfire blíže podívá na své zásady ochrany osobních údajů, říká to,

„Údaje o připojení a použití (například přenosy souborů, časy připojení) se shromažďují, pouze pokud jsou požadovány jako prostředky účetnictví. To neplatí pro paušální sazby. “

Vzhledem k tomu, že všechny jeho plány VPN (včetně tohoto směrovače) používají paušální tarify, zdá se, že Shellfire je skutečná služba bez protokolování. Yay!

Společnost Shellfire sídlí v Německu, které patří mezi nejsilnější zákony na ochranu soukromí na světě. Nové zákony o dohledu a povinném uchovávání údajů se však v tomto směru odštěpují. Mnozí se obávají, že se situace zhorší. Více informací naleznete zde.

Jak tomu ale rozumím, nové povinné zákony o uchovávání dat se v současné době nevztahují na poskytovatele VPN.

Německá zpravodajská služba (BND) kromě výše uvedeného problému aktivně monitoruje německé občany a úzce spolupracuje s GCHQ a NSA.

Německo se proto obvykle nepovažuje za ideální místo k založení služby VPN zaměřené na soukromí. O pověsti svých zákonů na ochranu osobních údajů však o této otázce existuje diskuse.

P2P je povoleno, ale pouze na finském serveru.

Bezpečnostní

Shellfire používá sdílené IP adresy.

„Jako naši šifru používáme OpenVPN s AES-256-CBC ... Používáme 2048bitové klíče a certifikáty RSA. DHE se používá pro dopředné utajení. “

Handshake je pravděpodobně HMAC SHA-1, což je v pořádku. Tato nastavení šifrování nejsou ničím velmi nadšeným, ale odpovídají našemu minimálnímu doporučení pro „zabezpečené“ připojení VPN, které by mělo být v dohledné budoucnosti odolné vůči jakékoli známé formě útoku..

Více informací o tomto tématu najdete zde.

Webová stránka

Viděl jsem hezčí témata na webových stránkách, ale Shellfire svou práci dokončil. Na webu však není velké množství informací. Verze v anglickém jazyce (stránka je k dispozici také v němčině a francouzštině) zjevně nepíše rodilý mluvčí, ale přesto je dostatečně snadno srozumitelný.

Podpěra, podpora

Kromě Průvodce rychlou instalací, který je součástí balení, je k dispozici ukázkové video, které vás provede procesem nastavení. Všechny tyto pokyny jsou pouze pro Windows. Ale abych byl upřímný, nastavení je tak snadné, že by na tom opravdu nemělo záležet.

Kromě toho se podpora redukuje na e-mail společnosti Shellfire. To lze provést prostřednictvím webového formuláře, e-mailu, Facebooku nebo Twitteru. K dispozici je fórum, kde můžete klást otázky, ale v současné době je téměř veškerý obsah v němčině.

Shellfire odpověděl na mé otázky poměrně rychle (během několika hodin) a jeho odpovědi byly dobře informované a užitečné.

Proces

Registrace

Objednávání Shellfire Boxu vyžaduje poskytnutí úplných kontaktních údajů. Jak již bylo řečeno, doručení vyžaduje fyzickou adresu, takže zde není ani zdaleka nic vyhýbavého.

Doručení do Německa trvá dva až tři dny (očekávat delší, pokud mimo Německo, a zejména mimo EU).

Připojení k Shellfire Boxu

Směrovač je předem nakonfigurován pro službu Shellfire PremiumPlus. Chcete-li jej použít, jednoduše jej připojte k modemu pomocí kabelu Ethernet (je součástí dodávky) a zapněte jej pomocí zástrčky USB nebo zdroje napájení. Poté můžete zařízení připojit k Boxu prostřednictvím ethernetového portu nebo WiFi, podle připojení k normálnímu routeru.

Opravdu to nemohlo být snazší (ale nezapomeňte připojit WAN port k modemu, ne ten LAN, jak jsem to dělal zpočátku!).

Rozhraní směrovače

Stejně jako u většiny VPN routerů je Shellfire Box spravován přes webové rozhraní. Jednoduše se přihlaste na zadanou webovou stránku v prohlížeči a použijte poskytnuté heslo.

Rozhraní Shellfire 1

Rozhraní OpenWRT je opravdu tak jednoduché, jak může být. Seznam serverů lze třídit podle umístění a typu (rychlost).

Můžete si vybrat mezi OpenVPN přes UDP nebo TCP. „Skryté připojení TCP“ téměř jistě znamená použití portu TCP 443. Informace o tom naleznete v části Jak obejít bloky VPN.

Výkon WiFi

Shellfire Box využívá pásmo 2,4 GHz s duálními prostorovými toky MIMO. To mu dává teoretickou maximální rychlost 300 Mbps. Testoval jsem výkon WiFi v místní síti pomocí aplikace WiFi Speed ​​Test pro Android s telefonem umístěným vedle routerů. Dosah byl asi pět metrů.

Test rychlosti WiFi

Výkon sítě Shellfire Box VPN (testy rychlosti, DNS, WebRTC a IPv6)

Všechny testy byly provedeny pomocí mého optického připojení UK 50 Mbps / 3 Mbps připojeného k Shellfire Box. Použil jsem režim UDP. Pro srovnání s výsledky, které jsem dosáhl pomocí softwarové služby Shellfire VPN, navštivte mou recenzi Shellfire VPN..

Shellfire Box dolů

Shellfire Box up

Grafy ukazují nejvyšší, nejnižší a průměrnou rychlost pro každý server a umístění. Další podrobnosti naleznete v našem vysvětlení testu plné rychlosti.

Při použití schránky Shellfire můžete očekávat ztrátu rychlosti stahování přibližně 85–90%. To je zcela v souladu s jinými zařízeními ve stejné třídě a jasně ukazuje, že hardware v těchto malých krabičkách prostě není dostatečně výkonný, aby zpracoval signál VPN při jakékoli rychlosti..

Všimněte si, že výsledky VPN softwaru Shellfire VPN, které jsem dosáhl, byly stejně zklamáním, ale pevně věřím, že hlavním problémem s krabicí je nedostatek hardwaru..

Únik Shellfire Boxu

Při používání Shellfire Boxu jsem nezjistil žádné úniky DNS IPv4 nebo úniky WebRTC. Všimněte si, že můj poskytovatel internetových služeb (Virgin Media UK) nepodporuje protokol IPv6, takže nemohu testovat úniky IPv6. Doufejme, že se tato situace v blízké budoucnosti změní.

Všimněte si, že WebRTC detekoval mou interní síťovou adresu (což také ukazuje, že router používá bránu NAT, tedy soukromou adresu [RFC1918]). To však nelze použít k identifikaci mě, nepředstavuje to únik IP.

Pomocí routeru jsem mohl přistupovat k BBC iPlayer i US Netflix.

Jiné platformy

Jak již bylo uvedeno, z VPN může mít prospěch jakékoli zařízení podporující internet, jednoduše připojením k routeru.

Shellfire Box Review: Závěr

Líbilo se mi:

 • Malý a lehký (i když to má důležité důsledky)
 • Jen o pár dolarů ročně více, než platit za program pouze pro software
 • Žádné záznamy (vůbec)
 • Žádné úniky IP
 • BBC iPlayer a US Netflix fungují
 • Dobré šifrování s perfektním dopředným tajemstvím

Nebyl jsem si tak jistý:

 • Německo pravděpodobně není ideální místo

Nesnášel jsem:

 • Velmi sloooowww
 • Omezený počet serverů PremiumPlus (plná rychlost)

Hlavní problém s Shellfire Boxem je stejný problém, který trápí všechna podobná zařízení. Do tak malé a levné skříňky jednoduše nemůžete připojit hardware potřebný k rychlému zpracování připojení VPN. Výsledkem je ztráta rychlosti stahování 85–90%.

Pro každodenní použití bude většina uživatelů nepřijatelná. Pokud ale přesto plánujete nákup plánu Shellfire VPN PremiumPlus, Shellfire Box je bez přemýšlení. Koneckonců, to stojí méně než 6 dolarů více než nákup plánu PremiumPlus samostatně!

Kromě problémů s rychlostí funguje Shellfire Box dobře. Nastavení je směšně snadné a vaši IP adresu nevnikne. Proto by to mohlo být užitečné jako cestovní router, který vás udrží v bezpečí při provádění nenáročných úkolů na internetu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me