Supernet Recenze

Supernet

ProPrivacy.com Skóre
5 z 10

souhrn

Aktualizace: Tato služba VPN již nefunguje.

Freeware má vždy tendenci přinést okamžitý nápor radosti, zejména pokud jde o VPN - Supernet není výjimkou. Představovali byste si, že nejúspornější varianta by mohla být také ta nejlepší. To je sice pravda, ale služby VPN mají tendenci zhruba do určité míry korelovat kvalitu s cenou. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o vztahu cena-výkon a více o Supernetu.

Funkce

Při procházení webu Supernet se zdá, že služba spadá pod mateřskou společnost s názvem Vpnster, která nabízí podobný produkt jako Supernet. Tady jsou věci trochu zakalené. Vpnster je pod další mateřskou společností Roibax LLC, která provozovala také třetí službu VPN (Hideninja). Nedělejte si starosti, pokud tento odstavec vyvolal určitou nejistotu - aniž by spěšně spekuloval - zdá se, že tento vrstvený zmatek, pokud jde o to, kdo přesně vede to, co je odpovědné za jakékoli problémy, může být úmyslný ze strany odpovědné osoby nebo osob. To velmi dobře nemusí být, ale zmatek zůstává nezměněn.

Jediné servery, které jsou v současné době k dispozici, jsou umístěny v EU a Rusku, bohužel ponechávají většinu zeměkoule v daleko geografické blízkosti k optimálnímu serveru každého jednotlivce. Jasnou stránkou je, že se zdá, že neexistují žádné limity pro simultánní připojení, nebo alespoň dvě zařízení mohou být připojena najednou. V notebooku jsem použil telefon Android a Google Chrome současně bez problémů, pravděpodobně kvůli neexistujícímu registračnímu procesu.

Rychlost a výkon

Dobrá zpráva, Supernet během testování obdivuhodně fungoval, a to jak ve Velké Británii, tak na americkém serveru. Pro první z nich je průměrná rychlost 15 Mb / s, s téměř 5 Mb / s proti proudu, více než adekvátní a nejedná se o špatný výpadek z připojení 30 MB / s naším testovacím ISP..

Americké rychlosti byly - jak se očekávalo pomalejší - ale stále dost slušné pro většinu potřeb procházení a streamování, s průměrnou rychlostí stahování 9 Mb / s a ​​rychlostí uploadu 4 Mb / s (pouze hrubý jeden až dva Mb / s snímek z testu amerického serveru bez VPN ). Supernet jako celek je ve střední až vyšší úrovni s rychlostí VPN a pouze dva servery sdílejí zátěž, což si zaslouží chválu.

Připojení a odpojení v prohlížeči Chrome nebo Androidu bylo téměř okamžité a připojení se ukázalo jako stabilní díky streamování hodinové epizody západní klasiky HBO Deadwood.

1 měsíc

0,00 $
za měsíc

Cena

Supernet jsou zcela bezplatnou službou VPN, bez skrytých poplatků za aplikace nebo předplatného na úrovni úrovně. Software můžete najít a stáhnout v obchodě Google Play nebo prostřednictvím webu Supernet. Proto je služba bezplatná: reklamy. Během této kontroly se však neobjevily žádné reklamy, což bylo v přeplněném marketingovém prostředí roku 2016 osvěžujícím překvapením.

Mnoho konkurentů nabízí bezplatné plány, ale pouze jako dočasné zkušební nabídky, které následně vyžadují zakoupení plné verze. A co víc, tyto „bezplatné“ plány mají často datové limity, omezení rychlosti nebo méně serverů.

Zřídka narazíte na poskytovatele VPN, který nabízí aplikaci bez blokování zcela zdarma. Proto by stálo za to vzít si věci se zrnkem soli nebo zvážit, jak jiná společnost chce nebo potřebuje zpeněžit služby VPN - být nad palubou a poskytovat vysokou úroveň soukromí a zabezpečení - zatímco Supernet dokáže tyto služby poskytovat zdarma.

Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, proč, nebo se podívejte na naši nabídku některých z nejlepších levných (do 7 $ měsíčně) VPN.

Snadnost použití

Navigace na webové stránce Supernet byla velmi snadná a informace byly obecně dobře rozloženy na jedné nepřetržité stránce. Jednou z dusných věcí by bylo přetížení grafiky na domovské stránce. Spojte to s tím, že se stránka vstupní stránky chvíli posouvá dolů, může být obtížné načíst při pomalejších rychlostech připojení nebo při používání mobilního zařízení.

Supernet běží na minimálních týdenních aktualizovaných stránkách na: Facebook, Google+, Twitter a VK (od poloviny února 2016 jsou od 3. září 2016 zveřejněny znovu). Zběžné procházení starými příspěvky ukazuje kromě obecných výpadků služeb nebo aktualizace PSA také zaměření na obecné zabezpečení a webové zprávy..

Služby zákazníkům

Podpora LiveChat bohužel v současné době neexistuje. Navíc je navigace do oblasti kontaktů pro podporu z hlavního webu trochu složitější. Nejprve musíte jít do obchodu Google Play a poté najít odkaz, který vám pomůže na Zendesku. Samotný odkaz byl aktivní, když jsem poprvé začal psát tento kus, ale momentálně je dole. E-mail, který jsem předtím odeslal prostřednictvím odkazu nápovědy, byl potvrzen, ale neobdržel žádnou odpověď.

Bylo by třeba, aby se Supernet důrazně zaměřil na zlepšení jejich podpory, protože se zdá, že v současné době žádný neexistuje (nebo je z nějakého důvodu dole)..

Soukromí a bezpečnost

Supernet sídlí v Rusku a teoreticky by mohl podléhat ruským vládním zásahům nebo jinému dohledu (i když většina poskytovatelů VPN je také omezena stejnými možnostmi).

Supernet v současné době nabízí pouze pět serverů, každý z nich v USA, Velké Británii, Lucembursku, Rusku a Nizozemsku. Geograficky tenké výběry pro velkou část Asie, Austrálie, Jižní Ameriky, Afriky, i když jsou plánovány aktualizace!

Při pohledu na fiasko Hola (z pohledu ochrany soukromí a transparentnosti) je důležité si dát pozor, aby společnosti někdy jednaly bez toho, aby jejich uživatelé měli na srdci nejlepší zájmy. V tomto konkrétním případě byla šířka pásma uživatelů prodávána bez jejich vědomí, což je potenciálně ponechává odpovědným za trestné činy spáchané pomocí jejich IP adresy, a to i přesto, že uživatelé instalovali Holu v dobré víře a jednali jako takové při používání služby. To není zaměřeno na to, aby vás vyděsilo od Supernetu, nebo je nějak přirovnal k Hole (prsty zkřížené), jen připomínka due diligence.

Nyní pojďme diskutovat o šifrování podle toho, jaké závěry lze vyvodit ze šifrovacích protokolů Supernetu, které se týkají toho, jak nejsou zveřejňovány a odpovědi zůstaly nezodpovězeny. Vzhledem k tomu, že jde o uzavřený zdrojový software (a kvůli nereagování), není jasné, jaké formy šifrování se používají v rozšířeních Supernet a mobilních klientech. Stahování souboru APK se ukázalo jako neplodné, jako skenování webových stránek a stahování obchodů v tomto ohledu.

V této poznámce by uživatelé, kteří se zajímají o soukromí, ale stále chtějí bezplatnou VPN, měli hledat poskytovatele používající OpenVPN, nejlépe s ověřením SHA-2 a bitem AES-256, i když výchozí ověřování šifrováním BF a SHA-1 je lepší než nepoužívat VPN k začátku.

Bylo překvapivě skvělé vidět žádné jednoduché úniky DNS. Vývojový tým Supernet však IPv6 a WebRTC řádně nezohlednil. Tyto úniky by byly něčím, co by bylo třeba vzít v úvahu, pokud by se skutečně zajímaly o anonymitu a bezpečnost - více na vysoké úrovni každého slíbeného. Přejděte na test-ipv6.com a zkontrolujte první z nich, zatímco ipleak.net zobrazí jakékoli úniky WebRTC nebo jiné úniky DNS.

Ti, kteří nedávno aktualizovali Windows 10, by měli zejména hledat úniky DNS vyplývající z továrního nastavení.

Závěrečné myšlenky

Uživatelé, kteří hledají vysokou úroveň ochrany osobních údajů a zabezpečení, na rozdíl od odblokování a potřeb on-the-go, by se měli důkladně podívat na další služby, protože současná nejasná právní a firemní situace ponechává několik důležitých poskytovatelů VPN, kteří se potýkají s Supernetem. Pokud hledáte řešení VPN, které je intuitivní a snadno nastavitelné (nezapomeňte zdarma!), Pak pro vás může být Supernet to pravé. Klepnutím na odkaz níže si je můžete vyzkoušet sami, nebo si neváhejte prohlédnout další agregáty nejlepších bezplatných sítí VPN a získat další možnosti..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me