Tresorit Recenze

Tresorit


Tresorit je jedno z nejlépe hodnocených řešení cloudového úložiště, které je v popředí pevně v oblasti soukromí a zabezpečení.

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Služba je založena ve Švýcarsku a díky přísným federálním zákonům a předpisům v zemi nabízí tato služba téměř bezkonkurenční úroveň soukromí. Podle samotné společnosti je bezpečnost Tresoritu bezkonkurenční a získává důvěru 10 000 organizací po celém světě. Toto je pravidelně testováno odborníky z nejznámějších institucí, přičemž každá z nich nemůže šifrování přerušit.

Líbí se

 • Šifrování s nulovými znalostmi
 • Umístěný ve Švýcarsku
 • Ochrana integrity klienta
 • Uživatelsky přívětivý
 • Příručky o shodě GDPR pro podniky
 • Dvoufázová autentizace
 • Dobrá podpora napříč platformami
 • Verze souboru

Nelíbí se

 • Není otevřený zdroj
 • Některé funkce jsou uzamčeny za velkou cenovkou

Ceny

Volný, uvolnit

0,00 $
za měsíc

Pojistné

6,67 $
za měsíc

Sólo

16,00 $
za měsíc

Tresorit má několik balíčků vhodných pro osobní, profesionální i firemní uživatele. Ceny pokrývají všechny konce trhu, přičemž funkce se přizpůsobují zvýšení. Naštěstí všechny úrovně zahrnují nulové znalosti, dvoufaktorové ověřování, vestavěné šifrování typu end-to-end a integraci aplikace Outlook. Tresorit slibuje, že své ruce pevně drží mimo šifrovací klíče.

Prémiová osobní úroveň je nejlevnější a poskytuje přístup k 200 GB úložného prostoru až pro 5 samostatných zařízení, obnovu verzí až 10 verzí a historii aktivit v délce 90 dnů. Balíček Solo, zaměřený na svobodné povolání a profesionální uživatele, odstraňuje uzávěry pro obnovu verzí a historii aktivity a zvyšuje šifrované úložiště na 2 000 GB na 10 zařízeních. Tato úroveň také umožňuje uživateli ovládat oprávnění, sdílet soubory s odkazy chráněnými heslem a přístupovými protokoly pro sledování.

Týmy uživatelů budou chtít obrátit pozornost na různé obchodní a podnikové nabídky, které zahrnují většinu výše uvedených funkcí. Ať už hledáte schopnost integrace aktivního adresáře, přidání správy digitálních práv, vymazání systému na dálku, přidání admin API nebo hraní s vlastními funkcemi, vyplatí se vyzkoušet balíčky pro sebe, protože mezi nimi existuje velký rozdíl..

Tresorit nabízí bezplatný balíček s názvem Basic a také bezplatnou 14denní zkušební verzi se 7denní zárukou vrácení peněz na balíčcích Premium, Solo a Small Business. Ti, kteří chtějí jít do all-out pro Enterprise úroveň bude muset kontaktovat společnost přímo. Bohužel Tresorit nepřijímá kryptoměny, platební metody zahrnují kreditní karty (Visa, MasterCard a Amex) nebo PayPal.

Funkce

 • Nulové znalosti
 • End-to-end šifrování
 • Zcela multiplatformová se synchronizací složek
 • V souladu s nejnovějšími normami ISO
 • Verze souboru
 • Podpora sdílení souborů
 • Integrace OS (pouze Windows)

Verze souboru

Existuje několik důvodů, proč může uživatel potřebovat obnovit svůj soubor do předchozí verze, od více uživatelů, kteří provádějí nechtěné změny malwaru ohrožujícího váš systém. Tresorit sleduje historii verzí každého souboru a umožňuje uživatelům znovu získat přístup k předchozím iteracím. Stojí za zmínku, že tato funkce je založena na souboru a nelze ji provést s celou složkou, která by za určitých okolností mohla být časově náročná..

Společnost uchovává soubory i poté, co jsou odstraněny, což by se mohlo týkat nadšenců ochrany soukromí, ale znamená to, že smazané soubory můžete obnovit, pokud změníte názor.

Podpora sdílení souborů

Při používání Tresoritu je neuvěřitelně snadné sdílet soubory s ostatními. Členové mohou být přímo pozváni, aby se připojili ke složce nebo získali přístup pomocí odkazu. Připojení ke složce prostřednictvím e-mailu vyžaduje, aby se příjemce zaregistroval do Tresoritu, ale kdokoli s přístupem k propojené verzi může složku zobrazit. Správci mohou na tyto odkazy uvalit řadu omezení ve jménu zabezpečení, jako je například povinné zabezpečení heslem, vyžadování ověření e-mailů před přístupem, nastavení data vypršení platnosti nebo omezení použití samotného odkazu..

Přes platformu

Tresorit má neuvěřitelně široký výběr podpory, každý schopný synchronizovat složky a přidat něco do mixu. Desktopové aplikace jsou k dispozici pro Windows 7, 8, 8.1 a 10, MacOS a Linux. Mezi mobilní aplikace patří Android a iOS, přičemž podpora Windows Phone končí v březnu 2018. Uživatelé mají samozřejmě vždy přístup k ovládacímu panelu prostřednictvím webových prohlížečů. Podle očekávání jsou oznámení vždy zasílána na hlavní e-mailovou adresu, když je provedeno nové přihlášení, což správcům umožňuje sledovat přijatá zařízení a uživatele.

Integrace OS

Tresorit se integruje s Windows pomocí pravého kliknutí a Androidu v nabídce Sdílet. Možnost „Převést do Tresoru“ provede to, co se říká na plechovce, a nahraje soubor nebo složku přímo do Tresoritu. „Sdílet (Vytvořit odkaz)“ jej automaticky nahraje na platformu jako vlastní Tresor a vygeneruje odkaz pro ostatní lidi, s nimiž si mohou složku prohlížet. Můžete nastavit všechny různé parametry, aby před uzavřením zůstaly složky soukromé a zabezpečené.

tresorit cesta

Soukromí a bezpečnost

Jurisdikce

Jurisdikce není nanejvýš důležitá pro společnost s nulovými znalostmi, která si myje ruce od jakýchkoli kompromitujících dat, ale může poskytnout jistotu, pokud by se něco pokazilo.

Přestože má společnost Tresorit v Irsku, Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Francii, USA a Kanadě řadu zabezpečených datových center Microsoft Azure, je společnost švýcarská, a proto je primárně v jurisdikci Švýcarska. To je úmyslné, protože maďarští zakladatelé oceňují postoj Švýcarska k neutralitě, soukromí a ochraně zákazníků

Nulové znalosti

Společnost slibuje nulové znalosti plošně a byla dokonce certifikována společností EY, což znamená, že ani Tresorit nevidí obsah vašich souborů. Z bezpečnostních důvodů Tresorit ani neukládá hesla. To znamená, že pro hlavní heslo neexistuje žádný systém pro obnovení, ale naopak poskytuje další vrstvu zabezpečení.

Uživatelé firem a podniků získávají přístup k pokročilému řízení, které správcům umožňuje obnovit hesla uživatelů.

Technické zabezpečení

Tresorit tvrdí, že ano, "Trvat mnohem déle než lidský život, aby se praskl i jeden Tresor díky použití standardních bezpečnostních algoritmů".

Transakce začíná šifrováním dat pomocí šifry AES-256-CFB na straně klienta, která je poté ověřena podpisy RSA-2048 a pro integritu hashovaná pomocí HMAC-SHA-512..

Mezi klientským počítačem a cloudem je poté vytvořen tunel ATLS, aby bylo zajištěno úplné zabezpečení při nahrávání a stahování. Nakonec je to ověřeno digitálním podpisem uživatele, který napodobuje strukturu vzdáleného adresáře na straně klienta, aby se zabránilo vzdáleným útokům.

To vše je samozřejmě dále chráněno, když na jakémkoli zařízení s přístupem k Tresoritu umožňuje dvoufaktorové ověření.

Problémy

Kryptografie prohlížeče

Při opravě předchozí verze této recenze nepoužívá Tresorit zastaralou kryptografii JavaScriptu ve své verzi prohlížeče, ale rozhraní API WebCrypto. Společnost nám řekla, že generování klíčů je řešeno platformou nativním CSPRNG, což je bezpečnější než jeho předchůdce. Klient sám ověřuje zdroje pomocí Subresource Integrity a zmírňuje útoky na vstřikování dat pomocí opatření známého jako zásady zabezpečení obsahu.

I když to pomáhá prosazovat zásady nulových znalostí, které Tresorit přísahá a dělá verzi prohlížeče podobně bezpečnou jako její stolní a mobilní protějšky, existuje jedna velká „ale“.

Přestože Tresorit zdůraznil svou zákonnou povinnost dodržovat standardy šifrování na všech platformách, web stále není nejbezpečnější platformou pro doručování aplikací a vyžaduje, aby uživatel implicitně věřil těm, kteří mají kontrolu nad serverem. Ochota společnosti komunikovat je obdivuhodná a neobviňujeme Tresorita z prosazování dotěrného nebo škodlivého kódu, ale bez jakýchkoli prostředků ověření a minulých incidentů s jinými společnostmi, které tajně jednají s vládními činiteli bez ohledu na zákon, dáváme přednost aplikacím před interakcí založenou na prohlížeči.

Uzavřený zdroj

Vzhledem k povaze aplikací s uzavřeným zdrojem je nemožné nahlédnout pod kapotu, aby se potvrdily vznešené nároky Tresoritu. Navzdory tomu je společnost často vítána, pokud jde o testování bezpečnosti a soukromí, a organizuje řadu soutěží, které vyzývají světově uznávané odborníky, aby prolomili své metody šifrování dat..

Snadnost použití

Používání aplikace Tresorit je stejně jednoduché jako přihlášení do verze webového prohlížeče nebo stažení a přihlášení do jedné z podporovaných aplikací. Uživatelské rozhraní je neuvěřitelně čisté a obzvláště oceňuji, že kontrolní seznam Prozkoumat tutoriál je volitelný a není rušivý.

Soubor Tresors v aplikaci

Desktop (Windows 7+, MacOS a Linux)

První věc, kterou společnost Tresorit doporučuje, je stažení aplikace na plochu. Bez ohledu na verzi je dalším krokem vytvoření nového „Tresoru“. Jedná se o cloudovou složku, kterou lze synchronizovat mezi připojenými zařízeními, pokud si uživatel vybere.

Sdílení složky je obzvláště snadné s možnostmi zobrazenými na pravé straně. Uživatelé mohou také klepnout pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku v aplikaci Tresorit a vybrat možnost „Sdílet“. Rozložení je stejné ve všech operačních systémech pro stolní počítače, včetně karty Správcovské centrum, která uživatele přesměrovává na jejich výchozí prohlížeč. V současné době se zdá, že Windows je jedinou platformou pro integraci OS.

soubory zobrazené na Windows a Mac klientech

Mobilní zařízení (Android a iOS)

Mobilní verze Tresoritu je podobná jeho stolní protějšku, i když mírně zjednodušená. Umožňuje přístup ke všem Tresorům k nahrání a stažení libovolné vybrané složky. Z důvodu bezpečnosti aplikace zabraňuje snímání snímků z mobilu, ale vytvořili jsme obrázek, abychom ukázali, co lze očekávat.

Aplikace pro Android a iPhone

Mobilní aplikace bohužel v současné době není schopna synchronizovat se složkami vytvořenými na smartphonech a tabletech, což znamená, že je zde spousta manuální práce, kterou byste měli udržovat v záloze. Automaticky však umožňuje zpětné nahrávání z kamery zařízení.

Prohlížeč

Tresorit nabízí většinou kompletní verzi svých služeb v prohlížečích, ačkoli Sync a Direct File Open nejsou v tuto chvíli k dispozici. Uživatelé mají přímý přístup do Správcovského centra, což umožňuje správcům vidět, která zařízení a uživatelé jsou připojeni, přidat dvoufázové ověření, přizpůsobit branding z log na barevná schémata a měnit různá nastavení. Jak je uvedeno v části Prohlížeč kryptografie, není to tak bezpečné jako aplikace.

Průvodce tresority

Závěrečné myšlenky

Tresorit je jednou z nejoblíbenějších dostupných cloudových služeb, s nadšenci v soukromí, kteří určitě oslaví svou neutrální švýcarskou provozní základnu. Přestože se společnosti podaří uspokojit většinu cílů trhu, je to nepochybně drahá nabídka ve srovnání s konkurencí s některými funkcemi omezenými na vyšší balíčky.

Existuje široká škála podpory současných a zastaralých operačních systémů, z nichž všechny jsou stejně elegantní v estetickém i výkonném provedení. Nedostatek mobilní synchronizace je odpuštěn při srovnání se zbytkem trhu, který podobně tuto vlastnost opomíná, ale nemůžeme si pomoct, ale doufáme, že se to v budoucnu změní..

Určitě ale dostanete to, za co platíte, což je vysoce bezpečná a vysoce soukromá alternativa k Dropboxu a Disku Google. To je podloženo spolehlivou podporou, která se snaží odpovídat na dotazy včas. Zejména doporučujeme spárovat Tresorit se spolehlivým správcem hesel, abyste co nejlépe zabezpečili své soubory.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me