W10Ochrana osobních údajů

W10Ochrana osobních údajů

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

W10Ochrana osobních údajů
je bezplatný anti-spy nástroj pro Windows 10, navržený německým vývojářem Berndem Schusterem. Intuitivní aplikace je jediný spustitelný soubor navržený tak, aby zmírnil bolest způsobenou při používání systému Windows 10, což uživatelům umožňuje měnit nastavení ochrany osobních údajů, blokovat reklamy a deaktivovat funkci Windows Update kliknutím několika tlačítek.

Líbí se

  • Volný, uvolnit
  • Žádná instalace
  • Výzva k bodu obnovení systému před použitím
  • 7 jazyků
  • Kategorie
  • Doporučení semaforu
  • Usnadňuje navigaci v Editoru registru
  • Široká škála možností ochrany osobních údajů

Nelíbí se

  • Žádný vyhledávací panel nenajde možnosti rychleji
  • Uživatelské rozhraní by mohlo být čistší, aby nedošlo k záměně

Funkce

Žádná instalace

Po stažení W10Privacy nepotřebuje ani nainstalovat, aby fungoval. Jednoduše spusťte spustitelný soubor v režimu správce a umožněte mu přístup k Editoru registru, abyste získali plnou funkčnost. Od této chvíle software funguje jako one-stop-shop pro přizpůsobení všech výše uvedených nastavení, aniž by museli ponořit do více nabídek nebo riskovat změnu něco, co by nemělo být změněno.

Poznámka

Program Windows Defender často označí protokol W10Privacy jako nebezpečný a vyzve vás ke stažení. Toto je falešná vlajka, protože W10Privacy je naprosto neškodná. Jednoduše klikněte "více informací" vyrobit "Běh" se objeví tlačítko.

Windows Protect PC

Obnovit výzvu bodu

I když je to možné v systému Windows 10, ruční procházení registru systému Windows 10 může být pro příležitostného uživatele často výzvou. Předvolby jsou skryty v celé řadě rozbalovacích nabídek, které mohou často obsahovat neznámou terminologii a jejich změna může někdy způsobit nepředvídané důsledky..

Výzva k obnovení

Naštěstí, jak je doporučeno, když se dotknete Editoru registru, W10Privacy automaticky vyzve uživatele, aby vytvořil bod obnovení, který pak může být použit k resetování změn, pokud by se něco pokazilo.

Barevné možnosti ochrany soukromí

Výchozí postoj Microsoftu k ochraně a shromažďování údajů byl v posledních letech nejspíš sporný, takže uživatel mohl ručně prosévat nekonečné nabídky a komplikovaný žargon, aby dosáhl přijatelné úrovně soukromí. W10Privacy nabízí celkem 316 možností v 16 kategoriích, které se skládají z ochrany osobních údajů, aplikací, telemetrie, vyhledávání, sítě, Průzkumníka, služeb, hran, Internet Explorer, OneDrive, úkolů, vylepšení, brány firewall, aplikací na pozadí, uživatelských aplikací a systémových aplikací Aplikace.

barevné možnosti ochrany soukromí

W10Privacy se pyšní přístupností ke všem doporučeným akcím barevného kódování na základě jejich vedlejších účinků do systému. Při použití struktury semaforu zelená znamená, že uživatel může změnit nastavení téměř bez znatelného spadu za ztrátu přímé funkce této možnosti. Žlutá nebo jantarová je podmíněně doporučena a vyžaduje, aby uživatel před potvrzením změn prozkoumal možnost, kterou hodlá změnit. Omezená doporučená nastavení jsou zvýrazněna červeně a mohou mít nepříznivý dopad na systém, pokud se změní z výchozího stavu.

Vysvětlení

Terminologie není pro uživatele bez zkušeností nejpříjemnější, ale W10Privacy rozpracovává a vysvětluje, kdy se kurzor nad možností přepne. Tyto předvolby jsou také řazeny do kategorií, které zahrnují soukromí, aplikace, telemetrii, vyhledávání, síť, Explorer, služby, okraje, Internet Explorer, OneDrive, úkoly, vylepšení, bránu firewall, aplikace na pozadí, uživatelské aplikace a systémové aplikace. To výrazně usnadňuje procházení výběru, zdá se však ztráta, že neexistuje žádná funkce vyhledávání k rychlejšímu vyhledání konkrétních možností..

Zakázání služby Windows Update v systému Windows 10 Pro / Enterprise

Společnost Microsoft byla obviňována za svůj energický přístup k aktualizaci systému Windows 10, přičemž záplaty často zachycují uživatele v nevhodných časech. V nedávné paměti představují aktualizace systému Windows 10 také riziko, protože uživatelé ztratili značné množství dat v důsledku chyb na straně vydavatele. Uživatelé systému Windows 10 Home bohužel uvízli s vestavěným odložením, ale uživatelé Pro a Enterprise mohou využít W10Privacy, což uživatelům umožňuje deaktivovat Windows Update bez ponoření do nabídek.

To samozřejmě představuje potenciální bezpečnostní rizika, protože Microsoft již nebude schopen opravovat známé chyby zabezpečení. Těm, kteří tuto možnost používají, se doporučuje, aby informace o aktualizacích uchovávali ručně, spíše než aby zaostávali.

Zakázání a odinstalování aplikací Microsoft

Společnost Microsoft dodává systém Windows 10 s ohromujícím množstvím aplikací první strany. Pokud to již není poskytováno, stejně jako cloudové služby OneNote, herní aplikace Xbox, Groove Music, Camera a Maps, Microsoft se o to pokouší prodat ve formě Office nebo Windows App Store. W10Privacy umožňuje uživatelům zakázat nebo dokonce odinstalovat aplikace Windows 10 pouhým stisknutím tlačítka.

Proč potřebujete přizpůsobit nastavení ochrany osobních údajů v systému Windows 10?

Společnost Microsoft obdržela mnoho kritiky za přeměnu systému Windows 10 na službu, nikoli na produkt, což ve výchozím nastavení ukládá jen velmi omezená množství dat. Dělá to ve jménu více personalizovaného zážitku, ale umožňuje to jediné společnosti sestavit složité profily u mnoha jednotlivců.

Některá z těchto snah získala negativní publicitu od doby, kdy debutovala, jako je program Windows Customer Experience Improvement a reklamní ID, ale jiné jsou mnohem méně na dosah. „Aplikace telemetrie“ a „historie aktivit“ umožňují společnosti sledovat využití aplikací, procházené webové stránky a přístup k souborům. Zatímco systém Windows vždy udržoval přehled o umístění systémů používajících jeho software, Windows 10 má ve zvyku zaznamenávat rozpoznávání řeči a rukopis, kde je to možné, pro lepší identifikaci uživatele.

Byly známy i užitečné funkce, které pomáhají vytvářet profily uživatelů systému Windows 10. Přestože zprávy o chybách jsou inženýři, kteří včas diagnostikují a účinně opravují problémy, mohou také udělit přístup k celé řadě osobních údajů od hardwaru a softwaru po použití..

Závěrečné myšlenky

Výchozí nastavení v systému Windows 10 je absolutní noční můrou pro ochranu soukromí, a proto musí být přizpůsobeno, pokud se uživatelé chtějí vyhnout tomu, aby si Microsoft vytvořil jejich profil. W10Privacy je skvělá anti-špionážní aplikace, díky níž je procházení Editoru registru mnohem méně práce a pro méně příležitostné uživatele na scéně méně náročné. Aplikace vytvořená jedním vývojářem je zcela bezplatná s možností darovat Schusterovi v pravém dolním rohu.

Systém semaforu a další informace jsou obzvláště vítány, ale díky bezprecedentnímu množství snadno přístupných možností vyniká W10Privacy. Bohužel to funguje jako dvojsečný meč, což ještě zhoršuje nedostatek vyhledávacích funkcí. Přesto je lepší se seznámit s aplikací s mnoha možnostmi, než využít konkurenty, kteří nenabízejí tolik tresku za vaše peníze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me