Zahrnout kontrolu

Enpass

ProPrivacy.com Skóre
8 z 10

souhrn

Enpass je bezpečný správce hesel, který umožňuje uživatelům chránit více účtů na různých zařízeních pomocí robustních jedinečných hesel. Enpass je k dispozici pro většinu platforem. Bezplatná verze je však na mobilních zařízeních přísnější než na stolních počítačích (kde uživatelé mohou bezplatně chránit neomezený počet účtů). V této recenzi důkladně otestujeme správce hesel, abychom zjistili, jak se porovnává s konkurenčními službami na trhu.

Přehled

Enpass umožňuje uživatelům chránit více účtů a služeb silnými jedinečnými hesly, která jsou uložena lokálně v šifrované databázi. Uživatelé mají přístup k těmto heslům pomocí jediného hlavního klíče. To umožňuje uživatelům zapamatovat si jen jedno složité heslo, aby bylo chráněno neomezené množství účtů.

Enpass je k dispozici na bázi freemium, což je skvělé pro zákazníky, kteří chtějí správce hesel, za který nemusí zpočátku platit, ale který má prémiové funkce, které lze v případě potřeby zakoupit. Jedná se však o správce hesel s uzavřeným zdrojem, který běží na proprietárním softwaru; což může některé uživatele zabývající se ochranou soukromí zrušit.

přiložit logo

Jak je tomu vždy, software s uzavřeným zdrojem nemůže být auditován třetí stranou - to znamená, že musíte důvěřovat, že firmy poskytují soukromí a bezpečnost, o které tvrdí. To zdaleka není ideální a celkově je vždy lepší důvěřovat správci hesel, který zveřejnil svůj kód a byl ověřen auditory třetích stran.

Enpass je k dispozici pro Windows, Mac OS, Linux, iOS a Android. Je třeba poznamenat, že podpora Linuxu je vzácná, což činí tento správce hesel zajímavým pro uživatele Linuxu. Uživatelé mohou Enpass používat zdarma na všech vašich stolních počítačích. V mobilních zařízeních je však nutné za každou platformu zaplatit jednorázový poplatek 11,99 $. Každý, kdo plánuje použití tohoto správce hesel na různých platformách, bude muset investovat nějaké peníze, aby byl kompatibilní na všech svých zařízeních.

Enpass je k dispozici také jako rozšíření pro Firefox, Chrome, Safari, Edge, Opera a Vivaldi.

Založit

Stahování je k dispozici pro všechny platformy na webu Enpass. Díky tomu je nastavení správce hesel velmi snadné. Stáhli jsme klienta Windows a rozšíření Chrome, abychom je oba vyzkoušeli. Je třeba poznamenat, že rozšíření Chrome bude fungovat, pouze pokud již máte nainstalovaného samostatného klienta pro stolní počítače.

Chyba připojení Enpass

Po dohodě s EULA s vývojářem softwaru Sinew Software Systems Private Limited se software nainstaluje během několika minut. Poté jste připraveni spustit software a můžete pokračovat a nastavit hlavní heslo.

Vyjmout nastavení

Uživatelé jsou upozorněni, že musí své hlavní heslo bezpečně uložit a doporučuje se, aby si ho poznamenali, protože pokud ho ztratí, nebudou mít přístup k žádnému ze svých hesel. Je tomu tak proto, že stejně jako všichni nejlepší správci hesel společnost neukládá hlavní heslo lidí na své servery a nemůže heslo poskytnout ani resetovat, pokud dojde ke ztrátě..

S nyní nastaveným klientem Windows Enpass můžete pokračovat a nastavit rozšíření Chrome. Spuštění rozšíření Chrome se automaticky spáruje s klientem Enpass a poskytne kód pro synchronizaci obou klientů.

přiložit ověřovací kód

S oběma složkami správce hesel, které jsou nyní nastaveny, jste připraveni začít zadávat hesla do správce, aby automaticky vyplňoval hesla, jakmile dorazíte na tyto weby a služby..

Enpass umožňuje lidem automaticky generovat hesla o délce 1 až 10 slov. Služba také umožňuje uživatelům zvolit si velká a malá písmena, náhodné symboly a nabízí různé možnosti umisťování náhodných znaků nebo spojovníků mezi každé slovo.

Obsahují funkce

Stejně jako u mnoha jiných správců hesel, Enpass přichází s obrovským rozsahem funkcí pro ochranu informací a přihlášení v rámci své šifrované databáze. Hlavní rysy jsou následující:

 • Chraňte neomezené účty zdarma na jakémkoli stolním počítači
 • Synchronizujte správce hesel s prohlížeči pomocí rozšíření
 • Identita funkce pro uložení adresy a dalších dat
 • Nabídka snadno použitelných kategorií pro ukládání dat a hesel
 • Funkce automatického zámku, která zajistí, že klient nebude nikdy otevřený a nechráněný
 • Funkce PIN pro rychlé odemknutí, když je správce hesel již přihlášen pomocí hlavního hesla
 • Funkce auditu hesla, která zajistí, že účet nebo heslo nebylo zastaveno.
 • Funkce synchronizace pro bezpečné předávání hesel na různých zařízeních
 • Funkce automatického zálohování zajišťuje, že data jsou vždy bezpečně uložena do šifrované databáze
 • Generátor hesel pro automaticky vytvořená silná hesla
 • Automatické vyplňování pro snadné přihlášení k online účtům

Ačkoli většina funkcí Enpass je k dispozici zdarma, existují určité prémiové funkce, které uživatelé budou muset za použití zaplatit. Jednorázový poplatek 11,99 $ za platformu pro stolní počítače umožní uživatelům přístup k těmto dalším funkcím.

V systémech Android a iOS budou uživatelé muset zaplatit jednorázový poplatek 11,99 $, aby mohli správce hesel chránit více než 20 účtů. Pokud pro vás stačí 20 hesel, můžete mobilní verzi freemium používat bez obav. Stojí za zmínku, že se jedná o výplaty, což znamená, že jakmile zaplatíte, můžete tento software používat k neomezené ochraně svých účtů; žádné opakující se platby a žádné skryté náklady.

Snadnost použití

Enpass je ideální pro lidi, kteří chtějí zajistit, aby všechna jejich hesla byla uložena lokálně, což znamená, že nikdy není nutné důvěřovat Enpassu, aby si vaše hesla ukládali na jeho servery. Získání aplikace Enpass je jednoduché a nastavení aplikace pro práci s prohlížečem prostřednictvím rozšíření je velmi snadné.

Protože Enpass neukládá vaše hesla ani hlavní heslo na svých serverech, je důležité zvolit hlavní heslo, na které nikdy nezapomenete. Pokud si nepamatujete své heslo, může to znamenat, že jste ze všech svých hesel zcela uzamčen.

S nastavením hlavního hesla můžete buď zadat hesla ručně - nebo jednoduše začít používat své online účty a služby - což umožňuje Enpassu ukládat hesla během cesty.

Povolit generátor hesel

Pokud bylo heslo dříve použito na jiném účtu, aplikace Enpass vás bude informovat, abyste mohli heslo aktualizovat nebo automaticky vygenerovat silné heslo z aplikace Enpass..

Zadejte heslo

Zjistili jsme, že používáme Enpass stress-free a rozšíření, která jsme vyzkoušeli (Firefox a Chrome), fungovaly bez problémů. Pro ty, kteří to chtějí, je možné dát Enpass na USB flash disk, aby jej mohl transportovat přes různé různé stroje. Toto je užitečná funkce a znamená, že máte vždy přístup ke svým heslům, i když používáte stroj někoho jiného nebo knihovní počítač, například.

Jedno heslo bylo uloženo, ke kterému se můžete dostat ve správci hesel:

Povolit domovskou obrazovku klienta

Bez problémů se nám podařilo synchronizovat službu na zařízení iPad a Android. K synchronizaci jsme použili Disk Google a icloud, uživatelé však mají spoustu možností včetně Microsoft OneDrive, Dropbox, Box nebo pomocí otevřeného zdrojového protokolu WebDAV. Na rozdíl od některých správců hesel není možné synchronizovat přes Wi-Fi, takže budete muset přenášet data přes internet.

obsahují synchronizační hesla

Stojí za povšimnutí, že pokud se rozhodnete pro synchronizaci hesel použít iCloud, musíte se ujistit, že si stáhnete aplikaci Enpass z obchodu s aplikacemi Mac..

Další funkcí, kterou jsme si s Enpassem užili, je schopnost importovat hesla z jiného správce hesel, jako je Keepass, Dashlane atd. (Existuje mnoho možností). To umožňuje uživatelům rychle jej nastavit se všemi jejich stávajícími hesly. Doporučujeme také nastavit funkci automatického uzamčení tak, aby se spustila co nejdříve:

Bezpečnostní nastavení zahrnuje

Celkově jsme zjistili, že Enpass je snadno použitelný a zvláště jsme si užili kategorie v systému nabídek; které vám umožňují snadno seskupovat data pro automatické vyplňování online formulářů. Klient poskytuje více než 50 přizpůsobených šablon, které vám umožní uložit vše z podrobností o rezervaci hotelu, adresách, údajích o pasech nebo řidičském průkazu v bezpečně šifrované databázi..

Obzvláště jsme si užili mobilní aplikace, které se zdají být trochu modernější než jejich stolní protějšky, a přestože nemají žádné další funkce, o nichž by se mluvilo, jsou pro radost více použití. A co víc, můžete nastavit iOS i Android verze tak, aby se autentizovaly pomocí snímače otisků prstů vašeho zařízení pro větší snadné použití.

Soukromí a bezpečnost

Účastníci se nemusejí přihlásit k odběru služby poskytnutím e-mailu nebo žádných osobních údajů. Je to proto, že software funguje výhradně na straně klienta, aniž by bylo nutné zpracovávat nebo ukládat data programem Enpass.

Samozřejmě, pokud se rozhodnete platit za prémiové funkce - nebo za plnou mobilní verzi - budete muset poskytnout platební údaje, což znamená, že firma od vás získá nějaké informace.

Rovněž stojí za zmínku, že firma provádí sledování na místě pomocí Google Analytics, což pravděpodobně znamená, že při návštěvě webu shromažďuje IP adresy uživatelů a stahuje software.

Pokud jde o samotného správce hesel, software šifruje všechna hesla (a další data zadaná do softwaru) pomocí silného 256bitového šifrování AES pomocí peer-review a open-source šifrovacího enginu SQLCipher. Tato hesla jsou uložena pouze místně a nikdy se nenahrávají na servery Enpass.

Pro autentizaci hlavní heslo vytvoří kryptografický klíč využívající hashování hesel PBKDF2-HMAC-SHA512 pro PHP se 100 000 kolami náhodné soli. Jedná se o bezpečnou kryptografii, která zajišťuje pokročilou ochranu před útoky hrubou silou a postranními kanály.

Uživatelé mají také možnost stáhnout klíč úschovny, který je vytvářen jejich hlavním heslem. Desktopová verze Enpassu umožňuje 64bitové náhodné klíče jménem uživatele. Tento klíč úschovny lze použít jako sekundární formu ověřování, což znamená, že pokud je hlavní heslo ohroženo (uhodnuto, hrubě vynuceno atd.), Je také nutné mít soubor klíče úschovny. Stejně jako hlavní heslo nelze obnovit soubor klíče úschovny z aplikace Enpass.

Skutečnost, že si uživatel ponechává plnou kontrolu nad svým hlavním heslem (a klíčem úschovny) znamená, že i když někdo získá přístup k datovým souborům, nikdy nebude moci šifrovat hesla bez hlavního hesla uživatele..

Je však třeba poznamenat, že pokud synchronizujete svá hesla napříč zařízeními využívajícími služby třetích stran, jako je jednotka nebo Dropbox, budou zde také uložena vaše hesla. To by mělo být bezpečné, protože jsou šifrovány od začátku do konce. Pro kohokoli, kdo se toho obává, je zde možnost použít soubor klíče trezoru (který by neměl být nikdy sdílen stejným způsobem, jakým synchronizujete heslo)..

Enpass také obsahuje funkci auto-lock. Což zajišťuje, že hlavní heslo je vždy potřeba při každém použití správce hesel. To zajišťuje, že pokud je uživatel mimo své zařízení, nenechává program otevřený a dostupný pro přístup k heslům.

Uživatelé MacBook Pro mohou nastavit Enpass na autentizaci pomocí skeneru otisků prstů. Totéž platí pro uživatele iOS i Android, kteří mohou na svém zařízení používat snímač otisků prstů.

Zákaznická podpora

Enpass poskytuje uživatelům na svém webu whitepaper, který vysvětluje, jak správce hesel funguje, a podrobně popisuje úroveň ochrany, kterou jejich soubory a hesla získají při uložení. Sekce blogů také poskytuje užitečné informace a návody k používání služby, což je skvělé pro uživatele, kteří potřebují ukazatel sem a tam.

Kliknutím na podporu na webu přivedete uživatele na fórum, kde mohou požádat komunitu uživatelů o pomoc. Na tomto fóru lidé kladou spoustu otázek a odpovědi často zasahují do mnoha stovek až tisíců odpovědí. Toto je důkaz jeho aktivní uživatelské základny.

Pro kohokoli, kdo chce komunikovat přímo s Enpassem, bude nutné se zaregistrovat k účtu s e-mailovou adresou. Díky tomu je možné se přihlásit a začít posílat zprávy podpůrným pracovníkům. To je pěkný doplněk pro ty, kteří to chtějí. Je však třeba poznamenat, že jsme museli chvíli čekat na odpověď.

Chcete vědět více? Podívejte se na našeho průvodce po nejlepších správcích hesel na trhu.

Závěr

Enpass je vynikající a cenově dostupný správce hesel, který lokálně ukládá všechna vaše hesla. Tím zajistíte, že vaše hesla nikdy nikam necestují, pokud je nebudete muset synchronizovat přes Dropbox nebo jinou službu. Pro každého, kdo chce snadno použitelného správce hesel, je to skvělá možnost, kterou můžeme důrazně doporučit na mobilním i stolním počítači..

Za cenu 11,99 $ za zařízení pro každého, kdo potřebuje uložit více než 20 hesel, lze tuto službu považovat za dobrou hodnotu za peníze. Koneckonců, mohli byste to spustit a spustit na třech různých zařízeních za pouhých 36 dolarů - a to je jednorázová platba bez skrytých poplatků.

Protože však na trhu existují bezplatní správci hesel s otevřeným zdrojovým kódem, máte možnost získat podobnou službu za nic, pokud dáváte přednost. Myslíme si, že Enpass je dobrá volba pro každého, kdo není takovým technikem. Funkce jsou nastaveny intuitivně a protože se drží toho, co umí nejlépe (správa hesel), je jen velmi málo se učit.

A konečně, pokud je pro vás problémem uzavřený zdrojový kód Enpass, můžete se rozhodnout pro Bitwarden - další snadno použitelný správce hesel, který je otevřeným zdrojovým kódem. Software však uloží všechna vaše hesla lokálně a nevidíme žádný skutečný důvod tomu, abychom mu nedůvěřovali. Na druhé straně musíte věřit, že to nedělá něco nebezpečného, ​​a můžete správně upřednostňovat to.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me