49 niesamowitych projektów i pomysłów na druk 3D

Druk 3D ma podbił świat burzą!Projekty drukowania 3D

Wielu z nas marzy o posiadaniu drukarki 3D i o drukowaniu w domu.

Drukarki domowe są nie tylko świetne, ale także fantastyczne osiągnięcia w dziedzinie drukowania 3D dookoła świata!

Na tej liście zebraliśmy jedne z najlepszych projektów z całego świata, a niektóre z nich możesz nawet wypróbować samodzielnie.

Skorzystaj z menu poniżej, aby zobaczyć, co jest w sklepie, a jeśli znajdziesz świetny projekt drukowania 3D, który nie jest uwzględniony, daj nam znać w komentarzach.

SLO: Drukowana kamera 3D

SLO 3D Drukowana kamera

Sprawdź tę zabawną wersję 3D (gra słów)! W tym projekcie znajdziesz pliki do wydrukowania w 3D własnego aparatu. Wszystkie podstawowe elementy są uwzględnione. Migawka i obiektyw to moduły, dzięki czemu można je zamieniać na różne bez konieczności ponownego drukowania aparatu. Ciesz się nostalgią za pracą z filmem 35 mm. Najtrudniejszą częścią tego projektu jest wydrukowanie soczewki. Ponieważ musi być idealnie gładki, spodziewaj się, że poświęcisz dużo czasu i polerujesz smar łokciowy. Chociaż nie będziesz mieć wszystkich udogodnień związanych z aparatem cyfrowym, nadal będziesz mógł robić wysokiej jakości zdjęcia za pomocą aparatu z drukiem 3D.

Drukarka 3D do urządzeń mobilnych

Przemysł budowlany przechodzi rewolucję. Druk 3D jest wykorzystywany do budowy domów w krótszym czasie i za mniej pieniędzy. Chociaż nie stała się jeszcze technologią głównego nurtu, została wykorzystana do budowy domów w częściach świata, w których trudno jest znaleźć bezpieczne mieszkanie. Apis Cor jest pierwszą firmą, która opracowała mobilną drukarkę 3D, którą można całkowicie wykorzystać na miejscu. Firma planuje dalszy rozwój swoich usług, dopóki wszyscy na świecie nie będą mogli sobie pozwolić na bezpieczne i niedrogie mieszkanie. Dzięki dzisiejszym nowym materiałom budowlanym domy można zbudować w 24 godziny dzięki drukowi 3D.Drukarka 3D do urządzeń mobilnych

Shoetopia

Shoetopia

Shoetopia to ekologiczny projekt opracowany przez Zuzę Gronowicz i Barbarę Motylinską. Pomysł jest prosty, a możliwości są nieograniczone. Elastyczny i biodegradowalny filament i naturalne tkaniny są używane do tworzenia kompostowalnych i funkcjonalnych butów. Dzięki zastosowanej technice drukowania nie jest potrzebne szycie ani klejenie. Zainteresowani zaprojektowaniem własnych butów mogą skorzystać z internetowej aplikacji obuwia, w której mogą przygotować spersonalizowany plik wydruku, kupić go, a następnie albo wydrukować buty samodzielnie, albo wysłać do lokalnego centrum druku 3D. Chociaż jest to zabawny projekt, można go również wykorzystać do zapewnienia butów w mniej szczęśliwych częściach świata.

Pełnokolorowe rzeźby

Pełnokolorowe rzeźby

Eric van Straaten jest artystą wykwalifikowanym w ręcznie rzeźbionych posągach. Ale kiedy nauczył się sztuki drukowania 3D, wzniósł swoje projekty na nowy poziom. Eric uważa, że ​​nie ma innej techniki, która mogłaby osiągnąć poziom hiperrerealizmu, tak jak robi to druk 3D. Opracowuje własne projekty, ale w miarę możliwości przyjmuje zamówienia. Jedną z najlepszych cech druku 3D jest wyjątkowość każdego elementu, co jest oczywiste w pracy Erica. Każda cecha twarzy, kosmyk włosów i akcesoria zostały zaprojektowane z precyzją. Chociaż druk 3D ma wiele zastosowań, jego wartości artystycznej nie można przeoczyć.

Atrament spożywczy.

Nadal jesz żywność wyhodowaną w staromodny sposób? Dlaczego nie potraktować kubków smakowych drukowanym jedzeniem? W Food Ink z przyjemnością będziesz siedzieć na drukowanych meblach, używając drukowanych przyborów kuchennych do jedzenia drukowanych artykułów spożywczych. Pop-up seria obiadów łączy sztukę i technologię, aby stworzyć naprawdę wyjątkowe doznania kulinarne. Pomysł, że jedzenie można drukować, wydaje się być czymś zupełnie nowym, ale dzięki Food Ink przyszłość jest już dostępna. Podczas gdy większość restauracji będzie nadal piec, grillować i smażyć, pomysł druku żywności może stracić piętno, ponieważ firmy takie jak Food Ink nadal wprowadzają swoje kreacje na całym świecie.Atrament spożywczy

Wydrukowany w 3D miękki, czworonożny robot

Inżynierowie z University of California San Diego opracowali pierwszego robota tego rodzaju za pomocą drukowania 3D. Chociaż robotyka ma wiele do zrobienia, jednym z powszechnych problemów jest niezdolność robota do poruszania się w trudnym terenie. Ale drukowany w 3D robot wyprodukowany przez uniwersytet może pokonywać przeszkody i łatwo pokonywać nierówny teren, taki jak piasek lub skały. Obecnie robot jest przywiązany do pompy powietrza i płyty typu open source, ale w pracach istnieją konstrukcje umożliwiające robotowi samodzielne chodzenie. Ten projekt drukowania 3D może przekształcić świat robotyki i sprawić, że roboty staną się częścią naszego codziennego życia szybciej, niż nam się wydaje.Miękki czworonożny robot

Carbon 3D Printing

Wykorzystanie węgla z węgla umożliwiło producentom wydruków 3D wspieranie świata medycznego, motoryzacyjnego i lotniczego oraz zwiększenie lokalnych miejsc pracy. Zachowując prace wydobywcze, ale wykorzystując węgiel do celów, które nie szkodzą planecie, wszyscy wygrywają. Ramaco Carbon jest zdeterminowany, aby wykorzystywać węgiel w opłacalny i mądrzejszy sposób. Jako odbiorca dotacji w wysokości 3,7 mln USD zatwierdzonej przez Departament Energii USA, Ramaco Carbon stara się zrewolucjonizować produkcję części i komponentów, których używamy na co dzień. Ramaco Carbon przewidział świat, w którym węgiel jest wykorzystywany do ratowania planety i przynoszenia korzyści naszemu zdrowiu i społecznościom.Carbon 3D Printing

3Space Classroom

3Space Classroom

Poznaj klasę 3SPACE James Madison University, pierwszą w kraju klasę drukowania 3D w szkole ogólnokształcącej. Jego uczniowie zaprojektowali i wyprodukowali kilka unikalnych projektów od momentu założenia w 2003 roku. W tej przestrzeni jest zbyt wiele projektów, ale niektóre z naszych ulubionych to Puzzle Kostki Koronacyjnej i Gwiazda Fidget. Jeśli szukasz czegoś innego, Spiralna Waza lub dowolna artystyczna rzeźba może wystarczyć. Pobierz pliki i wydrukuj własne lub wykorzystaj projekty jako inspirację do własnych dzieł. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co uczniowie zaprojektują następnie.

Projekt AME & Shelby Cobra z nadrukiem 3D

Shelby Cobra

Oak Ridge National Laboratory (ORNL) odpowiada za dwa monumentalne projekty drukowania 3D. Pierwszy, Shelby Cobra, to drukowane w 3D podwozie i nadwozie 194 Shelby Cobra. Projekt demonstruje zdolność do wytwarzania mocnych, ale lekkich części kompozytowych. ORNL współpracował z TruDesign przy tym projekcie, a Shelby Cobra podróżowała po całym świecie. Obejrzał go nawet były prezydent Barack Obama. Drugi projekt, AME, to współpraca między ORNL i kilkoma partnerami, w tym Georgia Tech, University of Minnesota i Department of Energy. Jest to w pełni funkcjonalna koparka częściowo wydrukowana w 3D. Projekty te pokazują potencjał drukowania 3D w projektach o dużej wytrzymałości.

Glove One

Glove One

Telefony komórkowe zmieniły sposób, w jaki żyjemy. Właśnie wtedy, gdy uważamy, że urządzenie zostało maksymalnie rozwinięte, pojawia się projekt taki jak Glove One. Glove One to poręczne mobilne urządzenie komunikacyjne, które przekształca dłoń ze wsparcia telefonu w telefon. Projekt nie spotka się dla ciebie z dnia na dzień, jeśli zdecydujesz się stworzyć własny. Twórca zajął około dwóch miesięcy. Po przejściu wszystkich etapów będziesz mieć futurystyczne urządzenie do komunikacji mobilnej, które z pewnością przyciągnie uwagę.

Ciasto 3D Art

Ciasto Artystyczne

Oto słodki projekt, który z pewnością przyciągnie twoją uwagę. Dinara Kasko połączył siły z Jose Margulis, artystą z Miami znanym ze swoich rzeźb 3D z kolorowymi plastikowymi arkuszami. Wspólnie stworzyli różnorodne kuszące tarty o wzorach prawie zbyt dobrych do jedzenia. Wierzchołki każdej tarty wydają się przypominać niepowtarzalne krajobrazy. W zależności od kąta patrzenia zobaczysz precyzyjne cięcia i głębokości, które najwyraźniej nie były wcześniej widoczne. Niektóre z najlepszych dzieł sztuki łączą się, gdy wykorzystuje się więcej niż jeden zmysł. Łącząc imponujące elementy wizualne ze smakiem, ten projekt 3D jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

Krzesło grzybni

Krzesło grzybni

Szacuje się, że prawie osiem milionów ton odpadów plastikowych trafia do oceanów każdego roku. Co by było, gdyby istniał sposób na zastąpienie plastiku bez uszczerbku dla jego wszechstronności? Holenderscy projektanci Eric Klarenbeek i Maartje Dros uważają, że jesteśmy bliżej niż większość ludzi myśli. Zespół hoduje glony, a następnie przetwarza je w materiał, który można wykorzystać do drukowania obiektów 3D. Używają również innych materiałów do opracowania przyjaznego dla środowiska druku. Jednym z przykładów jest żywe krzesło grzybni zbudowane i wzmocnione grzybami i surowcami. To jest coś, co musisz zobaczyć, aby uwierzyć.

1800 3D Wagon kryty

Kryty Wagon

Ioan Florea to artysta o wyjątkowej zdolności łączenia dwóch pozornie przeciwnych materiałów i tworzenia spójnego dzieła sztuki. Jednym z najlepszych tego przykładów jest jego egzemplarz 1800 3D Covered Wagon. Do swoich dzieł artysta używa wielkoformatowej przemysłowej drukarki 3D o wymiarach 8 x 4. Ta konkretna grafika naturalnej wielkości wykorzystuje autentyczną drewnianą ramę zadaszonego wagonu, podczas gdy górna część jest wydrukowana w 3D. Po złożeniu razem wydaje się, że zostały one zaprojektowane tak, aby się wzajemnie uzupełniały, a górna pokrywa jest jakoś tak stara jak jej podstawa. Wykorzystaj kreatywność Ioana, aby zainspirować własną sztukę lub po prostu odkryj jego unikalną galerię online.

Artystyczne rzeźby czaszki

Artystyczne rzeźby czaszki

Nie wszystkie grafiki 3D są sobie równe. Kiedy zobaczysz te drukowane czaszki, poznasz ich wartość artystyczną. Artysta stojący za nimi, Joshua Harker, jest rzeźbiarzem i wynalazcą, ale jest również uważany za pioniera i wizjonera w świecie grafiki drukowanej 3D. Filigranowy design ma styl vintage, ale wyglądają jak coś z przyszłego snu. Urzekające dzieła są określane jako „niemożliwe do wykonania”, ale Joshua wciąż czyni niemożliwą rzeczywistością artystyczną. Przejrzyj jego portfolio dla siebie, a zobaczysz, dlaczego jego praca została tak dobrze przyjęta.

Cyfrowa groteska II

Cyfrowa groteska

Co zyskujesz, gdy zmieszasz utalentowanego architekta z siedmioma tonami drukowanego piaskowca? Odpowiedź brzmi: Digital Grotesque II, pełnowymiarowa grota drukowana w 3D. Zaprojektowany przez Michaela Hansmeyera utwór jest świętem zaawansowanej architektury, która jeszcze dziesięć lat temu byłaby niemożliwa. Cyfrową groteskę II można obejrzeć na wystawie Centre Pompidou „Imprimer le monde” w Paryżu. Jeśli nie możesz odbyć podróży, jest mnóstwo zdjęć do obejrzenia online. Wątpimy jednak, aby zdjęcia dokładnie reprezentowały ogromny szczegół i teksturę wyświetlaną przez element.

Drukarka czekolady XOCO

Drukarka do czekolady XOCO

Postęp technologiczny ułatwił życie. Na przykład technologia medyczna uratowała niezliczone życie. Ale tym, co naprawdę nas ekscytuje, jest XOCO, drukarka 3D, dzięki której wszystko, o czym możesz marzyć z… czekolady. Jest to idealny produkt dla 5-gwiazdkowych restauracji i cukierników. Mały profil drukarki jest idealny dla firm każdej wielkości. Może nawet znaleźć miejsce na ladzie domowej. XOCO nie jest obecnie w sprzedaży, ale projekt otwiera drzwi dla fali drukowania 3D żywności, która zaczyna zamiatać branżę.

Pancake Bot

Pancake Bot

Jeśli kiedykolwiek chciałeś robić naleśniki w zaciszu własnego domu, PancakeBot jest tym, na co czekałeś. Zaprojektowany przez Miguela Valenzuela, PancakeBot siedzi nad rusztem i drukuje albo własny projekt, albo jeden z biblioteki około 300 zdjęć. Nowe obrazy są dodawane co tydzień. Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu dobrze się bawić w domu, czy dodać artystyczne naleśniki do menu swojej restauracji, PancakeBot jest pełen precyzji, sztuki i zaskoczenia. Poznaj kapryśną stronę drukowania żywności 3D za pomocą PancakeBot.

Brązowe Słoneczniki

Brązowy Słonecznik

Druk 3D zmienił świat na wiele sposobów. Ale to, co zrobiono ze światem sztuki, jest naprawdę imponujące. Wystarczy spojrzeć na Sunflowers, wydrukowaną w 3D rzeźbę zaprojektowaną przez Roba i Nicka Cartera, zespół męża i żony, który tworzy sztukę od ponad 20 lat. Zainspirowany olejem Vincenta van Gogha z 1888 roku na płótnie o tej samej nazwie, ta brązowa statua ma zarówno nowoczesny, jak i historyczny akcent. Wygląda na to, że każdy płatek ożywa. Jeśli chcesz prawdziwy przykład siły, jaką ma druk 3D dla artystów, Sunflower to piękne miejsce na rozpoczęcie.

Chwytak z nadrukiem 3D

Chwytak z nadrukiem

Poznaj Jerry, wielofunkcyjną platformę robotyki. Jak każdy dobry robot, Jerry może wykonać kilka zadań, do których wykorzystuje zdejmowane ramię chwytające. Tutaj zaczyna się druk 3D. Chwytak Jerry'ego z nadrukiem 3D składa się z pięciu drukowanych elementów. Działa jako osobna jednostka i jest idealny do większych projektów robotyki. Siła jest imponująca i mocna. Opracowane przez Slant, ich funkcje robotów (zarówno drukowane, jak i nie) zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonujących robotach. Slant chce wydobyć roboty z laboratorium na świat, a drukowanie 3D pomaga.

Birdsnest Eggcup

Birdsnest Eggcup

Poranki są ciężkie. Wejście na śniadanie, zanim wybiegniesz za drzwi, może być trudnością. Ale najjaśniejsza z jaj może pomóc nieco ułatwić wczesne godziny poranne. Ten zabawny eggcup został zainspirowany naturą i dołączony do druku 3D. Mimo że jest przeznaczony do przechowywania średnich jaj, elastyczny materiał może obsłużyć większość rozmiarów jaj. Jajko zaprojektowane przez Studio Gijs to świetny prezent dla przyjaciela lub dla siebie, aby poprawić nastrój w niedzielę rano. Każda filiżanka jest drukowana na żądanie. To fantastyczny sposób na zdobycie pierwszego kawałka druku 3D.

Proteza złamania nadgarstka

Proteza złamania nadgarstka

W 2007 r. Mała dziewczynka złamała nadgarstek. Zajmie to sześć tygodni w obsadzie. Tradycyjne odlewy mogą być bolesne w montażu i niewygodne w noszeniu. Ponieważ drukowanie 3D szturmuje branżę zdrowia, wydrukowanie obsady wydawało się być logicznym krokiem dla Anais. Jej ramię zostało zeskanowane i wydrukowano cienki odlew. Aparat usztywniono mieszaniną miedzi i niklu, aby zbadać inne właściwości lecznicze. Niklowanie sprawiło, że ochraniacz był chłodniejszy, co pomogło poprawić komfort podczas gojenia. Ale to był także eksperyment, aby zatrzeć granice między medycyną a biżuterią.

Niektóre problemy z tym procesem polegają na tym, że opóźnienie między skanowaniem a drukowaniem nie jest idealne. Lokalizacja złamania może być spuchnięta, co może prowadzić do niedokładnego wydruku. Jednak te gipsy są otwarte, można je nosić pod prysznicem, a gojenie się tkanek można odpowiednio monitorować.

Wydrukuj swoje miasto

Wydrukuj swoje miasto

Wydrukuj swoje miasto! jest wezwaniem do działania dla miast na całym świecie. Mieszkańcy są zachęcani do przekształcania domowych odpadów z tworzyw sztucznych w surowiec do projektów drukowania 3D, takich jak meble publiczne. Rozpoczęty w 2016 r. Projekt jest jeszcze w powijakach. Ale wstępne opinie były pozytywne. Obywatele bardziej zaangażowali się w zmniejszanie swojego wpływu na środowisko. Gmina Amsterdam jako pierwsza przyjęła ten program, budując wspólną ławkę z tego, co w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane materiały. Jeśli chcesz zabrać ze sobą Print Your City! po szyję lasu, odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Toyze - ożyw swoje ulubione postacie z gry jako spersonalizowane zabawki!

Toyze

Poznaj Toyze, zabawną i szybką aplikację, która pozwala tworzyć spersonalizowane i niepowtarzalne postacie z gier 3D. Niezależnie od tego, jaka jest twoja ulubiona gra, możesz zaprojektować swoją sylwetkę według własnego uznania. Wybieraj spośród różnych pozycji i rozmiarów lub dodaj zabawne akcesoria, takie jak czapki i okulary. Po dostosowaniu postaci złóż zamówienie. Twoja postać zostanie wysłana bezpośrednio do Ciebie. Na razie Toyze jest poświęcony grom mobilnym, ale w planach są postacie wideo i komputerowe wraz z postaciami z komiksów i filmów. Masz ulubioną postać? Zdobądź pamiątki wydrukowane w 3D.

Drukowana w 3D maska ​​czaszki psa

Maska z czaszką psa

Najlepszy przyjaciel człowieka - przynoszą nam radość i komfort. Ale co się dzieje, gdy potrzebują uzdrowienia? W tym miejscu znalazła się Loca, 4-miesięczne szczenię, które zostało tak mocno ugryzione przez innego psa, że ​​dwie kości na jej twarzy zostały złamane. Podobnie jak gips pomaga leczyć rękę lub nogę po złamaniu, maska ​​na twarz została wydrukowana na zamówienie przy użyciu tomografii komputerowej przez UC Davis College of Engineering. Exo-K9, tak jak maska ​​została nazwana, pozwoliło Loci leczyć się przez kilka następnych miesięcy, nie narażając się na większe obrażenia. Druk 3D pomógł pacjentom, ale teraz można go również wykorzystać do pomocy kuśnierzom.

Dom o dowolnym formacie 3D

Dom o dowolnym formacie 3D

Dzięki drukowi 3D przyszłość nieruchomości wygląda całkiem jasno. Zespół WATG z siedzibą w Chicago zdobył pierwszą nagrodę w Freeform Home Design Challenge. Ich wydrukowany w 3D dom, nazwany „Curve Appeal”, został uznany za przemyślane podejście i przesuwa kopertę tego, co jest możliwe. Dom obejmuje kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię. Zapewnia dużo naturalnego światła i spełnia wszystkie wymagania elektryczne, hydrauliczne i oświetleniowe, nie ograniczając opcji zasilania energią słoneczną. Chociaż dom może wyglądać nie na miejscu w Twojej okolicy, uważamy, że jest to projekt, który może podbić serca amerykańskich dzielnic.

Bransoletki Układu Słonecznego

Bransoletka Układu Słonecznego

Żyjemy w społeczeństwie, które wciąż się waha, gdy młoda dziewczyna wyraża zainteresowanie inżynierią lub nauką. Jednak kompilacja biblioteki IT @ SDSU ma nadzieję to zmienić. W Girl Day, dzień podczas Tygodnia Inżyniera organizacji, młoda grupa dziewcząt w wieku gimnazjalnym otrzymała szansę zaprojektowania własnej bransoletki z nadrukiem 3D. Projekt musiał być czymś, czego pragnęły dziewczyny, ale także tym, który można wydrukować 45 razy w małym okienku do drukowania, które mieli. Projekt wymagał również, aby projekt był związany z STEM. Rezultatem była bransoletka z całym układem słonecznym. Dziewczęta malowały również swoje bransoletki po wydrukowaniu. Zobacz, co jeszcze buduje IT, aby inspirować młode umysły!

Projekt AMIE & Pierwsza zatapialna drukowana 3D

Granatowa Zatapialna

W ramach niedawnej współpracy z marynarką wojenną opracowano pierwszą zatapialną drukowaną 3D. Prototyp powstał w ciągu niecałych czterech tygodni, a obecnie planuje się wyprodukować prototypy zdolne do obsługi floty, które mogłyby być dostępne już w 2020 roku. Partnerami projektu byli Oak Ridge National Laboratory (ORNL), Naval Surface Warfare Center, Diserive Carderock Division Laboratorium technologiczne, Picatinny Arsenal, Agencja Zaawansowanych Projektów Obronnych, Dowództwo Naval Air Systems, Laboratorium Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Naval Surface Warfare Centers z Crane, Panama City, Filadelfia, Naval Undersea Warfare Center Newport i Portsmouth Naval Shipyard. Drugim projektem, w który zaangażowany był ORNL, był druk AMIE, jednego z pierwszych na świecie domów drukowanych w 3D, który służy również jako pojazd i zintegrowany system energetyczny.

Pierwszy most z nadrukiem 3D

Pierwszy most z nadrukiem 3D

Drukowanie 3D w infrastrukturze może zaoszczędzić czas i pieniądze. Tak było właśnie w przypadku budowy pierwszego na świecie mostu z drukiem 3D w Madrycie. Most, zorganizowany przez Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii, miał 12 metrów długości i 1,75 metra szerokości. Zastosowanym materiałem był mikro-beton. Surowiec został poddany recyklingowi podczas budowy, co zminimalizowało ilość odpadów i zmaksymalizowało parametry konstrukcyjne. Podczas gdy drukowanie 3D było tradycyjnie stosowane w projektach na małą skalę, instalacja tego mostu rozszerza możliwości drukowania 3D dla branży budowlanej.

Rzeźby biometryczne

Rzeźby biometryczne

Monica Horcicova to czeska artystka znana ze swoich skomplikowanych rzeźb, wszystkie stworzone w technologii druku 3D. Tematy artysty są metaforą śmierci i życia. Zwiedzanie jej galerii zabierze Cię w jedyną w swoim rodzaju podróż. W przypadku większości elementów z wydrukowanymi ludzkimi kośćmi początkowa reakcja jest trudna do opisania. Grafika jest piękna, ale surowa i potężna. Od skomplikowanych elementów po duże eksponaty zewnętrzne, Monica w pełni wykorzystuje moc drukowania 3D. Przekonaj się, jak wygląda jej grafika i przekonaj się, jak szczegółowe i dokładne może być drukowanie 3D.

Kinematyczna sukienka z płatkami

Kinematyczna sukienka z płatkami

Dla pań, które gardzą czasem spędzonym w przymierzalni, projekt ten powinien wzbudzić zainteresowanie i ciekawość na temat przyszłości mody. System nerwowy został zamówiony przez Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, aby zaprojektować sukienkę, która pokazuje związek między modą a technologią. Do dokładnych pomiarów ciała osoby noszącej wykorzystano skan 3D. Inspirowana naturalnymi elementami, takimi jak płatki i pióra, zaprojektowana została Kinematic Petals Dress. Zawiera ponad 1600 unikalnych elementów, ale nadruki są w pełni zmontowane i gotowe do noszenia. Przeglądaj zdjęcia, aby zobaczyć, jak wygląda niestandardowa sukienka z nadrukiem.

Pierwszy autonomiczny, całkowicie miękki robot 4D Drukowanie urządzeń do zmiany kształtu

Urządzenia do zmiany kształtu 4D

Wyobraź sobie robota. Czy zawiera dramatyczne kąty, zimne materiały i ostre rogi? Zespół naukowców z Uniwersytetu Harvarda zmienia założenia, jak powinien wyglądać robot. Zaprojektowali małego robota z drukiem 3D, który nie zawiera elektroniki ani tradycyjnych materiałów robotycznych. Uważany za pierwszego autonomicznego, całkowicie miękkiego robota, projekt został nazwany „octobot”, ponieważ przypomina ośmiornicę. Urządzenie jest zasilane przez reakcję chemiczną, która powoduje napompowanie ramion robota. Przyszłe projekty idealnie będą mogły pływać i wchodzić w interakcje. „Octobot” został zaprojektowany, aby inspirować robotyków i badaczy do odkrywania miękkiej robotyki.

Drukowane Wi-Fi

Drukowane WiFi

Wyobraź sobie butelkę detergentu do prania, która zamawia dla ciebie jej wymianę. Teraz wyobraź sobie tę samą koncepcję, ale bez potrzeby używania baterii lub elektroniki. Jeśli to wygląda na czary, zdziwisz się, gdy dowiesz się, że to dzieło druku 3D. Bezprzewodowe czujniki, widżety wejściowe i inteligentne obiekty komunikacyjne mogą być drukowane w 3D i zintegrowane z naszym codziennym życiem. Podczas gdy projekt ten ma wiele miejsca na rozwój i rozwój, zespół złożony z dwóch studentów i jednego wykładowcy z University of Washington zaprojektował w pełni wydrukowane wagi 3D, czujniki przepływu i anemometry. Jest też kilka prototypów, z których można czerpać inspirację.

Equus

Equus

Grafika ścienna 3D nie jest niczym niezwykłym. W porównaniu do obrazów lub wydruków na płótnie, sztuka ścienna 3D ma wiele zalet. Spójrz na ten projekt autorstwa Dominika Raskina. Wydaje się, że głowa konia z nadrukiem 3D i dwie przednie nogi wystają ze ściany. Ten kawałek może znaleźć dom w różnych stylach dekoracyjnych. Grafika Equus jest dostępna w kilku różnych rozmiarach i kolorach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Ponieważ jest drukowany w 3D, lekka konstrukcja z drutu jest łatwa do powieszenia bez uszkadzania ścian. Odwiedź stronę internetową, aby zobaczyć, jak łatwo jest zdobyć kawałek grafiki drukowanej w 3D, który z pewnością przyciągnie uwagę.

Lego Minifig Rocket Adapter

Lego Adapter rakietowy

AirRocketWorks współpracuje ze szkołami, klubami STEM, zwiadowcami, bibliotekami, muzeami i centrami edukacyjnymi, aby przekazać swoją miłość do rakiet osobom w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Jeden z ich projektów wykorzystywał drukowanie 3D w łatwy i przyjemny sposób, dzięki czemu zbudowanie domowej rakiety jest możliwe dla każdego. Ich nadrukowane w 3D adaptery rakietowe można stosować z plastikową rurką, piankowym nosem i zestawem żeberek. Dla zabawy, możesz dodać swoją ulubioną figurkę LEGO. Wyślij swoją figurkę na niezapomnianą przejażdżkę dzięki temu projektowi i odkryj radość z rakiet.

Sztuczne serce

Sztuczne serce

ETH News i ETH Zurich poinformowały o wyprodukowaniu pierwszego silikonowego ludzkiego serca. Zdolność do produkcji ludzkich narządów do przeszczepów jest jednym z najbardziej obiecujących zastosowań drukowania 3D. Serce silikonowe bardzo przypomina ludzkie serce, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na przykład ma prawą i lewą komorę i może skurczyć się w razie potrzeby do pompowania krwi. Istnieje jednak jeden główny problem z prototypem. Może trwać tylko około 3000 uderzeń, co u człowieka byłoby mniej niż godzinę. Materiał nie wytrzyma dłużej niż to obciążenie. Ale ten pierwszy ważny krok do drukowania narządów 3D z pewnością powinien zainspirować inżynierów i badaczy do kontynuowania prac nad prototypem, który pewnego dnia może zastąpić dawstwo narządów ludzkich.

Automatyczna stacja pogodowa z nadrukiem 3D

Automatyczna stacja pogodowa

3D-PAWS, czyli drukowana automatyczna stacja pogodowa 3D, została uruchomiona przez University Corporation for Atmospheric Research i US National Weather Service International Office Office. Celem tej inicjatywy jest zbudowanie tanich systemów, które są trwałe i niezawodne w celu gromadzenia i przekazywania danych pogodowych za pośrednictwem społeczności wiejskich. Jedną z głównych zalet tych systemów jest to, że elementy drukowane 3D można w razie potrzeby przedrukować w razie awarii systemu. W tradycyjnych systemach pogodowych wymiana jest kosztowna, a naprawy czasami niemożliwe. Możliwość dokładnego monitorowania pogody zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom.

Light Rider

Light Rider

Czy spędzasz ciepłe, słoneczne dni podczas jazdy motocyklem po autostradzie? Jeśli tak, spodoba ci się ten następny projekt. Light Rider to pierwszy na świecie prototyp drukowany w 3D dla motocykla elektrycznego. Plan polega na opracowaniu ekskluzywnej małej serii Light Rider, która będzie legalna na ulicy. Projekt łączy kilka koncepcji w jeden projekt. Po pierwsze, do zaprojektowania ramy zastosowano podejście zatwierdzone przez przemysł lotniczy. Następnie został wydrukowany w 3D przy użyciu materiału klasy samolotowej. Stosunek mocy do ciężaru motocykla jest równy współczynnikowi supersamochodu, co czyni go idealnym dla każdego demona prędkości. Rower jest również przyjazny dla środowiska i nie wytwarza emisji. Przy drukowaniu 3D możliwy jest mocniejszy, szybszy i bezpieczniejszy motocykl.

Drukowane soczewki 3D

Drukowane soczewki 3D

Luxexcel jest uznawany za pierwszą i jedyną na świecie firmę, która może tworzyć soczewki oftalmiczne z nadrukiem 3D. Soczewki te nie wymagają polerowania ani szlifowania i są obecnie dostępne w laboratoriach okulistycznych. Tradycyjna produkcja soczewek okulistycznych obejmuje kilka etapów i nadmierny materiał, co prowadzi do wyższych kosztów. Wersje drukowane w 3D są równie skuteczne i niezawodne, ale mają niższą cenę. Jednak rozwiązanie nie zostało zaprojektowane pod kątem kosztów. Zamiast tego Luxexcel opracował technologię dla niezależnych laboratoriów okulistycznych i ich klientów, aby niestandardowe soczewki były dostępne dla wszystkich.

Drukowane telefony komórkowe w 3D

Drukowane telefony komórkowe w 3D

Marco Mahler, kinetyczny rzeźbiarz, połączył siły z Henry Segermanem, adiunktem na Oklahoma State University, aby opracować pierwsze na świecie telefony komórkowe w pełni drukowane w 3D. Ich elementy są co najmniej szczegółowo opisane, a jeden projekt ma 1365 elementów. Bez możliwości drukowania 3D tych telefonów komórkowych byłyby one czasochłonne i dla niektórych byłyby poza zasięgiem finansowym. Telefony komórkowe są drukowane na zamówienie w Shapeways przy użyciu wzorów Marco i Henry'ego. Aby uzyskać unikatowy element do domu, rozważ dowolny z tych telefonów komórkowych z drukiem 3D. Ich projekty są wyrafinowane, a ich historia jest inspirująca.

Rower ze stali nierdzewnej z nadrukiem 3D

Łuk rowerowy

W trzymiesięcznym projekcie przeprowadzonym przez studentów z Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego 3D Building Field Lab wykorzystano najnowsze technologie podczas drukowania 3D roweru ze stali nierdzewnej. Postępy pozwoliły na drukowanie materiałów w powietrzu w dowolnym kierunku i bez potrzeby stosowania konstrukcji wsporczych. „Arc Bike” waży tyle samo co zwykły rower, ale ma imponujący design i nienaganną wytrzymałość. Ten typ projektu pokazuje, że ograniczenia maleją, jeśli chodzi o drukowanie na średnich i dużych obiektach. Swoboda form umożliwia drukowanie niemal wszystkiego, w tym niezawodnej formy transportu.

Pierwszy wzmocniony most drukowany w 3D

Most drukowany 3D

Holandia jest domem dla pierwszego na świecie wzmocnionego, wstępnie naprężonego mostu betonowego z nadrukiem 3D. Most ma 8 metrów długości i 3,5 metra szerokości. Jego wytrzymałość została przetestowana przy obciążeniu pięciu ton, znacznie większym niż codzienne obciążenie, które będzie musiało wytrzymać. Jest to część trasy rowerowej dla mieszkańców i uważa się, że przewozi setki rowerzystów dziennie. Zespół pod przewodnictwem BAM Infra współpracował z badaczami z Eindhoven University of Technology, aby opracować sposób wprowadzania stalowego kabla wzmacniającego podczas drukowania. Projekt kosztował mniej pieniędzy, zużył mniej materiału i zmniejszył emisję CO2 podczas budowy.

Drukowanie 3D przewagą konkurencyjną maszyn śniegowych

Maszyny śniegowe

Nie ma wielu branż (jeśli w ogóle), w których drukowanie 3D nie może pomóc. Jednym z takich przedsiębiorstw, który zdał sobie z tego sprawę, jest Snow Business, producent wysokiej klasy maszyn do produkcji śniegu. Wydajność i trwałość ich maszyn to kluczowe cechy, które mogą zabezpieczyć biznes lub go zniszczyć. Korzystając z drukarek 3D do produkcji dysz, firma Snow Business przyspieszyła rozwój i obniżyła koszty. Ta przewaga konkurencyjna sprawia, że ​​ich produkty są lepiej zaprojektowane, tańsze i bardziej pożądane przez konsumentów. Używaj ich historii jako inspiracji, gdy zastanawiasz się, w jaki sposób drukowanie 3D może pomóc w pracy lub firmie.

Drukowanie 3D w technologii Zero-G

Space 3D Printed

Drukowanie 3D nie ogranicza się już do laboratorium. Drukarki można zabrać w teren, zapewniając rozwiązania, które kiedyś uważano za niemożliwe. Ale czy drukarki 3D mogą działać w kosmosie? Oto pytanie NASA. Gdyby Międzynarodowa Stacja Kosmiczna była w stanie drukować w 3D, mieliby możliwość drukowania narzędzi na żądanie i działali lepiej przy ograniczeniach masy lotu. Po przetestowaniu sprzętu do drukowania 3D podczas lotów parabolicznych rozpoczęto testy na stacji kosmicznej. Wyniki pokazały, że drukowanie 3D rzeczywiście działa w przestrzeni kosmicznej, otwierając drzwi dla nowych misji, eksperymentów i możliwości.

Krzesło gradientowe

Aluminiowe krzesło gradientowe pokazuje, jak aluminium można wykorzystać w projektowaniu mebli z epoki cyfrowej. Krzesło to lekka aluminiowa konstrukcja z zaletami pianki i wytrzymałością metalu. Projekt wykorzystuje unikalną technikę drukowania, która zapewnia wytrzymałość strukturalną przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości potrzebnego materiału. Aluminiowe krzesło gradientowe znajduje się w stałej kolekcji w National Gallery of Victoria w Melbourne w Australii wraz z Vitra Design Museum w Niemczech. Możliwość wytwarzania lekkich, ale wytrzymałych mebli w przystępnej cenie może zmienić przemysł meblarski, zmuszając producentów do poszukiwania metod produkcji przyjaznych konsumentom.Krzesło gradientowe

Broń do druku 3D

Drukowane bronie 3D

Defense Distributed jest siłą stojącą za bronią drukowaną w 3D. 27 lipca 2012 r. Firma wydała pliki pierwszego na świecie pistoletu do druku. W obliczu udziału w bitwach prawnych i politycznych firma Defense Distributed zwróciła się do społeczności Bitcoin o finansowanie. Idea broni drukowanej jest rewolucyjna, ale także kontrowersyjna. Firma nadal walczy z Departamentem Stanu USA o legalność udostępniania prywatnie generowanych akt broni ludności. Sprawa może wkrótce zostać skierowana do Sądu Najwyższego. Jeśli tak, bez względu na wynik, z pewnością spotka się z debatą narodu amerykańskiego.

Jeden kubek dziennie

Jeden kubek dziennie

Masz dość codziennego picia kawy z tej samej filiżanki? Projekt One Coffee Cup a Day obejmuje Cię. Projekt był zabawnym i udanym eksperymentem na kreatywność i szybką produkcję. Projekt był otwarty na współpracę, pozwalając każdemu na zabawę i zaprojektowanie własnej filiżanki do kawy. Po wybraniu ulubionych 30 wzorów, zostały one wyświetlone w sklepie i dostępne do zakupu. Wzory były mieszanką morfowanych miseczek, ciekawych, ale niefunkcjonalnych miseczek i miseczek pokrytych różnorodnymi fakturami. Projekt uznano za udany i udowodniono, że drukowanie 3D może mieć zabawne i kapryśne zastosowanie.

Meshu

Meshu

Meshu zostało założone przez dwóch technologów projektowych w San Francisco. Ich projekty obejmują linie reprezentujące dane geodezyjne, zapewniając konsumentom unikalny sposób wskazywania chwil i wspomnień, bez względu na to, gdzie wystąpiły na świecie. Subtelność biżuterii jest częścią jej uroku. Odbiorca dokładnie wie, co oznaczają linie, nawet jeśli nikt inny tego nie robi. Chociaż nie przyjmują już zamówień, Meshu wykonał naszyjniki, pierścionki, kolczyki i plakaty, aby upamiętnić prośby konsumentów. Wykorzystaj ich pracę jako inspirację do własnych kreacji do drukowania 3D. W takim przypadku druk 3D można wykorzystać do celów sentymentalnych.

Pierwsza biurkowa drukarka 3D z metalu

Desktop Metal

Desktop Metal został zaprojektowany z myślą o jednej rzeczy. Założyciele chcieli dostarczyć rozwiązanie zespołom inżynierów poszukującym przystępnego druku 3D z metalu. Firma oferuje dwa oddzielne systemy drukowania 3D. Firmy mogą korzystać z tych systemów do wszystkiego, od prototypów po masową produkcję. System Studio został zaprojektowany dla inżynierów i umożliwia użytkownikom drukowanie złożonych części metalowych we własnym zakresie. W porównaniu z innymi systemami drukowania, system Studio jest nawet dziesięć razy tańszy. Ale gdy potrzebujesz prędkości po swojej stronie, system produkcyjny jest idealny. Został zaprojektowany z myślą o wydajności i jest 100 razy szybszy niż inne systemy drukowania. System produkcyjny zostanie wydany w 2020 roku.

Drukowany w 3D pojazd Micro Commuter

Micro Commuter Vehicle

Kabuku Inc. połączyło siły z Honda Motor Co., Ltd. w celu opracowania pojazdu z drukiem 3D. Toshimaya Corp. potrzebowała niestandardowego pojazdu dostawczego, który mógłby być wykorzystywany zarówno do dostaw, jak i reklamy. Jednak ich lokalna infrastruktura utrudniała niektóre dostawy. Głównymi winowajcami były wąskie drogi. Kabuku i Honda postanowili opracować samochód z nadrukiem, który nadal spełniałby ich potrzeby, ale miał odpowiedni rozmiar. Proces rozwoju trwał tylko dwa miesiące, a nad drukiem odpowiadała Rinkak, usługa drukowania 3D należąca do Kabuku. Toshimaya został wyposażony w oryginalny pojazd, który spełniał jego wymagania dotyczące wielkości, produkcji i reklamy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me