5 najlepszych klientów BitTorrent w 2020 r. – Najlepsze programy do pobierania torrentów

Protokół BitTorrent jest bardzo skutecznym i wydajnym sposobem udostępniania i „pobierania” treści. Internetowe usługi przesyłania strumieniowego, takie jak te oferowane za pośrednictwem aplikacji Kodi lub za pośrednictwem witryn streamingowych, zdobywają obecnie wszystkie nagłówki, ale tradycyjne torrentowanie pozostaje bardzo popularne. Korzystając z VPN, możesz zachować bezpieczeństwo w witrynach, aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nasz najlepszy przewodnik po VPN dla stron z torrentami.

Do torrenta potrzebujesz klienta BitTorrent. Jest to oprogramowanie, które pozwala udostępniać pliki na twoim komputerze innym użytkownikom BitTorrenta w celu „pobierania” treści. Wspaniałą wiadomością jest to, że istnieje wielu dobrych klientów BitTorrent.

Ostrzeżenie: samo torrentowanie jest technicznie legalne, pod warunkiem, że masz zgodę właścicieli treści. Jeśli nie masz pozwolenia, zaleca się, aby nie torrentować ze względu na sposób działania protokołu BitTorrent, posiadaczom praw autorskich łatwo jest znaleźć adres IP każdego, kto pobiera swoją własność intelektualną. Następnie mogą powiadomić Twojego dostawcę usług internetowych lub podjąć kroki prawne przeciwko tobie.

Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć się za pomocą VPN podczas pobierania ze stron wymienionych poniżej. VPN ukryje twoje prawdziwe IP i zaszyfruje twój ruch, aby twój dostawca usług internetowych nie mógł zobaczyć, co robisz. Dobrym pomysłem jest również użycie przełącznika „zabicia”, aby zabezpieczyć się, jeśli VPN rozłączy się podczas pobierania. Bardziej szczegółowy artykuł o najlepszych VPNach do użycia znajduje się w tym artykule.

Ale wracając do tematu, jaki jest najlepszy klient?

Co jest najlepsze??

Wybór redaktora

Zwycięzca

qBitTorrent

Qbittorrent Mac

PROS

 • Otwarte źródło
 • Lekki
 • Wydajny
 • Może łączyć się z VPN
 • W pełni funkcjonalny

CONS

 • Nie mogę wymyślić żadnego

Jako wieloletni fan Vuze, wymagało to całkiem sporo lekki klient BitTorrent open source do zastąpienia Vuze na moim pulpicie. Jednym z powodów, dla których tak długo trzymałem się Vuze, jest możliwość powiązania klienta torrent z moim interfejsem VPN.

Chociaż nie jest to absolutnie konieczne, jeśli oprogramowanie VPN ma przełącznik zabijania, zawsze doceniałem tę dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Zapobiega pobieraniu torrentów przez klienta, gdy VPN nie jest aktywny.

qBitTorrent obsługuje nie tylko tę funkcję, ale znacznie ułatwia jej wdrożenie. To był duży czynnik, który spowodował we mnie zmianę, podobnie jak chudy i średni rozmiar instalacji qBitTorrenta 100 MB lub mniej (dokładny rozmiar w zależności od platformy). Z qBitTorrent nie ma wzdęć!

Mimo to qBitTorrent oferuje prawie wszystko, czego potrzebuje większość torrentów. Obejmuje to szyfrowanie protokołu BitTorrent, ustalanie priorytetów torrentów, wysyłanie zapytań do torrentów, selektywne pobieranie treści, tworzenie torrentów, dostęp zdalny i subskrypcję RSS. Możesz wyszukiwać torrenty z poziomu klienta, a wbudowany odtwarzacz multimedialny jest przydatny.

qBitTorrent jest w 100% darmowy i wolny od reklam. Jest dostępny dla systemów Windows, MacOS i Linux. Aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na to doskonałe oprogramowanie, w tym instrukcje, jak powiązać qBittorrent z interfejsem VPN, sprawdź 5 najlepszych sieci VPN dla qBittorrent.

2. miejsce

Transmisja

Klient transmisji

PROS

 • Otwarte źródło
 • Lekki
 • Mnóstwo funkcji
 • Ładny
 • Dostępne natywnie w wielu mało znanych systemach operacyjnych

CONS

 • Niewiele (luka powinna zostać naprawiona do czasu, gdy większość z was to przeczyta)

Transmisja rozpoczęła życie jako klient BitTorrent przeznaczony wyłącznie dla komputerów Mac i Linux, gdzie zyskał znakomitą reputację. Użytkownicy systemu Windows mogą teraz również wziąć udział w akcji. Chociaż bardzo zdolny klient BitTorrent, główną zaletą Transmission jest jego piękny interfejs użytkownika wraz z powiadomieniami Growl dla użytkowników komputerów Mac.

Ale nie chodzi tylko o to, by wyglądać ładnie. Transmisja obsługuje obsługę nasion internetowych, szyfrowanie protokołu BitTorrent, oglądanie katalogów, edycję trackerów, ograniczenia prędkości globalnej i na torrent i wiele innych. Obsługuje również opcjonalne dodatki, które mogą rozszerzyć zestaw funkcji. Należą do nich narzędzia do subskrypcji RSS i wtyczka Kodi.

Transmisja ostatnio trafiła na pierwsze strony gazet dzięki luce, którą hakerzy mogą wykorzystać. Omawiam to nieco później w tym artykule, ale łatka jest dostępna, a sam problem bardzo łatwo naprawić. Dlatego postanowiłem nie dopuścić, aby ten problem wpłynął na ranking Transmission w tym 5 najlepszych przewodnikach.

Transmisja jest w 100% darmowa i open source. Jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X / MacOS, Linux (wiele dystrybucji), FreeBSD, Gentoo i innych.

3 miejsce

Vuze

Klient Vuze

PROS

 • Śmiesznie w pełni funkcjonalny
 • Może wiązać pliki do pobrania z VPN
 • Wiele dostępnych wtyczek dla zwiększenia funkcjonalności
 • Wbudowany odtwarzacz wideo
 • Świetne aplikacje na Androida

CONS

 • Nieco nieporęczne i wymagające dużych zasobów
 • Reklamy
 • Próbuje zainstalować crapware
 • Tylko częściowo otwarte oprogramowanie
 • Interfejs może być ładniejszy i bardziej intuicyjny

Vuze jest dziadkiem klientów BitTorrent. Nie jest już otwartym oprogramowaniem i trzeszczy nieco pod ciężarem niezliczonych funkcji. Innymi słowy, jest to biegunowe przeciwieństwo lekkich klientów, takich jak qBitTorrent.

Ale kto powiedział, że mnóstwo funkcji jest złą rzeczą? Większość torrentów nigdy nie użyje wszystkich dostępnych narzędzi, ale tak naprawdę nie ma prawie nic związanego z Torrentem, czego Vuze nie mógłby zrobić. Obejmuje to możliwość powiązania Vuze z kartą VPN, ale także ładuje więcej funky, takich jak wykrywanie zawartości poprzez automatyczne subskrypcje, zintegrowany odtwarzacz multimediów, zdalne zarządzanie i wiele więcej.

Możesz konwertować pliki do wielu formatów za pomocą interfejsu „przeciągnij i upuść” Vuze, a także analizować pobrane pliki za pomocą wielu statystyk i wizualizacji. Vuze to marzenie zaawansowanych użytkowników.

Z drugiej strony, Vuze jest zasobny i raczej brzydki (szczególnie w porównaniu z Transmisją!). Jego niezgrabny interfejs pokazuje również swój wiek. Sytuacji tej nie pomaga fakt, że reklamy są dołączane do bezpłatnej wersji, lub fakt, że musisz zachować ostrożność podczas instalacji, jeśli nie chcesz instalować również wielu crapware.

Chociaż Vuze jest przede wszystkim darmowy, dostępna jest również wersja premium za 29,90 USD rocznie. Subskrypcja Vuze Plus usuwa reklamy i zapewnia wbudowane skanowanie antywirusowe, nagrywarkę DVD i "Zagraj teraz" wsparcie. Jest to dość funky!

To prowadzi mnie do tego, że pomimo swoich korzeni typu open source, Vuze jest teraz oprogramowaniem zastrzeżonym. Warto zauważyć, że doniesienia o śmierci Vuze'a wydają się bardzo przedwczesne. Vuze 5.7.6.0 został wydany w październiku 2017 roku i jest w pełni funkcjonalny.

W przeciwieństwie do klienta stacjonarnego, doskonała aplikacja na Androida jest lekka i wolna od reklam. Wersja pro jest teraz dostępna po zakupie w aplikacji (około 4 USD), ale nie byłem w stanie określić, jakie funkcje to dodaje (i jestem zbyt flinterem, by wydać pieniądze potrzebne, aby się dowiedzieć!).

Vuze Remote to przydatna aplikacja dla systemu Android, która umożliwia zdalne sterowanie pobieraniem torrentów na pulpicie.

Vuze jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X / MacOS, Linux i Android.

4 miejsce

Czas Popcornu

Popcorn Time, styczeń 2018 r

PROS

 • Natychmiastowe przesyłanie strumieniowe wysokiej jakości treści BitTorrent!
 • Otwarte źródło
 • Bardzo inteligentny interfejs
 • Obsługa Chromecast, Airplay i DLNA
 • Dostępne na prawie każdej platformie

CONS

 • Tylko dla treści wideo

Wszystkie pozostałe programy na tej liście są klientami BitTorrent. Pobierz plik .torrent lub kliknij link magnesu, a zawartość zostanie pobrana na komputer, na którym jest przechowywana lokalnie.

Czas Popcornu jest inny; Jest to aplikacja typu open source, która wykorzystuje technologię BitTorrent do strumieniowego przesyłania wysokiej jakości treści wideo na wszystkie główne platformy. Oznacza to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych klientów BitTorrent, możesz obejrzeć film lub program bez czekania na zakończenie pobierania. Możesz myśleć "czas Popcornu jest bezpieczny?", może to być niebezpieczne dla twojego komputera, ale korzystanie z VPN może zapewnić bezpieczeństwo twojego komputera.

Godny uwagi jest bardzo elegancki i intuicyjny interfejs oraz dostęp do ogromnej biblioteki aktualnych treści.

Chociaż jest to przede wszystkim platforma do przesyłania strumieniowego, treść można również pobierać lokalnie (a niektóre treści są zawsze buforowane). Dostępne są różne wersje (widelce) Popcorn Time, ale zdecydowanie radzę używać tylko jednego z widelców zalecanych w przewodniku Best VPN for Popcorn Time.

Poszczególne funkcje różnią się nieco w zależności od używanego widelca, ale przesyłanie strumieniowe do telewizora z dużym ekranem za pośrednictwem Chromecasta, Airplay i DLNA jest dość standardowe.

Popcorn Time jest bezpłatny, a szanowane wersje są wolne od reklam i innych crapware. Jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X / MacOS, Linux i Android. PopcornTime.to ma nawet aplikację iOS VPN, którą można zainstalować bez jailbreakowania urządzenia.

5 miejsce

Potop

Potopowy klient

PROS

 • Otwarte źródło
 • Lekki
 • Wiele funkcji
 • Możliwość rozbudowy za pomocą wtyczek (w tym RSS)

CONS

 • Mniej w pełni funkcjonalny niż niektórzy inni klienci

Podobnie jak qBitTorrent, Deluge jest dość konwencjonalnym, ale lekkim i otwartym klientem BitTorrent. Jego lista funkcji nie jest ogromna, ale powinna wystarczyć do zaspokojenia większości użytkowników. Funkcje obejmują zdalne zarządzanie siecią i wsparcie dla linków magnetycznych.

Funkcjonalność można dodatkowo rozszerzyć o szereg wtyczek wewnętrznych i zewnętrznych. Najważniejsze to wtyczki do obsługi RSS, powiadomienia Growl, streaming podczas pobierania i wiele innych.

Potop jest całkowicie FOSS, bez reklam i crapware. Jest dostępny dla systemów Windows, OSX, Linux (różne dystrybucje) i FreeBSD.

FAQ klienta

Co to jest BitTorrent?

BitTorrent jest popularnym protokołem udostępniania plików peer-to-peer (P2P). Zamiast przechowywać na scentralizowanym serwerze, z którego pobierasz, torrentowane pliki są udostępniane wielu innym użytkownikom BitTorrenta. W ten sposób popularne pliki mogą być łatwo udostępniane setkom użytkowników.

Kiedy „pobierasz” (co jest czymś mylącym, jeśli chodzi o torrentowanie) plik przy użyciu protokołu BitTorrent, tak naprawdę robisz to, udostępniając jego małe fragmenty wszystkim innym, którzy pobierają ten sam plik.

Plik jest „pobierany”, gdy masz wszystkie elementy potrzebne do ponownego złożenia tego pliku. Uznaje się za dobrą formę „inicjowania” (kontynuowania udostępniania) pliku przez chwilę po jego pobraniu, aby pomóc innym osiągnąć 100% ukończenia.

Dlaczego warto korzystać z klienta??

Chociaż nadal bardzo popularny, użycie BitTorrenta nieco spadło w ostatnich latach. Dzieje się tak częściowo dzięki bogactwu legalnych opcji przesyłania strumieniowego dostępnych od dostawców takich jak Netflix i Amazon Prime. Ważna jest również popularność nielegalnych opcji, takich jak Kodi i strony internetowe do przesyłania strumieniowego. Aby uzyskać najlepsze wskazówki i najlepszą sieć VPN do przesyłania strumieniowego, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

 • VPN Amazon Prime
 • VPN Netflix
 • VPN Kodi
 • iPlayer VPN

Jednak bardziej tradycyjna metoda pobierania przy użyciu klienta BitTorrent nadal oferuje kilka głównych zalet:

 • Zawartość BitTorrent jest pobierana lokalnie, więc jest dostępna na zawsze i może być łatwo fizycznie przesyłana między urządzeniami.
 • Dosłownie można pobierać dowolne treści cyfrowe - nie tylko treści wideo. Obejmuje to oprogramowanie, obrazy, eBook, gry i… nazwa!
 • Ale jeśli chodzi o treści wideo, jakość jest często znacznie wyższa niż treści przesyłane strumieniowo. Wynika to z faktu, że nie trzeba zmniejszać rozmiarów plików, aby uniknąć problemów z buforowaniem, ponieważ zawartość jest odtwarzana lokalnie.
 • BitTorrent to bardzo wydajny i lekki sposób na dzielenie się i promowanie własnych treści z innymi.

Linux Torrents

Wiele dystrybucji Linuksa uważa łącza torrentów za najlepszy sposób na rozpowszechnianie swojego oprogramowania bez konieczności hostowania go na kosztownych serwerach.

Używaj VPN podczas torrentowania

Treść BitTorrent jest współdzielona przez wiele komputerów domowych. Nie wpływa to na prywatność, ponieważ udostępnianie plików wielu innym przypadkowym „pobierającym” w Internecie nie jest zbyt prywatne.

Korzystając z odpowiedniego oprogramowania (w tym wielu popularnych klientów BitTorrent), bardzo łatwo jest zobaczyć unikalne adresy protokołu internetowego (IP) każdej innej osoby, która również udostępnia („pobiera”) ten sam plik.

Lista rówieśników

Jak pokazano powyżej w Vuze, widzę adresy IP każdej innej osoby, która pobiera te same pliki, co ja.

VPN cię chroni

VPN będzie Cię chronić podczas pobierania, ponieważ:

 • VPN ukryje informacje o adresie IP przed innymi programami do pobierania.
 • VPN szyfruje cały ruch internetowy między twoim komputerem a serwerem VPN.
 • Powyższe oznacza, że ​​Twój dostawca usług internetowych nie widzi pobieranych plików.

Sieci VPN z solidnymi zasadami rejestrowania nie będą miały nic do przekazania władzom, bez względu na jaką presję mogą one spotkać. VPN odblokuje również strony internetowe, jeśli zostaną z jakiejkolwiek przyczyny ocenzurowane.

Tak długo, jak dozwolone jest P2P, VPN bardzo skutecznie chroni twoją prywatność podczas pobierania.

Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na działanie sieci VPN, sprawdź VPN dla początkujących - co musisz wiedzieć. Bardziej szczegółowy przewodnik po korzystaniu z VPN podczas torrentowania znajdziesz w przewodniku Best VPN for Torrenting.

Szyfrowanie protokołu BitTorrent

Niektórzy klienci BitTorrent obsługują szyfrowanie protokołu BitTorrent. Należą do nich Transmisja, qBitTorrent i Vuze. Jest to funkcja zaprojektowana, aby ukryć fakt, że torrentujesz od swojego dostawcy usług internetowych (ISP).

VPN również to robi, a także ukrywa Twój prawdziwy adres IP przed innymi użytkownikami torrentów i innymi osobami oglądającymi w Internecie. Ponadto:

„Analiza szyfrowania protokołu BitTorrent wykazała, że ​​pomiary statystyczne wielkości pakietów i kierunków pakietów pierwszych 100 pakietów w sesji TCP mogą być użyte do identyfikacji zaciemnionego protokołu z ponad 96% dokładnością.”

Oznacza to, że nawet najbardziej podstawowe techniki głębokiej inspekcji pakietów (DPI) mogą ustalić, czy korzystasz z BitTorrenta. Prawdą jest, że DPI może łatwo wykryć użycie VPN (chyba że jest zaciemnione), ale chociaż istnieje wiele uzasadnionych powodów, aby korzystać z VPN, istnieje tylko jeden powód, aby używać szyfrowania protokołu BitTorrent…

Dlatego szyfrowanie protokołem BitTorrent jest prawdopodobnie lepsze niż nic, ale korzystanie z VPN zapewnia znacznie lepszą ochronę podczas pobierania.

Jak korzystać z klienta BitTorrent?

Jednym z powodów popularności usług przesyłania strumieniowego online (w tym za pomocą skrzynek Kodi) jest przekonanie, że torrentowanie jest geekowatą rozrywką, która wymaga wiedzy technicznej. W rzeczywistości jednak torrentowanie jest bardzo łatwe.

 1. Pobierz i zainstaluj klienta BitTorrent z powyższej listy.
 2. (Opcjonalne, ale zdecydowanie zalecane) Upewnij się, że masz uruchomioną sieć VPN. Spowoduje to ominięcie cenzury witryn torrentowych, ukrycie adresu IP przed innymi użytkownikami plików oraz ukrycie pobranych plików przed dostawcą usług internetowych. Sprawdź nasz przewodnik VPN dla torrentów, aby uzyskać listę zalecanych usług.
 3. Odwiedź stronę BitTorrent. Te witryny zawierają linki do plików torrent. Możesz przeglądać treści, które Cię interesują, lub wyszukać coś konkretnego. Wiele stron internetowych zawiera recenzje użytkowników torrentów, które mogą pomóc Ci wybrać dobre torrenty.
 4. Gdy znajdziesz odpowiednią treść, po prostu kliknij link torrenta lub link magnesu. Torrent otworzy się w twoim kliencie BitTorrent i rozpocznie pobieranie.
 5. Gdy pobieranie zostanie ukończone w 100%, ciesz się! Niektóre klienty BitTorrent mają wbudowane odtwarzacze multimediów, ale VLC odtwarza prawie każdy plik multimedialny, który możesz w niego rzucić.

Wysiew

BitTorrent to zdecentralizowana platforma udostępniania plików. Aby to działało, użytkownicy udostępniają pliki innym użytkownikom. Dzieje się tak podczas pobierania pliku, ale uważa się za dobrą formę pozostawienia klienta BitTorrent otwartego po zakończeniu pobierania pliku, aby przynieść korzyści innym użytkownikom.

Nazywa się to seedowaniem i jest uważane za dobrą netykietę do seedowania w stosunku co najmniej 1: 1 (tj. Przesyłanie innym użytkownikom tej samej ilości danych, które pobierasz). Większość klientów BitTorrent wyświetli stosunek nasion do pobranych plików.

Inne rzeczy

Szczerze mówiąc, nigdy nie musisz wiedzieć więcej o torrentach niż informacje podane powyżej. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zgłębić ten temat, ten słownik jest dobrym wprowadzeniem do używanego żargonu.

Zwłaszcza torrenty filmowe są z nimi związane. Aby podejmować świadome decyzje dotyczące treści, które planujesz pobrać, warto się z nimi zapoznać.

Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w publicznych witrynach torrentowych, są linki sponsorowane. Są one często wyeksponowane i często celowo wprowadzane w błąd. Zazwyczaj wskazują na komercyjne witryny z bezpośrednimi plikami do pobrania lub usługi Usenet. Poszukaj linku z napisem „Torrent” lub „Magnet Link”.

uTorrent

uTorrent (i jego niemal identyczne rodzeństwo jako oficjalny klient BitTorrent) pozostaje najpopularniejszym klientem BitTorrent na świecie. Dlatego rozsądnie jest zapytać, dlaczego nie umieściłem go na tej liście 5 najlepszych.

uTorrent jest zamkniętym źródłem i obsługuje się z reklamami. Te reklamy można wyłączyć, jeśli zagłębisz się w ustawienia oprogramowania, ale nadal jest to bardzo irytujące. To mój osobisty pogląd (i hej, ta lista jest osobistym wyborem), co oznacza, że ​​uTorrent ma wszystkie wady Vuze, ale nie tyle przydatnych funkcji.

Więc jeśli chcesz nieco nieporadnego klienta BitTorrent obsługiwanego z zamkniętymi źródłami, ale takiego, który kompensuje to oferując bogactwo funkcji, skorzystaj z Vuze. Inne opinie są dostępne.

Luka w zabezpieczeniach transmisji

Badacz bezpieczeństwa odkrył lukę w Transmission, która może pozwolić hakerom na wykonanie złośliwego kodu na komputerach docelowych. Teoretycznie mogłoby to pozwolić im całkowicie przejąć zainfekowany system.

Wada wykorzystuje luźne bezpieczeństwo w funkcji zdalnego dostępu do sieci Transmission. Zauważ, że jest to dowód na atak koncepcyjny i nie ma dowodów na to, że jest on wykorzystywany w środowisku naturalnym. Łatka jest już dostępna, a Transmission ogłosiło, że wkrótce będzie dostępna aktualizacja, która ją uwzględni.

Poprawka transmisji dla komputerów Mac

Alternatywnie, wada jest łatwa do naprawienia dla siebie. Jeśli nie korzystasz z funkcji zdalnego dostępu do sieci, po prostu ją wyłącz! Przejdź do Preferencji -> Zdalny i odznacz „Włącz dostęp zdalny”. Jeśli korzystasz z funkcji zdalnego dostępu do sieci, zmień domyślne hasło na bezpieczne. Łatwo!

Zauważ, że badacz bezpieczeństwa, który odkrył lukę, zasugerował, że inni klienci BitTorrents również mogą być podatni na ataki. Dlatego prawdopodobnie dobrym pomysłem jest sprawdzenie podobnych ustawień w dowolnym kliencie, którego używasz.

Wniosek

Jeśli już, tłum torrentów jest przeciążony przez wielkich klientów BitTorrent! Rzeczywiście, ta pierwsza piątka prawie nie zdradza powierzchni wielu dostępnych. Fakt, że większość z nich to darmowe i otwarte oprogramowanie (FOSS), ogrzewa sercówki mojego serca!

Przy tak bogatym dostępnym opcjach jestem pewien, że wielu z was będzie miało ulubionego, którego nie ma na liście. Jeśli tak, napisz proszę, aby powiedzieć mi i innym czytelnikom, dlaczego uważasz, że to takie wspaniałe!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me