Całkowicie usuń VPN z urządzenia

Dla osób, które chcą całkowicie usunąć wszystkie pliki związane z określoną siecią VPN ze swojego komputera lub urządzenia mobilnego - ten przewodnik jest tutaj, aby pomóc.

Po zainstalowaniu usługa VPN umieszcza pliki na komputerze w różnych miejscach, a także wprowadza zmiany w rejestrze (w systemie Windows). Niektóre sieci VPN pozostawiają również hasło i dane logowania na komputerze, na wypadek, gdybyś zdecydował się zainstalować je później.

Prawdą jest również to, że niektóre pliki pozostawione po odinstalowaniu VPN mogą później powodować konflikt z innym VPN. Na przykład sprzeczne sterowniki TAP (urządzenia jądra sieci wirtualnej, które są używane do utworzenia mostka sieciowego) mogą spowodować, że połączenie VPN nie powiedzie się. Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego rodzaju problemu podczas instalowania nowej sieci VPN jest upewnienie się, że całe oprogramowanie powiązane ze starą siecią VPN zostało już usunięte przed zainstalowaniem nowego klienta.

Tutaj w ProPrivacy.com regularnie testujemy VPN. Dlatego jesteśmy zbyt świadomi tego, w jaki sposób konflikty mogą powodować problemy. Czasami musiałem odinstalować VPN i zainstalować go ponownie kilka razy, aby działał: nie zdając sobie sprawy, że nadal mam inną VPN ukrytą na moim komputerze, który był z nią w konflikcie. Mając to na uwadze, nasi recenzenci VPN są zbyt świadomi tego rodzaju problemów!

Co więcej, nowicjusze w sieci VPN bardzo często testują różnych dostawców, korzystając z bezpłatnych wersji próbnych i gwarancji zwrotu pieniędzy. Dla osób niezwiązanych z technologią - które nie zdają sobie sprawy, że lepiej nie mieć jednocześnie zbyt wielu sieci VPN na swoim komputerze - wkrótce mogą pojawić się problemy z VPN. Ten artykuł pozwoli każdemu szybko naprawić tę sytuację, umożliwiając im całkowite usunięcie niechcianych klientów VPN - dając ich komputerowi dobry początek.

Jak całkowicie usunąć VPN z urządzenia

W rzeczywistości całkowite usunięcie sieci VPN nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Jest tak, ponieważ dostępne jest specjalistyczne oprogramowanie dla komputerów Mac i Windows, które skutecznie wyszukuje i poprawnie odinstalowuje wszystkie pliki związane z konkretną siecią VPN. Tego rodzaju kompleksowe deinstalatory są lepsze niż te, które są dostarczane z komputerem natywnie. Są również niezwykle łatwe w użyciu.

Windows VPN Usuń

Odinstaluj VPN w systemie Windows

W przypadku komputerów z systemem Windows zalecamy użycie Revo Uninstaller (bezpłatna wersja jest w porządku). Revo Uninstaller to znacznie szybsza i skuteczniejsza alternatywa dla "Windows Dodaj lub usuń programy" funkcjonować. Darmowa wersja umożliwia użytkownikom skanowanie w poszukiwaniu resztek plików, folderów i wpisów rejestru po wykonaniu standardowej procedury odinstalowania. Robi to za pomocą ośmiu różnych narzędzi czyszczących (zwanych „trybem Huntera”). Użytkownicy Revo mogą dokonać aktualizacji do wersji płatnej, aby uzyskać cały szereg dodatkowych funkcji. Do odinstalowania VPN wystarczy jednak darmowa wersja.

Revo Uninstaller

Korzystanie z darmowego narzędzia jest bardzo proste. Uruchom Revo Uninstaller, wybierz program VPN, który chcesz odinstalować, i kliknij przycisk odinstaluj. Po odinstalowaniu pojawi się monit o skanowanie w poszukiwaniu pozostałych plików. Zgadzam się na skanowanie, a dezinstalator znajdzie dodatkowe pliki do usunięcia. Zakończ proces, zgadzając się usunąć wszelkie niepotrzebne pliki znalezione podczas procesu skanowania.

Ręcznie usuń połączenie VPN w systemie Windows

Jeśli ręcznie zainstalowałeś połączenie VPN, musisz również ręcznie usunąć połączenie. Warto również wykonać ten proces, nawet jeśli Twoje połączenie VPN zostało automatycznie zainstalowane przez oprogramowanie VPN (aby upewnić się, że na komputerze nie ma starych połączeń). Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Przejdź do „Centrum sieci i udostępniania”.
 2. Kliknij „Zmień ustawienia adaptera” w lewym okienku.
 3. Tutaj zobaczysz adaptery i połączenie VPN. Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie VPN, które chcesz usunąć, i wybierz Usunąć.

Jak usunąć stare sterowniki TAP w systemie Windows

Jednym z powodów, dla których instalacja wielu klientów VPN na komputerze z systemem Windows może być spustoszona, są sterowniki TAP. Sterowniki TAP są niezbędne, aby VPN działał w systemie Windows. Jednak gdy różne sieci VPN instalują sterowniki TAP na komputerze, mogą zacząć sobie przeszkadzać: uniemożliwić nawiązanie nowego połączenia VPN. jest to najczęstszy powód konfliktów oprogramowania VPN. Nawet po usunięciu sieci VPN może być konieczne usunięcie sterowników zaczepów. Trzeba przyznać - jeśli usuniesz VPN za pomocą Revo Uninstaller - całe oprogramowanie związane z VPN powinno zostać usunięte: w tym sterowniki TAP.

Dla każdego, kto już usunął VPN (lub wiele VPN) przy użyciu zwykłego deinstalatora Windows w Panelu sterowania, może być konieczne ręczne usunięcie sterowników TAP. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Przejdź do Panelu sterowania > System i bezpieczeństwo > System > Menadżer urządzeń
 2. Przewiń w dół do Adaptery sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy sterowniki TAP i odinstaluj je, usuwając sterownik również na żądanie.
 3. Uruchom ponownie system i ponownie zainstaluj najnowszą wersję klienta VPN, którego chcesz użyć. Twoja obecna sieć VPN zainstaluje odpowiednie sterowniki TAP.

Os X Usuń Vpn

Mac OS X

W przypadku systemu Mac OS X zalecamy użycie AppCleaner (bezpłatny) lub CleanApp dla komputerów Mac (który działa dobrze, ale kosztuje 14,99 USD). Podobnie jak ich odpowiedniki w systemie Windows, oba te programy są niezwykle zrozumiałe. Korzystanie z nich jest prostym procesem i wymaga jedynie wykonania instrukcji ekranowych w celu prawidłowego odinstalowania sieci VPN i wszystkich jej składników. CleanApp jest świetny, ponieważ wyszukuje wszystkie starsze pliki na komputerze Mac i usuwa je.

Po usunięciu oprogramowania VPN z komputera Mac może być również konieczne ręczne usunięcie połączeń VPN. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Iść do preferencje systemu,
 2. Kliknij na profile Ikona.
 3. Kliknij znak minus obok sieci VPN, którą chcesz usunąć
 4. Wpisz hasło administratora
 5. Serwery VPN, których używałeś, zostaną teraz usunięte z twoich sieci

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do komputerów z systemem Windows, ponowna instalacja sterowników TAP nie jest konieczna, aby VPN działał płynnie. Więc jeśli to Cię niepokoi, odpowiedź brzmi nie: nie musisz się martwić odinstalowaniem starych sterowników TAP jak na komputerze z systemem Windows.

Ubuntu Usuń VPN

Linux

Jeśli instalujesz oprogramowanie na komputerze z systemem Linux za pomocą menedżera pakietów (system zarządzania pakietami Debiana w Ubuntu), możesz usunąć to oprogramowanie za pomocą menedżera pakietów. Najprawdopodobniej wystarczy to, aby skutecznie wyczyścić wszystkie pliki związane z programem (w tym VPN).

Warto również zauważyć, że podczas odinstalowywania VPN w systemie Linux za pomocą APT „usuń” nie wystarczy. Usuń tylko usuwa zainstalowane pakiety, a nie także pliki konfiguracyjne. Aby usunąć pliki konfiguracyjne, należy użyć opcji „oczyść”. „Wyczyść” to to samo, co „usuń”, tyle że pakiety są usuwane, a pliki konfiguracyjne również usuwane. Warto zauważyć, że żadne pliki w folderze domowym użytkownika nie są usuwane przez menedżera pakietów, nawet jeśli używane jest czyszczenie.

Zrzut ekranu Stacer

Dla każdego, kto chce mieć narzędzie dla systemu Linux, które pomoże w usuwaniu i czyszczeniu plików, dostępne są opcje Stacer i GCleaner. GCleaner jest jednak nadal w fazie rozwoju. Stacer umożliwia użytkownikom korzystanie z „System Cleaner” w celu zwolnienia miejsca za pomocą jednego kliknięcia, zarządzania aplikacjami startowymi w Ubuntu w celu optymalizacji wydajności, wyszukiwania usług i demonów oraz zarządzania nimi, a także znajdowania i odinstalowywania oprogramowania w celu zwolnienia miejsca.

Aby usunąć połączenia VPN w systemie Ubuntu, warto zapoznać się z przydatnym przewodnikiem.

Usuń VPN Android

Android

Aby usunąć VPN dla Androida, możesz oczywiście usunąć aplikację w normalny sposób. Jednak należy również wykonać następujące czynności, aby upewnić się, że wszystkie połączenia VPN zostały pomyślnie usunięte:

 1. Przesuń telefon w dół i dotknij Ustawienia
 2. W ustawieniach poszukaj znajomości podtytuły i dotknij Więcej ustawień połączenia.
 3. Teraz kliknij VPN (Konfiguracja wirtualnych sieci prywatnych (VPN) i zarządzanie nimi.
 4. Teraz zobaczysz swoje połączenia VPN. Długo dotknij VPN, którą chcesz usunąć.
 5. Stuknij w Usuń sieć
 6. Po usunięciu wszystkich połączeń VPN powie „Nie VPN”.

Odinstaluj Ios VPN

iOS

Oprócz usuwania VPN VPN, należy również usunąć poszczególne połączenia, które mogły zostać skonfigurowane. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. otwarty Ustawienia na urządzeniu z iOS.
 2. Kran Generał.
 3. Kran Profil.
 4. Na tym ekranie zobaczysz poszczególne profile VPN, które są zainstalowane na iPadzie lub iPhonie. Stuknij w ten, który chcesz usunąć.
 5. Stuknij w Usuń profil. Teraz potwierdź, że chcesz usunąć ten profil, dotykając Usunąć jeszcze raz.
 6. Odinstalowałeś profil VPN powiązany z VPN, którego używałeś.

Usuń dysk twardy

Bezpieczeństwo danych i odzyskiwanie dysku twardego

Warto pamiętać, że usuwając / odinstalowując VPN z dysku twardego lub komputera, który zamierzasz sprzedać, musisz zachować szczególną ostrożność. Wynika to z faktu, że dane logowania VPN mogą być nadal możliwe do odzyskania, chyba że odpowiednio sformatujesz dysk twardy przed jego sprzedażą lub wyrzuceniem.

Może to być niebezpieczne, ponieważ jeśli cyberprzestępca zdoła odzyskać dane uwierzytelniające VPN, może użyć subskrypcji VPN do popełnienia przestępstwa. Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, może to prowadzić do podejrzenia o przestępstwo, którego nie popełniłeś.

Z tego powodu warto zauważyć, że użycie jednego z zalecanych deinstalatorów (w celu zapewnienia świeżego komputera gotowego do zainstalowania innej sieci VPN) nie powstrzyma kogoś przed późniejszym odzyskaniem tych danych za pomocą oprogramowania do odzyskiwania dysku twardego. Aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie, jak prawidłowo sformatować dysk twardy - aby zatrzymać odzyskiwanie danych w późniejszym terminie - sprawdź mój przewodnik tutaj.

Zdjęcie tytułowe: Pepsco Studio / Shutterstock.com

Zdjęcia: rvlsoft / Shutterstock.com, rzoze19 / Shutterstock.com, Profit_Image / Shutterstock.com, tanuha2001 / Shutterstock.com, Lightspring / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me