Czy VPN jest legalny w szkole?

VPN w szkole - dlaczego?

Kiedy dzieci uczęszczają do szkoły, często nie mają dostępu do serwisów społecznościowych na szkolnym Wi-Fi. Ma to przede wszystkim na celu powstrzymanie ich przed cyfrowym „przekazywaniem notatek w klasie”. Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram i Snapchat, mogą być bardzo rozpraszające, gdy są dostępne w szkole, ale zawsze znajdą się rodzice, którzy wolą, aby ich dziecko mogło wysyłać wiadomości.

Niektórzy rodzice lubią odprawiać swoje dziecko w ciągu dnia i nie każdy rodzic może sobie pozwolić na opłacenie przez swoje dziecko danych lub umowy telefonicznej. Dla tych rodziców usługi komunikatora dostępne na platformach społecznościowych mogą być prawdziwym błogosławieństwem - ale tylko wtedy, gdy ich dzieci będą miały dostęp do tych usług w ciągu dnia.

Dla większości osób może to wydawać się trywialne, ale możliwość poinformowania dziecka, że ​​spóźniasz się, aby go odebrać, i że nie powinny się martwić - lub poprosić o spotkanie w sklepie za rogiem, aby zaoszczędzić czas - jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać. Ze względu na prostą ekonomię i ograniczenia nałożone na usługi i strony przez administratorów szkolnych sieci, niektórzy rodzice nie mają tyle szczęścia w tym względzie, co inni.

Z tego powodu rodzice mogą zwrócić się do VPN. Dzięki VPN dzieci mogą ominąć ograniczenia Internetu nakładane na usługi przez szkoły. Pozwala to dziecku na dostęp do zablokowanych witryn, dzięki czemu mogą oni łatwo kontaktować się podczas pobytu w kampusie.

VPN w szkole

Czy to jest legalne??

Korzystanie z VPN jest prawie zdecydowanie odrzucane przez szkoły, a na pewno może wpędzić dziecko w kłopoty z nauczycielem. Jest to o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli zauważą, że nadużywają władzy i uzyskują dostęp do zastrzeżonych witryn podczas pobytu w szkole. Szkoły celowo blokują media społecznościowe, witryny z grami, witryny do przesyłania strumieniowego, treści dla dorosłych - i wiele innych usług - aby dzieci nie rozpraszały uwagi ani nie oglądały materiałów nieodpowiednich dla wieku.

Dzięki urządzeniu obsługującemu VPN dziecko może ominąć wszystkie te bloki, co oznacza, że ​​potencjalnie może robić wiele rzeczy, których nie powinno się robić w godzinach szkolnych. Odpowiedzialne dziecko może być na tyle rozsądne, aby korzystać z VPN tylko do przesyłania rodzicom odpowiedzi, gdy się z nimi skontaktują; jednak inne dzieci mogą grać w Minecraft (inne gry są dostępne) w szkole - lub pokazywać filmy znajomym - co prowadzi do zatrzymania i konfiskaty telefonu lub urządzenia.

Mimo to prawdą jest, że korzystanie z VPN w większości krajów nie jest nielegalne. W rzeczywistości jest bardzo niewiele krajów, w których korzystanie z VPN jest zabronione przez prawo i może spowodować kłopoty dla dziecka. Z drugiej strony z pewnością są rzeczy, które Twoje dziecko może zrobić z VPN, które mogą narazić je na kłopoty z prawem...

Odblokuj zastrzeżone treści w szkołach lub na studiach

Wiele szkół ogranicza Wi-Fi, dlatego niektóre strony internetowe są blokowane dla ich uczniów. Oczywiście w szkołach najważniejsza jest edukacja. Uważamy jednak, że szkoły powinny zachęcać uczniów do relaksu w przerwach w nauce lub przestojach, a dostęp do ulubionych usług online umożliwi im to. Jeśli witryny są ograniczone w szkolnej sieci WiFi, sieć VPN może pomóc w odblokowaniu następujących usług i nie tylko!

  • Odblokuj Netflix w szkole
  • Odblokuj SnapChat w szkole

Czy dziecko może złamać prawo, korzystając z VPN?

Korzystanie z VPN nie jest nielegalne w większości krajów, a korzystanie z VPN w szkole nie jest szczególnie nielegalne. Jednak w zależności od kraju, w którym mieszkasz, dziecko może zrobić z VPN coś, co może być nielegalne. W niektórych krajach materiały LGBT, treści seksualne, hazard (i inne treści niezgodne z religią) lub treści kontrowersyjne politycznie są blokowane przez dostawców usług internetowych w imieniu rządu.

Gdy dziecko korzysta z VPN, może uzyskać dostęp nie tylko do treści zablokowanych przez szkołę, ale także do treści zablokowanych przez dostawców usług internetowych i rząd. Z tego powodu możliwe jest, że dziecko może uzyskać dostęp do stron internetowych zablokowanych przez rząd, a ten czyn (zamiast korzystania z VPN) może spowodować poważne kłopoty z władzami.

Dziecko używa VPN

A co z USA??

Nawet w Stanach Zjednoczonych inteligentne dziecko może korzystać z serwera proxy, aby dostać się do niczego. Dziecko może korzystać z VPN, próbując ukryć swoją tożsamość, a to może pozwolić na obelżywe zachowania, takie jak cybernękanie. Jednak to zachowanie, w które angażuje się dziecko - a nie samo korzystanie z VPN - jest nielegalne.

Czy korzystanie z VPN w szkole jest nielegalne - Wniosek

Jeśli rodzic lub opiekun może zaufać swojemu dziecku, że nie wykorzysta VPN w szkole, jest to skuteczny sposób na obejście blokad witryny. Ważne jest, aby rodzic / opiekun podkreślił zaufanie, jakie pokładają w swoim dziecku, i wyjaśnić, że korzystanie z VPN do niczego poza kontaktowaniem się z nimi może sprawić im wiele kłopotów, zarówno w szkole, jak i poza nią..

Pod koniec dnia, jeśli dziecko zostanie przyłapane na korzystaniu z VPN w szkole, może to doprowadzić do konfiskaty telefonu i może być konieczne porozmawianie z nauczycielem dziecka. Jeśli dziecko wykaże, że nie jest w stanie poradzić sobie z odpowiedzialnością za dostęp do zablokowanych stron internetowych, prawdopodobnie będziesz musiał zmienić hasło w usłudze VPN, aby uniemożliwić dziecku dostęp. W przeciwnym razie mogą zostać przyłapani na ponownym użyciu VPN, co może prowadzić do dalszych działań ze strony szkoły.

Zdjęcia: Monkey Business Images / Shutterstock.com, thodonal88 / Shutterstock.com, wavebreakmedia / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me