Infografika: jak wpływa na ciebie szpiegostwo NSA?

Nadzór rządowy był w Ameryce sprawą kluczową od kilku lat i nie bez powodu. Szpiegowanie przez NSA nie tylko wpływa na gigantów technologicznych, społeczności międzynarodowe i światowych liderów, ale ma również wpływ na prawie każdego przeciętnego obywatela.

W tym prawdopodobnie ciebie.

Tak ty.

Jak pytasz?

Jak szpieguje cię NSA

Dodaj tę infografikę do swojej witryny za pomocą poniższego kodu:

Jak szpieguje cię NSA
Infografika https://proprivacy.com

NSA szpieguje twoje rozmowy telefoniczne i SMS-y

Kolekcja metadanych krajowych rejestrów telefonicznych NSA, znana również jako Patriot Act, jest jego pretekstem do sławy, będąc jedną z pierwszych poważnych rewelacji ujawnionych przez Glenna Greenwalda i Guardiana.

Amerykańską opinię publiczną wzbudziła wiadomość, że każdego dnia, bez upoważnienia, NSA zbiera miliardy SMS-ów, lokalizacje urządzeń i informacje o połączeniach, takie jak identyfikacja zarówno dzwoniących, jak i odbiorców - przede wszystkim nie tych, którzy są zamierzeni, ale niewinnych Amerykanie, których dane zostały zmiecione podczas poszukiwań.

Wiele osób uważa, że ​​trzy lata później NSA położyła kres zbiorowej dokumentacji telefonicznej.

Nie ma.

Podczas gdy kontrowersyjna sekcja 215 Ustawy Patriot została wycofana 1 czerwca 2015 r. - została zastąpiona zmienioną wersją, nazwaną 2 czerwca Ustawą o wolności USA - jej zastąpienie jest pełne luk prawnych, które pozwalają obejść nowe przepisy i kontynuować masowo szpiegować Amerykanów, gdyby tego chcieli.

I wiesz, że tak.

NSA szpieguje twoje e-maile, czat i historię przeglądania stron internetowych

Krótko po ujawnieniu istnienia Patriot Act, Greenwald przedstawił świat XKEYSCORE, narzędziu NSA, które gromadzi dane prawie wszystkiego, co użytkownik robi w Internecie.

Adresy IP, e-maile, historie przeglądania, pliki cookie przeglądarki, czaty online, połączenia głosowe, zdjęcia, sesje Skype, pary nazwa użytkownika i hasło, aktywność w mediach społecznościowych, rejestrowane naciśnięcia klawiszy ... wszystko to i więcej gromadzone są w daleko idącym programie nadzoru Internetu NSA, których ponad 700 serwerów na całym świecie gromadzi ponad 20 terabajtów danych dziennie.

Podobnie jak ustawa Patriot, XKEYSCORE jest „przeznaczony” do śledzenia obcych celów. Jednak gdy Amerykanin komunikuje się z kimś w innym kraju, jest oznaczony w bazie danych jako uczestnik komunikacji zagranicznej i może przeszukiwać swoje dane online bez konieczności.

Szpiegowanie przez NSA może zidentyfikować twoich przyjaciół, rodzinę i sieci społecznościowe

Korzystając z danych zebranych ze wspomnianych wyżej programów Patriot Act i XKEYSCORE, NSA może z łatwością zestawić wyrafinowane wykresy kręgu społecznego Amerykanów, w tym dane identyfikujące ich współpracowników i współpracowników, towarzyszy podróży, ich lokalizację i inne bardzo prywatne dane.

Aby zbudować te wykresy, NSA zbiera informacje z takich elementów, jak kody bankowe, profile na Facebooku, dzienniki pasażerów, informacje o ubezpieczeniach medycznych, listy rejestracyjne wyborców, dane lokalizacji GPS oraz ewidencja podatkowa i majątkowa.

Mogą nawet budować profile sieci społecznościowych, korzystając z zapytań takich jak „travelsWith, hasFather, sentForumMessage, zatrudnia” podczas przeszukiwania baz danych.

Ponownie nacisk kładziony jest na obce cele, ale nie ma ograniczenia co do liczby niewinnych Amerykanów, którzy znaleźli się w łańcuchu kontaktowym osoby lub organizacji.

NSA monitoruje Twoje transakcje finansowe i zakupy kartą kredytową

Dostawcy usług telefonicznych i internetowych nie są jedynymi organizacjami prowokującymi współpracę z NSA. Oprócz zapisów telefonicznych i korzystania z Internetu, twoje konta bankowe i karty kredytowe są również łatwo monitorowane i dostępne bez nakazu.

Oddział NSA o nazwie Follow the Money (FTM) zbiera informacje z sieci transakcyjnych ponad 25 000 firm finansowych, w tym banków, kasyn i agencji przekazów pieniężnych. Następnie przechowuje te informacje w banku danych NSA o nazwie Tracfin, który zawiera miliony rekordów.

Szacuje się, że około 84% tych danych pochodzi z transakcji kartą kredytową.

VISA twierdzi, że „nie są świadomi żadnego nieautoryzowanego dostępu do [swojej] sieci” i że „dostarczają informacje o transakcjach wyłącznie w odpowiedzi na wezwanie sądowe lub inny ważny proces prawny”, ale prezentacje NSA ujawnione przez Snowden zdecydowanie sugerują inaczej.

W rzeczywistości gromadzenie przez NSA informacji finansowych przekracza tak wiele granic, że nawet ich brytyjski odpowiednik i częsty współpracownik, GCHQ, jest zaniepokojony tym aktem, przyznając, że znaczna część zgromadzonych „bogatych danych osobowych” nie dotyczy [ich] celów ”.

NSA może uzyskać dostęp do Twojej osobistej kamery internetowej

Chociaż nie jest potwierdzone, że NSA sama przeprowadza takie praktyki (choć wydaje się to wysoce prawdopodobne), mają one dostęp do obrazów z kamery internetowej dostępnych w bazach danych swojego partnera w nadzorze, GCHQ, które są znanymi snajperami kamer komputerowych Yahoo.

Program, nazwany Nerwem wzrokowym, rozpoczął się w 2008 roku i według doniesień nadal był aktywny w 2012 roku. Choć nie jest pewne, czy nadal działa, to, co udało mu się zebrać w tym okresie, jest wystarczająco niepokojące, ponieważ ponad 1,8 miliarda zdjęć z kamery internetowej Klienci Yahoo na całym świecie zbierali tylko w jednym sześciomiesięcznym okresie.

Nerw wzrokowy był pierwotnie przeznaczony do stosowania w eksperymentach z automatycznym rozpoznawaniem twarzy, do monitorowania istniejących celów i odkrywania nowych. Zamiast tego zapisywali jedno zdjęcie co pięć minut z kanałów - z których 3–11% stanowiły zdjęcia o charakterze seksualnym niewinnych użytkowników.

Kopacz? Aby zostać nowym celem, musisz mieć tylko nazwę użytkownika podobną do znanego celu i nie ma prawa brytyjskiego, które usuwa obywateli krajowych lub obywateli z krajów należących do sojuszu Five Eyes - w tym Stanów Zjednoczonych - z zapytań i bazy danych.

NSA monitoruje komunikację między graczami online

Czy powinno dziwić, że nawet nieszkodliwe rozrywki online, takie jak MMORPG, są bezpieczne przed wścibskimi oczami NSA?

Odpowiedź brzmi: nie, nie powinna.

Wierząc, że sieci terrorystyczne mogłyby wykorzystywać gry online do tajnej komunikacji, NSA prowadzi inwigilację i gromadzi dane milionów użytkowników na całym świecie z serwerów wirtualnych gier, w tym lokalizację użytkowników, tożsamość i aktywność, takie jak dzienniki rozmów głosowych i tekstowych.

Tak więc, twój czas spędzony na graniu w World of Warcraft, Second Life, Xbox Live itp. Jest przechowywany i rejestrowany przez NSA. Cholera, ten słodki elf, z którym rozmawiasz, może nawet być agentem NSA.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me