Jak pobierać torrenty na iPhone’a i jakie są najlepsze programy do pobierania torrentów na iPhone’a

Apple nie zezwala na aplikacje BitTorrent w App Store, co sprawia, że ​​torrentowanie na iPhonie lub iPadzie jest nieco trudniejsze niż na innych platformach. Dobra wiadomość jest taka, że ​​dzięki usługom torrent w chmurze możliwe jest torrentowanie na urządzeniu z systemem iOS.

Co to jest usługa torrentowa w chmurze?

Usługa torrentów w chmurze jest jak przyjaciel, który wykonuje dla ciebie faktyczne torrenty. Ale zamiast iść do ich domu, aby po zakończeniu pobierania przesłać torrentowaną zawartość na pamięć USB, wystarczy przenieść lub przesłać strumieniowo ze zdalnego serwera na iPhone'a lub iPada za pomocą zwykłego HTTP.

Usługi torrentów w chmurze zwykle działają w przeglądarce, chociaż warto zauważyć, że Apple zezwala na niektóre aplikacje torrentów w chmurze w App Store.

Istnieje wiele usług w chmurze, z których większość działa mniej więcej w ten sam sposób. Należą do nich Bitport.io, put.io i Zbigz, ale jest wiele innych.

Ceny

Usługi torrentów w chmurze często oferują bezpłatne konta, często z limitem 1 GB. Mogą być przydatne, ale dostajesz za co płacisz. Odkryliśmy, że większość darmowych kont spowodowała prędkości pobierania HTTP, które były prawie bezużyteczne.

Plany płatne zwykle zaczynają się od około 10 USD miesięcznie za 100 GB przestrzeni dyskowej. Może się to jednak znacznie różnić, więc warto robić zakupy. Niezmienne plany płatne zapewniają znacznie lepsze prędkości pobierania niż plany bezpłatne i zwykle są zabezpieczone przez HTTPS.

Streaming

Oprócz tego, że będą działać na twoim iPhonie, dużą zaletą chmurowych usług torrentowych jest to, że mogą przesyłać strumieniowo treści wideo do telefonu, dzięki czemu nie trzeba ich przechowywać lokalnie.

Apple notorycznie spartańsko rozdaje pamięć na urządzeniach mobilnych, które również nie obsługują zewnętrznych kart SD. To sprawia, że ​​ta oszczędzająca miejsce funkcja jest wybawieniem dla użytkowników iOS.

Jak torrent na iPhonie lub iPadzie

Niektóre usługi torrentów w chmurze (w tym nasz przykładowy put.io) faktycznie mają aplikację na iOS, ale większość z nich jest oparta tylko na przeglądarce. Ponieważ jest to ogólny przewodnik, koncentrujemy się przede wszystkim na tym, jak korzystać z usługi w chmurze za pośrednictwem jej interfejsu sieciowego.

 1. Zdobądź konto w chmurze torrent. W tym przewodniku użyjemy put.io, ponieważ jest to bardzo typowe dla tego rodzaju usług. Okazało się, że działał dobrze i podobało mu się to, że oferuje aplikację na iOS, ale nie zbadaliśmy w pełni rynku i dlatego wybraliśmy put.io z powodów czysto ilustracyjnych.

  Za to, co warto, put.io nie oferuje bezpłatnych kont. Ale oferuje 1-dniową wersję próbną usługi premium za 0,99 USD, która okazała się znacznie bardziej przydatna do celów oceny niż jakikolwiek darmowy rachunek, którego wypróbowaliśmy.

 2. Połącz się z VPN (niekoniecznie konieczne, ale zawsze dobry pomysł).

 3. Odwiedź stronę z torrentami. Większość osób czytających ten artykuł będzie już mieć ulubionego, ale jeśli nie znasz torrentów, Google (lub prywatna wyszukiwarka) jest Twoim przyjacielem.

 4. Wyszukaj żądaną treść.

  1337x strona internetowa

 5. Znajdź link Magnes, naciśnij długo i skopiuj link. Niektóre usługi torrentów w chmurze pozwalają również wklejać pliki .torrent, ale większość z nich wymaga do działania łącza Magnet.

  pobierz torrent za pomocą linku magnesu

 6. W przeglądarce zaloguj się do swojego konta torrentowego w chmurze i znajdź pole „dodaj nowy torrent” (może się nazywać coś innego). Długie naciśnięcie -> Wklej link Magnet. Zobacz poniżej, jak to robimy w put.io.

  put.io nowy przelew

  Teoretycznie możesz korzystać z dowolnej przeglądarki. Warto jednak zauważyć, że Firefox dla iOS działał najlepiej dla nas, ponieważ Safari i Chrome zwróciły pewne błędy podczas procesu pobierania.

 7. Torrent rozpocznie pobieranie na twoje konto torrentowe w chmurze. Aby przenieść go lokalnie na iPada przez HTTP, po prostu naciśnij odpowiedni przycisk pobierania.

  lista plików put.io

  Alternatywnie zazwyczaj możliwe jest strumieniowe przesyłanie treści wideo bezpośrednio w oknie przeglądarki.

  noc żywych trupów

 8. Jako właściciel iDevice zapewne już wiesz, że zarządzanie plikami w iOS nie jest tak proste, jak na innych platformach. Na szczęście Pliki (wbudowana aplikacja do zarządzania plikami na iOS) zapewniają dostęp do folderu pobierania Firefoksa, w którym można łatwo uzyskać dostęp do nowo pobranych torrentów.

  pliki do pobrania pokazane w Firefox

  Przydatna wskazówka: VLC na urządzenia mobilne to w 100% darmowa aplikacja typu open source, w której można odtwarzać niemal każdy plik wideo, który można w nią wrzucić.

  Jak już wspomniano, put.io w rzeczywistości oferuje również aplikację na iOS. Pozwala to przeglądać pliki zapisane na koncie put.io, przesyłać je lokalnie na iPhone'a lub iPada lub (w przypadku plików filmowych) przesyłać strumieniowo.

  Innymi słowy, zastępuje potrzebę wykonania kroków 7 & 8 powyżej w przeglądarce. Nadal będziesz musiał wykonać kroki 1-6 powyżej, aby torrentować pliki na swoje konto.

Jak zabezpieczyć iPhone'a podczas torrentowania?

VPN pomoże ci zabezpieczyć iPhone'a podczas torrentowania. Korzyści z używania VPN są następujące:

 • Ukrywa twój prawdziwy adres IP przed rówieśnikami, którzy w przeciwnym razie mogą zobaczyć, kim dokładnie jesteś. Jest to szczególnie niepokojące, gdy weźmie się pod uwagę, że organy ścigania rutynowo monitorują adresy IP osób torrentujących ich własność intelektualną i podejmują przeciwko nim działania.
 • Ukrywa to, co pobierasz od swojego dostawcy Internetu (ISP).

Szczegółową dyskusję na ten temat można znaleźć w artykule Najlepsze sieci VPN do torrentowania.

Torrentowanie na iPhonie lub iPadzie jest jednak inne, ponieważ nie torrentujesz bezpośrednio. Twoja usługa torrent w chmurze działa jako pośrednik, co oznacza, że:

 • Rówieśnicy widzą adres IP serwera torrent w chmurze, a nie twój prawdziwy adres IP.
 • Twoje lokalne przelewy są prawdopodobnie ukryte przez HTTPS (często tak nie jest w przypadku darmowych kont, ale jest to dość standardowa funkcja dla większości kont premium w chmurze).

Jeśli więc wszystko, czego potrzebujesz od VPN, to ochrona siebie podczas torrentowania na iPhonie, wtedy potrzeba VPN jest mniej paląca. Ale nadal zalecamy korzystanie z VPN, ponieważ:

 • VPN odblokuje strony z torrentami, które musisz odwiedzić, aby znaleźć torrenty.
 • VPN ukryje twój prawdziwy adres IP przed odwiedzanymi stronami torrentowymi i kto wie, jakie rekordy rejestruje?
 • VPN ukryje twój prawdziwy adres IP przed dostawcą chmury w chmurze (chociaż prawdopodobnie będzie zawierał twoje szczegóły płatności, jeśli zakupiłeś abonament premium).

Uważamy, że i tak powinieneś używać VPN na wszystkich swoich urządzeniach. Większość usług VPN oferuje aplikację na iOS, ale sprawdź nasze najlepsze rekomendacje na Najlepsze aplikacje VPN na iPhone'a i iOS.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me