Jak skonfigurować VPN dla Smart TV – Instalowanie VPN dla Streaming Smart TV

Nie zawsze jest możliwe zainstalowanie oprogramowania VPN bezpośrednio na Smart TV. Jeśli jednak Twój telewizor Smart TV może uzyskać dostęp do sklepu Google Play (telewizory z Androidem mogą), możesz zainstalować aplikację VPN (dla swojego dostawcy) bezpośrednio na smartfonie. Jest to najlepszy sposób na podłączenie inteligentnego telewizora, więc skorzystaj z tej metody, jeśli możesz. Pamiętaj, że nie każdy Smart TV może to zrobić, więc musisz skontaktować się z producentem.

Jeśli Twój telewizor SmartTV może uzyskać dostęp do Google Play, wykonaj następujące kroki:

Jeśli masz Android TV, możesz wykonać poniższe kroki, aby zainstalować VPN Android TV.

 1. kup subskrypcję VPN, zalecamy 5 najlepszych sieci VPN dla Smart TV na końcu tego artykułu.
 2. Pobierz oprogramowanie i zainstaluj klienta Android (plik .APK) na swoim smart TV z Androidem.
 3. Zaloguj się, używając swoich danych logowania od momentu subskrypcji.
 4. Uruchom aplikację na Smart TV i połącz się z serwerem.

To jest to: udajesz, że jesteś w innym kraju i masz dostęp do treści z tego regionu! Twoja prywatność jest również chroniona dzięki szyfrowaniu VPN.

Czy duża rewanż między Ruiz i Joshua nie jest dostępny w twoim kraju?

Jeśli obawiasz się, że przegapisz najbardziej oczekiwany mecz bokserski w 2020 roku, po prostu postępuj zgodnie z instrukcją ProPrivacy, jak oglądać rewanż Ruiz vs. Joshua za pomocą VPN, a będziesz mógł zobaczyć, jak Anthony Joshua próbuje odzyskać WBA (Super ), Tytuły wagi ciężkiej IBF, WBO i IBO mistrza świata Andy'ego Ruiza w tym pojedynku o wysokie stawki.

Łączenie za pomocą komputera lub laptopa

Większość właścicieli Smart TV decyduje się podłączyć telewizor do komputera za pomocą kabla Ethernet. Dzięki temu mogą udostępniać połączenie internetowe komputera (więcej na ten temat później). Jest to skuteczny sposób użycia sieci VPN do odblokowania treści zastrzeżonych na telewizorze Smart TV. Na przykład możesz użyć sieci VPN, aby odblokować filmy z serwisu YouTube ograniczone w Twoim kraju i odblokować usługi przesyłania strumieniowego zablokowane / ograniczone w Twoim kraju. Każdy telewizor Smart TV, który nie pozwala na bezpośrednią instalację aplikacji, będzie musiał użyć tej metody (lub routera VPN).

Udostępnianie połączenia VPN w systemie Windows

 1. Upewnij się, że komputer jest podłączony do usługi VPN. Jeśli nie subskrybowałeś jeszcze VPN, sprawdź nasz artykuł 5 najlepszych VPN dla Smart TV. Polecamy NordVPN, ponieważ ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przesyłać strumieniowo więcej treści w jakości HD na smart TV.
 2. Podłącz swój SmartTV do komputera za pomocą kabla Ethernet.
 3. Otwórz Centrum sieci i udostępniania na komputerze (Start > Panel sterowania > Centrum sieci i udostępniania) i kliknij „Zmień ustawienia karty”.
 4. Znajdź swoje połączenie VPN. Połączenia OpenVPN zwykle nie są wyraźnie oznaczone, więc poszukaj takiego z opisem „TAP-Win32 Adapter V9” (lub podobny). Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu „Właściwości”.
 5. Wybierz kartę „Udostępnianie” i zaznacz pole „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera”. Następnie z menu rozwijanego wybierz „Połączenie lokalne” (jeśli masz wiele portów Ethernet na komputerze, a następnie upewnij się, że wybierasz ten, do którego podłączyłeś SmartTV), a następnie kliknij „OK”.
 6. Uruchom ponownie telewizor SmartTV i komputer, aby działało poprawnie.

Udostępnianie połączenia VPN w OSX (PPTP lub L2TP)

Udostępnianie połączenia w OSX jest nieco bardziej skomplikowane, jeśli chcesz skonfigurować OpenVPN, ale ten samouczek TunnelBlick pokaże Ci, jak to zrobić. Pokażemy Ci, jak to skonfigurować za pomocą PPTP lub L2TP i wbudowanego klienta VPN.

 1. Zarejestruj usługę VPN i skonfiguruj ją zgodnie z instrukcjami dostawcy. Polecamy NordVPN, ponieważ ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przesyłać strumieniowo więcej treści w jakości HD na smart TV.
 2. Po wyłączeniu SmartTV podłącz go do portu USB komputera Mac za pomocą kabla Ethernet i adaptera.
 3. W OSX otwórz Preferencje systemowe (ikona Apple w prawym górnym rogu ekranu -> Preferencje systemowe) i kliknij „Udostępnianie”.
 4. a) Rozwiń menu „Udostępnianie połączenia z” i wybierz połączenie VPN. b) W polu „Do komputerów używających” zaznacz „USB Ethernet”. c) Zaznacz „Udostępnianie Internetu”, a pojawi się wyskakujące okienko. Kliknij „Start” i (d) „Udostępnianie Internetu: włączone” pokaże kolor zielony, aby poinformować Cię, że wszystko działa poprawnie.
 5. Uruchom ponownie telewizor SmartTV.

Metoda routera VPN

Niektóre osoby wolą korzystać z VPN, który jest zainstalowany na routerze flashowanym. Oznacza to, że wszystkie urządzenia w ich domu - w tym ich Smart TV - są wspierane przez połączenie VPN. Jest to niezwykle łatwa metoda podłączenia Smart TV do usługi VPN (i wszystkich innych urządzeń w domu).

Chociaż prawdą jest, że możesz samodzielnie sflashować router (jeśli jest zgodny), zwykle jest to podejmowane tylko przez osoby, które są dość techniczne. Wynika to z faktu, że można sflashować router z oprogramowaniem układowym DD-WRT (lub innym oprogramowaniem układowym routera innej firmy) "cegła" urządzenie (zablokuj je, aby było bezużyteczne).

Jeśli masz niski poziom wiedzy technicznej, flashowanie routera prawdopodobnie nie jest dla Ciebie. Na szczęście istnieją firmy oferujące routery prepaid i flashowane, które umożliwiają prostą konfigurację plug-and-play - Flashrouters to świetny przykład.

Niektóre usługi VPN (na przykład NordVPN same sprzedają routery z pamięcią flash).

Wstępnie flashowane routery

Jedną znaczącą zaletą korzystania z routera flashowanego jest to, że wszystkie urządzenia podłączone do Internetu (w tym konsole do gier, telefony iPhone i telefony z Androidem oraz oczywiście SmartTV) skorzystają na połączeniu z VPN po połączeniu przez router.

Większość sieci VPN można kupić w wersji flashowanej na routerze u Flashrouters innego producenta. Istnieją dwa główne typy routerów flashowanych: DD-WRT i Tomato. DD-WRT jest najpopularniejszą opcją, ponieważ jest najbardziej konfigurowalnym typem routera flashowanego. Kliknij łącza, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat tego rodzaju routerów.

Zaletą korzystania z routera flashowanego jest to, że automatycznie korzysta on z usługi VPN bez względu na to, jakie urządzenie podłączasz do sieci Wi-Fi. Może także pomóc w zmniejszeniu liczby używanych kabli sieciowych i sprawić, że nie będziesz musiał bawić się ustawieniami sieci komputerowej. Nie ma również znaczenia, czy Twój komputer nie jest blisko SmartTV.

Router DD-WRT

Pełna lista zgodnych routerów znajduje się na stronie DD-WRT, gdzie można również znaleźć informacje na temat instalacji i konfiguracji DD-WRT. I kliknij te linki, aby uzyskać instrukcje dotyczące konfigurowania PPTP i OpenVPN.

Router pomidorowy

Pełna lista zgodnych routerów znajduje się na stronie routera pomidorowego, zawierają również informacje na temat instalacji i konfiguracji Tomato oraz przewodnik po konfiguracji OpenVPN.

5 najlepszych VPN dla użytkowników Smart TV

Zdjęcie tytułowe: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me