Jak skonfigurować VPN na telefonie lub tablecie z Androidem

Zdecydowanie najprostszym sposobem na skonfigurowanie VPN na urządzeniu z Androidem jest zainstalowanie zaufanej usługi ze sklepu Google Play. Wielu, jeśli nie większość, dostawców oferuje niestandardowe aplikacje VPN na Androida.

Jak skonfigurować VPN na Androidzie

Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować VPN na swoim telefonie z Androidem:

 1. Kliknij link podany przez usługę VPN lub wyszukaj w sklepie Google Play sprawdzoną aplikację VPN. Aby zapoznać się z listą usług, które zalecamy, zobacz nasz najlepszy artykuł na temat VPN dla Androida.
 2. Na stronie pobierania aplikacji zawsze warto przeczytać opinie użytkowników, aby sprawdzić, czy aplikacja jest legalna. Jeśli jesteś zadowolony, wybierz „Zainstaluj”.

instalowanie usługi VPN dla Androida

 1. Przeczytaj uprawnienia wymagane przez aplikację na swoim urządzeniu i upewnij się, że jesteś z nich zadowolony. Aby kupić subskrypcję z poziomu aplikacji, konieczne są zakupy w aplikacji, a każda aplikacja VPN będzie potrzebowała dostępu do ustawień Wi-Fi. Żadne inne uprawnienia nie powinny być wymagane. Dotknij „Zaakceptuj”, aby kontynuować.

Instalacja Androida 2

Aplikacja zostanie następnie pobrana i zainstalowana na urządzeniu z Androidem. Po zakończeniu uruchom aplikację i zaloguj się, jeśli to konieczne. W aplikacji po prostu wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć, i kliknij „Połącz”.

Konfiguracja Androida OpenVPN

OpenVPN jest obecnie standardowym protokołem VPN w branży. Jest to ten, który ProPrivacy.com zaleca używanie w prawie wszystkich okolicznościach.

Głównymi zewnętrznymi aplikacjami OpenVPN dla Androida są OpenVPN Connect, a także w pełni funkcjonalny i open source OpenVPN dla Androida (dostępna wersja F-Droid). postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby skonfigurować OpenVPN na Androida:

 1. Pobierz pliki konfiguracyjne OpenVPN ze strony internetowej swojego dostawcy VPN. Rozpakuj je (jeśli to konieczne) i przenieś do folderu na urządzeniu z Androidem. Możesz też pobrać je bezpośrednio na urządzenie z Androidem i rozpakować.
 2. Pobierz, zainstaluj i uruchom OpenVPN na Androida (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Kliknij ikonę + w prawym górnym rogu ekranu, aby dodać profil. Nadaj profilowi ​​odpowiednią nazwę, a następnie naciśnij „Importuj”.

Android Ovpn 1

 1. Przejdź do folderu, w którym zapisałeś rozpakowane pliki konfiguracyjne OpenVPN, i wybierz serwer (plik .ovpn). Po zaimportowaniu dotknij ikony znacznika ✔, aby kontynuować.

Android Ovpn 2

 1. Po zakończeniu zobaczysz nazwę serwera w zakładce Profile. Aby uruchomić VPN, wystarczy go dotknąć. Możesz zaimportować pliki .ovpn dla dowolnej liczby serwerów, a pojawią się tutaj.

Android Ovpn 3

Wielu dostawców zawiera wszystkie niezbędne klucze i informacje o koncie w dostosowanych plikach .ovpn, więc dalsza konfiguracja nie jest potrzebna. Inni mogą wymagać podania informacji o koncie i innych danych. Szczegółowe instrukcje znajdują się w dokumentacji dostawcy.

Dodatkowe ustawienia OpenVPN dla Androida (opcjonalne, ale zalecane)

Włącz routing IPv6

Możesz zapobiec wyciekom DNS z IPv6, konfigurując OpenVPN na Androidzie, aby poprawnie kierował cały ruch IPv6 przez VPN. Aby upewnić się, że ta funkcja jest włączona, wykonaj następujące czynności:

 1. Edytuj określone połączenie VPN w zakładce „Profile”.

Ovpn Android 1

 1. Upewnij się, że IPv6 -> Użyj domyślnej trasy jest zaznaczone. Gdy jesteś tutaj, sprawdź również, czy ochrona przed wyciekiem IPv4 jest włączona (powinna być domyślnie).

Ovpn Android Dns Leak Protection

Pobierz plik .apk na Androida

Istnieje wiele powodów, aby wyłączyć Google z urządzenia z Androidem. Jeśli pójdziesz tą drogą, większość sieci VPN dostarczy Ci plik pakietu aplikacji na Androida (.apk) swojego oprogramowania, który możesz sideload na Androida.

Pamiętaj, że ładowanie plików spoza Sklepu Play stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Dlatego pamiętaj, aby uzyskać .apk z renomowanego źródła - takiego jak dostawca. Uruchomienie skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania również nie może zaszkodzić.

 1. Pobierz aplikację do zarządzania plikami na Androida.
 2. Pobierz plik .apk na swoje urządzenie. Możesz pobrać go bezpośrednio z Internetu za pomocą przeglądarki internetowej, wysłać go na urządzenie z Androidem jako załącznik do wiadomości e-mail, przenieść z komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB lub pamięci USB, uzyskać dostęp z konta Dropbox lub cokolwiek….

Instalacja Androida Ipv Apk2

IPVanish umożliwia pobranie .apk bezpośrednio ze strony internetowej

 1. Znajdź pobrany plik za pomocą eksploratora plików (lub po prostu wybierz go z rozwijanego cienia powiadomień Androida) i wybierz „Zainstaluj”. Po zainstalowaniu aplikacji po prostu otwórz ją.

Android Zainstaluj Ipv Apk

Ręcznie skonfiguruj ustawienia VPN PPTP lub L2TP / IPsec

Telefony z Androidem są wyposażone w klienta VPN, który obsługuje protokoły PPTP i L2TP / IPsec. Z powodów szczegółowo omówionych w Szyfrowaniu VPN: Kompletny przewodnik, zawsze zalecam korzystanie z aplikacji OpenVPN (za pośrednictwem aplikacji niestandardowej lub OpenVPN dla aplikacji wymienionych powyżej).

Niektórym użytkownikom podoba się jednak fakt, że połączenie PPTP lub L2TP / IPsec może odbywać się bez konieczności pobierania aplikacji innej firmy. Pamiętaj, że szczegóły konfiguracji mogą się nieco różnić od poniższych instrukcji, w zależności od używanego urządzenia i wersji Androida.

 1. Przejdź do strony Ustawienia VPN. Na moim telefonie można to znaleźć w Ustawieniach -> Znajomości -> Więcej ustawień połączenia -> VPN. Wybierz „Dodaj VPN”.

Instalacja Androida 3

 1. Wprowadź ustawienia PPTP lub L2TP / IPsec podane przez dostawcę. Te ustawienia są zwykle dostępne na stronach konfiguracji w witrynie internetowej lub możesz poprosić o wsparcie. Po zakończeniu dotknij „Zapisz”.

Instalacja Androida 4

Należy pamiętać, że korzystanie z kluczy współdzielonych jest zdecydowanie odrzucone z punktu widzenia bezpieczeństwa, chociaż jest to nieco złagodzone, jeśli konta są zabezpieczone przy użyciu unikalnej nazwy użytkownika i hasła.

 1. Na stronie Ustawienia VPN wybierz nowo utworzone połączenie.

Instalacja Androida 6

 1. Zaloguj się do swojego konta VPN i naciśnij „Połącz”.

Instalacja Androida 7

Jak przetestować swoją sieć VPN

Bez względu na to, jakiego rodzaju sieci VPN używasz, system Android wyświetli małą ikonę klucza na pasku powiadomień po każdym połączeniu. Dzięki temu wiesz od razu, że jesteś chroniony.

Klucz VPN Android

Aby uzyskać dodatkowe potwierdzenie, możesz uruchomić test szczelności IP…

Sprawdź VPN pod kątem wycieków IP

Android jest znacznie mniej podatny na wycieki DNS i WebRTC niż platformy komputerowe. Po podłączeniu należy jednak sprawdzić, czy nie ma wycieków IP. W razie czego.

Należy pamiętać, że adresy IP do użytku prywatnego - [RFCxxxx] są tylko lokalnymi adresami IP. Nie można ich użyć do identyfikacji osoby lub urządzenia, a zatem nie stanowią przecieku IP.

Włącz przełącznik zabijania

Metoda 1 (Android Nougat 7+)

Nowsze wersje Androida zawierają teraz wbudowany przełącznik zabijania, który działa z każdą siecią VPN. Obejmuje to wbudowaną aplikację Android PPTP / L2TP, OpenVPN na Androida oraz aplikacje niestandardowe. Jeśli na urządzeniu działa system Android Nougat 7+, skorzystaj z tej metody.

1. Upewnij się, że VPN jest wyłączony, a następnie przejdź do ustawień urządzenia. Na moim Samsungu Galaxy S8 + można je znaleźć w Ustawieniach -> Znajomości -> Więcej ustawień połączenia -> VPN, ale może się to różnić w zależności od urządzenia.

2 na ikonie koła zębatego obok aplikacji lub połączenia, dla którego chcesz ustawić przełącznik zabijania.

Android Kill 1

3. Włącz oba "Zawsze na VPN" i Blokuj połączenia bez.

Android Kill 2

4. Potwierdź, że chcesz przełącznik zabicia dla swojej sieci VPN

Android Kill 3

I ta-da! Dość groovy, eh?

Metoda 2

Jeśli korzystasz ze starszej wersji Androida, nigdy się nie bój! Możesz skonfigurować OpenVPN dla Androida, aby działał jako przełącznik zabijania. To może nie być tak bezpieczne, jak powyższa metoda, ponieważ nie ochroni cię, jeśli OpenVPN dla Androida ulegnie awarii, ale nadal jest dość skuteczne.

 1. Edytuj określone połączenie w zakładce „Profile” (patrz wyżej).
 2. Przejdź do zakładki „Zaawansowane” i zaznacz „Stały tun” i ustaw „Ponowne próby połączenia” na Nieograniczony.

Ovpn Android 3

Masz teraz przełącznik zabijania OpenVPN dla Androida.

Wniosek

Korzystanie z dedykowanej aplikacji VPN ze sklepu Google Play to najprostszy sposób na zainstalowanie VPN na telefonie. Inne metody nie są jednak trudne.

Źródło zdjęcia: autor .elcic / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me