Jak trwale usunąć Facebooka – prosty przewodnik krok po kroku

Jeśli chcesz wiedzieć, jak trwale usunąć Facebooka, jesteś we właściwym miejscu. Pokażemy Ci, jak trwale usunąć Facebooka w trzech prostych krokach.


usuń facebooka na stałe

Chociaż może to zabrzmieć dość prosto, ponieważ w grę wchodzi tak wiele danych, nie ma żadnej szkody w upewnieniu się, że wszystko zostało odpowiednio załatwione.

Jak usunąć Facebooka na zawsze

 1. Aby usunąć swoje konto na Facebooku, najpierw przejdź do; https://www.facebook.com/help/delete_account.
 2. Przeczytaj uważnie informacje w oknie, a następnie kliknij Usuń moje konto'.

usuń konto na Facebooku

 1. Po wyświetleniu monitu podaj identyfikator i hasło, a następnie kliknij przycisk „OK”. To wszystko, twoje konto na Facebooku zostało usunięte.

Na tym etapie Twoje konto na Facebooku zostało usunięte i nie będziesz już mieć dostępu do swojego archiwum lub konta. Co ważniejsze, przestajesz dodawać do ciągłego tworzenia osobistej bazy danych Facebooka.

Jedną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że kiedy usuwasz Facebooka, stare wiadomości i rozmowy, które prowadziłeś będąc członkiem, pozostają w skrzynkach odbiorczych innych osób. Nie będziesz mieć dostępu do starych rozmów, ale twoje stare kontakty i przyjaciele będą mieli.

Czy możesz odzyskać konto Facebook po jego usunięciu??

Po usunięciu Facebooka naprawdę zniknął na zawsze. Nie będziesz mógł później zmienić zdania. Jeśli więc chcesz tylko tymczasowo zrezygnować z konta Facebook, powinieneś rozważyć jego dezaktywację. Dezaktywując swoje konto, nadal możesz uzyskać dostęp do komunikatora bez konta na Facebooku.

Jak pobrać dane z Facebooka

Po usunięciu konta na Facebooku zniknie ono na zawsze i nie będzie można uzyskać do niego dostępu ponownie. Z tego powodu możesz najpierw pobrać archiwum swojego osobistego konta na Facebooku. Pobranie danych oznacza, że ​​możesz zachować je dla potomności. Być może możesz nawet użyć go do napisania swoich wspomnień!

 1. Aby pobrać dane z Facebooka, najpierw przejdź do https://www.facebook.com/settings.
 2. Następnie przejdź na dół strony i kliknij Pobierz kopię twoich danych na Facebooku.

Jak usunąć Facebooka

 1. Kliknij Start My Archive. Po wyświetleniu monitu musisz podać hasło, aby ukończyć ten etap.

archiwum na Facebooku

 1. Otrzymasz wiadomość e-mail z Facebooka z załączonym osobistym archiwum, gdy będzie gotowe. Pamiętaj, że skompilowanie tego może zająć do 90 dni.

Czy Facebook jest bezpieczny??

W rzeczywistości istnieje wiele rzeczy, które użytkownicy mogą zrobić, aby chronić swoje dane na Facebooku. Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka, zawsze powinno to być twoje pierwsze rozważanie. Jeśli korzystasz z Facebooka w sposób odpowiedzialny, możesz mieć profil, który nie ujawnia o Tobie ważnych rzeczy. Nie musisz mówić Facebookowi wszystkiego. Pod koniec dnia to Ty decydujesz jako użytkownik.

Polityka prywatności Facebooka

Max Schrems z Europy przeciwko Facebookowi, organizacja walcząca z inwazyjnym charakterem Facebooka w imieniu swoich klientów, komentuje:

„Często sprawdzałem moje ustawienia prywatności, zmieniałem wszystko w„ Tylko dla znajomych ”i wyłączałem„ Platformę ”. Użytkownicy muszą zdawać sobie sprawę, że nie tylko udostępniasz znajomym, ale zawsze udostępniasz je znajomym i Facebookowi.”

Jakie informacje ma na mnie Facebook?

Facebook jest znany z przechowywania dużej ilości twoich danych na Facebooku. Niektóre dane są nawet przechowywane po ich usunięciu. Może to obejmować:

 • Podstawowe informacje o koncie:
  Twoje imię i nazwisko, nazwa użytkownika, poprzednie nazwy użytkownika, hasło, adres e-mail i numer telefonu.
 • Informacje dotyczące treści:
  Informacje o treści, którą tworzysz i udostępniasz podczas korzystania z Facebooka. Obejmuje to szczegóły tego, co udostępniasz i komu je udostępniasz. Ponadto Facebook zbiera informacje o Tobie z materiałów przesłanych przez innych użytkowników i komentarzy (na przykład zdjęć).
 • Informacje dotyczące połączeń:
  Facebook wie, kim są twoje kontakty i kiedy się z nimi skontaktowałeś. Wie także, kiedy byłeś z nimi. Uważa się nawet, że pasywne słuchanie kompiluje dane o użytkownikach spoza Facebooka, które spotykasz w prawdziwym życiu - „Przedmiot A” - (na przykład twoja babcia).
 • Informacje o płatności:
  Jeśli zakończysz transakcję za pomocą usługi Facebook, informacje o płatności (np. Numer karty, adres rozliczeniowy itp.) Mogą być przechowywane przez Facebook.
 • Linki i pliki cookie:
  Facebook używa plików cookie do rejestrowania, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję ze wszystkimi prezentowanymi im linkami. Służy także do tych linków, budując szczegółowy profil swoich preferencji. Facebook przechowuje również zapisy dotyczące urządzenia, systemu operacyjnego, przeglądarki internetowej i adresu IP używanych do uzyskania dostępu do ich usług.

W jaki sposób Facebook może korzystać z moich danych?

Nawet jeśli wszystkie ustawienia prywatności Facebooka zostaną wykorzystane, a Twoi „znajomi” zobaczą tylko Twoje dane, Facebook nadal nieprzerwanie pracuje za kulisami, aby zbierać informacje od Ciebie. Ponadto Warunki świadczenia usług są takie, że dane osobowe i zdjęcia, które ludzie przesyłają na konto Facebook, nie są już prawnie własne.

Oznacza to, że Facebook może potencjalnie zrobić wszystko, co chce z danymi użytkownika. Facebook może przekazywać dane użytkowników stronom trzecim, co stwarza niewyobrażalnie duży potencjał w zakresie rozpowszechniania danych użytkowników.

Co stanie się z moimi danymi na Facebooku?

Następnie pojawia się pytanie, gdzie Facebook przechowuje dane użytkownika. Gdzie są serwery Facebooka? Co ważniejsze, jakie są przepisy w kraju, w którym dane są przechowywane?

Przez długi czas cyberbezpieczeństwo było bardzo źle rozumiane przez ogół społeczeństwa. Prywatność cyfrowa została przyjęta za pewnik i ludzie myśleli, że nikt nie patrzy na dane, które stworzyli online. Snowden pomógł to zmienić, a masy się budzą.

Wniosek

W tym przewodniku przedstawiamy szczegółowy przewodnik krok po kroku, aby trwale usunąć konto na Facebooku. W ten sposób możesz łatwo przystąpić do przecinania pępowiny między tobą a usługą, którą wielu postrzega jako pasożyta naruszającego prywatność.

Dzięki naszemu prostemu przewodnikowi wkrótce wrócisz do wspaniałego otoczenia. Kliknięcie „Lubię to” może zniknąć w twojej przeszłości i możesz cieszyć się napełnianiem płuc świeżym powietrzem - podczas przeszukiwania okolicy - ultra rzadkiego Pokemona, być może.

Twój adres IP pozwala Facebookowi przechowywać bazę danych wszystkich lokalizacji, z których kiedykolwiek logowałeś się na Facebooku. Istnieje jednak rozwiązanie. Najlepsza sieć VPN zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. Aby uzyskać listę najlepszych sieci VPN, zobacz naszą listę najlepszych usług VPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me