Jak trwale usunąć swoje konto Googlemail

Niektóre osoby chcą dezaktywować swoje konta Gmail ze względu na ochronę prywatności. Obecnie istnieje wielu bezpiecznych dostawców poczty e-mail. Usługi te szyfrują wiadomości e-mail użytkowników. Szyfrują również wiadomości e-mail między nadawcami i odbiorcami. Dzięki dostępnym lepszym opcjom poczty e-mail wiele osób decyduje się na usunięcie Gmaila raz na zawsze.

Niektóre osoby chcą również wiedzieć, jak archiwizować wiadomości e-mail, usuwać wiadomości e-mail i jak pobrać archiwum całego konta Gmail, zanim zacznie pływać z rybami. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku, w jaki sposób trwale usunąć .

Jak trwale usunąć Gmaila

1. Przejdź do swojego konta Google i zaloguj się.

2. Wprowadź swój adres e-mail i hasło do Gmaila.

gmail-my-account2

3. Przejdź do strony „Moje konto” i wybierz Preferencje konta.

4. W menu po lewej stronie kliknij Usuń swoje konto lub usługi.Preferencje Gmaila

5. Kliknij Usuń produkty.

gmail-delete-account

gmail-delete-products

6. Zostaniesz teraz poproszony o ponowne wprowadzenie poświadczeń. Wpisz je i zaloguj się.

7. do ikony konta Gmail kliknij ikonę kosza na śmieci.

8. Wpisz nowy główny adres e-mail (stare konto e-mail, które również planujesz wyczyścić lub nowy zaszyfrowany adres e-mail). Wprowadź ponownie swoje hasło i kliknij USUŃ GMAIL.kosz na śmieci gmail

gmail-new-email

9. Teraz zostaniesz poproszony o sprawdzenie wiadomości e-mail pod nowym adresem e-mail, który podałeś Google. Wybierz „Ok, rozumiem”.

10. Otwórz wiadomość z potwierdzeniem usunięcia Gmaila, która została dostarczona na Twój nowy e-mail. Kliknij link potwierdzający.

gmail-confirm-email

11. Teraz wybierz Usuń i potwierdź.

gmail-confirm-delete1

Jak widać, Google uczyniło dezaktywację Gmaila operacją wielopoziomową. Ma to prawdopodobnie na celu przedłużenie, odroczenie i zniechęcenie użytkownika do usunięcia konta.

Gratulacje, usunąłeś Gmaila ze swoich kont Google.sukces Gmaila

Jak trwale usunąć wiadomości e-mail z konta Gmail

Aby trwale usunąć wiadomości e-mail z Gmaila, po prostu wyślij je do folderu kosza, a następnie opróżnij folder kosza. Od tego momentu wiadomość e-mail jest usuwana z konta i serwerów Gmaila. Pamiętaj jednak, że cała poczta jest przechowywana w Folder „cała poczta”.

W rzeczywistości (choć może się tak wydawać), nie ma innych folderów, ale cała poczta. Wszystkie pozostałe foldery są po prostu wtórnym widokiem skrzynki odbiorczej, w którym faktycznie znajduje się cała poczta.

gmail-all-mail

Z tego powodu, aby zawsze usuwać wiadomości e-mail z konta Google wyślij je do kosza ze skrzynki odbiorczej. W przeciwnym razie nadal tam będą.

Pamiętaj: jeśli nie wyślesz wiadomości do kosza ze podstawowej skrzynki odbiorczej zawierającej wszystkie wiadomości, Twój e-mail pozostanie w tym folderze.

Jak pobrać swoje archiwum Gmaila

Jeśli masz pewność, że Twoje konto Gmail to cyfrowy pogrzeb, nadszedł czas, aby rozważyć pobranie pełnego archiwum wszystkich e-maili. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

1. Przejdź do strony Pobierz dane Gmaila. Zaloguj się na swoje konto Gmail, aby uzyskać do niego dostęp.

gmail-include-archive

2. Wybierz, co chcesz, aby Google zapewniło Ci swoje archiwum do pobrania. Aby zobaczyć więcej opcji dla każdej usługi Google, wybierz strzałkę w dół.

Opcje Gmaila

3. Po wybraniu rzeczy, które chcesz zachować, kliknij przycisk Dalej.

4. Wybierz typ pliku do pobrania.

5. Na koniec wybierz sposób dostarczenia archiwum.

Pamiętaj, że twoich utworów z Muzyki Google Play nie można uwzględnić w żądanym archiwum. W związku z tym musisz przejść do Google Play Music Managerto, aby pobrać muzykę ręcznie.

gmail-download-delivery-options

Po otrzymaniu archiwum od Google możesz przejść do swojego konta Gmail. Jeśli nie chcesz archiwum wiadomości e-mail i innych danych osobowych, przejdź od razu do usunięcia Gmaila.

Archiwizacja vs. Usuwanie wiadomości e-mail

Niektóre osoby usuwają wiadomości e-mail, aby nie mieć zaśmieconej skrzynki odbiorczej. Problem polega na tym, że Google usuwa wiadomości z folderu kosza co 30 dni. Oznacza to, że ostatecznie prawdopodobnie stracisz ważny e-mail.

Archiwizowanie wiadomości e-mail to świetny sposób na uporządkowanie skrzynki odbiorczej bez utraty wiadomości, które mogą być później potrzebne.

Wiadomości e-mail można archiwizować, przesuwając lub używając pole ze strzałką w dół (na pasku zadań wiadomości). Możesz także wybrać wiele wiadomości ze skrzynki odbiorczej, a następnie użyć pola z ikoną strzałki w dół.

archiwum gmail

Dezaktywuj konto Gmail: uwagi

Jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed dezaktywacją konta Gmail. Po pierwsze, jeśli usuniesz Gmaila, utracisz do niego dostęp całkowicie - na zawsze. Oznacza to, że jeśli subskrybujesz inne witryny lub media społecznościowe korzystające z tego adresu e-mail, utracisz możliwość resetowania hasła. Może to potencjalnie zablokować dostęp do jednej lub kilku innych usług.

To może być poważny ból. Aby odzyskać dostęp do swoich danych, musisz dostarczyć stronie internetowej dowód, że jesteś prawowitym właścicielem. Może to stanowić poważny problem dla osób korzystających z serwisów społecznościowych pod pseudonimem lub pseudonimem. Jeśli kłamiesz na temat tego, kim jesteś, i nie przesyłasz żadnych wyróżniających zdjęć na te konta, może być niezwykle trudne udowodnienie, że konto należy do Ciebie.

Innym częstym problemem jest rejestracja konta bankowego na koncie Gmail. Prowadzi to do konieczności skontaktowania się z zespołem obsługi klienta banku, co może oznaczać połączenie o podwyższonej opłacie i obejmować długi czas oczekiwania.

Opcje szyfrowanego dostawcy poczty e-mail

Po dezaktywacji konta Gmail potrzebujesz nowego adresu e-mail. Mając to na uwadze, musisz dowiedzieć się, do którego z bezpiecznych dostawców poczty elektronicznej subskrybujesz.

W dzisiejszych czasach prywatność cyfrowa stała się czymś, czego obywatele muszą szukać dla siebie, jeśli chcą odpowiednio chronić się w sieci. Z hakerów i rządów poszukujących prywatnych danych internetowych ryzyko jest wysokie.

Rezultatem tej realizacji jest gwałtowny wzrost wykorzystania narzędzi i usług szyfrujących, które pomagają ludziom zmniejszyć ich cyfrowy ślad.

Usługi VPN

Usługi VPN są centralną częścią cyfrowej rewolucji prywatności. Najlepsi dostawcy usług VPN pozwalają ludziom maskować swój prawdziwy adres IP i odblokowywać cenzurowane treści. Ponadto oprogramowanie VPN wykorzystuje szyfrowanie klasy wojskowej w celu zabezpieczenia całego ruchu sieciowego użytkownika. Rezultatem jest znacznie wyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa online dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dostawcy szyfrowanych wiadomości e-mail

Ludzie starają się porzucić pozbawionych skrupułów międzynarodowych gigantów technologicznych, takich jak Google. wybierają niezależnych dostawców szyfrowanych wiadomości e-mail, którzy obiecują dostarczenie naprawdę bezpiecznej usługi e-mail.

Połączenie VPN i godnej zaufania usługi e-mail zapewnia użytkownikom zupełnie inne wrażenia z korzystania z Internetu. Dzięki temu ich działania online są niewidoczne dla niepożądanych sił zewnętrznych.

Dla tych, którzy chcą korzystać z tych najnowocześniejszych usług szyfrowania, aby uniknąć szpiegowania, sugerujemy przyjrzenie się naszym najlepszym usługom VPN.

Aby pomóc Ci w przejściu, oto kilka zaleceń dotyczących uzyskania zaszyfrowanego konta e-mail.

Hushmail to popularny dostawca zaszyfrowanych wiadomości e-mail. W przypadku konta Hushmail Twój e-mail jest przechowywany w postaci zaszyfrowanej i odszyfrowywany za pomocą hasła podczas logowania. Ponadto wiadomości e-mail wysyłane między subskrybentami Hushmail są szyfrowane i odszyfrowywane bezbłędnie. Wysyłając wiadomość e-mail do zewnętrznego dostawcy poczty e-mail (takiego jak Gmail lub Yahoo), możesz wstępnie uzgodnić z kontaktem tajne pytanie dotyczące odszyfrowania wiadomości e-mail.

VaultletMail jest podobny do Hushmaila. Automatycznie szyfruje wszystkie wiadomości e-mail między użytkownikami VaultletMail. Ponadto użytkownicy mogą bezpiecznie wysyłać wiadomości e-mail do innych dostawców, korzystając z jego systemu. Działa, pozwalając każdemu odbiorcy utworzyć bezpieczne hasło, które może następnie wykorzystać do odszyfrowania wszystkich przyszłych wiadomości e-mail otrzymanych z konta VaultletMail. VaultletMail ma również szereg dodatkowych funkcji, takich jak czasy samozniszczenia dla wiadomości e-mail oraz zapobieganie kopiowaniu, cytowaniu, drukowaniu i przesyłaniu wiadomości e-mail.

Trwale usuń Gmaila - Ostrzeżenie

Niektóre osoby myślą, że mogą dezaktywować swoje konto Gmail, a następnie ponownie dołączyć do Gmaila z tą samą nazwą użytkownika i adresem e-mail. To nie jest prawda.

Gdy usuwasz Gmaila, ten adres e-mail jest niedostępny dla wszystkich - na zawsze - aby nikt nie mógł Cię podszyć.

Dlatego musisz zaktualizować wszystkie konta mediów społecznościowych, witryny i subskrypcje usług zarejestrowane na koncie Gmail. Nie możesz odzyskać adresu e-mail. Upewnij się więc, że aktualizujesz swój adres e-mail w każdej z tych subskrypcji jeden po drugim - zanim usuniesz Gmaila.

Obawy dotyczące prywatności w Gmailu

Polityka prywatności Gmaila mówi, że e-maile wysyłane na konto Gmail lub z niego nigdy nie są odczytywane przez człowieka (innego niż nadawca i odbiorca). Ponadto Google Inc. twierdzi, że wiadomości e-mail przetwarzane przez komputery służą wyłącznie do blokowania spamu i ulepszania kierowania reklam.

Wiele osób uważa jednak, że sposób, w jaki e-maile są przetwarzane przez Gmaila, wykracza daleko poza dopuszczalne użycie. W 2004 r. 31 niezależnych obrońców prywatności i organizacji praw człowieka wezwało Google do zawieszenia usługi e-mail z powodu tych obaw o prywatność. Następnie w 2013 r. Microsoft zaatakował również Google za elektroniczne skanowanie wiadomości e-mail. Microsoft twierdził, że większość konsumentów nie wie, że Google monitoruje ich skrzynki odbiorcze w celu kierowania reklam.

W tym samym roku Consumer Watchdog znalazł dowody na spory sądowe, w których Google stwierdził, że użytkownicy Gmaila nie „domyślnie zapewniają poufność swoich e-maili”. Google odpowiedział na zarzuty, twierdząc, że,

"... wszyscy użytkownicy e-maili muszą koniecznie oczekiwać, że ich e-maile będą podlegać automatycznemu przetwarzaniu ... Tak jak nadawca listu do współpracownika biznesowego nie może być zaskoczony, że asystent odbiorcy otwiera list, ludzie, którzy dziś korzystają z internetowej poczty e-mail, nie mogą być zaskoczonym, jeśli ich komunikacja jest przetwarzana przez dostawcę ECS [usługi łączności elektronicznej] odbiorcy w trakcie dostawy."

Usuń Gmaila: Podsumowanie

Ten artykuł zawiera szczegółowy przewodnik na temat trwałej dezaktywacji konta Gmail. Ponadto wyjaśniliśmy, jak prawidłowo usuwać poszczególne e-maile i jak je archiwizować. Pokazaliśmy również, jak poprosić o dane od Google przed ich usunięciem.

Dla tych, którzy chcą usunąć Gmaila, ponieważ chcą zacząć chronić swój cyfrowy ślad, udostępniliśmy również informacje o VPN. Sieci VPN są najważniejszym narzędziem bezpieczeństwa internetowego ze wszystkich. Zalecamy kilka zaszyfrowanych (do przyłączenia się w celu dezaktywacji Gmaila).

Dzięki wszystkim niezbędnym krokom w jednym miejscu masz wszystko, czego potrzebujesz, aby właściwie zabezpieczyć swoje dane właśnie tutaj. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się zapytać nas w sekcji komentarzy poniżej. Szczęśliwego usuwania!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me