Jak wpływa na ciebie polityka prawna VPN?

Wszyscy wiedzą, że powinni przeczytać długą nudną gumfę, która towarzyszy prawie wszystkim, co robimy we współczesnym świecie. Ale kto to robi? Jest to w końcu bardzo nudne i często jest napisane w tajemnym języku, który wydaje się być zaprojektowany, aby odeprzeć wszystkich oprócz najbardziej zatwardziałych legalnych masochistów!


Problem, jeśli chodzi o VPN, polega na tym, że ten legalny żargon często tnie rdzeń faktycznej usługi, za którą płacisz. Chociaż jest to również przydatne do szyfrowania niezabezpieczonych publicznych połączeń Wi-Fi i dostępu do usług sieciowych z ograniczeniami geograficznymi, większość z nas korzysta z VPN przede wszystkim w celu ochrony naszej anonimowości i uważa to za jej najważniejszą funkcję.

Wiedząc o tym, prawie wszyscy dostawcy VPN głośno głoszą korzyści płynące z ich usług w utrzymaniu anonimowości online na swoich pierwszych stronach. Jednak gdy spojrzysz na wiele z ich warunków (Warunki świadczenia usług, zwane także powszechnie Warunkami) & Warunki lub warunki użytkowania) uznajesz, że warunki albo są całkowicie sprzeczne z tymi roszczeniami, albo kwalifikują je w zakresie, który skutecznie czyni je bez znaczenia.

Ten rozbieżność między tym, co rzekomo jest oferowane, a tym, co po dokładnym przestudiowaniu drobnego druku, faktycznie jest w ofercie, sprawia, że ​​ważne jest, aby wziąć pod uwagę zasady prawne VPN przed zarejestrowaniem się w ich usługach. Istnieje wiele powszechnie zgłaszanych twierdzeń, które gwarantują szczególną uwagę przeciętnego użytkownika VPN.

Gwarantowana prywatność

Prawie wszyscy dostawcy VPN obiecują, że nie przekażą danych osobowych użytkowników ani danych dotyczących ich działań internetowych osobom trzecim. Jeśli jednak sprawdzisz ich Regulamin, szybko stanie się jasne, że w przypadku czynności prawnych (wezwania sądowe, nakazy sądowe itp.) Nie mają innego wyboru, jak tylko się zastosować i przekażą informacje w takich okolicznościach bez mrugnięcia okiem.

Powiedzieliśmy to wcześniej tutaj na ProPrivacy i powiemy to jeszcze raz, jedynym sposobem, w jaki firma VPN może naprawdę zagwarantować twoją prywatność, jest brak dzienników. Brak dzienników = nic do przekazania w przypadku działań prawnych (lub co gorsza zajęcie serwerów VPN firmy przez władze - tak się stało).

Nie przechowuj dzienników

Nawet jeśli dostawca VPN twierdzi, że nie prowadzi dzienników, warto sprawdzić ToS, aby zobaczyć, co dokładnie przez to rozumieją. Jednym z powszechnych problemów jest to, że chociaż dzienniki mogą ostatecznie zostać odrzucone, często są one wcześniej przechowywane przez krótki (lub nie tak krótki) okres. Na przykład HMA w dużej mierze opiera się na tym, że nie prowadzi dzienników, ale badanie ich ToS pokazuje, że są one przechowywane przez 10 dni, co jest dość długim okresem i na pewno wystarczającym do podjęcia kroków prawnych, aby zmusić je do przekazania nad.

Kolejnym, choć mniejszym, jest ustalenie, które dzienniki i rekordy są odrzucane, a które nie. Podczas gdy większość sieci VPN bez dzienników odrzuci zapisy dotyczące aktywności online użytkownika, niektóre nadal zachowują szczegóły, takie jak adres IP użytkownika, czas i połączenie, co choć nie jest krytyczne dla większości osób, również kilka szczegółów wielu dla niektórych.

Podobnie większość dostawców VPN prowadzi rejestr szczegółów płatności swoich klientów. Chociaż jest to wyraźnie przydatne w takich przypadkach, jak ciągłe śledzenie fakturowania i problemy, i prawdopodobnie nie jest to duży problem dla wielu, istnieją dostawcy (np. Prywatny dostęp do Internetu), którzy demonstrują swoje zaangażowanie w prywatność użytkowników, niszcząc zapisy płatności po transakcja jest zakończona (zarządzanie użytkowaniem itp. poprzez przypisanie klientom losowych, niemożliwych do śledzenia numerów użytkowników).

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Powszechną (ale bynajmniej nie uniwersalną) praktyką jest oferowanie gwarancji zwrotu pieniędzy, która zazwyczaj może trwać od jednego dnia do miesiąca. Jednak znaczenie tej gwarancji może się znacznie różnić, więc jeśli planujesz użyć jej jako bezpłatnej wersji próbnej w celu sprawdzenia usługi dostawcy usług, warto zwrócić szczególną uwagę na.

Podczas gdy niektórzy VPN chętnie przeprowadzą próbę zwrotu pieniędzy za swoje usługi bez żadnych wątpliwości, inni zwrócą pieniądze tylko wtedy, gdy ich zespół techniczny nie połączy się z Tobą w wyznaczonym czasie. Chociaż nie ma w tym nic złego, ważne jest, aby pamiętać o wszelkich ograniczeniach (często ukrytych dość głęboko w polityce prawnej firmy) przed zarejestrowaniem się. Szczególnie naganne są dla nas firmy, które stwierdzają w swoich Warunkach świadczenia usług, że niezadowolenie z powodu niskiej prędkości lub w inny sposób złej jakości usług nie stanowi podstawy do zwrotu pieniędzy.

naruszenie praw autorskich

Spójrzmy prawdzie w oczy, wiele osób korzysta z VPN, aby pobierać torrenty P2P. Niektórzy dostawcy VPN milcząco na to pozwalają, podczas gdy inni aktywnie zapewniają dedykowane serwery VPN do tego zadania! Wiele osób, szczególnie w krajach takich jak Stany Zjednoczone lub w których prawo autorskie jest zarówno surowe, jak i aktywnie egzekwowane, stosuje surowe zasady i wyda powiadomienia ostrzegające, że jeśli nadal będzie wykrywany, zostaniesz zablokowany..

Problemem jest wiedza o popularności pobierania torrentów, wiele sieci VPN ze ścisłymi zasadami antypirackimi nie reklamuje tego faktu zbyt dobrze, woląc ukryć swoje zasady w ToS z obawy przed utratą potencjalnych klientów. Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas torrentowania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych sieciach VPN dla stron torrentowych.

Inne rzeczy

Powyżej są najważniejsze rzeczy, które naszym zdaniem powinieneś uważać. W rzeczywistości większość dostawców VPN stara się zabezpieczyć się przed absolutnie wszystkim, chociaż ustawodawstwo krajowe i międzynarodowe zastąpi wszystko, co napisano w Warunkach świadczenia usług przez firmę.

Wiele firm chce także zakwalifikować swoją „nieograniczoną prędkość” i „nieograniczoną przepustowość” dzięki zasadom „dozwolonego użytku”, które można znaleźć tylko wtedy, gdy dokładnie sprawdzisz ich Warunki świadczenia usług. Chociaż fakt, że takie warunki istnieją w ogóle, jest denerwujący, musimy jeszcze spotkać się z dostawcą, który faktycznie je egzekwuje, więc nie uważaj ich za coś, o co należy się zbytnio martwić.

Wniosek

Mamy nadzieję, że podkreśliliśmy, dlaczego bardzo ważne jest, aby zakasać rękawy i faktycznie przeczytać mały druk, decydując, który dostawca VPN jest odpowiedni dla Ciebie. Nie jest to zbyt zabawne, ale ponieważ starasz się chronić swoją tożsamość za pomocą VPN, warto upewnić się, że dostawca VPN podobnie traktuje twoją prywatność.

Nie oznacza to, że wszyscy dostawcy VPN mają złe zasady prawne. W rzeczywistości niektórzy zwracają uwagę na takie problemy, jak klienci i ToS, które to potwierdzają. Mamy artykuł omawiający naszych ulubionych dostawców VPN bez logów, które można znaleźć tutaj.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me