Jak zabezpieczyć hasło – Dlaczego zalecamy menedżerom haseł

Hasła są podstawowym środkiem bezpieczeństwa od pierwszego komputera w 1961 r., Chroniąc użytkowników za pomocą uwierzytelniania. Strony internetowe podniosły poprzeczkę na przestrzeni lat, wprowadzając wymóg mieszanych znaków, ale błąd ludzki i przewidywalność nadal bledną w porównaniu z prawdziwą randomizacją menedżera haseł. Menedżerowie haseł dbają również o bezpieczeństwo haseł.

Wzmocnij swoje hasło

Hasła Dos i zakazów

Różne firmy corocznie przeprowadzają badania najpopularniejszych haseł, a wyniki pojawiają się w tych samych kombinacjach rok po roku. Niezależnie od tego, czy jest to kolejny ciąg cyfr (12345), liter (qwerty) lub dodanie 1 na końcu (hasło1), wszystkie mają ten sam poziom przewidywalności, który jest łatwo złamany we współczesnych czasach.

Kolejnym przestępstwem związanym z hasłami jest nadawanie charakteru zbyt osobistemu. Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Wielkiej Brytanii (NCSC) odkryło, że najpopularniejsze hasła w 2020 roku obejmowały kluby piłkarskie Premier League, takie jak Liverpool, Chelsea i Arsenal, postacie takie jak Superman i nazwiska różnych członków rodziny - które są niezwykle łatwe do odgadnięcia.

Hasła te są nie tylko zauważalnie słabe, ale większość osób, które tworzą i utrzymują własne hasła, ponownie wykorzystuje to samo hasło w różnych odmianach na wielu stronach internetowych. Ponieważ hacki są dziś dziesiątką i możesz zarejestrować się w setkach różnych domen, prawdopodobieństwo, że te szczegóły zostaną złapane w mnóstwo wycieków, może potencjalnie narazić wiele kont jednocześnie. Jest to szczególnie złe, gdy dotyczy poufnych informacji, takich jak adresy domowe i karty kredytowe.

Na witrynach internetowych wywierano presję, aby lepiej chronić klientów i ich informacje, ale działania łagodzące nie są idealne. Niektóre miejsca pracy wymuszają zmianę hasła po ustalonym czasie, ale wymaga to zapamiętania asortymentu nowych, najlepiej losowych haseł bez bieżnikowania starego podłoża.

Co zatem gromadzimy z tego wszystkiego? Idealnie byłoby, gdyby ktoś stworzył inne hasło dla każdej strony internetowej, na której tworzy konto, każda składająca się z całkowicie losowego ciągu tekstu, liczb i ewentualnie symboli, jeśli są one obsługiwane.

Oczywiście jest to całkowicie nierealne dla codziennej osoby. Nawet Fernando Corbato, wynalazca hasła, powiedział The Wall Street Journal, że metoda zabezpieczająca stała się „rodzajem koszmaru” od czasu popularyzacji sieci WWW. Na szczęście problemy te należą już do przeszłości dzięki menedżerom haseł.

Jak zabezpieczyć hasło?

Za pomocą menedżera słów z hasłami najlepiej zabezpieczyć swoje konta internetowe. U ich podstaw menedżery haseł działają jako scentralizowane centrum do przechowywania haseł, często pozwalając na generowanie silniejszych, losowych alternatyw. Będziesz musiał pamiętać tylko jedno własne hasło - hasło główne, które zapewnia dostęp do oprogramowania. Z kolei menedżer haseł zajmuje się resztą, nawet automatycznie wypełniając informacje na ekranach logowania.

Wiem, co myślisz: czy menedżerowie haseł są naprawdę bezpieczni z tymi wszystkimi wrażliwymi danymi? Ponieważ menedżerowie haseł obciążają użytkowników, cały ich model biznesowy opiera się na zdobywaniu zaufania. Większość korzysta z najlepszego dostępnego szyfrowania, stosuje zasadę zerowej wiedzy i podlega corocznym audytom niezależnych oceniających bezpieczeństwa, co nieuchronnie uwidacznia wady, które firmy mogą szybko załatać.

Ale czy użycie menedżera haseł zapewni bezpieczeństwo Twoim hasłom, słyszę, że o to pytasz. Prawdą jest, że nic nie jest całkowicie bezpieczne w przestrzeni online, ponieważ zawsze istnieją luki do wykorzystania, ale korzystanie z menedżera haseł jest nadal znacznie lepsze niż wyżej wymienione alternatywy w przypadku tymczasowego naruszenia bezpieczeństwa. Szczególnie polecam tych, którzy starają się powiadomić swoich klientów o naruszeniu hasła, umożliwiając zamianę starego na coś nowego.

wskazówki do ustawienia silnego hasła

Utwórz silne, niezapomniane hasło główne

Oczywiście nie wszystko dotyczy menedżera haseł. Konieczne jest utworzenie silnego hasła głównego, ponieważ wiele usług nie przechowuje go na swoich serwerach i dlatego nie oferuje opcji odzyskiwania hasła. Pomaga to zachować bezpieczeństwo danych osobowych w przypadku naruszenia.

Nie trzeba dodawać, używaj tego tylko jako hasła głównego i nie mów nikomu, co to jest. Tradycyjna rada mówi, że domowe hasło powinno mieć minimum 12 znaków i powinno zawierać duże litery, małe litery, cyfry i symbole, jeśli jest to dozwolone. Pomaga również nie stosować zwykłej struktury zdań, takich jak przymiotnik, po którym następuje rzeczownik i zastępowanie liter oczywistymi cyframi (B1gTr33).

Użyj niezawodnego oprogramowania antywirusowego

Istnieje wiele powodów, dla których system powinien być utrzymywany w czystości, ale w tym przypadku pomaga uniknąć złośliwego oprogramowania, dzięki czemu osoby atakujące nie mogą zdalnie kontrolować systemu. Oprogramowanie antywirusowe może skanować system w poszukiwaniu istniejących luk, chronić cię przed pobieraniem złośliwego oprogramowania, a czasem monitorować sieć w czasie rzeczywistym.

Zrobiliśmy to tak bezboleśnie, jak to możliwe, dzięki naszemu zestawieniu najlepszego oprogramowania antywirusowego dla systemów Windows, Mac, Android i iPhone w 2020 roku.

Zaktualizuj swój system

Uciążliwe mogą być aktualizacje, jednak warto religijnie aktualizować system operacyjny i zainstalowane programy, aby ograniczyć zagrożenia. Programiści regularnie poprawiają błędy w kodzie, pozbywając się tylnych drzwi i innych exploitów, które mogą być nadużywane przez osoby trzecie.

Na koniec warto zapewnić lokalne bezpieczeństwo, kontrolując, kto ma dostęp do Twojego systemu.

Znalezienie menedżera haseł

Istnieje wiele menedżerów haseł, co oznacza, że ​​początkujący mogą mieć kłopot z wyborem najlepszej usługi dla nich. Ceny są różne i wiele zawiera szereg innych funkcji, aby osłodzić ofertę, takich jak filtrowanie ciemnych stron internetowych w celu wykrycia wycieków haseł, zintegrowane wirtualne sieci prywatne i więcej.

Na szczęście większość menedżerów haseł oferuje bezpłatne wersje z ograniczonymi funkcjami, wersjami próbnymi i / lub gwarancjami zwrotu pieniędzy, które pozwalają wypróbować przed podjęciem długoterminowej płatności. Szczegółowo opisaliśmy najlepszych menedżerów haseł i zawsze zalecamy zapoznanie się z witryną firmy przed zakupem.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me