Jak zainstalować VPN na iPhonie? – Konfiguracja i konfiguracja VPN dla iPhone’a

Konfiguracja VPN na iPhonie nie jest trudnym zadaniem. Jednak w zależności od tego, którą VPN wybierzesz, istnieje kilka różnych sposobów. Najlepsze usługi iPhone VPN mają niestandardowe aplikacje, które można pobrać ze sklepu iTunes lub strony internetowej VPN. Pobieranie i instalowanie tych sieci VPN jest takie samo, jak instalowanie dowolnej innej aplikacji. Aby jednak przeprowadzić Cię przez proces, napisaliśmy ten przewodnik.

Niektóre sieci VPN nie mają niestandardowego oprogramowania VPN (znanego jako klient VPN) dla urządzeń z systemem iOS. Jednak zdecydowana większość VPN zapewnia abonentom dostęp do plików konfiguracyjnych OpenVPN (pliki .ovpn). Te pliki mogą być używane z doskonałym oprogramowaniem OpenVPN Connect innej firmy.

OpenVPN Connect to klient VPN napisany przez twórców protokołu OpenVPN. Jest to najbezpieczniejszy dostępny protokół VPN. Instalowanie OpenVPN Connect i importowanie plików .ovpn jest niezwykle łatwe i nie musisz w ogóle o tym myśleć. Aby jednak Ci pomóc, w dalszej części tego artykułu zamieściliśmy przewodnik.

Jak skonfigurować aplikację VPN na iPhonie

Aby skonfigurować aplikację VPN na iPadzie, skonfigurować VPN na iPhonie lub VPN na dowolnym innym urządzeniu z iOS, wykonaj następujące proste czynności:

 1. Wybierz VPN z listy najlepszych usług VPN VPN.
 2. Przejdź do strony VPN klikając link i zasubskrybuj swoją ulubioną iOS VPN. W tym przykładzie użyliśmy ExpressVPN. Pamiętaj, że roczna subskrypcja pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy.
 3. Po zasubskrybowaniu, Zaloguj się przy użyciu poświadczeń i hasła podanych podczas subskrypcji.ExpressVPN na iPhone'a
 4. Stuknij w Moje konto lub Pliki do pobrania w zależności od VPN. Alternatywnie możesz uzyskać opcję kliknij „Konfiguruj ExpressVPN” (lub którąkolwiek z subskrybowanych VPN).
 5. Nastąpi przekierowanie do strony konfiguracji iOS.

  Wybierz „Pobierz ze sklepu z aplikacjami”. Nastąpi przekierowanie do oprogramowania VPN. Instalacja jest łatwa, więc postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Podczas instalacji urządzenie z systemem iOS może poprosić o podanie hasła do urządzenia, wprowadzić je lub użyć identyfikatora dotykowego i kliknąć opcję Zezwól.ExpressVPN na iPhone'a

 6. Po zainstalowaniu aplikacji VPN na iOS, uruchom oprogramowanie. Konieczne będzie ponowne wprowadzenie poświadczeń.
 7. W menu VPN, wybierz Ustawienia (zwykle w menu hamburgera lub ząbka).
 8. Wybierz preferowany protokół VPN

  . Zalecamy korzystanie z szyfrowania Open VPN TCP lub UDP. UDP najlepiej nadaje się do przesyłania strumieniowego. Jeśli nie jest to dostępne, wybierz Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP) / Internet Protocol Security (IPSec) lub IKEv2. Oba te protokoły są silne. Nie używaj protokołu PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol), ponieważ PPTP jest niepewny.Protokół VPN dla iPhone'a

 9. Wreszcie, wybierz serwer VPN z listy

  lokalizacji serwerów i kliknij Połącz.ExpressVPN na iPhone'a

 10. Po ustanowieniu połączenia VPN Twój iPhone / iPad VPN pokaże, że połączenie jest włączone na ekranie. Twój adres IP jest teraz adresem VPN i twoje dane są bezpieczne, więc możesz uzyskaj dostęp do dowolnej witryny.

Niektóre sieci VPN mają funkcję automatycznego uruchamiania i funkcję automatycznego łączenia. Jeśli chcesz, aby Twoja VPN była aktywna za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, wybierz te opcje w ustawieniach VPN. Możesz też uruchomić aplikację ręcznie za każdym razem, gdy chcesz jej użyć, wybrać serwer i kliknąć Połącz.

Express VPN dla iPhone'a

Najlepszy protokół VPN dla iPhone'a

Istnieje wiele protokołów szyfrowania dostępnych na iOS:

 • PPTP - zapewnia mniejsze bezpieczeństwo i prywatność, ale jest szybki.
 • L2TP / IPSec - większe bezpieczeństwo niż PPTP, ale wciąż nie doskonałe.
 • Internet Key Exchange wersja 2 (IKEv2) - najczęściej używany protokół dla klientów iOS VPN. Jest bezpieczny, ale nie tak silny jak Open VPN.
 • OpenVPN - otwarty i wysoce bezpieczny protokół. Ten protokół zapewnia szyfrowanie na poziomie wojskowym, jeśli jest poprawnie wdrożony. Wszystkie sieci VPN dla systemu iOS w tym artykule zapewniają bezpieczne wdrożenie. Czasami konieczne jest pobranie oprogramowania Connect innej firmy. Jest to bardzo łatwe i pozwoli ci korzystać z OpenVPN, jeśli chcesz. Aby uzyskać instrukcje dotyczące ręcznego konfigurowania sieci VPN, zobacz mój przewodnik poniżej.

Nie wiesz, jakiego szyfrowania użyć? Sprawdź nasze Ultimate Encryption Guide po więcej informacji.

Konfigurowanie OpenVPN na iPhonie

Czasami może być konieczne skonfigurowanie sieci VPN przy użyciu OpenVPN Connect innej firmy na urządzeniu z systemem iOS. Jeśli szyfrowanie OpenVPN nie jest dostępne w niestandardowym oprogramowaniu VPN dla VPN, musisz pobrać oprogramowanie klienta VPN innej firmy. To bardzo proste:

 1. Pobierz aplikację OpenVPN Connect

  .OpenVPN na iPhone'a

 2. Zainstaluj oprogramowanie na swoim urządzeniu.
 3. Przejdź do witryny sieci VPN i pobierz pliki konfiguracyjne OpenVPN (pliki .OVPN). Zwykle trzeba to zrobić na komputerze, ponieważ są spakowane. Te pliki będą w obszarze pobierania, w którym masz oprogramowanie VPN. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze znalezieniem tych plików w witrynie sieci VPN, po prostu zapytaj ich zespół wsparcia. Pobierz pliki konfiguracyjne dla serwerów, których chcesz użyć.Konfiguracja VPN dla iPhone'a

 4. Rozpakuj pliki i wyślij je pocztą e-mail (abyś mógł je otworzyć na telefonie iPhone). Otwórz wiadomość e-mail na telefonie iPhone i pobierz pliki na urządzenie, aby użyć ich w aplikacji.
 5. Otwórz aplikację Connect i kliknij Importuj. Wybierz pliki zapisane na urządzeniu w kroku czwartym.Otwórz VPN dla iPhone'a

 6. Po zaimportowaniu plików kliknij serwer, z którym chcesz się połączyć, i wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło.OpenVPN na iPhone'a

 7. Gdy aplikacja się łączy, urządzenie jest zabezpieczone szyfrowaniem, a twój adres IP to adres zdalnego serwera.
 8. Teraz wystarczy uruchomić aplikację Connect i połączyć się z serwerem, gdy tylko chcesz korzystać z VPN. Hasło powinno zostać automatycznie zapisane w aplikacji Connect, aby nie trzeba było go ponownie wprowadzać za każdym razem.

Pamiętaj: Twoja sieć VPN będzie miała do tego swój własny przewodnik. Jeśli chcesz go użyć, poproś jego obsługę klienta o link do tego przewodnika lub zajrzyj do sekcji FAQ witryny. Ten przewodnik będzie dotyczył subskrybowanej sieci VPN. Będzie jednak miał te same kroki, które zostały tutaj wymienione.

Jak przetestować VPN dla iPhone'a

Tutaj w ProPrivacy.com regularnie testujemy sieci VPN, aby sprawdzić ich wydajność. Oznacza to, że możesz przeczytać o ich szybkości i ogólnej wydajności w poszczególnych recenzjach. Rozumiemy jednak całkowicie, czy chcesz samodzielnie sprawdzić wydajność swojego klienta VPN. Aby to zrobić, po prostu przejdź na tę stronę internetową, aby przetestować prędkość Internetu z VPN i bez VPN.

Najlepiej jest wybrać serwer testowy blisko ciebie. Następnie kliknij „Test łączony”. Spowoduje to przetestowanie prędkości wysyłania i pobierania. Pamiętaj, aby sprawdzić swoje prędkości zi bez VPN, aby porównać poziomy wydajności.

Jak usunąć VPN z iPhone'a

Pozbycie się VPN z urządzenia jest równoznaczne z usunięciem dowolnej innej aplikacji ze sklepu Apple. Po prostu wybierz go na ekranie aplikacji i usuń. Aby upewnić się, że nadal nie masz profilu VPN na swoim urządzeniu, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Ustawienia.
 2. Kliknij Generał, następnie przewiń w dół i wybierz Profil.
 3. Wybierz Profil konfiguracji VPN.
 4. Po otwarciu profilu konfiguracji VPN kliknij Usuń profil.
 5. Pojawi się monit z prośbą o potwierdzenie. Kliknij Usunąć.

Plik profilu zostanie teraz również usunięty z urządzenia z systemem iOS.

Zdjęcie tytułowe: Chayantorn Tongmorn

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me