Jak zainstalować VPN na Kindle Fire

Kindle Fire jest zamknięty w sklepie Amazon. Amazon nie pozwala konsumentom kupować oprogramowania ze sklepu z aplikacjami Google Play. To ograniczenie bardzo utrudnia pobieranie treści na urządzenie Kindle (inne niż te, które zapewnia Amazon). Na szczęście istnieje jednak możliwość bocznego załadowania aplikacji do Kindle Fire (w tym artykule znajduje się przewodnik na ten temat).

Chociaż prawdą jest, że do niedawna Amazon nie miał VPN w swoim sklepie - teraz ma kilka (ExpressVPN, PureVPN, IPVanish, PrivateVPN, żeby wymienić tylko kilka). Jeśli jednak subskrybujesz VPN dla Kindle, który nie ma oprogramowania w sklepie, możesz nadal korzystać z VPN, instalując oprogramowanie OpenVPN innej firmy na swoim Kindle. Po zainstalowaniu możesz skonfigurować oprogramowanie OpenVPN do pracy z wybranym dostawcą VPN. W dalszej części tego przewodnika wyjaśnimy, jak to zrobić.

Jeśli martwisz się, że którekolwiek z tych czynności wydaje się skomplikowane - zrelaksuj się - bo tak nie jest. Co więcej, dla dowolnej subskrybowanej sieci VPN dostępny będzie przewodnik instalacji, który pomoże ci w tym procesie! Jeśli jednak się tym martwisz - zawsze możesz komunikować się z VPN bezpośrednio przed zakupem subskrypcji, aby uzyskać spokój i upewnić się, że uzyskasz potrzebną pomoc.

ExpressVPN, najlepsza sieć VPN dla Kindle, ma szczegółowe instrukcje konfiguracji i wsparcie czatu na żywo przez całą dobę.

Jeśli jest to coś, z czym nie chcesz się zmagać, zalecamy szybkie wyszukiwanie VPN, którą jesteś zainteresowany w sklepie Amazon, zanim zaczniesz mieć problem z subskrypcją.

Jeśli VPN ma oprogramowanie w sklepie Amazon, możesz wykonać następujące proste kroki:

 1. Subskrybuj preferowaną sieć VPN dla Kindle
 2. Przejdź do sklepu Amazon i pobierz oprogramowanie VPN
 3. Uruchom oprogramowanie i zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń
 4. Połącz się z serwerem VPN i zacznij uzyskiwać dostęp do wcześniej zablokowanej zawartości.

Otwórz instrukcję instalacji oprogramowania VPN dla Kindle

Aby ci pomóc, przyjrzyjmy się również, jak skonfigurować VPN przy użyciu OpenVPN innej firmy dla Kindle. Jest to o wiele bardziej skomplikowane niż poprzednia metoda, ale umożliwia korzystanie z sieci VPN, która nie ma oprogramowania w sklepie Amazon App Store. Po prostu wykonaj następujące kroki na swoim Kindle:

 1. Przeciągnij pasek powiadomień Kindle w dół. Wybierz Więcej śledzony przez Urządzenie i włącz "Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł."
  zainstaluj VPN na Kindle Fire
 2. Pobierz ES File Explorer ze sklepu Amazon Appstore. Ta aplikacja jest darmowa.
 3. Pobierz instalator OpenVPN na komputer stacjonarny.
 4. Podłącz swój Kindle do komputera PC lub Mac za pomocą kabla USB, a następnie przeciągnij i upuść instalator OpenVPN (icsopenvpn0529.apk) do folderu Pobrane w Kindle.
 5. Uruchom Kindle i użyj ES Explorera, aby przejść do folderu Pobrane. Stuknij plik .apk i zainstaluj go.
 6. Zarejestruj się w usłudze VPN dla Kindle, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 7. Następnie skonfiguruj oprogramowanie OpenVPN na Kindle za pomocą plików konfiguracyjnych VPN OpenVPN. Te pliki zostaną dostarczone przez dostawcę VPN. Aby pobrać je na swój Kindle, musisz pobrać je na komputer, rozpakować je i wysłać do siebie e-mailem. Otwórz wiadomość e-mail na Kindle i pobierz pliki .ovpn. Teraz możesz zaimportować je z folderu pobierania do oprogramowania OpenVPN. Twoja sieć VPN będzie miała przewodnik konfiguracji, który pomoże ci w tym kroku!

Sideloading aplikacji VPN na Kindle Fire

Użytkownicy Amazon mają zablokowany dostęp do sklepu Google Play. To poważnie ogranicza dostęp do ich urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz "ładunek boczny" te aplikacje na Twój Kindle Fire. Obejmuje to aplikacje VPN.

Aby sideload aplikacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Zanim będziesz mógł załadować dowolne aplikacje, musisz przygotować swój Kindle. Aby rozpocząć, przesuń w dół górny pasek nawigacyjny i kliknij Ustawienia. W menu Ustawienia poszukaj Aplikacje menu.
 2. Włączyć Aplikacje z nieznanych źródeł.
 3. Otwórz aplikację Aplikacje na Androida i wyszukaj ES File Explorer, jest to darmowa aplikacja, więc możesz ją pobrać za darmo. Eksplorator plików Es
 4. Uruchom Eksploratora plików ES i dotknij Nowy przycisk u dołu, aby utworzyć nowy folder. Utwórz folder o nazwie Aplikacje pobrane z boku w katalogu głównym. Tutaj załadujesz pliki .APK z boku.
 5. Pobierz plik APK dla SnapPea (menedżer pulpitu na Androida) bezpośrednio z SnapPea pod tym linkiem.
 6. Teraz użyj SnapPea, aby umieścić w pliku wszelkie inne pliki APK, które chcesz zainstalować Aplikacje pobrane z boku folder, który wcześniej utworzyłeś.
 7. Możesz otworzyć pliki APK za pomocą Eksploratora plików ES i zainstalować je tak jak każdy inny plik. Pełny przewodnik znajdziesz tutaj.

Aby zainstalować aplikację, którą już masz na innym urządzeniu z Androidem (na przykład ze sklepu Google App Store), po prostu zrób kopię zapasową pliku APK na Kindle. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Zainstaluj kopię zapasową aplikacji & Przywróć na urządzeniu z Androidem.
 2. Uruchom kopię zapasową & Przywróć aplikację i wybierz wszystkie aplikacje, które chcesz wykonać kopię zapasową z urządzenia i przenieść do Kindle Fire. Naciśnij przycisk Backup na dole.
 3. Pliki APK będą przechowywane w katalogu określonym przez App Backup (w naszym przypadku / storage / sdcard0 / App_Backup_Restore /, sprawdź ustawienia aplikacji, aby zobaczyć, jaki jest twój katalog przechowywania). Po utworzeniu kopii zapasowej zamontuj urządzenie na komputerze przez USB i skopiuj je.
 4. Teraz skopiuj te pliki na swój Kindle (do Aplikacje pobrane z boku katalog utworzony wcześniej)
 5. Tak jak poprzednio, użyj Eksploratora plików ES, aby zlokalizować plik APK i zainstalować aplikację.

Zobacz nasz artykuł VPN na temat firestick, jeśli chcesz wiedzieć, jak zainstalować VPN na firestick.

Instalowanie sieci VPN na routerze

Zdobycie VPN dla routera DD-WRT jest znacznie łatwiejszym sposobem podłączenia Kindle do serwera VPN. Router flashowany VPN automatycznie łączy wszystkie urządzenia w domu z serwerem VPN (w tym z Kindle).

Każdy z dostawców VPN w artykule 5 najlepszych sieci VPN dla Kindle zawiera instrukcje na swojej stronie internetowej, jak zainstalować VPN na routerze. Zakres routerów, które obsługuje każda sieć VPN, jest również wymieniony na każdej stronie. Przed zarejestrowaniem się w usłudze sprawdź, czy masz odpowiednią markę i typ routera dla firmy VPN.

Aby kupić gotowy router VPN z pamięcią flash, możesz udać się na Flashrouters.com.

ExpressVPN - najlepsza sieć VPN dla Kindle - sprzedaje wstępnie flashowany router z siecią VPN zainstalowaną na swojej stronie internetowej. Chroni wszystkie urządzenia w domu dzięki VPN.

Zdjęcie tytułowe: Erlo Brown / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me