Jak zainstalować VPN na OpenELEC – Instrukcja konfiguracji OpenELEC

Co to jest OpenELEC?

OpenELEC to oparty na systemie Linux system operacyjny (OS) zaprojektowany specjalnie do odtwarzania multimediów. Wiele osób używa OpenELEC do uruchamiania Kodi - używając go jako domyślnego interfejsu użytkownika. OpenELEC jest popularny, ponieważ jest "wystarczy system operacyjny" wykonać zadanie. Jest również w stanie uruchomić się bardzo szybko. Ze względu na swój niewielki rozmiar, można go uruchomić z karty pamięci flash lub dowolnej minimalnej konfiguracji sprzętowej dekodera. Niektóre osoby instalują go na urządzeniach takich jak Raspberry Pi, co pozwala im mieć naprawdę przenośny system Kodi.

Nie tak trudne, jak się wydaje

Przesyłanie plików i inne proste zadania mogą początkowo wydawać się nieco zniechęcające, ponieważ OpenELEC nie ma natywnego eksploratora plików. Jednak instalowanie nowych repozytoriów i dodatków staje się dość łatwe po opanowaniu kilku prostych poleceń Linuksa. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji i korzystania z VPN w OpenELEC - w tym wszystkie polecenia, które musisz wpisać.

Dlaczego potrzebuję VPN dla Kodi?

VPN dla Kodi jest użyteczny z wielu powodów. Po pierwsze, zapewnia prywatność i bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie wszystkich danych i ukrywanie prawdziwego adresu IP. To powstrzymuje twojego dostawcę usług internetowych przed wiedzeniem, co zrobiłeś online, a także uniemożliwia dostawcom usług internetowych w USA sprzedaż sprzedawanych stron internetowych osobom trzecim. Prywatność zapewniana przez VPN oznacza, że ​​użytkownicy Kodi mogą uzyskiwać dostęp do dowolnych treści bez obawy, że zostaną odkryte.

VPN pozwala również ludziom udawać, że przebywają w innym kraju. Jest to niesamowite, jeśli chcesz odblokować treści, które są zazwyczaj ograniczone geograficznie. Umożliwia to dostęp do zagranicznych zawodów sportowych, kanałów telewizyjnych i usług subskrypcji, które w innym przypadku byłyby niedostępne w systemie Kodi.

Jak zainstalować VPN w systemach OpenELEC

Aby połączyć się z VPN w systemie OpenELEC, musisz ręcznie skonfigurować połączenie VPN. Nie można po prostu pobrać oprogramowania VPN ze strony internetowej. Nie oznacza to, że jest to bardzo trudne - oznacza tylko, że wymaga trochę więcej wysiłku. Najpierw musisz zdobyć repozytorium Zomboid. Oto kroki potrzebne do zainstalowania Zomboid:

 1. Aby zainstalować potrzebne oprogramowanie w systemie OpenELEC, konieczne będzie połączenie go z innym komputerem za pomocą protokołu Secure Shell (SSH). Zacznij od pobrania PuTTY na ten komputer. Jest to interfejs potrzebny do komunikacji między komputerem a systemem OpenELEC.
 2. Po zainstalowaniu PuTTY uruchom program i ustaw Rodzaj połączenia do SSH.
 3. Teraz musisz zmienić niektóre ustawienia w systemie OpenELEC. Na stronie głównej Kodi kliknij Ikona zębatki. Teraz Kliknij OpenELECopcja po prawej stronie.

  Zainstaluj VPN na OpenELEC

 4. Teraz kliknij Usługi kartę z listy po lewej stronie. Znajdź SSH na liście i kliknij Włącz SSH opcja. Po aktywacji suwak zmieni kolor na biały - jeśli jest szary, kliknij go ponownie.

  Skonfiguruj VPN na OpenELEC

 5. Teraz wróć do strony ustawień. Wybierz Ustawienia systemowe opcja. Kliknij na Dodatki tab, a następnie Nieznane źródła. Gdy powie Ci, że korzystanie z oprogramowania stron trzecich może być ryzykownym kliknięciem tak. Menedżer VPN, którego potrzebujesz, jest godny zaufania, więc nie musisz się martwić. Jednak po zakończeniu konfigurowania sieci VPN możesz chcieć wrócić i wyłączyć tę opcję, aby upewnić się, że nie będziesz instalować niezaufanego oprogramowania w przyszłości.
 6. Wróć do strony ustawień i kliknij Informacje o systemie przycisk. Poszukaj adresu IP urządzenia OpenELEC i zanotuj go. Wyczyściłem go na zrzucie ekranu ze względu na prywatność.
  Zainstaluj VPN na OpenELEC
 7. Wpisz adres IP swojego systemu OpenELEC w Nazwa hosta pole w PuTTY na twoim komputerze. Teraz kliknij otwarty przycisk na dole programu.

  jak skonfigurować VPN na OpenELEC

 8. Następnie zostaniesz poproszony o podanie danych logowania. Domyślna nazwa użytkownika to korzeń a hasło to openelec. Podczas pisania nie będą widoczne gwiazdki, ale wprowadzasz prawidłowe dane. Po wprowadzeniu danych naciśnij Przycisk ENTER na twojej klawiaturze. Teraz będziesz mógł kontrolować swój system OpenELEC.
 9. Po nawiązaniu połączenia wpisz następujące polecenie tekstowe dokładnie tak, jak jest tutaj napisane:
  wget https://github.com/Zomboided/service.vpn.manager/archive/master.zip
 10. Jak tylko plik zostanie pobrany, wróć do systemu OpenELEC i przejdź do ekranu głównego Kodi
 11. Kliknij Dodatki tab, a następnie ikona pola w lewym górnym rogu następnego ekranu.
 12. Wybierz Zainstaluj z pliku zip i wybierz Folder domowy na następnym ekranie, który zostanie otwarty. Teraz wybierz master.zip. Spowoduje to zainstalowanie menedżera VPN.
 13. Po zainstalowaniu dodatku VPN Manager dla OpenVPN otrzymasz powiadomienie w prawym górnym rogu ekranu.

Jak skonfigurować VPN Manager dla OpenVPN

Po zainstalowaniu VPN Managera dla OpenVPN w systemie OpenELEC możesz skonfigurować na nim połączenie VPN. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Na stronie głównej Kodi najedź kursorem na Dodatki i kliknij prawym przyciskiem myszy Menedżer VPN dla OpenVPN.
 2. Kliknij Ustawienia i wybierz dostawcę VPN z listy. Jeśli nie subskrybowałeś jeszcze VPN, zapoznaj się z 5 najlepszymi VPN dla
 3. Teraz wprowadź dane logowania VPN (nazwa użytkownika i hasło).
 4. Wybierz Połączenia VPN i kliknij opcję, aby wybrać pierwszy preferowany serwer.
 5. Wyskakujące okienko spróbuje połączyć się z dostawcą VPN. Jeśli wybrane dane logowania są poprawne, pojawi się lista wszystkich dostępnych serwerów. Możesz wybrać dowolny serwer, który ma być Twoim głównym serwerem VPN. Możesz wybrać do 10 serwerów do przewijania. Możesz także zmienić te lokalizacje serwerów, kiedy chcesz.
 6. Teraz możesz przetestować połączenie VPN. Aby przeczytać więcej o aplikacji VPN Manager dla OpenVPN, kliknij tutaj.

Skonfiguruj VPN ręcznie w VPN Manager dla OpenVPN na OpenELEC

Wiele popularnych sieci VPN na rynku jest automatycznie dostępnych w VPN Manager (prywatny dostęp do Internetu, IPVanish, VyprVPN, Invisible Browsing VPN, NordVPN, tigerVPN, HMA !, PureVPN, LiquidVPN, AirVPN, CyberGhost, Perfect Privacy, TorGuard, HideIPVPN, LimeVPN, VPN Nieograniczony, BTGuard VPN, ExpressVPN, SaferVPN, Celo VPN.ht, TotalVPN, WiTopia, proXPN, Windscribe, VPN.ac, VPNSecure, IVPN (niesprawdzony), SecureVPN.to (niesprawdzony), RA4W (niesprawdzony) i VPNArea (niesprawdzony).

Jeśli jednak subskrybujesz VPN, który nie jest wymieniony w kroku 2 "Jak skonfigurować VPN Manager dla OpenVPN " (powyżej), nadal możesz ręcznie skonfigurować połączenie VPN. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Najpierw musisz pobrać określone pliki z witryny sieci VPN. Pliki te pozwolą ci połączyć się z siecią VPN. Zazwyczaj pliki te są wymienione w przewodniku instalacji systemu Linux dostępnym w witrynie sieci VPN. Potrzebujesz .crt plik i jeden (lub więcej) .ovpn plik. Jeśli nie możesz zlokalizować tych plików, skontaktuj się bezpośrednio z VPN dla nich.
 2. W menu głównym Kodi kliknij Ikona zębatki w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz Menedżer plików opcję i kliknij Dodaj źródło.
 4. Wpisz lokalizację plików konfiguracji sieci VPN (adres URL dostarczony przez sieć VPN) w wyświetlonym polu i podaj nazwę źródła.
 5. Na stronie dodatków Kodi kliknij prawym przyciskiem myszy Menedżer VPN dla OpenVPN dodatek.
 6. Wybierz Ustawienia a następnie Określony przez użytkownika wartość poniżej Dostawca VPN.

  Skonfiguruj VPN do OpenELEC

 7. Przewiń w dół i kliknij Kreator importu zdefiniowany przez użytkownika opcja.

  Zainstaluj VPN na OpenELEC

 8. Teraz powiedz Menedżerowi VPN, gdzie znaleźć pliki swojego dostawcy. Powinny zostać pobrane do twojego Folder domowy, nawiguj tam i upewnij się, że przesłałeś je wszystkie.
 9. Zostaniesz zapytany, czy chcesz, aby Menedżer VPN zaktualizował pliki serwera. To automatycznie naprawia wszelkie uszkodzone linki. Kliknij tak.
 10. Po zakończeniu pracy kreatora przejdź z powrotem do strony ustawień Menedżera VPN i wybierz preferowane serwery VPN z Połączenia VPN patka.

Zdjęcie tytułowe: logo OpenELEC

Aby wyświetlić inne przewodniki Kodi, kliknij poniższe łącza:

 • VPN Kodi
 • 50 najlepszych dodatków Kodi
 • Ostateczny przewodnik Kodi dla fanów przesyłania strumieniowego
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me