Jak zainstalować VPN na routerze DD-WRT

Jeśli posiadasz router DD-WRT, możesz bezpośrednio zainstalować na nim oprogramowanie VPN. Pamiętaj, że nie wszystkie sieci VPN są zgodne z oprogramowaniem układowym DD-WRT, więc musisz sam skonsultować się z producentem, jeśli zamierzasz sam flashować router za pomocą DD-WRT.

Dla większości osób proces instalowania oprogramowania układowego DD-WRT jest zbyt techniczny (i może skutkować "murowanie" to). Z tego powodu większość osób decyduje się na zakup gotowego routera DD-WRT. W rzeczywistości można nawet kupić wstępnie flashowany router DD-WRT, który jest fabrycznie wyposażony w oprogramowanie VPN. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych ulubionych routerów z pamięcią flash, zapoznaj się z naszą 5 najlepszymi routerami DD-WRT z 2018 r..

Jeśli posiadasz już router DD-WRT i chcesz samodzielnie zainstalować oprogramowanie VPN na urządzeniu - ten przewodnik jest dla Ciebie!

Skonfiguruj VPN na routerze

Najlepszą formą szyfrowania VPN jest OpenVPN. Z tego powodu ten przewodnik instalacji koncentruje się na tym zalecanym protokole. Zalecamy trzymanie się OpenVPN, jeśli chcesz, aby Twoje urządzenia były jak najbardziej bezpieczne.

Aby zainstalować najwyższej klasy klienta VPN na routerze DD-WRT (takim jak ExpressVPN - ten użyty jako przykład w tym przewodniku), będziesz potrzebować oprogramowania układowego DD-WRT, które może uruchamiać najnowsze konfiguracje VPN i który ma co najmniej 8 MB pamięci flash na pokładzie.

Aby sprawdzić, czy router ma te funkcje, należy skontaktować się z producentem. Możesz też zapytać Flashrouters.com - ponieważ są ekspertami w dziedzinie routerów flashowanych.

Jeśli router jest odpowiedni, możesz wykonać czynności opisane w tym przewodniku, aby zainstalować VPN na routerze. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces instalacji połączenia OpenVPN na routerze (najbezpieczniejsza forma połączenia VPN z szyfrowaniem klasy wojskowej).

 1. Aby skonfigurować VPN na routerze DD-WRT, musisz najpierw pobrać pliki konfiguracyjne OpenVPN. Pliki te będą dostarczane przez twoją sieć VPN, więc skontaktuj się z nimi w sprawie plików. Pamiętaj, że twoja sieć VPN będzie miała przewodnik konfiguracji podobny do tego (który jest specyficzny dla tej sieci VPN), więc poproś ich, aby zobaczyli ten przewodnik również!
 2. W przeglądarce internetowej przejdź do strony ustawień routera (w większości routerów DD-WRT domyślny adres to http://192.168.1.1)
 3. W panelu sterowania routera DD-WRT kliknij przycisk Usługi tab, a następnie VPN podkarta.
 4. Następnie włącz Uruchom klienta OpenVPN opcja. Spowoduje to otwarcie Panel konfiguracji OpenVPN gdzie będziesz mógł wprowadzić swoje ustawienia.Instrukcja instalacji DD-WRT

Dla wersji DD-WRT z uwierzytelnianiem użytkownika

Ten krok zależy od tego, czy posiadana wersja oprogramowania układowego DD-WRT ma funkcję uwierzytelniania użytkownika. Jeśli tak, wykonaj poniższe czynności, jeśli nie, przejdź do następnej sekcji.

 1. Jeśli Twoja wersja DD-WRT ma Uwierzytelnianie za pomocą przepustki użytkownika, Twój ekran powinien wyglądać tak:Instrukcja instalacji DD-WRT
 2. Jeśli tak, wprowadź następujące ustawienia: silny>Adres IP / nazwa serwera: Otrzymasz ten adres ze swojej sieci VPN Nazwa Użytkownika: Otrzymasz tę nazwę użytkownika z VPN (może się różnić od nazwy użytkownika VPN do logowania) Hasło: Otrzymasz to hasło ze swojej sieci VPN (może się różnić od hasła logowania do sieci VPN)

Dla wersji DD-WRT bez uwierzytelnienia użytkownika

Jeśli twoja wersja DD-WRT nie ma uwierzytelnienia User Pass, wykonaj następujące kroki:

 1. Spójrz na Dodatkowa konfiguracja w polu tekstowym i wprowadź następującą komendę: auth-user-pass /tmp/auth.txt
 2. Adres IP / nazwa serwera”To adres lokalizacji serwera VPN, z którym chcesz się połączyć. Możesz znaleźć swój Adres IP / nazwa serwera i Port w .plik konfiguracyjny ovpn dostajesz z VPN. Aby to zrobić: Otwórz plik .ovpn w dowolnym edytorze tekstu. Kopiuj nazwa „zdalnego” klastra serwerów wymieniona w pliku konfiguracyjnym, oraz pasta to do Adres serwera / port pole podstawowego panelu sterowania OpenVPN. Zrób to samo dla Port.Instrukcja instalacji DD-WRT
 3. W panelu sterowania routera DD-WRT kliknij kartę „Usługi”, a następnie kartę podrzędną „VPN”.
 4. Znajdź Dodatkowa konfiguracja i wprowadź szczegóły konfiguracji. Będziesz musiał zdobyć je z VPN.
  W przypadku ExpressVPN wyglądają tak:Instrukcja instalacji DD-WRT
 5. Spójrz na plik konfiguracyjny OpenVPN (.ovpn), który otrzymałeś wcześniej od swojego dostawcy VPN w edytorze tekstu. Skopiuj i wklej tekst pomiędzy "tls-auth i /tls-auth" do Klucz uwierzytelniania TLS pole. Zobacz przykładowy obraz poniżej, aby skopiować odpowiednie dane: Instrukcja instalacji DD-WRT
 6. Spójrz ponownie na plik .ovpn w edytorze tekstu i skopiuj tekst pomiędzy "ca i /ca" i wklej go do CA Cert pole. Zobacz przykładowy obraz poniżej:Instrukcja instalacji DD-WRT
 7. Skopiuj tekst pomiędzy "cert i / cert" i wklej go do Certyfikat klienta publicznego pole. Zobacz przykładowy obraz poniżej, aby skopiować odpowiednie dane:Instrukcja instalacji DD-WRT
 8. Skopiuj tekst pomiędzy "klucz i /klucz" i wklej go do Certyfikat klienta publicznego pole. Zobacz przykładowy obraz poniżej, aby skopiować odpowiednie dane:Instrukcja instalacji DD-WRT
 9. Kliknij Zapisać, a następnie kliknij Zastosuj ustawienia aby rozpocząć połączenie z VPN.
 10. Aby sprawdzić status połączenia, kliknij Status > OpenVPN. Jeśli widzisz puste formularze, coś nie zostało poprawnie skonfigurowane. Prawdopodobnie będziesz musiał ponownie wykonać powyższe kroki, aby upewnić się, że wszystko zostało wprowadzone i zapisane poprawnie. Po prawidłowym wprowadzeniu powinien wyglądać jak zrzut ekranu poniżej: Instrukcja instalacji DD-WRTInstrukcja instalacji DD-WRT
 11. Jeśli potrzebujesz pomocy w którymkolwiek z powyższych kroków lub coś jest niejasne, skontaktuj się bezpośrednio z VPN. Będą mieli przewodnik dla VPN taki jak ten ze wszystkimi potrzebnymi danymi. Obsługa czatu na żywo z przyjemnością przeprowadzi Cię przez cały proces.

Jak przetestować VPN na routerze

Wycieki DNS informują dostawcę usług internetowych o tym, jakie witryny odwiedzasz online: psujesz prywatność zapewnianą przez VPN. Jest to ogromny problem, dlatego zawsze powinieneś upewnić się, że nie dochodzi do wycieków DNS. Aby upewnić się, że nie występują wycieki DNS w połączeniu VPN routera, wykonaj następujące kroki.

 1. Na pulpicie nawigacyjnym routera przejdź do Ustawiać > Podstawowe ustawienia.Instrukcja instalacji DD-WRT
 2. Pod Ustawienia serwera adresów sieciowych (DHCP), wprowadź następujące ustawienia DNS (są to ustawienia dla Google DNS - może być konieczne użycie innego ustawienia DNS, więc sprawdź w VPN): Statyczny DNS 1: 8.8.8.8 - Statyczny DNS 2: 8.8.4.4 - Wymuszone przekierowanie DNS: zaznacz to pole Instrukcja instalacji DD-WRT
 3. Na dole strony kliknij Zapisać i Zastosuj ustawienia.Instrukcja instalacji DD-WRT
 4. Przejdź do góry strony Usługi > Usługi.Instrukcja instalacji DD-WRT
 5. Pod Dodatkowe opcje DNSMasq, wprowadź następujący interfejs = tun1 (dla ExpressVPN). Należy jednak poprosić VPN o te ustawienia lub postępować zgodnie z ich szczegółowymi wytycznymi.
 6. Na dole strony kliknij Zapisać i Zastosuj ustawienia.

Instrukcja instalacji DD-wRT VPN - Podsumowanie

Zainstalowanie VPN na routerze DD-WRT oznacza, że ​​wszystkie urządzenia w domu są chronione za pomocą jednego połączenia VPN. Jest to niezwykle wydajny i bezpieczny sposób konfiguracji sieci VPN. Powyżej wyjaśniliśmy kroki niezbędne do zainstalowania VPN na routerze DD-WRT. W tym przykładzie używamy ExpressVPN. Jednak każda sieć VPN w naszych 5 najlepszych sieciach VPN dla routerów DD-WRT będzie zawierała szczegółowy przewodnik konfiguracji, więc skontaktuj się z siecią VPN, aby uzyskać bardziej szczegółowe wytyczne dotyczące konfiguracji sieci VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me