Luki w zabezpieczeniach konta Xbox Live

Możesz nie być tego świadomy, ale Twoje konto Xbox Live stwarza szereg zagrożeń bezpieczeństwa. W tym artykule dowiesz się, jakie są te luki w zabezpieczeniach Xbox i jak się przed nimi chronić.

Firma Microsoft zaprojektowała konsolę Xbox jako bezpieczną. Jednak pomimo ich najlepszych prób, wiele luk naraża użytkowników kont Xbox Live na cyberprzestępców i hakerów.

Jak 5-latek odkrył hack na Xbox One

W 2014 roku pojawiła się historia o 5-letnim chłopcu, któremu udało się ominąć hasło ojca Xbox One. Gdy pojawi się monit o podanie hasła, młody chłopiec kilka razy wcisnął klawisz spacji przed naciśnięciem klawisza Enter. Niewiarygodnie działało, a on uzyskał dostęp do konta Xbox Live swojego taty. To też nie była jednorazowa usterka.

Luka odkryta przez Kristoffera Wilhelma von Hassel była prawdziwa, a Microsoft uznał go za znalezienie exploita. Wkrótce potem Microsoft wydał łatkę. Dlatego nie musisz się martwić, że ktoś ominie Twoje hasło, o ile Twój system jest aktualny.

Najważniejsze luki w zabezpieczeniach konta Xbox Live

Jeden z exploitów na Xbox, o którym musisz wiedzieć, pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku. W tym czasie hakerzy zostali wykryci za pomocą list tagów graczy, zgromadzonych podczas gier na żywo, w celu wyszukiwania w Google kont społecznościowych należących do tych graczy. Hakerzy mieli nadzieję odkryć adres e-mail Windows Live tych użytkowników, a być może nawet identyfikator Windows Live.

konto xbox live

Zgodnie z tym oficjalnym dokumentem „hakerzy wrócą na Xbox.com i wpisają nowo znaleziony adres e-mail oraz losowe hasło. Jeśli otrzymają wiadomość wskazującą, że konto nie istnieje, zostaną przeniesieni na inny adres e-mail. Jeśli otrzymają wiadomość, że adres e-mail lub hasło są niepoprawne, hakerzy brutalnie wymuszą atak na konto za pomocą skryptu haseł słownikowych."

Po ośmiu próbach podania hasła Xbox prosi hakera o rozwiązanie CAPTCHA lub daje mu opcję „spróbowania z innym identyfikatorem na żywo”. Pozwala to hakerowi na kolejne osiem prób. Dzięki automatyzacji tego procesu hakerzy mogą powoli przechodzić przez słownik popularnych haseł.

Luka w zabezpieczeniach konta xbox live

Jeśli uda się uzyskać dostęp do konta Xbox Live, haker może ukraść dane karty kredytowej właściciela konta. Ponadto haker może ukraść usługi innych firm, za które już zapłacono (takie jak konto Netflix).

Na tym też się nie kończy. Hakerzy mogą również „wydawać punkty użytkownika, robić zakupy, zmieniać tag gracza i hasło użytkownika oraz zmieniać adres e-mail powiązany z kontem”

Ta luka ujawnia niebezpieczeństwa związane z udostępnianiem adresów e-mail i Live ID w Internecie. Jest to niepokojące, ponieważ może prowadzić do oszustw związanych z kartami kredytowymi. Istnieje jednak więcej luk, o których użytkownicy - a zwłaszcza rodzice - powinni wiedzieć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że większość użytkowników Xbox to dzieci z gimnazjum i liceum.

Jak zminimalizować podatności Xbox Live

Pierwszą rzeczą, którą użytkownicy Xbox muszą wziąć pod uwagę, jest to, czy konsola otrzymała ostatnio aktualizacje zabezpieczeń. Po zakupie nowej gry pojawi się monit o aktualizację zabezpieczeń. Użytkownicy powinni zawsze pobierać te poprawki zabezpieczeń, ponieważ mają one na celu naprawienie nowo wykrytych luk, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów. Jest to zaletą powiązania konsoli Xbox z kontem Live, nawet jeśli nie są dokonywane żadne dodatkowe zakupy.

To powiedziawszy, jeśli użytkownicy grają w stare gry na koncie Xbox Live - lub wcześniej postanowili zaoszczędzić czas, odrzucając aktualizację zabezpieczeń - może to prowadzić do przestarzałego systemu Xbox podatnego na ataki.

Ostrzeżenie o zagrożeniu konta Xbox Live

Nie udostępniaj swojego adresu e-mail ani identyfikatora Windows Live online

Ze względu na pewne luki w zabezpieczeniach każdy, kto podłącza swoją konsolę Xbox do konta na żywo, powinien bardzo uważać, aby nigdy nie ujawniać adresu e-mail i identyfikatora Windows Live powiązanego z kontem online. Ponadto ważne jest, aby nazwa użytkownika była starannie wybierana i nigdy nie wskazywała na prawdziwe nazwisko, adres, miasto rodzinne lub adres e-mail.

Zabezpiecz konta Xbox za pomocą hasła, aby zapobiec ich naruszeniu

Użytkownicy powinni również upewnić się, że ich konsola zawsze prosi ich o identyfikator Windows Live i hasło podczas logowania do konta Xbox Live. Poszczególne profile użytkowników powinny również konfigurować hasła w konsoli.

Świadomość profilu

Może się to wydawać oczywiste dla samych graczy, ale opiekunowie rodzicielscy mogą nie wiedzieć: identyfikatory graczy podążają za samym graczem i nie są dołączone do jednej konsoli. Oznacza to, że użytkownicy mogą zalogować się do swojego profilu z konsoli znajomego.

Rodzi to obawy, ponieważ konto Xbox Live nie tylko pozwala ludziom grać w gry - pozwala im czatować z 40 milionami użytkowników na całym świecie. Możliwe jest nawet łączenie się w pary i rozmowy prywatne. Hakerzy mogą próbować oszukać użytkownika, aby ujawnił swoje dane, co może doprowadzić do kradzieży karty kredytowej. Z tego powodu rodzice mogą chcieć zalogować się do Xbox Live przy użyciu prywatnego hasła, które znają tylko oni.

Warto również pamiętać, że dezaktywacja Xbox Live nie anuluje konta. Oznacza to, że dziecko może nadal łączyć się ze swoim kontem w domu znajomego. Samo konto musi zostać anulowane, aby nie było dostępne na innych konsolach.

Obowiązkowy Uprawnienia

Możliwe jest również skonfigurowanie funkcji w Xbox Live, która prosi o przyznanie uprawnień przed dodaniem nowych znajomych, uruchomieniem gier lub czatów oraz zakupem produktów Xbox. Można to zrobić za pomocą elementów sterujących konsoli i uniemożliwić robienie rzeczy na koncie bez Twojej świadomości.

Kontroluj, co użytkownik słyszy w grze

Niektóre gry narażają użytkowników na przypadkowych graczy, którzy używają obraźliwego języka. Dla użytkowników, którzy nie chcą słyszeć tych osób - lub nie chcą, aby ich dzieci słyszały tych graczy - można ustawić, kto będzie słyszany w grze od „wszystkich” do „tylko przyjaciół” lub „nikogo”.

Kto założył konto Xbox?

Rodzice powinni zawsze skonfigurować konto Xbox Live. Jeśli rodzic go nie skonfigurował, dziecko bawi się na koncie osoby dorosłej. Konta dzieci i nastolatków są zwykle automatycznie ograniczone do „tylko przyjaciół”, a niektóre funkcje są blokowane. Jeśli nie skonfigurowałeś konta samodzielnie, wszystkie ustawienia należy sprawdzić, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne.

Odwiedź dział obsługi klienta Xbox

Aby uzyskać więcej informacji na temat ochrony konta Xbox, odwiedź witrynę Xbox.

Zdjęcie tytułowe: ArtSimulacra / Shutterstock.com

Zdjęcia: chrisjohnsson, amirraizat / Shutterstock.com, Aquir / Shutterstock.com, Tinxi / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me