Najlepsze aplikacje dla zrootowanych telefonów z Androidem

Jeśli niedawno zrootowałeś swój telefon z Androidem lub zastanawiasz się, czy powinieneś zrootować swój telefon z Androidem, możesz zastanawiać się, jakie są najlepsze aplikacje dla zrootowanego Androida.

Android Robot

Chociaż na rynku nie ma ogromnej liczby bardzo przydatnych aplikacji na zrootowane telefony, istnieje kilka aplikacji, które są bardzo popularne. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez najbardziej przydatne aplikacje dla zrootowanych telefonów z Androidem.

Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową ROM pamięci Nandroid (kopię wszystkich danych przechowywanych w pamięci flash NAND urządzenia z Androidem) przed zainstalowaniem jakichkolwiek aplikacji lub flashowaniem urządzenia za pomocą nowego ROM, modułów ROM lub jakichkolwiek modyfikacji ROM. Pozwoli ci to przywrócić telefon do poprzedniego stanu, jeśli coś pójdzie nie tak.

Najlepsze aplikacje do rootowania na Androida

 1. Tytanowa kopia zapasowa
  Logo tytanowe

  Ta aplikacja jest bardzo popularnym narzędziem dla zrootowanych telefonów z Androidem. Umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowej całej pamięci ROM - w tym plików systemowych i danych aplikacji użytkownika, a także danych osobowych, takich jak filmy, zdjęcia i kontakty - na wybranym zewnętrznym urządzeniu magazynującym. Po pomyślnym zrootowaniu telefonu zaleca się wykonanie kopii zapasowej telefonu (kopia zapasowa Nandroid). Pozwala to przywrócić urządzenie do stanu, w którym właśnie go zrootowałeś. Może to być ratownik, jeśli później coś pójdzie nie tak. Błysk pamięci ROM pozwala również przywrócić inny telefon dokładnie do stanu, w jakim znajdował się stary telefon - jeśli trzeba go wymienić z powodu utraty lub kradzieży.

 2. Xposed Framework
  Xposed dla Androida Logo

  Ta aplikacja pozwala instalować moduły, które pozwalają dostosować wygląd i funkcjonalność urządzenia z Androidem. Zaletą Xposed jest to, że nie musisz wprowadzać masowych zmian w całym systemie, aby uzyskać kilka modów, których naprawdę potrzebujesz - zamiast tego możesz wybrać, które konkretne mody zainstalować. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać listę popularnych modów Xposed Framework.

 3. Greenify
  Logo Greenify

  Ta popularna aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play. Jednak wiadomo, że działa znacznie lepiej na zrootowanym urządzeniu z systemem Xposed Framework. Oszczędza baterię i zmniejsza zużycie pamięci RAM (przyspieszając działanie urządzenia) dzięki natywnym funkcjom Androida do automatycznego hibernacji nieużywanych aplikacji. Z tej aplikacji można korzystać wyłącznie zgodnie z poradami jej twórców.

 4. SuperSU
  Logo Super SU

  Ta aplikacja pozwala zarządzać, które aplikacje mają (i nie mają) dostępu administratora. Podczas rootowania urządzenia ważne jest, aby zachować kontrolę nad tym, które aplikacje mają pełne uprawnienia rootowania, a ta aplikacja pozwala to zrobić.

 5. Menedżer ROM
  Interfejs ROM Managera

  Ta aplikacja jest przydatna dla każdego, kto chce być na bieżąco informowany o nowych ROMach wydawanych na urządzenia z Androidem. Aplikacja zawiera listę wszystkich popularnych ROM, które są dostępne dla Twojego urządzenia. Aplikacja pozwala również na pobieranie ROM-ów, dzięki czemu nie musisz samodzielnie szukać ROM-ów.

 6. Root Firewall Pro
  Logo root firewall

  Ta aplikacja może zaoszczędzić przepustowość, blokując niektórym aplikacjom połączenie z Internetem.

 7. Narzędzie do usuwania aplikacji systemowych
  Narzędzie do usuwania aplikacji systemowych pro

  Ta przydatna aplikacja pozwala łatwo i szybko usunąć irytujące oprogramowanie typu bloatware zainstalowane w telefonie przez producenta.

 8. Trickster Mod
  logo mod trickster

  Ta aplikacja jest popularna, ponieważ pozwala na podkręcenie telefonu z Androidem, aby przyspieszyć. Ponadto można go podkręcić, aby bateria działała dłużej. Chociaż na rynku istnieje wiele tego rodzaju aplikacji, ta aplikacja ma najlepszy interfejs użytkownika i wsparcie.

 9. Apps2SD
  Apps2SD

  Ta aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe przenoszenie danych z pamięci wewnętrznej na kartę SD. Jest to przydatne do przenoszenia aplikacji (takich jak duże gry), w tym wszystkich plików obb (zwykle znajdujących się w Android Data obb w wewnętrznej pamięci telefonu). Nowsze wersje systemu operacyjnego Android (8.0 Oreo) umożliwiają przenoszenie aplikacji na SD, ale nie zawsze działa ze wszystkimi aplikacjami.

 10. SoftKeyZ

  SoftKeyZ

  Ta aplikacja nie jest darmowa, ale jest popularna. Pozwala dostosować wygląd urządzenia z Androidem. Ma ponad 150 motywów do wyboru, które pozwalają zmienić wygląd wszystkich przycisków nawigacyjnych w telefonie.

 11. DiskDigger Pro
  Logo DiskDiggerPro

  To niesamowita aplikacja dla zrootowanych telefonów, która pozwala odzyskać dane. Jeśli przypadkowo usuniesz zdjęcie lub inne dane, ta aplikacja pozwala je odzyskać i może być absolutnym ratownikiem.

 12. Solid Explorer
  Aplikacja Solid Explorer

  Ten eksplorator plików znacznie ułatwia przenoszenie plików dzięki funkcji podwójnego panelu. Dzięki tej aplikacji nie musisz już pamiętać ścieżek plików, aby przenieść pliki, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić je tam, gdzie chcesz, aby były.

 13. SD Pokojówka
  SD Pokojówka

  To kolejne narzędzie do zarządzania plikami w telefonie. Jest szczególnie przydatny do usuwania niechcianych plików widm wiszących na twoim urządzeniu, pomagając w pełni wykorzystać każdą pamięć.

 14. Magisk
  Logo Magisk

  Ta aplikacja pozwala ukryć roota, aby móc korzystać z aplikacji i usług specjalnie zaprojektowanych do działania na zrootowanych telefonach. To pozwoli ci robić rzeczy takie jak oglądać Netflix, pomimo posiadania zrootowanego telefonu. Warto zauważyć, że najnowsza wersja wydaje się otrzymywać złe recenzje w sklepie z aplikacjami z powodu natrętnych reklam.

 15. Tasker
  Logo zadania

  Ta aplikacja może być dość zniechęcająca dla tych, którzy nie są nastawieni technicznie. Jest to jednak przydatne narzędzie, z którego korzysta wiele osób w celu automatyzacji różnych zadań na poziomie systemu i aplikacji.

 16. Rec
  Logo rejestratora ekranu

  Ta przydatna aplikacja pozwala nagrywać ekran na zrootowanym telefonie. Jest to niesamowite do rejestrowania siebie podczas grania w gry lub do dzielenia się problemami podczas szukania pomocy technicznej.

 17. Szybki restart (z rootem)
  Szybki restart

  Ta aplikacja pozwala na rozruch w sposób, który nie zapewnia niestandardowego Androida. Umożliwia to uruchomienie systemu w celu odzyskania lub rozruchu do programu ładującego. Prosta aplikacja, którą każdy powinien szybko zrestartować lub wyłączyć telefon.

 18. Viper4Android
  Logo Viper4Android

  Ta doskonała aplikacja pozwala przejąć kontrolę nad ustawieniami audio w telefonie z Androidem. Chcesz podkręcić głośność? Ta aplikacja jest dla Ciebie! Co więcej, jest wyposażony w korektor, mnóstwo efektów i możliwość innego wpływu na dźwięk poprzez wyjście słuchawkowe lub Bluetooth.

 19. Detektor Wakelock
  Interfejs detektora Wakelock

  Wakelocks są najczęstszym powodem rozładowania baterii w urządzeniu. Ta aplikacja monitoruje wakelocks i ostrzega, gdy aplikacja zwariuje. Świetny sposób na określenie, dokąd zmierza żywotność baterii - i jak powstrzymać ją przed wyczerpaniem.

aby Twoje urządzenie z Androidem było bezpieczne i prywatne, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem VPN dla Androida.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me