Odblokuj Facebooka za pomocą VPN

Facebook jest największą i najpopularniejszą siecią społecznościową na świecie. Ma 1,79 miliarda aktywnych użytkowników i wciąż rośnie. Dla wielu osób stała się integralną częścią ich codziennego życia. To najważniejsze - jeśli nie jedyne - miejsce, w którym spotykają się z przyjaciółmi, czytają najnowsze wiadomości i śledzą lokalne wydarzenia. Osoby, które odwiedzają witrynę średnio 13,8 razy dziennie, mogą się założyć, że jeśli nagle straciły dostęp do strony, starają się dowiedzieć, jak odblokować Facebooka.

Jeśli czytasz ten artykuł, domyślam się, że jesteś jednym z tych nieszczęsnych ludzi.

Nie bój się! Niezależnie od tego, czy Twoje miejsce pracy lub szkoła zbanowały platformę mediów społecznościowych, czy mieszkasz lub odwiedzasz kraj, który ją cenzuruje, istnieją sposoby na pokonanie tej bariery. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak łatwo, szybko i (co najważniejsze) bezpiecznie połączyć się z Facebookiem!

Jak odblokować Facebooka za pomocą VPN

Najlepszym sposobem na odblokowanie Facebooka jest bez wątpienia korzystanie z VPN.odblokuj Facebooka za pomocą VPN

Dla tych, którzy są nowi w wirtualnych sieciach prywatnych, wyjaśnię je w pigułce. Sieci VPN pozwalają łączyć się z Internetem za pośrednictwem serwera obsługiwanego przez dostawcę VPN. Po połączeniu wszystkie dane zostaną zaszyfrowane. W rezultacie Ty i Twoje działania związane z przeglądaniem Internetu zostaną skutecznie ukryte przed dostawcą usług internetowych. Co więcej, ponieważ wszyscy dobrzy dostawcy VPN mają serwery na całym świecie, możesz sfałszować swoją lokalizację, aby znajdować się w kraju poza swoim krajem.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat działania sieci VPN, zobacz Przewodnik ProPrivacy.com dla początkujących po sieciach VPN.

Jeśli chodzi o korzystanie z VPN do odblokowania Facebooka, sprowadza się do tych prostych kroków:

  1. Zarejestruj się u swojego preferowanego dostawcy VPN.
  2. Pobierz i skonfiguruj oprogramowanie klienckie na swoje urządzenie (urządzenia).
  3. Wybierz lokalizację (gdzie to zależy od ciebie) i połącz.
  4. Otwórz Facebook na swoim urządzeniu lub pobierz aplikację Facebook, jeśli jeszcze jej nie masz.
  5. Ciesz się nowo odblokowanym dostępem do Facebooka!

To, którego dostawcę VPN powinieneś zarejestrować, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich konkretnych potrzeb. Chcesz korzystać z usługi VPN do celów innych niż dostęp do Facebooka? Jeśli to tylko Facebook, dla którego chcesz korzystać z VPN, z drugiej strony możesz sprawdzić naszą listę najlepszych VPN dla Facebooka.

Inne sposoby odblokowania strony na Facebooku

Słup

Osoby fizyczne mogą odblokować Facebooka, wchodząc na stronę za pośrednictwem Tora, bezpłatnego oprogramowania typu open source, które zbliża Cię do anonimowości w Internecie. Tor to świetny wybór, aby odblokować Facebooka, jeśli jesteś aktywistą, informatorem lub kimś, kto wymaga zwiększonej anonimowości w Internecie. Polecamy Tora użytkownikom, którzy chcą uzyskać dostęp do Facebooka z krajów silnie cenzurowanych lub jeśli istnieje ryzyko związane z odblokowaniem Facebooka. Używanie VPN i Tora razem poprawi twoje bezpieczeństwo online, więc może to być opcja do rozważenia. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie sieci VPN działają z Torem, więc będziesz potrzebować usługi Tora VPN, jeśli chcesz to zrobić.

Tor nie jest zalecany dla codziennych użytkowników, którzy po prostu chcą odblokować Facebooka ze szkoły lub ze swojego biura. Osobom tym lepiej byłoby korzystać z szybszej, bardziej przyjaznej dla użytkownika sieci VPN.

Serwery proxy

Bezpłatne serwery proxy to kolejna opcja do odblokowania Facebooka. Jednak, podobnie jak Tor, używanie serwerów proxy - czy to HTTP, czy SOCKS - ma swoje wady. Mimo że są szybkie i wydajne, bywają niestabilne i nie mają szyfrowania ani innych protokołów bezpieczeństwa. Ci, którzy chcą odblokować Facebooka z pracy lub szkoły, mogą sobie z tym poradzić. Przeciwnie, niestabilność i wątpliwe bezpieczeństwo bezpłatnych serwerów proxy sprawiają, że są one złym wyborem dla osób, które chcą uzyskać dostęp do Facebooka z krajów, w których platforma jest zabroniona.

Przeczytaj nasz dokładny artykuł na temat różnic między serwerami proxy i VPN, aby przekonać się, który wybór jest dla Ciebie lepszy.

Kraje, w których Facebook jest zablokowany

Od samego początku dostęp do Facebooka został ograniczony w kilkunastu krajach na całym świecie. To powiedziawszy, tylko trzy kraje aktywnie blokują platformę mediów społecznościowych:

  1. Chiny: Facebook został zablokowany w Chinach od czasu zamieszek w Ürümqi w 2009 r. Z powodu aktywistów korzystających z platformy jako części ich sieci komunikacyjnej. Od tego czasu został zastąpiony przez naśladowcę (i ściśle regulowanego przez rząd) Renrena.
  2. Iran: Facebook został zbanowany w Iranie po wyborach w 2009 roku ze względu na obawy, że ruchy opozycyjne są organizowane na platformie mediów społecznościowych.
  3. Korea Północna: Facebook - wraz z każdą inną platformą mediów społecznościowych - jest zablokowany w Korei Północnej. Wynika to głównie z faktu, że większość mieszkańców kraju nie ma dostępu do Internetu.

Jeśli odwiedzasz lub mieszkasz w tych krajach, Twoje możliwości dostępu do Facebooka przez VPN są różne. Możesz uzyskać dostęp do pierwszych dwóch ze względną łatwością, korzystając z jednej z naszych rekomendowanych sieci VPN odpowiednio dla Chin lub Iranu. Jednak nie można tak łatwo złamać Korei Północnej, jak chińska Wielka Zapora ogniowa czy irańscy cenzorzy. W chwili pisania tego artykułu nie ma znanych dostawców, którzy mogliby umożliwić ci dostęp do Facebooka z Korei Północnej. Co więcej, każdy, kto spróbuje uzyskać dostęp do Facebooka z Korei Północnej, nawet za zgodą, zostanie surowo ukarany.

Jak odblokować Facebooka w szkole i pracy

Z powodu rozpraszającego charakteru Facebooka wiele biur, uniwersytetów i szkół podstawowych zakazało go (podobnie jak innym platformom społecznościowym) ze swoich sieci.odblokuj Facebook

Te bloki są zwykle instalowane z najlepszymi intencjami. Profesorowie chcą, aby ich uczniowie zwracali uwagę podczas lekcji, a szefowie nie chcą płacić swoim pracownikom za oglądanie kotów GIF. To powiedziawszy, jest to bardzo frustrujące, gdy chcesz nadrobić zaległości na swoim kanale na Facebooku podczas przerwy, aby trafić do cyfrowej ściany.

Najlepszym rozwiązaniem? Aby połączyć się z VPN, zmień adres IP na inny niż sieć w pracy lub szkole. Co więcej, ponieważ tylko sieć cię cenzuruje, a nie kraj, w którym mieszkasz, możesz połączyć się z serwerem VPN w tym samym kraju. Jest to dobra rzecz, ponieważ bliskość serwera VPN zwykle skutkuje wyższymi prędkościami, co zawsze jest zaletą podczas przeglądania Facebooka!

Odblokowanie wniosku z Facebooka

Niezależnie od tego, czy platforma mediów społecznościowych jest zablokowana w twoim miejscu pracy, szkole, czy odwiedzasz lub mieszkasz w kraju, który cenzuruje witrynę, istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć odblokować Facebooka. To, jak powinieneś to zrobić, zależy całkowicie od motywu. Proxy internetowe mogą wystarczyć dla osób, które chcą ominąć mały blok wprowadzony przez ich szefa lub profesorów. Tor jest wysoce zalecany tym, którzy chcą uzyskać dostęp do Facebooka z miejsc, w których mogliby zostać ukarani. Tymczasem sieci VPN zachowują równowagę między szybkością, użytecznością i bezpieczeństwem.

Bez względu na powód, dla którego musisz odblokować Facebooka, mamy nadzieję, że ten przewodnik ProPrivacy.com pomoże Ci znaleźć najlepszy sposób na szybki i bezpieczny dostęp do popularnej sieci społecznościowej.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me