Ponad 35 najlepszych darmowych programów narzędziowych dla Twojego komputera

Przy setkach bezpłatnych narzędzi na rynku wybór właściwego może być trudny.

Na szczęście przeprowadziliśmy nasze badania i wybraliśmy najlepsze bezpłatne narzędzia w ponad 30 kategoriach.

Pokażę ci najlepsze darmowe narzędzia, od prostych zapór ogniowych po narzędzia do rozpakowywania i wiele więcej pomiędzy.

Contents

Lista najlepszych bezpłatnych narzędzi

Przewiń tę listę lub użyj poniższego indeksu, aby przejść do kategorii, która Cię najbardziej interesuje.

Większość tych bezpłatnych narzędzi będzie działać na wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych, w tym Windows 10 i Mac OSX.

Dobry darmowy VPN - TunnelBear

TunnelBear to z pewnością najlepsza darmowa sieć VPN. Istnieje duża ilość danych, których możesz użyć, mają serwery na całym świecie i jedne z najlepszych zabezpieczeń na całym świecie.

Jednak nie zajmiemy się szczegółami, ponieważ jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o darmowych VPNach, powinieneś sprawdzić naszą niesamowitą listę najlepszych darmowych VPN! Jeśli szukasz VPN dla Androida lub VPN dla iPhone'a, masz szczęście! TunnelBear ma aplikacje na oba urządzenia.

Najlepsze darmowe VPNS

 1. TunnelBear
 2. Ukryj mnie
 3. ZoogVPN

Najlepsza darmowa zapora ogniowa - ZoneAlarm

Chociaż narzędzia antywirusowe i złośliwe oprogramowanie są świetne, jeszcze lepiej jest unikać problemów. Gdy hakerzy i boty stają się mądrzejsi, znaczenie zapór ogniowych stale rośnie. W miarę rozwoju Internetu przedmiotów stanie się on jeszcze ważniejszy, ponieważ musimy upewnić się, że wszystkie nasze urządzenia są chronione. Najlepsza darmowa zapora ogniowa - ZoneAlarm

ZoneAlarm to najlepsza darmowa zapora ogniowa. Nie tylko chroni przed niechcianymi połączeniami, ale także pomaga stać się niewidocznym dla hakerów. Ponadto stworzyli dodatkowe warstwy, które pomagają chronić sieć bezprzewodową, a nawet podczas korzystania z Wi-Fi w miejscach publicznych. Podsumowując, mogą nawet zapewnić ochronę tożsamości i bezpieczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Muszę powiedzieć więcej?

Najlepsze bezpłatne zapory ogniowe

 1. Alarm strefy
 2. Comodo
 3. OpenDNS

Najlepszy darmowy program do czyszczenia komputera - CCleaner

Wypróbowałem wiele komercyjnych produktów zaprojektowanych do czyszczenia nieużywanych, tymczasowych i niepotrzebnych plików z dysku twardego, ale muszę powiedzieć, że bezpłatne narzędzie CCleaner zalicza się do najlepszych darmowych programów do czyszczenia komputerów / PC.Najlepszy darmowy program do czyszczenia komputera - CCleaner

Jest szybki w konfiguracji i pozwala dostosować kilka ustawień, aby można było usunąć trochę lub wiele plików tymczasowych. Ponadto, jeśli chcesz zobaczyć, jakie pliki zajmują miejsce na dysku twardym, zalecamy użycie SpaceSniffer.

Najlepsze bezpłatne programy do czyszczenia komputerów

 1. CCleaner
 2. FileCleaner
 3. Wise Disk Cleaner

Najlepszy darmowy program do rozpakowywania - 7ZIP

Kiedy ostatnio patrzyłem na programy do rozpakowywania, sprawdziłem sześć programów narzędziowych: QuickZip, ICEOWS, IZArc, TUGZip, ZipGenius i 7-Zip. Produktem, który zrobił na mnie największe wrażenie, był program Open Source 7-Zip. Był to jedyny produkt w grupie, który mógł rozpakować wieloczęściowy wolumin RAR osadzony w archiwum ZIP i jedyny produkt, który dał znaczący komunikat o błędzie, gdy podjęto próbę rozpakowania 256-bitowego zaszyfrowanego archiwum WinZip.

Obsługuje 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM, DEB i kilka innych typów plików, ale niestety nie obsługuje ISO. Ogólnie rzecz biorąc, solidny i darmowy archiwizator plików oraz zdecydowanie najlepszy dostępny darmowy program do rozpakowywania

Najlepsze darmowe programy do rozpakowywania

 1. 7Zip
 2. PeaZip
 3. WinRAR

Najlepszy darmowy zszywacz obrazów - Microsoft ICE

Chociaż większość edytorów obrazu ma obecnie funkcje łączenia obrazów, czasem potrzebujesz specjalistycznego narzędzia. A może nie masz jeszcze edytora i mając pewność, że zszywanie jest jedyną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobisz, wolisz nauczyć się prostej i szczupłej aplikacji, która wystarczy do danego zadania. W każdym razie, jeśli szukasz najlepszego narzędzia do zszywania obrazów na rynku, Microsoft ICE Cię zapewni.Microsoft Image Composite Editor

Jeśli interesuje Cię kompletny pakiet do edycji lub przeglądania obrazów, przewiń dalej w dół.

Najlepsze bezpłatne zszywacze obrazów

 1. Microsoft ICE
 2. AutoStitch
 3. Hugin

Najlepszy darmowy edytor obrazów - GIMP

Profesjonaliści cyfrowi przysięgają na Photoshopa i inne oprogramowanie Adobe. Jeśli masz komputer Mac i pieniądze, to prawdopodobnie jest to najlepsza opcja, jaką możesz wybrać. Niestety większość z nas nie stać na ten luksus.Darmowy edytor obrazów - GIMP

Właśnie dlatego istnieje GIMP. GIMP to darmowy i otwarty edytor obrazów cyfrowych, który jest solidnym rywalem z ofertami premium. Jego układ jest podobny do Photoshopa, a ponieważ jest interfejsem typu open source, ma szeroki zakres możliwości dzięki tworzonym przez użytkownika wtyczkom tworzonym przez cały czas dla jeszcze większej funkcjonalności.

Najlepsze bezpłatne edytory zdjęć

 1. Żyłka
 2. Paint.net
 3. Photo Pos Pro

Najlepsza darmowa przeglądarka obrazów - XnView

Wszystkie systemy operacyjne są teraz wyposażone w domyślną przeglądarkę obrazów. Niestety wszystkie są ograniczone w pewien sposób lub w formie. Wielu z nas, przeciętnych użytkowników, chce przeglądarki zdjęć, która umożliwia szybkie zmiany obrazów bez wymaganej wiedzy o Photoshopie.Najlepsza darmowa przeglądarka zdjęć

Właśnie tam wkracza XnView. Może otwierać setki typów obrazów, eksportować je do ponad 70 formatów, dokonywać szybkich edycji, edycji wsadowej i wiele więcej. Jeśli chcesz mieć najlepszą darmową przeglądarkę obrazów, nie musisz szukać dalej.

Najlepsze bezpłatne przeglądarki zdjęć

 1. XnView
 2. IrfanView
 3. FastStone

Najlepszy darmowy edytor ikon - darmowy edytor ikon

Ponieważ obecnie dostępnych jest tak wiele edytorów obrazów, edytory ikon stają się odległą przeszłością. Nadal jednak mają swoje zastosowanie. Jak sugeruje ich nazwa, Free-Icon-Editor, jest zdecydowanie najlepszy w swojej klasie, bez niechcianych dzwonków i gwizdków i robi dokładnie to, co mówi na puszce.

Najlepsze darmowe edytory ikon:

 1. Edytor ikon X
 2. aaIco
 3. Icon Developer (30-dniowy bezpłatny okres próbny)

Najlepsza przeglądarka internetowa - Chrome

Google Chrome dominuje na rynku przeglądarek, ponieważ jest łatwy w użyciu, bezpieczny, wysoce elastyczny i kompatybilny z wieloma urządzeniami. To ostatnie jest najważniejsze, ponieważ żadna inna przeglądarka nie zaimplementowała tego pomyślnie.Najlepsza przeglądarka internetowa - Google Chrome

Wadą jest to, że wymaga dużych zasobów, więc jeśli masz stary komputer, może nie być najlepszy. Jeśli jednak prywatność jest dla Ciebie ważna (podobnie jak dla nas), polecam korzystanie z przeglądarki Firefox, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source.

Firefox pozostaje solidnym drugim wyborem, a chociaż Microsoft Edge jest wciąż stosunkowo nowy, zyskał już kultowych zwolenników ze względu na swoją łatwość i piękno.

Najlepsze przeglądarki internetowe:

 1. Chrom
 2. Firefox
 3. Microsoft Edge

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe - Bitdefender

Najlepszy darmowy program antywirusowy - Bitdefender

Każdego dnia pojawiają się nowe wirusy, złośliwe oprogramowanie i niebezpieczny kod, dlatego coraz ważniejsze staje się posiadanie niezawodnego oprogramowania antywirusowego działającego nie tylko na komputerze, ale także na urządzeniach mobilnych..

Bitdefender to obecnie najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe. Jest szybki, czysty i niezwykle wydajny. Jako wyszczuplona wersja płatnego brata, chroni Twój komputer przez całą dobę i pomoże Ci uniknąć niechcianych podróży do serwisu.

Jeśli masz trochę pieniędzy na program antywirusowy, płatna wersja Bitdefender jest również najlepsza na rynku, wkrótce potem F-Secure i Kaspersky.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe

 1. Bitdefender
 2. Avast
 3. AVG

Najlepszy darmowy program do usuwania złośliwego oprogramowania - Malwarebytes

Najlepsza darmowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem - Malwarebytes

Jeśli program antywirusowy nie wykrył złośliwego oprogramowania, oprogramowania reklamowego lub innego oprogramowania szpiegującego, usunięcie go może być trudne. Chociaż wiele narzędzi AV ma wbudowane usuwanie złośliwego oprogramowania, okazało się, że są one mniej wydajne niż oprogramowanie dedykowane.

Malwarebytes poświęcił swoje życie i dusze na pozbycie się złośliwego oprogramowania. Chociaż powiedziałbym, że ich roszczenie o uczynienie z AV przestarzałych jest przesadzone, ich płynna platforma oraz wielowarstwowa ochrona i usuwanie świetnie się sprawdzają.

Co więcej, jako operator numer jeden w tej dziedzinie, mają tendencję do identyfikowania i usuwania złośliwego oprogramowania, zanim zrobi to jakakolwiek inna firma, zapewniając integralność twoich danych i osób wokół ciebie. Nie wspominając o tym, że jest kompatybilny z większością twoich urządzeń, czego nie można powiedzieć o większości innych bezpłatnych narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania.

Jeśli szukasz opcji płatnych, Malwarebytes jest również zwycięzcą, a Bitdefender i AVG są nieco w tyle.

Najlepsze bezpłatne programy usuwające złośliwe oprogramowanie

 1. Malwarebytes
 2. Bitdefender Darmowy
 3. Ad-Aware

Najlepsze bezpłatne narzędzie do ochrony przeglądarki - Bitdefender

Mimo że przeglądarki internetowe stają się inteligentniejsze i bezpieczniejsze, wystarczy natrętna witryna internetowa lub załadowane oprogramowanie shareware do przeglądarki Chrome lub Internet Explorer, aby przejść wszędzie i być pełne wyskakujących okienek.

Nic dziwnego, że jako świetne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania i programów antywirusowych najlepszym sposobem ochrony działań związanych z przeglądaniem będzie Bitdefender. Zapewnia bezpieczne środowisko przeglądania, a także zapewnia system sygnalizacji świetlnej dla stron internetowych, dzięki czemu masz wyraźne wskazanie, czy witryna jest bezpieczna, czy nie.

Jednak twoją największą obroną będzie aktualizowanie przeglądarek, używając tylko zaufanych i niezbędnych wtyczek oraz zachowując ostrożność i zdrowy rozsądek podczas przeglądania. Ponadto możesz podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony przeglądania Internetu.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do ochrony przeglądarki

 1. Bitdefender
 2. Kaspersky
 3. McAfee Internet Security

Najlepszy darmowy program do usuwania trojanów - Malwarebytes

Konie trojańskie nie są tak dużym problemem, jak kiedyś. Są jednak nadal dostępne i nie należy ich zapominać, ponieważ mogą być jedną z najbardziej problematycznych rzeczy do usunięcia z komputera. Trojany to złośliwe oprogramowanie, które jest instalowane pod postacią innego oprogramowania, w niektórych ironicznych przypadkach antywirusa, a następnie infekuje komputer jeszcze bardziej szkodliwymi treściami.

Najlepszym sposobem na uniknięcie trojanów jest zawsze upewnienie się, że możesz zaufać pobieranemu oprogramowaniu, zwłaszcza że zostało ono uzyskane za pośrednictwem P2P lub Torrenting. Na szczęście ten sam zestaw narzędzi, które poleciłbym do usuwania złośliwego oprogramowania, będzie działał również w przypadku trojanów.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do usuwania trojanów

 1. Malwarebytes
 2. Bitdefender Darmowy
 3. Ad-Aware

Najlepszy darmowy skaner / narzędzie do usuwania rootkitów - Avast aswMBR

W miarę jak wykrywanie złośliwego oprogramowania, wirusów, trojanów i innego szkodliwego oprogramowania stało się bardziej zaawansowane, niestety również złośliwe oprogramowanie i ich twórcy. Jednym z największych wyzwań są rootkity.

Rootkity to specjalny rodzaj oprogramowania służącego do ukrywania trojanów, wirusów i innego złośliwego oprogramowania przed skanerem antywirusowym i innymi produktami zabezpieczającymi. Nawet jeśli czytasz to i myślisz, że jesteś bezpieczny, możesz się całkowicie mylić.

Chociaż szanse na zarażenie są niewielkie (zwłaszcza jeśli już korzystasz z dobrego poziomu ochrony), poświęcenie pięciu minut do 100% zapewnienia, jest więcej niż warte czasu. AswMBR firmy Avast jest profesjonalnie opracowany i wykorzystuje dodatkowe kroki, takie jak Technologia wirtualizacji, aby spróbować wykryć jeszcze więcej rootkitów.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do usuwania rootkitów

 1. Avast aswMBR
 2. Narzędzie do usuwania rootkitów Bitdefender
 3. Malwarebytes Anti-Rootkit Beta

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do zapobiegania i wykrywania włamań - Snort

Teraz, gdy masz na komputerze produkty antywirusowe i antyspyware, myślisz, że jesteś bezpieczny. Chociaż znacznie zmniejszają one ryzyko infekcji, niestety działają tylko wtedy, gdy zagrożenie znajdzie się za drzwiami.Darmowe oprogramowanie do zapobiegania włamaniom - SNORT

Oprogramowanie do wykrywania włamań (IDS) działa poprzez monitorowanie aktywności sieciowej w czasie rzeczywistym i wyłączanie jej w przypadku wykrycia zagrożenia. Chociaż są to kluczowe dla firm, jest to mniejszy problem dla właścicieli domów, ale jak mówi przysłowie „co najmniej pomaga”.

Snort jest najlepszą dostępną opcją darmowego oprogramowania. Ma dużą społeczność użytkowników, którzy mogą ci pomóc i jest stosunkowo łatwy do skonfigurowania i uruchomienia. Niestety nie ma GUI, więc jeśli nie masz doświadczenia technicznego, może to powodować problemy. Chociaż wymieniłem poniżej dwie dodatkowe opcje, jeśli szukasz łatwego w użyciu i bezpiecznego oprogramowania do wykrywania włamań, polecam zakup płatnej wersji Webroot Internet Security Plus.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do wykrywania włamań

 1. Parsknięcie
 2. Suricata
 3. OpenWIPS-ng

Najlepsza darmowa usługa surfowania anonimowego - Tor

Istnieje wiele powodów, dla których chcemy surfować anonimowo, od prostego samozachowawczego po chęć uniknięcia rządów i hakerów. Nasze sieci VPN dla początkujących i najlepsze przewodniki po prywatności zawierają obszerne informacje o tym, dlaczego anonimowe surfowanie jest tak ważne dla wszystkich.

Jeśli chodzi o bezpłatną anonimową opcję surfowania, Tor pozostaje najlepszą alternatywą. Przekierowując połączenie przez wiele warstw (stąd logo cebuli), niezwykle trudno jest ustalić, skąd pochodzą dane. Niestety ma to tę wadę, że jest bardzo wolne i chroni tylko przeglądanie stron internetowych. Jeśli poważnie myślisz o anonimowym przeglądaniu, zalecamy skorzystanie z naszej najlepszej listy VPN. Chociaż żadna usługa nie zapewni prawdziwej anonimowości (zwłaszcza jeśli korzystasz z jakiejkolwiek sieci społecznościowej lub Google), VPN i anonimowe surfowanie przejdą długą drogę.

Najlepsze bezpłatne anonimowe usługi surfingu

 1. Słup
 2. VPNGate
 3. CyberGhost

Najlepszy darmowy pakiet oprogramowania - Ubuntu

Jeśli myślisz o oprogramowaniu aplikacyjnym, jest więcej niż prawdopodobne, że jest to darmowa wersja. Wiele z tych gratisów zastępuje ich komercyjne odpowiedniki. Chociaż mogą przejść długą drogę do stworzenia tego samego doświadczenia, należy pamiętać, że mogą nie być najlepsze.Darmowy pakiet oprogramowania - Ubuntu

Na przykład istnieje OpenOffice zamiast MS Office, GIMP zamiast Photoshop, VLC zamiast Windows Media Player, a lista jest długa.

Ubuntu jest jedną z najpopularniejszych wersji Linuksa, która zawiera wiele z tych programów, i pomaga w tworzeniu darmowego pakietu oprogramowania niezależnego od dużych współpracy. Poleciłbym również przyjrzeć się projektowi Software Freedom Day, który ma na celu edukację świata na temat FOSS i jego znaczenia.

Najlepszy darmowy menedżer plików - FreeCommander

Eksplorator Windows doskonale nadaje się do prostych czynności związanych z zarządzaniem plikami, ale gdy masz poważne zadania, potrzebujesz dwupanelowego menedżera plików. Chociaż istnieje wiele możliwości, uznałem, że FreeCommander jest najlepszy. Jest łatwy w obsłudze, intuicyjny, ma szeroki zakres funkcji, a co najważniejsze, jest na bieżąco i wolny od błędów.

Najlepsze bezpłatne menedżery plików

 1. FreeCommander
 2. TotalCommander
 3. Multi Commander

Najlepszy darmowy klient e-mail - klient eM

Jeśli jesteś podobny do nas, prawdopodobnie masz co najmniej pięć różnych kont e-mail i niekoniecznie u tego samego dostawcy. Co gorsza, niektóre z nich to POP, a niektóre IMAP. Tak czy inaczej, śledzenie e-maili, spotkań i kontaktów może stać się wyczerpujące.Najlepszy darmowy klient e-mail - klient eM

Na szczęście klient eM jest tutaj, aby Ci pomóc. W przeciwieństwie do większości innych opcji, jest pięknie zaprojektowany, łatwy w użyciu, ma zintegrowany czat i wiele, wiele więcej. Oczywiście integruje się również z szeroką gamą wiadomości e-mail

Najlepsze bezpłatne klienty e-mail

 1. Em Client
 2. Mozilla Thunderbird
 3. Mailbird Free

Najlepsze bezpłatne narzędzie do wymiany schowka - PhraseExpress

Zwykły schowek w systemie Windows ma ograniczenia. Jeden element na raz i bez przechowywania po wylogowaniu. Narzędzia do zastępowania schowka umożliwiają przechowywanie wielu elementów i przechowywanie ich do wykorzystania w przyszłości, nawet po wylogowaniu. Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do zastępowania schowka, w tym PhraseExpress.

PhraseExpress jest dostępny na wielu platformach i ma bezpieczną synchronizację z chmurą, aby pomóc Ci śledzić elementy, które skopiowałeś na wiele innych urządzeń. Chociaż mają bezpieczne szyfrowanie, należy pamiętać, że każde narzędzie do zastępowania schowka stanowi problem z bezpieczeństwem, ponieważ jeśli ktoś uzyska do niego dostęp, może ukraść Twoje hasła.

Najlepsze bezpłatne narzędzia schowka

 1. PhraseExpress
 2. ArsClip
 3. 1 Tablica

Najlepszy darmowy edytor HTML - CoffeeCup

Darmowy edytor HTML - CoffeeCup

Chociaż tworzenie witryny jest coraz łatwiejsze, z narzędziami takimi jak WordPress, Squarespace i wieloma innymi edytorami WYSIWYG, uczenie się HTML i kodowanie własnej strony internetowej może nadal stanowić wyzwanie.

Niestety wielu początkujących i hobbystów nie stać na nieograniczony koszt edytora HTML. Na szczęście istnieje wiele dobrych opcji, a CoffeeCup jest bez wątpienia jedną z najlepszych.

Jest fabrycznie wyposażony w wiele przydatnych funkcji, ma przydatne samouczki i jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i Mac. Oprócz tego mają też świetne tutoriale i fora, które mogą ci pomóc.

Najlepsze bezpłatne edytory HTML

 1. Filiżanka kawy
 2. Wzniosły
 3. Notatnik++

Najlepszy darmowy filtr spamu - SPAMFighter

Tę kategorię można uznać za prawie nieistniejącą, ponieważ większość dostawców poczty e-mail ma teraz wbudowane filtrowanie spamu. Jednak nie zawsze są one najdokładniejsze, a jeśli pobierzesz wiadomości e-mail do klienta pocztowego na komputerze, może się pojawić filtr antyspamowy poręczny.

SPAMfighter jest najlepszy w tej kategorii. Jest łatwy w użyciu, obsługuje większość skrzynek odbiorczych i większość klientów pocztowych. Niestety oficjalnie nie obsługuje systemu Windows 8 lub nowszego (choć działa na nim), więc jeśli jest to system operacyjny, którego używasz, sprawdź inne opcje poniżej.

Najlepsze filtry spamu

 1. SPAMFighter
 2. Cloudmark
 3. CleanMail Home

Najlepszy darmowy program blokujący wyskakujące okienka - Adblock

Zapotrzebowanie na narzędzia blokujące wyskakujące okienka zniknęło w ostatnich miesiącach, ponieważ wiele przeglądarek, takich jak Firefox, ma teraz wbudowaną tę funkcję. Jednak dedykowane wyskakujące okienka i AdBlockery wykonują znacznie bardziej wydajną pracę - AdBlock jest najlepszym wszechstronnym.

Istnieje jednak wiele innych problemów związanych ze śledzeniem i prywatnością w przeglądarce. Wcześniej stworzyliśmy artykuły na temat najlepszych wtyczek dla Chrome i Firefox, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zatrzymać swój cyfrowy ślad, zalecamy ich przeczytanie.

Najlepsze bezpłatne programy blokujące wyskakujące okienka

 1. AdBlock
 2. Adblock Plus
 3. Borsuk prywatności

Najlepsze bezpłatne narzędzie do wyszukiwania pulpitu - Lookeen

Podczas gdy domyślne algorytmy wyszukiwania w systemie Windows i Mac uległy poprawie na przestrzeni lat, osobiście nadal czuję, że mogą być wolne. Gdy próbujesz znaleźć plik lub wiadomość e-mail, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest siedzenie i czekanie na załadowanie wyników. Nie wspominając o tym, że w większości przypadków wyniki są ładowane w niezrozumiałym formacie.Darmowe narzędzie do wyszukiwania pulpitu - Lookeen

Lookeen pomaga temu zaradzić, integrując się z platformą, szybciej wyszukując i wyświetlając wyniki w łatwym do przeglądania formacie. Zapewnia również podgląd pliku, dzięki czemu możesz określić, czy jest to, czego szukasz, czy nie. Krótko mówiąc, Lookeen to najlepsze narzędzie do wyszukiwania na pulpicie.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do wyszukiwania na pulpicie

 1. Lookeen
 2. Kopernik
 3. Listarne

Najlepszy darmowy organizator zdjęć - Zdjęcia Google

Zdjęcia Google, kiedyś Picasa, to nowa oferta od Google, która pomaga synchronizować zdjęcia. Chociaż zgadzam się, że zdjęcia są świetne, jeśli masz komputer Mac, jeśli nie wszystkie twoje urządzenia to Apple, może to powodować trochę problemu. Podobnie jak w przypadku Google Chrome, Zdjęcia Google są własnością Google i dlatego mogą naruszać twoją prywatność, więc możesz rozważyć XnView, jeśli jest to dla Ciebie ważne.

Zdjęcia Google są dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych i mogą pomóc w łatwym zarządzaniu i tworzeniu kopii zapasowych zdjęć w tym samym czasie.

Najlepsze bezpłatne organizery zdjęć

 1. Zdjęcia Google
 2. XnView
 3. Phototheca

Najlepsza darmowa wymiana Notatnika - Notatnik++

Istnieje wiele edytorów tekstu i zamienników Notatnika. Niektóre z nich aspirują do bycia edytorami programowania, podczas gdy inne starają się być edytorami tekstu. To, co uwielbiam w Notepad ++, to fakt, że w przeciwieństwie do innych, koncentruje się na byciu lepszym edytorem zwykłego tekstu i w tej roli świetnie sobie radzi. Ma interfejs podobny do Notatnika w połączeniu z oknami dokumentów na kartach i możliwością otwierania dowolnej liczby dokumentów bez ograniczeń rozmiaru pliku.Darmowa wymiana Notatnika - Notepad ++

Ponadto ma wtyczki, które ułatwiają przeglądanie tekstu, na przykład w przypadku języków programowania, a zamknięcie okna spowoduje zapisanie niezapisanych plików tekstowych do wykorzystania w przyszłości.

Najlepsze bezpłatne zamienniki Notatnika

 1. Notatnik++
 2. Notatnik Elfima
 3. PSPad

Najlepsze bezpłatne narzędzie Hotkey - AutoHotkey

Skróty klawiaturowe i klawisze skrótu to doskonały sposób na przyspieszenie pracy. Wszyscy wiemy o klasach Ctrl + C, Ctrl + V do kopiowania i wklejania elementów, a istnieje wiele innych wbudowanych w systemy operacyjne Windows i Mac.Darmowe narzędzie Hotkey - AutoHotkey

Dzięki AutoHotkey możesz dodać jeszcze więcej skrótów klawiaturowych. Jednak nie tylko będziesz w stanie wykonywać proste, wstępnie zdefiniowane zadania, ale także będziesz w stanie stworzyć kod do uruchamiania bardziej złożonych zadań jednym kliknięciem przycisku!

Najlepsze darmowe narzędzia skrótów

 1. AutoHotkey
 2. Narzędzie skrótu
 3. Qliner

Najlepszy darmowy program do czyszczenia rejestru - CCleaner

Często rejestr może być pełen wzdęć i niepożądanych wpisów. Chociaż ogólnie nie powoduje żadnych szkód, dobrym nawykiem jest czyszczenie go tak często, jak to może przyspieszyć komputer i usunąć niechciane pliki.

CCleaner firmy Piriform to najlepsze narzędzie, jakiego użyłem. Ma wersję przenośną, która nie wymaga nawet instalacji. Jest łatwy w użyciu i szybko i skutecznie czyści rejestr, a nawet pliki tymczasowe - zarówno w systemie Windows, jak i Mac.

Najlepszy darmowy rejestr Środki czyszczące

 1. CCleaner
 2. RegSeeker
 3. Wise Registry Cleaner

Najlepszy darmowy klient BitTorrent - qBitTorrent

Darmowy klient Bittorrent - qBitTorrent

To niesamowite, jak szybko BitTorrent stał się jednym z głównych formatów pobierania. Nie bez powodu: jest szybki, sprawiedliwy i wydajny. Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze klienta BitTorrent na swoim komputerze, powinieneś, ponieważ jest kilka świetnych darmowych klientów Bittorent.

qBitTorrent to szybki i zasobooszczędny klient BitTorrent, który stara się zapewnić pełną funkcjonalność uTorrent lub Vuze w usprawnionym pakiecie open source. Nie jest tak w pełni funkcjonalny jak inne, ale qBitTorrent oferuje priorytetyzację torrentów, zapytania torrentowe, selektywne pobieranie treści, tworzenie torrentów, zdalny dostęp, subskrypcję RSS, odtwarzacz multimediów i wbudowane wyszukiwanie torrentów. Być może co najważniejsze, to opracowane przez ochotników oprogramowanie nie zawiera reklam i nie próbuje dołączać crapware do instalacji. Aby uzyskać listę sieci VPN, które świetnie nadają się do torrentowania, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po witrynach VPN dla torrentów.

Najlepsi darmowi klienci BitTorrent

 1. qBitTorrent
 2. Transmisja
 3. Vuze

Najlepszy darmowy klient FTP - FileZilla

Może to nie wyglądać dużo, ale FileZilla jest najlepszym darmowym klientem FTP. Jest kompatybilny z wieloma platformami i jest wyjątkowo dostosowywalny do twoich potrzeb. Ponadto ma wszystko, czego można oczekiwać od wysokiej jakości klienta FTP, w tym szyfrowanie i bardzo elastyczny transfer plików.

Najlepsze bezpłatne klienty FTP

 1. FileZilla
 2. FireFTP
 3. Cyberduck

Najlepszy darmowy menedżer zakładek Chrome - SuperSorter

Jeśli jesteś podobny do mnie, za każdym razem, gdy zobaczysz coś przydatnego, zapisujesz go w swoich zakładkach. Chociaż możesz powrócić do niektórych z nich w przyszłości, wiele z nich stanie się bezużytecznych. Właśnie tam pojawia się SuperSorter. Automatycznie sortuje zakładki, usuwa duplikaty i pomaga usunąć niechciane linki. W ten sposób twój folder zakładek będzie zawierał tylko linki, które są dla Ciebie ważne.

Najlepsze bezpłatne menedżery zakładek

 1. SuperSorter
 2. Menedżer zakładek i przeglądarka
 3. Szybki skaner zakładek

Najlepsze bezpłatne narzędzie Traceroute - Monitis Visual Trace

Wizualna trasa trasy wyświetla graficznie informacje o trasie internetowej. Możesz go używać do zadań technicznych, takich jak diagnozowanie powolnych połączeń lub do szpiegowania ogólnego przeznaczenia, takich jak ustalanie lokalizacji i właściciela strony internetowej lub śledzenie spamerów.

Najlepsze bezpłatne narzędzia Traceroute

 1. Narzędzie Monitis Visual Trace Route
 2. Otwórz Visual Traceroute
 3. VisualRoute

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do przechwytywania ekranu - PicPick

Czy kiedykolwiek chciałeś szybko wysłać adnotację do znajomego lub kolegi? Wiem że mam. To może być ból w **.Darmowe oprogramowanie do przechwytywania ekranu - PicPick

Dzięki PicPick możesz szybko zrobić zrzut ekranu ekranu, edytować go i dodawać adnotacje, a także wysyłać go do znajomych, sieci społecznościowych lub prowadzić bez konieczności otwierania wielu rodzajów oprogramowania. Jest szybki i łatwy w użyciu oraz wysoce konfigurowalny.

Najlepsze darmowe oprogramowanie do przechwytywania ekranu

 1. PicPick
 2. Jing
 3. Greenshot

Najlepszy darmowy menedżer pobierania - Ninja Download Manager

Ninja Download Manager to stosunkowo nowy na scenie narzędzi do zarządzania pobieraniem. Jednak szybko stał się jednym z najważniejszych. Jest to szczególnie idealne dla miłośników multimediów, ponieważ może pomóc szybciej pobierać filmy i muzykę, dzieląc je na mniejsze części.Darmowy menedżer pobierania - NinjaDownloadManager

Ma również wbudowane pobieranie YouTube i Vimeo, więc nie musisz mieć do tego innego narzędzia. Na dodatek dzięki ustawieniu sekwencyjnemu będziesz mógł odtworzyć plik, gdy jest on nadal pobierany.

Najlepsze bezpłatne menedżery pobierania

 1. Ninja Download Manager
 2. Darmowy menedżer pobierania
 3. Internetowy menedżer pobierania

Najlepszy darmowy monitor zasobów - Rainmeter

Istnieje wiele narzędzi, takich jak CPU-Z i GPU-Z, które mogą pomóc w monitorowaniu zużycia zasobów na naszym urządzeniu. Niestety wiele z nich wymaga dużych zasobów i nie wyświetla danych w tle.Darmowy monitor zasobów - deszczomierz

W tym miejscu pojawia się Rainmeter. Umożliwia umieszczanie gadżetów na pulpicie, które monitorują wszystko, od temperatur po użycie dysku twardego i zamianę przestrzeni. Ponadto istnieją setki innych gadżetów, które można pobrać i zintegrować, a ogólnie tworzyć tło, które daje wszystko, o czym można marzyć.

Najlepsze bezpłatne monitory zasobów

 1. Deszczomierz
 2. Liczniki na pasku zadań
 3. TinyResMeter

Najlepsze bezpłatne narzędzie Bezpieczne usuwanie - Gumka

Eraser to bezpłatne narzędzie licencyjne GNU, które bezpiecznie usuwa pliki, foldery, a nawet całe dyski z dowolnego komputera z systemem Windows lub DOS. Gumka zastępuje obszar danych wybieranymi losowymi wzorcami danych, a także usuwa dane z pliku stronicowania, pamięci podręcznej Internetu, plików tymczasowych, internetowych plików cookie, nieużywanego miejsca na dysku i niektórych innych miejsc, w których dane mogą potajemnie czaić się. Obsługuje również partycje FAT16, FAT32 i NTFS. Usuwanie plików o wysokim poziomie bezpieczeństwa zawsze będzie trudnym i czasochłonnym zadaniem i nigdy nie zapewni absolutnego 100% bezpieczeństwa. Eraser sprawia jednak, że praca jest łatwa, a poziom bezpieczeństwa przekracza wszelkie możliwe wymagania.

Najlepsze bezpłatne narzędzia bezpiecznego usuwania danych

 1. gumka do mazania
 2. Bezpieczna gumka
 3. CCleaner

Najlepszy darmowy edytor rejestru - Resplendence Registry Manager

Od lat korzystam z pełnej wersji edytora rejestru Resplendence i nigdy nie miałem powodu szukać alternatywy. Na początek działa całkowicie niezawodnie - niezbędna funkcja każdego edytora rejestru. Co więcej, interfejs użytkownika jest prosty, funkcjonalność doskonała i, co najważniejsze, ma szybkie wyszukiwanie. Jeśli kiedykolwiek potrzebowałeś czegoś lepszego niż domyślny RegEdit dostarczany z systemem Windows, nie musisz szukać dalej.

Najlepsze bezpłatne edytory rejestru

 1. Blask
 2. Regmagik
 3. RegEdit

Najlepsze oprogramowanie do inwentaryzacji sieci - ekwipunek Spiceworks

Spiceworks to całkowicie darmowe oprogramowanie, które pomaga monitorować komputer i sieć.Oprogramowanie do inwentaryzacji sieci - Spiceworks

Będzie śledzić wszystkie Twoje urządzenia, zmiany oraz dokładnie to, co działa i gdzie.

Chociaż jest to przydatne w domu, jeśli pracujesz w biurze, to narzędzie jest niezbędne.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do inwentaryzacji sieci

 1. SpiceWorks Inventory
 2. ManageEngine
 3. Otwarty audyt

Najlepsze bezpłatne narzędzie do zmiany nazwy luzem - Advanced Renamer

Czy kiedykolwiek chciałeś zmienić nazwę całego zestawu plików jednocześnie? Wiem że mam. Advanced Renamer właśnie to robi. Jest to szybkie, lekkie i łatwe w użyciu oprogramowanie, które pozwala na zmianę nazw wszystkich plików na podstawie podanych reguł.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do zmiany nazwy luzem

 1. Advanced Renamer
 2. Bulk Renamer
 3. PFrank

Wniosek

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu, a niektóre z tych narzędzi były przydatne.

Czy jest jakieś narzędzie, które chciałbyś zobaczyć, o którym nie wspomnieliśmy? Zostaw komentarz poniżej, a my dodamy go do listy.

Jeśli lubisz czytać tę listę, zapisz się do naszego newslettera lub udostępnij go znajomym.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me