Przegląd ARCTIC i przegląd Accelero Hybrid III

W tym przeglądzie i przewodniku ARCTIC Accelero Hybrid III pokażę, jak zmontować go z AMD Radeon RX480, rzuć okiem na wyniki testów porównawczych i oceń, czy warto je zdobyć, jeśli patrzysz na entuzjastę all-in jedna opcja chłodzenia wodą.


PROS

  • Świetna firma ze świetnymi produktami
  • Niestandardowa gwarancja chłodzenia procesorów graficznych
  • Nieatrakcyjny wizualnie
  • Radiatory VRM nie są najlepiej zaprojektowane

CONS

  • Niektóre złe punkty
  • Chodź tu

O ARCTIC

ARCTIC (pierwotnie Arctic Cooling) to szwajcarska firma, która istnieje od 2001 roku i oferuje entuzjastyczne rozwiązania chłodzące dla osób na całym świecie. Nie będę przeprowadzać ich dogłębnej oceny, ponieważ istnieje wiele firm bardziej wykwalifikowanych do tego, takich jak Linus Tech Tips i JayzTwoCents. Firma była jednak na tyle uprzejma, że ​​dostarczyła nam cztery wersje Accelero Hybrid III - 140 mm do użytku z naszą platformą wydobywczą Ethereum. Accelero Hybrid III to rozwiązanie chłodzenia wodnego GPU AIO, które pozwala uzyskać wszystkie zalety chłodzenia wodą, bez kłopotów ze zbiornikami i możliwości ociekania.

Ponieważ od ponad trzech lat mam w domu komputer Freezer i30 z doskonałą wydajnością i bez degradacji, miałem duże nadzieje na Accelero Hybrid III. Cieszę się, że nie zawiodłem.

cennik

Accelero Hybrid III kosztuje 99 USD. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami chłodniczymi jest to ten sam park gry, co inne oferty, a także bloki wodne. Oczywiście, w przypadku bloków wodnych, musisz mieć gotowy cały obwód chłodzenia, a przy tym jest to prawie plug and play.

Ceny ARCTIC

ARCTIC sprzedaje również szereg innych rozwiązań chłodzenia wodą, a także chłodnice powietrzne o ulepszonej wydajności w porównaniu do wersji standardowych.

Instalacja wideo

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak łatwo jest złożyć Accelero Hybrid III.

ARCTIC twierdzi, że temperatura jest znacznie niższa (nawet 42-46 ° C), a także znacznie cichsza praca. Podczas tej recenzji miałem przyjemność przekonać się, że oba te twierdzenia są nie tylko prawdziwe, ale również chłodnica znacznie spełniła moje oczekiwania! Sprawdź powyższy film, aby zobaczyć je wszystkie na własne oczy.

Wsparcie

Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie zespołu ARCTIC było fantastyczne. Niestety największym rozczarowaniem było to, że nie dostarczają one ogólnych instrukcji dotyczących kart graficznych. Chociaż nie było to dla mnie problemem, dla tych, którzy używają chłodziarki AIO po raz pierwszy, może to być problematyczne. Na szczęście na YouTube jest mnóstwo samouczków.

Instalacja i testowanie

Ogólnie rzecz biorąc, proces montażu Accelero Hybrid z RX 480 był bardzo prostym zadaniem, które zajęło mi około 30 minut (z wyłączeniem 60-minutowego czasu schnięcia kleju termicznego).

Zaczynasz od demontażu podstawowego roztworu chłodzącego. W przypadku RX480 wygląda to następująco. Sześć małych śrub do plastikowej osłony. Cztery śruby bloku chłodzącego GPU. 11 tylnych śrub i dwie przednie śruby do radiatora i wentylatora. Gdy przejdziesz do samej płytki drukowanej, musisz wyczyścić główny układ GPU papierowym ręcznikiem.

Zespół chłodzenia wodą RX480

Po zakończeniu demontażu możesz rozpocząć montaż chłodzenia wodnego AIO. Najpierw wyrównaj płytkę drukowaną z dostarczonym blokiem chłodzącym wodę i niestandardowym radiatorem tylnym. Teraz nałóż niewielką kupę związku termicznego / pasty na GPU. Dopasuj blok, płytkę drukowaną i radiator i skręć je razem za pomocą dostarczonych śrub, sprężyn i podkładek. Dokręć każdą śrubę po kilka obrotów na raz, obracając się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Musisz to zrobić, aby związek termiczny był równomiernie rozłożony, a blok i radiator znajdowały się odpowiednio. Po złożeniu delikatnie spróbuj przesunąć blok chłodzący, aby upewnić się, że dobrze przylega.

Teraz musisz dodać radiatory VRM. Niestety, dla RX480 zapewniają ogólny zestaw. Aby dowiedzieć się, dokąd muszą iść radiatory, możesz spojrzeć na miejsca, w których znajdują się poduszki na oryginalnym radiatorze. Dowiedz się, gdzie umieścisz każdy radiator i utwórz sobie schemat (w myślach lub na papierze). Zastosuj każdy radiator za pomocą niewielkiej ilości kleju termicznego, upewnij się, że pozostaje on na swoim miejscu i nie łączysz żadnych elementów elektrycznych z radiatorem. Po wyschnięciu pasty termicznej można dodać wentylator chłodzący VRM.

Podłącz wentylatory, a teraz możesz wstawić procesor graficzny do swojego systemu.

Występ

Testowałem wydajność ARCTIC Accelero Hybrid III, używając kilku różnych testów porównawczych i naszego niestandardowego „testu” - wydobycia Ethereum. Do testów, których użyłem: PassMark i 3D Mark. Wydajność akcji wynosiła odpowiednio 74 ° C i 81 ° C, podczas gdy w przypadku systemu AIO było to tylko 38 ° C i 40 ° C.

Jednak najbardziej wiarygodnym testem jest Ethereum Mining. Ethereum Mining wymaga, aby twój procesor graficzny działał w 100%, 24/7. Nie przeprowadziłem testu warunków skrajnych, ponieważ bardziej dotyczyłoby to wydajności GPU niż chłodzenia. Oczywiście można użyć lepszej wydajności chłodzenia, aby osiągnąć lepszą wydajność GPU.

Accelero Hybrid III - RX480 Performance

Wyniki pokazują, że Accelero Hybrid zapewnia zdecydowanie lepsze rozwiązanie chłodzące. Niestety nie mam żadnych rozwiązań chłodzenia wodą, które można by porównać, ale sądząc po wynikach; Poleciłbym to wszystkim. Nawet przy prędkości wentylatora ustawionej na 10% temperatura nie przekroczyła 45 ° C! Ponadto system działał znacznie ciszej. Jeśli twój komputer nie jest zamknięty w szafce, nigdy nie będziesz chciał uruchamiać go z tak dużymi prędkościami, że jest on ogłuszający.

Inne produkty

Oprócz chłodzenia GPU (zarówno powietrzem, jak i wodą), ARCTIC sprzedaje również rozwiązania chłodzenia chłodzenia procesora i pamięci oraz akcesoria, które mogą ci pomóc. Sprzedają także uchwyty na monitor, słuchawki i kilka innych przedmiotów. Jeśli chcesz rzucić okiem na którekolwiek z nich, przejdź na stronę ARCTIC.

Wniosek ARCTIC

Podsumowując, Accelero Hybrid III firmy ARCTIC to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać lepsze i cichsze chłodzenie swojego procesora graficznego. Czy będzie to AMD Radeon RX 480, jak dla mnie, czy inny obsługiwany procesor graficzny. Jednak nie poleciłbym tego, jeśli planujesz używać AIO na więcej niż komponentach, ponieważ może to być kłopotliwe, a niestandardowe radiatory VRM są osobiście ogromną wadą. W takim przypadku prawdopodobnie lepiej będzie użyć niestandardowego systemu chłodzenia wodą. Podsumowując, dla jednego lub dwóch układów GPU Accelero Hybrid III jest fantastyczny, a ARCTIC ma również wiele innych układów chłodzenia AIO o przypuszczalnie porównywalnej wydajności.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me