Spojrzenie na ciemną stronę Darknet

Podbrzusze Internetu - znane jako Darknet lub Blacknet - to część Internetu, której nie ma na liście konwencjonalnych wyszukiwarek. Możesz uzyskać dostęp do ciemnej sieci anonimowo. Ludzie mają zatem swobodę angażowania się w czyny przestępcze ze stosunkowo niewielką szansą na złapanie. W rezultacie Darknet jest miejscem, w którym można znaleźć nielegalne narkotyki i usługi - i znacznie gorzej -.Darknet

Jak działa Darknet?

Ciemne strony internetowe można znaleźć w ciemnych sieciach: sieci nakładek, do których można uzyskać dostęp tylko za pomocą określonego oprogramowania, takiego jak Tor. W rzeczywistości Darknet to tylko niewielka część Deepweb - znacznie większy i w większości nieszkodliwy zbiór treści internetowych, który nie jest indeksowany przez wyszukiwarki.

Te same osoby uzyskują dostęp do Deepweb, aby skorzystać z anonimowości dostarczonej przez Tora. Tor, znany również jako router cebuli, pozwala ukryć swoją prawdziwą lokalizację w sposób zapewniający anonimowość i prywatność. Gdy tylko połączysz się z Torem, twoje dane sieciowe są automatycznie tunelowane przez szereg „węzłów wyjściowych” (losowe komputery na całym świecie).

słup

Sposób, w jaki działa Tor, prawie uniemożliwia określenie, kto lub gdzie jest użytkownik Internetu. Szyfrowanie zapewnione przez Tor chroni również dane przed wścibskimi oczami. To sprawia, że ​​Tor jest użyteczny dla ludzi żyjących w niebezpiecznych reżimach politycznych, dla dziennikarzy lub innych wrażliwych grup, które wymagają prywatności.

Jednak pomimo legalnego użytkowania, anonimowość zapewniana przez oprogramowanie takie jak Tor oznacza, że ​​Darknet tworzy idealne środowisko dla rozwoju przestępczości. Z tego powodu Darknet nie jest miejscem dla osób o słabym sercu.

W rzeczywistości gorąco zachęcamy wszystkich ludzi do zachowania ostrożności, jeśli kiedykolwiek zdecydują się uzyskać dostęp do Dark Web. Możesz natknąć się na treści obraźliwe, niepokojące, kryminalne i po prostu nieprzyjemne.

Silk Road i jego następcy

Być może najbardziej znaną częścią Dark Web była Silk Road. Silk Road to oryginalny rynek Deepweb - odpowiednik eBay dla przestępców. Na Silk Road ludzie kupowali i sprzedawali nielegalne produkty, takie jak narkotyki, broń, złośliwe oprogramowanie i nielegalne usługi (takie jak wynajęcie zabójcy).bitcoin

Strona została stworzona przez „Dread Pirate Roberts”, pseudonim Ross Ulbricht. Ulbricht wzbogacił się z Silk Road. W szczytowym momencie zarabiał około 20 000 $ dziennie na prowizjach Bitcoin. Uważa się, że zgromadził bogactwo około 4 milionów dolarów, kiedy został złapany przez FBI w 2015 roku.

alphabay

Bieżący problem

Pomimo ostatecznej porażki Silk Road i uwięzienia Ulbrichta Ciemna Sieć nadal jest siedliskiem kryminalnych rynków. Niedawno dwa kolejne słynne targi - Alphabay i Hansa - zostały zamknięte.

Próby władz na zwalczanie tych nielegalnych rynków są jednak w dużej mierze daremne. Szybko pojawia się więcej witryn, aby wypełnić pustkę spowodowaną utratą innych, a konsumenci i sprzedawcy po prostu przenoszą się i zakładają sklep sprzedający swoje nielegalne towary w innym miejscu.

W tej chwili Dream Market, Silk Road 3, Crypto Market i Ramp znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego. Jednak, jak widać, istnieje dosłownie dziesiątki tego rodzaju nielegalnych sklepów Darknet. Nielegalna infrastruktura jest możliwa dzięki wykorzystaniu zdecentralizowanych kryptowalut (i technologii blockchain).

Bitcoin, najbardziej znana z tych walut, jest najczęściej używana przez konsumentów do płacenia za zakupy w Deepweb. To pozwala im dokonywać zakupów bez konieczności używania prawdziwego nazwiska, banku, karty kredytowej lub PayPal.

Przyszłość Darknet

Darknet to tajemnicze i niepokojące miejsce. Dla policji jest to plaga. Wydaje się jednak, że kryptowaluty zostaną tutaj. Co więcej, sposób, w jaki Deep Web faktycznie istnieje, oznacza, że ​​tak naprawdę nie można go zamknąć.

Dla nielegalnych deweloperów rynku przykład Ulbrichta (został złapany, ponieważ nie przestrzegał własnych ważnych protokołów bezpieczeństwa) jest ciągłym przypomnieniem, aby zapewnić, że dołożono wszelkich starań. Oznacza to, że wpadki są mniej prawdopodobne, co utrudnia łapanie przestępców korzystających z Deep Web.przyszłość ciemnej sieci

Powiedziawszy to, Europol, FBI - i różne inne agencje wywiadowcze - udowodniły, że pomimo anonimowości, którą zapewniają Tor i Darknet, przy wystarczającej ciężkiej pracy można zamknąć nielegalne targowiska i wysłać ich przywódców do więzienia.

Władze zwykle łapią przestępców, cierpliwie i czekając, aż przywódcy popełniają błędy. Jednak w pewnym momencie przestępcy muszą wypłacić swoje Bitcoiny na waluty FIAT. W tym momencie władze mogą uzyskać ważną przewagę.

Jeśli chodzi o Tor, technologia jest na razie bezpieczna. Możliwe jednak, że pewnego dnia rządowe agencje wywiadowcze, takie jak NSA i GCHQ, mogą znaleźć sposób na otwarcie systemu.

Gdyby tak się stało, wiele osób bez wątpienia wpadłoby w poważne kłopoty. Jednak niepubliczna część Internetu (Deep Web) nadal tam będzie i prawdopodobnie tylko kwestią czasu będzie pojawienie się nowej wersji Tora.

Dyrektor FBI Andrew Mccabe zgadza się, że nielegalny handel będzie nadal działał, pomimo sporadycznych zamknięć rynku Darknet:

„Nasi krytycy powiedzą, że zamknęliśmy jedną witrynę, a pojawiła się inna. I mogą mieć rację. Ale taka jest natura pracy przestępczej. To nigdy nie zniknie, musisz ciągle to robić i musisz korzystać z każdego narzędzia w przyborniku ”.

Opinie należą do autora.

Zdjęcie tytułowe: J0hnTV / Shutterstock.com

Zdjęcia: Adrian Today / Shutterstock.com, Shutter_M / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me