Stwórz własną osobistą sieć VPN z Hamachi

Czasami komercyjne sieci VPN nie są idealne i chcesz stworzyć własną usługę VPN.

W tym przewodniku pokażę, jak używać Hamachi i Privoxy do tworzenia własnej prywatnej i osobistej sieci VPN.

Zanim jednak zagłębię się w to, poznajmy zalety i wady tworzenia własnej usługi VPN za pomocą Hamachi.

Dlaczego warto stworzyć własną sieć VPN

VPN został jednak pierwotnie opracowany głównie w celu umożliwienia pracownikom biznesowym bezpiecznego logowania się na serwerach swojej firmy poza biurem:

Użytkownik [-> ISP ->] serwer firmowy.

Możliwe jest skonfigurowanie komputera domowego, aby działał podobnie jak biznesowy serwer VPN. Umożliwiając bezpieczne zdalne logowanie do komputera domowego i dostęp do Internetu poprzez jego adres IP:

Użytkownik [-> ISP ->] komputer domowy -> ISP -> Internet. (ruch w nawiasach [] jest szyfrowany)

Zalety VPN w domu

  • Bezpłatnie - nie trzeba płacić za usługę VPN innej firmy
  • Zabezpiecza połączenie internetowe podczas korzystania z publicznych hotspotów WiFi
  • Może zdalnie i bezpiecznie uzyskiwać dostęp do treści na komputerze, a także przesyłać strumieniowo filmy, muzykę itp. Na zdalne urządzenie
  • Komputer domowy działa jako serwer proxy. Jest to doskonałe do uzyskiwania dostępu do usług sieciowych z ograniczeniami geograficznymi poza domem. Może być również bardzo skutecznym narzędziem anty cenzury, jeśli użytkownik przebywa w kraju o ograniczonym dostępie. Będziesz jednak potrzebować przyjaciela, który chętnie skonfiguruje serwer domowy w mniej restrykcyjnym kraju.

Kraje takie jak Chiny, a na przykład w przypadku usług ograniczonych geograficznie, jeśli chcesz oglądać Hulu poza USA, potrzebujesz VPN. Prywatna domowa sieć VPN doskonale nadaje się również do obchodzenia ograniczeń w szkole, na studiach lub w pracy. Aby uzyskać informacje o China VPN, zobacz nasz najlepszy przewodnik po VPN dla Chin.

Wady VPN w domu

  • Komputer domowy działa jak serwer proxy - uzyskujesz dostęp do Internetu za pośrednictwem adresu IP komputera domowego, dzięki czemu można łatwo prześledzić każdą aktywność w Internecie pod tym adresem. Oznacza to również, że nie możesz po prostu zmienić swojej widocznej lokalizacji (np. Do innego kraju).
  • Chociaż połączenie między komputerem zdalnym a domowym serwerem VPN jest szyfrowane, wychodzące domowe połączenie internetowe nie jest szyfrowane. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych (i wszyscy inni, którzy oglądają) mogą łatwo monitorować Twoją aktywność w Internecie.
  • Będziesz musiał cały czas włączać komputer domowy, co zwiększy rachunki za prąd.

Krótko mówiąc, skonfigurowanie prywatnego domowego serwera VPN oferuje wiele zalet korzystania z komercyjnej usługi VPN. Jednak nie zapewnia prywatności / anonimowości podczas korzystania z Internetu.

Jak używać Hamachi do stworzenia prywatnej sieci VPN

Zdecydowanie najprostszym sposobem na skonfigurowanie prywatnej sieci VPN jest użycie LogMeIn Hamachi w połączeniu z Privoxy.

Hamachi to oprogramowanie, które pozwala tworzyć wirtualne sieci działające jak zwykłe sieci LAN.

Buduje „wirtualną sieć prywatną o zerowej konfiguracji”, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić przekierowaniem portów lub innymi złożonymi problemami z konfiguracją (co jest zdecydowanie bardzo mocną stroną na jego korzyść). Przesyłane dane są chronione przy użyciu 256-bitowego szyfrowania AES.

Największą wadą Hamachi jest to, że jest to oprogramowanie prawnie zastrzeżone (tj. Nie jest to oprogramowanie typu open source). Jednak, jak omówiliśmy powyżej, prywatny VPN Hamachi i tak nie zapewnia dużej prywatności. Prawdopodobnie nie warto się tym zbytnio martwić. Jeśli prywatność jest poważnym problemem, Tor lub niezależny dostawca VPN nie są logowani, są znacznie lepszymi opcjami.

Podstawowa wersja LogMeIn Hamachi jest darmowa i jest w pełni funkcjonalna. Jednak tylko pięciu członków na sieć może z niego korzystać. Co więcej, darmowa wersja nie będzie działać w tle na bezczynnych komputerach (jak może to zrobić wersja płatna).

LogMeIn Hamachi jest dostępny dla systemów Windows, macOS i Linux (beta).

Aby uzyskać zdalny dostęp do Internetu za pośrednictwem naszego domowego komputera z systemem Hamachi, potrzebujemy Privoxy, darmowego proxy sieci web typu open source. Możesz uruchomić Privoxy samodzielnie, ale wszystkie połączenia byłyby realizowane za pomocą niezaszyfrowanego HTTP. Dlatego używamy Hamachi.

Privoxy jest dostępny dla systemów Windows, macOS, Linux i iOS i możesz go używać z dowolną przeglądarką, którą lubisz.

1. Skonfiguruj Hamachi VPN

Najpierw musisz skonfigurować Hamachi. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

a) Pobierz Hamachi na swój domowy komputer (wybierając tryb „Hamachi Unmanaged”) i zainstaluj. LogMeIn będzie Cię w różnych momentach nagrywać, aby założyć darmowe konto, ale na razie można to zignorować.

Pobierz Hamachi

b) Kliknij przycisk zasilania, aby rozpocząć i wprowadź nazwę swojego klienta.

ID Hamachi

c) Naciśnij „Utwórz nową sieć” i nadaj jej nazwę oraz hasło. Kliknij „Utwórz”.

Hamachi Utwórz sieć

d) Skonfiguruj Hamachi na innych komputerach, z którymi chcesz się połączyć do domowej sieci VPN. Jedynym wyjątkiem jest tym razem, że musisz wybrać opcję „Dołącz do istniejącej sieci”, aby dołączyć do właśnie utworzonej sieci, zamiast tworzyć nową.

Możesz teraz przeglądać swój komputer domowy, tak jakby był w sieci lokalnej (LAN).

2. Skonfiguruj Privoxy

Robisz to, aby umożliwić bezpieczne zdalne połączenie z Internetem.

a) Pobierz, zainstaluj i uruchom Privoxy. W systemie Windows Privoxy uruchamia się jako puste okno, ale nie martw się, ponieważ jest w porządku. Możesz nawet zamknąć okno, a Privoxy będzie nadal działać na pasku zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy Privoxy na pasku zadań i wybierz Edytuj -> Główna konfiguracja.

b) Notatnik otworzy plik konfiguracyjny Privoxy, o nazwie config.txt. Idź do Edytuj -> Znajdź i wyszukaj „nasłuchuj adres 127.0.0.1:8118”. Umieść znak # przed linią, aby oznaczyć go jako komentarz, a następnie dodaj linię:

adres nasłuchiwania [adres IP widoczny w górnej części okna Hamachi]: 8118

c) Zapisz i zamknij config.txt.

3. Skonfiguruj ustawienia proxy przeglądarki

Ostatnim krokiem jest po prostu skonfigurowanie ustawień proxy przeglądarki, aby wskazywały adres IP sieci Hamachi. 25.46.156.2, Port 8118 w naszym przykładzie.

W przeglądarce Firefox te ustawienia można znaleźć, przechodząc do Opcje -> Karta Sieć -> Ustawienia połączenia

Możesz sprawdzić, czy wszystko działa, wpisując „http://config.privoxy.org/” w pasku wyszukiwania przeglądarki na komputerze zdalnym.

(Jeśli jest napisane „Privoxy nie jest używane”, oznacza to, że coś poszło nie tak)

Teraz używasz komputera domowego jako serwera VPN! Cały ruch zdalnej przeglądarki będzie przechodził przez komputer domowy. Dlatego wydaje się, że pochodzisz z adresu IP twojego komputera domowego.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me