Testy, kontrole i sztuczki VPN, aby upewnić się, że VPN działa poprawnie

Kupując usługę VPN, zawsze dobrze jest upewnić się, że działa poprawnie.

Dobra jakość VPN powinna zapewniać oprogramowanie, które działa płynnie, zapewniając silną cyfrową prywatność i bezpieczeństwo. Jednak zawsze istnieje ryzyko, że oprogramowanie VPN napotka problem. W takim przypadku VPN może dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa przy każdym połączeniu.

Nawet jeśli subskrybujesz jedną z najlepszych sieci VPN na rynku, odradzamy po prostu zakładanie, że działa. Aby być bezpiecznym, powinieneś sprawdzić, czy VPN faktycznie robi to, co powinien.

Na szczęście sprawdzenie, czy VPN działa, nie jest szczególnie trudne. Jeśli znajdziesz problem, ten przewodnik pomoże ci go naprawić, tak aby VPN zapewniał Ci cyfrową prywatność, której potrzebujesz.

Przetestuj VPN pod kątem wycieków DNS

Podczas przeglądania Internetu musisz składać żądania Domain Name Server, aby uzyskać dostęp do witryn, które chcesz odwiedzić. Zwykle twój dostawca usług internetowych obsługuje te żądania. Gdy korzystasz z niezawodnej sieci VPN, żądania DNS są obsługiwane przez serwery należące do sieci VPN (lub przynajmniej są bezpiecznie przekazywane do serwerów zewnętrznych). Dzięki temu Twój dostawca usług internetowych nie będzie wiedział, jakie witryny odwiedzasz.

Jeśli Twoja sieć VPN wycieka z żądań DNS do Twojego dostawcy usług internetowych, ta sieć VPN nie chroni Twojej prywatności, ponieważ (pomimo szyfrowania ruchu) Twój dostawca usług internetowych nadal może śledzić odwiedzane witryny.

Sprawdzanie, czy występują wycieki DNS, jest dość łatwe, ponieważ istnieją usługi online, które informują, które serwery obsługują te żądania. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat ochrony przed wyciekiem DNS, odwiedź nasz przewodnik. Aby przetestować pod kątem wycieków DNS, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Przejdź do ipleak.net bez VPN i zanotuj serwery, z którymi łączy się twoje urządzenie. Żądania DNS będą obsługiwane przez Twojego usługodawcę internetowego, a adresy IP twojego połączenia zostaną zarejestrowane jako należące do Twojego usługodawcy internetowego.

 2. Połącz się z serwerem VPN.

 3. Otwórz okno incognito w przeglądarce (zapobiega to problemom z buforowaniem).

 4. Przejdź ponownie do ipleak.net. Wyniki pokażą teraz, które serwery są używane podczas połączenia z VPN. Jeśli widzisz adres IP lub adres DNS należący do Twojego dostawcy usług internetowych: Twoja sieć VPN przecieka. VPN, który działa poprawnie, sfałszuje wszystkie twoje adresy. Oznacza to, że żaden z adresów, które widzisz, nie będzie należeć do Twojego usługodawcy internetowego.

Jeśli występują wycieki DNS, musisz je naprawić - ponieważ VPN nie zapewnia prywatności. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat usuwania wycieków DNS, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem.

Obraz adresu IP

Przetestuj VPN pod kątem wycieków adresów IP

Kiedy korzystasz z VPN, jego zadaniem jest ukrywanie twojego prawdziwego adresu IP (lokalizacji) i zapewnienie ci zdalnego adresu IP w wybranej przez ciebie lokalizacji. Wyciek IP ma miejsce, gdy Twój prawdziwy adres IP jest nadal przekazywany do odwiedzanych witryn; nawet jeśli masz połączenie z oprogramowaniem VPN. Prosty wyciek z IPv4 jest najgorszym rodzajem wycieku, jakiego możesz doświadczyć, ponieważ oznacza to, że VPN całkowicie nie fałszuje twojej lokalizacji.

W przypadku wycieku IPv4 oprogramowanie VPN nie ukrywa Twojej lokalizacji przed odwiedzanymi witrynami. Oznacza to, że te strony internetowe dokładnie wiedzą, gdzie jesteś. Ułatwia także zainteresowanym stronom (na przykład właścicielom praw autorskich) ustalenie, kim jesteś.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wycieków IP, odwiedź nasz ostateczny przewodnik po przeciekach IP. Aby przetestować system pod kątem wycieków IP, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Przejdź do ipleak.net bez włączonej sieci VPN i sprawdź swój adres IP. Musisz zanotować swój adres IPv4 i adres IPv6 (jeśli taki posiadasz). Większość dostawców usług internetowych zapewnia tylko IPv4. Możliwe jednak, że masz również połączenie IPv6; więc musisz to sprawdzić.

 2. Połącz się z serwerem VPN.

 3. Otwórz okno incognito i przejdź do ipleak.net.

 4. Porównaj adresy IPv4 i IPv6 z tymi, które masz przy wyłączonej sieci VPN. Wszystkie adresy IP powinny teraz należeć do twojego dostawcy VPN. Żaden z prawdziwych adresów IP nie powinien być widoczny, a adresy IP powinny zostać zarejestrowane jako zdalna lokalizacja wybrana w aplikacji VPN.

Jeśli występuje zwykły wyciek IPv4: Twoja sieć VPN nie działa i musisz odinstalować oprogramowanie i zainstalować je ponownie, aby upewnić się, że działa poprawnie. Ważne jest, aby używać dezinstalatora, takiego jak Revo, który ostrożnie usuwa oprogramowanie VPN ze wszystkich katalogów na dysku twardym. Usuń także wszystkie konfliktowe klienty VPN i zainstalowane sterowniki Tap - aby mieć pewność, że problem nie jest niezgodny.

Jeśli po ponownej instalacji VPN nadal występują wycieki IPv4 - klient VPN nie działa i powinieneś zwrócić się do swojego dostawcy o zwrot pieniędzy (nie powinno się to zdarzyć w przypadku żadnej z VPN, które zalecamy na ProPrivacy.com). Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten przewodnik na temat wycieków IP. Jeśli wykryjesz wyciek IPv6, przeczytaj poniższy rozdział.

Obraz IPv6

Jak naprawić wycieki IPv6

W przeciwieństwie do wycieku IPv4, wyciek IPv6 może być stosunkowo łatwy po stronie klienta. IPv6 wciąż jest wdrażany i na razie (i w dającej się przewidzieć przyszłości) będzie można wrócić do IPv4, aby naprawić wycieki VPN spowodowane połączeniem IPv6. Jeśli wykryjesz wyciek IPv6, najlepszym rozwiązaniem jest jego wyłączenie:

 1. Przejdź do panelu sterowania.

 2. Otwórz sieć i udostępnianie .

 3. Kliknij Zmień ustawienia adaptera w lewym panelu okna.

 4. na lokalnym połączeniu sieciowym i kliknij właściwości.

 5. Odznacz pole IPv6 i kliknij OK.

Połączenia IPv6 są teraz wyłączone, co oznacza, że ​​twoje połączenie powróci do IPv4 i nie będziesz już cierpieć na żadne wycieki IPv6 (w tym wycieki IPR6 WebRTC).

wycieki webrtc

Przetestuj VPN pod kątem wycieków WebRTC

Błąd WebRTC to problem związany z przeglądarką, który powoduje wyciek danych do odwiedzanych witryn. Wyciek WebRTC pozwala odwiedzanym stronom internetowym wykryć Twój prawdziwy adres IP. Ponieważ WebRTC jest oparty na przeglądarce, można go łatwo naprawić na kilka sposobów:

 1. Zainstaluj rozszerzenie Chrome lub Firefox przeznaczone do blokowania żądań WebRTC. Zalecamy blok Easy WebRTC.

 2. Wyłącz wszystkie połączenia WebRTC z poziomu przeglądarki (zarówno Firefox, jak i Chrome pozwalają na wyłączenie WebRTC).

Aby uzyskać więcej informacji na temat usuwania wycieków WebRTC, odwiedź nasz przewodnik.

Testowanie VPN pod kątem złośliwego oprogramowania

Badanie opublikowane w 2016 r. Przez CSIRO wykazało, że ogromna liczba VPN (szczególnie darmowe VPN) zawiera złośliwe oprogramowanie. Wśród szkodliwych klientów VPN znaleziono wszelkiego rodzaju niechciane oprogramowanie szpiegujące, biblioteki śledzące i inny niechciany złośliwy kod ukryty w aplikacjach.

Każdemu, kto pobiera VPN, który jest stosunkowo nieznany bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami, zaleca się przeskanowanie oprogramowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania przed jego zainstalowaniem. CSIRO polegało na darmowym narzędziu internetowym VirusTotal, aby sprawdzać aplikacje VPN pod kątem złośliwego oprogramowania, i zalecamy to samo. Aby to zrobić, po prostu przejdź na stronę internetową, wybierz plik VPN, który chcesz sprawdzić, i wykonaj skanowanie.

wirus ogółem

Pamiętaj, że ochrona antywirusowa taka jak Malwarebytes jest dobra (i przeskanuje cały system); VirusTotal skanuje wiele internetowych usług antywirusowych. VirusTotal jest właściwie lepszy do skanowania pojedynczych plików w poszukiwaniu problematycznego kodu.

Na koniec pamiętaj, że bezpłatne sieci VPN są łatwym sposobem na otwarcie się na poważne problemy z bezpieczeństwem. Zdecydowana większość ma bardzo poważne wady, okropną politykę prywatności, nieaktualne szyfrowanie (lub wcale), i może zawierać biblioteki śledzące, oprogramowanie szpiegujące i złośliwe oprogramowanie. Z tego powodu ważne jest, aby zdecydować się na korzystanie z bezpłatnej sieci VPN, aby pozostała tylko jedna z naszych rekomendowanych usług.

Zdjęcia: Profit_Image / Shutterstock.com, legdrubma / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me