The Ultimate DD-WRT Guide

Standardowe routery są ograniczone, a uzyskanie najlepszej konfiguracji i wydajności może być bardzo trudne.

Niestandardowe oprogramowanie układowe, takie jak DD-WRT, ułatwia proces i zapewnia wiele dodatkowych opcji; zamieniając w ten sposób standardowy router za 100 USD w super router, który nadaje się do każdego domu lub biura.

Dzięki temu przewodnikowi routera DD-WRT zwiększysz zasięg sieci bezprzewodowej, szybkość przesyłania danych, utworzysz rozwiązania NAS, skonfigurujesz usługę VPN i wiele więcej w mgnieniu oka. Niektóre z nich można nawet wdrożyć bez DD-WRT.

Nie masz dzisiaj czasu na przeczytanie tego wszystkiego? Poleciłbym przynajmniej przeczytać wprowadzenie, aby dowiedzieć się, o co chodzi w tym „DD-WRT”.

Contents

Czym są routery DD-WRT?

Nazwa DD-WRT pochodzi z dwóch źródeł. WRT oznacza Router bezprzewodowy i został po raz pierwszy wymyślony przez niesławnego Linksys WRT54G. Był to pierwszy router wykorzystany do opracowania DD-WRT i od tego czasu stał się ikonicznym sukcesem. DD pochodzi z niemieckiego kodu miasta Drezna, w którym mieszkał BrainSlayers, zespół ds. Rozwoju początkowego.

Zasadniczo DD-WRT to oprogramowanie układowe, które można zainstalować na routerze, aby zwiększyć jego możliwości. Jest to porównywalne z instalowaniem innego systemu operacyjnego na komputerze, aby poprawić jego funkcjonalność i cel. Jak pokażę w tym przewodniku, będziesz mógł zwiększyć zasięg bezprzewodowy, uzyskać lepszą jakość narzędzi serwisowych i wiele więcej. Spójrz na zawartość poniżej, aby zobaczyć, jak może być dostosowywana.

Poniższe ustawienia są zalecane dla różnych środowisk. Nie martw się, jeśli nie masz pewności, jakie są niektóre z nich, wyjaśniono je bardziej szczegółowo w dalszej części.

Dlaczego DD-WRT?

Wielu z was może myśleć: dlaczego potrzebuję DD-WRT, czy moje standardowe oprogramowanie routera nie zaspokoi wszystkich moich potrzeb??

Niestety nie.

Mimo że oprogramowanie firm dostarczanych przez firmy routerowe uległo poprawie na przestrzeni lat, generalnie brakuje im szerokiego zakresu funkcji. Wynika to z faktu, że większość użytkowników nie potrzebuje tej funkcji, dlatego jej opracowanie nie ma finansowego sensu.

Z biegiem czasu, ponieważ użytkownicy komputerów, tacy jak ty, stali się bardziej zaawansowani technicznie i lepiej poinformowani, postanowili, że chcą więcej, a router DD-WRT był zawsze pierwszym krokiem. W tym aspekcie firmy routerowe pozostają w tyle. Z tego powodu wiele z nich (router Buffalo, router Linksys itp.) Zaczęło sprzedawać routery flashowane DD-WRT!

DD-WRT występuje w wielu smakach i rozmiarach, od DD-WRT micro do DD-WRT mega, ale bez względu na to, jakiego rozmiaru użyjesz, dodatkowe narzędzia bez wątpienia zamieni Twój standardowy router w superhub.

Niektóre zalety DD-WRT

Oto niektóre funkcje, które dowodzą, że uaktualnienie do DD-WRT znacznie poprawi twoje internetowe Wi-Fi i możliwości urządzenia, niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy prowadzisz firmę. To tylko niewielki fragment wszystkiego, co jest możliwe, a nawet ten cały przewodnik nie obejmuje wszystkich możliwości i konfiguracji.

 • Zaawansowana kontrola jakości usług (DD-WRT QoS)- pozwala kontrolować alokację przepustowości. Możesz łatwo podzielić swój ruch między sieci, poświęcić go konkretnemu oprogramowaniu, urządzeniom i innym.
 • Universal Plug and Play (UPnP) - protokół, który z łatwością umożliwia współdzielenie urządzeń w sieci w celu szybkiego i łatwego udostępniania plików, multimediów, drukarek itp.
 • Network Storage Storage (NAS) - podłącz dyski USB i dyski twarde do routera, aby móc używać ich jako dysków sieciowych dostępnych dla wszystkich
 • Drukarki sieciowe - Podobnie jak w przypadku dysków twardych, można podłączyć drukarki, do których można uzyskać dostęp z całej sieci
 • Buforowanie DNS / DNSmasq - przyspiesza wyszukiwanie nazwy hosta i jego rozdzielczość, aby poprawić szybkość połączenia z ulubionymi stronami internetowymi
 • Mostkowanie bezprzewodowe- zamienia router w bezprzewodowy repeater, aby rozszerzyć zasięg sygnału Wi-Fi
 • Zaawansowane wykresy wydajności- DD-WRT zapewnia zaawansowane śledzenie i wyświetlanie sieci w celu lepszego rozwiązywania problemów i analiz.
 • Dostosuj moc anteny- jeden z wielu sposobów na zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej
 • VPN- możesz użyć routera DD-WRT jako klienta VPN, aby wszystkie urządzenia w sieci Wi-Fi były chronione. Zapewnia to nawet możliwość odblokowywania geograficznego dla urządzeń, które nie obsługują klientów VPN (np. Roku i AppleTV).

Podsumowując, dlaczego DD-WRT? Ponieważ nawet sami producenci routerów zalecają go, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości routera!

Routery zgodne z DD-WRT

Gdy zdecydujesz, że chcesz w pełni wykorzystać możliwości routera, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy.

Pierwszą przeszkodą jest wybór routera.

Jeśli masz starą leżącą w domu, możesz spojrzeć na stronę bazy danych routera, aby dowiedzieć się, czy można na niej zainstalować DD-WRT. Możesz także użyć listy routerów DD-WRT, aby znaleźć router dla siebie. Chociaż bardzo podobne, zalecamy później, ponieważ jest bardziej aktualne z informacjami.

Zobaczysz wiele stron internetowych, które używają kultowego routera Linksys WRT54G / WRT54GL do tworzenia super routera, jednak jest on bardzo przestarzały, nie ma żadnych portów USB, więc nie jest już w pobliżu najlepszego routera DD-WRT.

Zamiast tego do moich demonstracji użyję Asus RT-AC56U. Ma świetny procesor, dużo pamięci RAM i pamięci Flash oraz 2 porty USB, które pomagają wykładniczo zwiększyć jego praktyczność, i możesz pobrać go z Amazon za jedyne 100 USD. Jest to również dwuzakresowy (sieci routera 2,4 GHz i 5 GHz), który pozwala na lepszą prędkość transferu i łączność sieciową.

Jeśli masz niższy (lub wyższy) budżet, spójrz na nasze najlepsze routery dla listy DD-WRT dla routerów, które zalecamy.

DD-WRT vs. OpenWRT vs. Tomato

DD-WRT nie jest jedynym oprogramowaniem routera typu open source na rynku i technicznie nie jest najlepsze pod każdym względem. Jednak jest to ten, który ma największe wsparcie społeczności, większość aktualizacji, a zatem jest najbardziej przyjazny dla początkujących.

Osobiście uważam, że oprogramowanie routera Tomato jest lepsze, ale potrzebujesz więcej wiedzy technicznej, aby sobie z tym poradzić, i nie zawsze znajdziesz odpowiedzi w Internecie. Router OpenWRT jest najmocniejszy, ale wymaga również doskonałych umiejętności obsługi komputera. Z tych powodów DD-WRT wygrywa dzień.

Przewodnik DD-WRT - Notacja

Aby ułatwić nawigację i zrozumienie instrukcji zawartych w tym przewodniku, zastosowałem następujące notacje.

Elementy menu - elementy menu są oznaczone kursywą i strzałkami -> są używane do oznaczenia podmenu

guziki - wszystko, co musisz kliknąć, jest pogrubione

„Pojedyncze cudzysłowy” zostaną użyte do wskazania sekcji na stronie

Kursywą używa się kodu, który należy wprowadzić.

Oto przykład, który pokaże Ci szybkość procesora i Flash routera

 1. Idź do administracji -> Polecenia
 2. Wpisz następujące polecenie w polu „Polecenia”: nvram get clkfreq
 3. Kliknij Uruchom polecenia

Oto, co powinieneś zobaczyć
Notacja przewodnika

Rozpoczęcie pracy z DD-WRT

Jak zainstalować DD-WRT

Instalacja DD-WRT na routerze jest pierwszym i najbardziej ryzykownym krokiem.

Muszę cię ostrzec, że zainstalowanie DD-WRT spowoduje utratę gwarancji, a ty również możesz "cegła" to, a.k.a., przekształca się w seksowny przycisk do papieru.

Na szczęście możesz również kupić router z preinstalowanym DD-WRT na Amazon, jeśli nie masz ochoty podejmować ryzyka. Alternatywnie możesz skorzystać z takich firm, jak FlashRouters i Sabai, które zainstalują go dla Ciebie, a także zapewnią Ci gwarancję i wsparcie.

Skąd pobrać DD-WRT

Byłbyś zaskoczony, ale nawet pobieranie oprogramowania układowego DD-WRT może być nieco problematyczne. Podczas gdy na stronie DD-WRT znajduje się baza danych DD-WRT, która pomaga znaleźć oprogramowanie układowe routera, zwykle jest bardzo nieaktualna i czasami nie zawiera wszystkiego, co jest wymienione na stronie obsługiwanego urządzenia.

W przypadku AC56U FlashRouters zapewnia najlepszą stabilną wersję, ale możesz także przeszukiwać Wiki i fora DD-WRT oraz stronę z wersjami beta FTP. Najnowszą stabilną wersją zalecaną przez FlashRouters jest R28493M (12/10/15), którą można pobrać stąd. Po pobraniu wykonaj poniższe czynności.

 1. Wykonaj reset 30-30-30. Naciśnij przycisk resetowania przez 30 sekund (prawdopodobnie potrzebujesz do tego długopisu). Nie pozwól mu odejść, odłącz zasilanie na 30 sekund. Podłącz ponownie zasilanie i naciskaj przycisk przez kolejne 30 sekund. Pomaga to skasować pamięć routera w celu przeprowadzenia czystej instalacji.
 2. Podłącz router do komputera za pomocą kabla Ethernet.
 3. Otwórz przeglądarkę i wpisz 192.168.1.1 w pasku adresu
  1. Na żądanie dane logowania do routera będą domyślnymi danymi (zwykle nazwa użytkownika: admin, hasło: admin)
  2. Jeśli powyższy adres IP nie działa, zapoznaj się z instrukcją obsługi routera
 4. W menu po lewej stronie przejdź do Administracja, a następnie kliknij kartę Aktualizacja oprogramowania układowego u góry.
 5. W polu „Nowy plik oprogramowania układowego” wybierz plik pobrany na początku. Kliknij Przekazać plik i poczekaj, aż router zrestartuje się. Będziesz mógł powiedzieć, gdy lampki zaczną migać z przodu, i będziesz mógł uzyskać do niego dostęp przy użyciu adresu IP routera wspomnianego powyżej.
 6. Wykonaj kolejne 30-30-30 resetowania.
 7. Teraz przejdź do 192.168.1.1 (domyślny adres IP DD-WRT), a zobaczysz następujące informacje. Domyślne dane logowania DD-WRT zwykle pasują do routera, ale nie tylko powinieneś, ale musisz to zmienić.
  DD-WRT Witamy
 8. To już koniec aktualizacji oprogramowania układowego DD-WRT.

Jeśli w dowolnym momencie musisz wykonać reset DD-WRT, ponieważ popełniłeś błąd i router nie reaguje, wykonaj reset 30-30-30.

Zmiana ustawień podstawowych

Po zainstalowaniu oprogramowania układowego głównym zadaniem będzie zmiana wszystkich podstawowych i ważnych ustawień, w tym konfiguracji bezprzewodowego punktu dostępowego.

 1. Jak opisano w poprzednich instrukcjach, zostaniesz poproszony o natychmiastową zmianę nazwy użytkownika i hasła DD-WRT. Zalecam zapisanie tego gdzieś, na przykład w menedżerze haseł, abyś nie został przypadkowo zablokowany. Jeśli chcesz, możesz to zmienić później w Administracji -> Karta zarządzania.
 2. Zmień „Wireless Network Name (SSID)” w menu Wireless na karcie Basic Settings. Jeśli masz więcej niż jedną sieć bezprzewodową (co będzie w przypadku AC56U), nadaj im różne nazwy, aby łatwo je rozróżnić. Zastosuj ustawienia raz zrobione.
  Podstawowe ustawienia bezprzewodowe DD-WRT
 3. Na karcie Zabezpieczenia bezprzewodowe zastosuj hasło do obu sieci. Polecam korzystanie z trybu osobistego bezpieczeństwa WPA2 z algorytmem WPA AES.
  DD-WRT Ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej
 4. W Instalatorze zaleciłbym również skonfigurowanie opcjonalnych „Nazwa routera” i „Nazwa hosta”, ale nie jest to konieczne.
 5. Powinieneś teraz mieć funkcjonalny router, z którego będziesz mógł korzystać tak samo jak każdy inny router na rynku. Zanim zaczniemy konfigurację routera i dodamy dzwonki i gwizdki, polecam rozejrzeć się po menu i zapoznać się z oprogramowaniem układowym.

Tworzenie kopii zapasowej i przywracanie DD-WRT

Zabawa z routerem, poprawianie ustawień i zwiększanie jego możliwości to zawsze świetna zabawa. Jednak gdzieś wzdłuż linii prawdopodobnie popełnisz błąd i będziesz chciał mieć kopię zapasową, aby móc przywrócić system i nie musieć ponownie przechodzić przez wszystkie ustawienia. Pisząc ten przewodnik i wykonując wszystkie ustawienia, musiałem sam wykonać dwa z nich - oba z powodu głupich błędów!

Aby utworzyć kopię zapasową, przejdź do Administracja -> Utwórz kopię zapasową i kliknij Utworzyć kopię zapasową. Następnie wystarczy pobrać plik w bezpieczne miejsce na komputerze.

Aby przywrócić DD-WRT do punktu kopii zapasowej, przejdź do tej samej lokalizacji. W „Przywróć ustawienia” znajdź plik z kopią zapasową i kliknij Przywracać.

Podobnie jak w przypadku tworzenia kopii zapasowej oprogramowania układowego DD-WRT, polecam również wykonanie kopii zapasowej systemu komputerowego, ponieważ utrata wszystkich plików jest znacznie bardziej niszczycielska niż utrata kilku ustawień DD-WRT.

Zwiększenie zasięgu bezprzewodowego

Istnieje kilka podstawowych metod zwiększania zasięgu bezprzewodowego i prędkości przesyłania. Poniżej omawiam najpopularniejsze opcje. Niektóre z nich są związane z oprogramowaniem układowym, a niektóre wymagają dodatkowego sprzętu.

Lokalizowanie routera

Idealnym sposobem na uzyskanie optymalnego zasięgu w domu lub biurze jest zlokalizowanie routera w centrum działania. Znajdź fizyczne centrum swojej nieruchomości i zobacz, jak wpływa to na zasięg. Ściany, szczególnie betonowe, mogą stanowić dużą przeszkodę, więc spróbuj przenieść router.

Niestety Twój dostawca usług internetowych (ISP) mógł nie znaleźć twojego modemu w idealnej lokalizacji. Jeśli chcesz zachować modem i router w tej samej lokalizacji, możesz kupić przedłużacz kabla koncentrycznego (lub poprosić o to usługodawcę internetowego). Jeśli nie przeszkadza ci to, że są w różnych miejscach (lub chcesz, aby znajdowali się w różnych miejscach), możesz kupić wyjątkowo długi kabel Ethernet.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz przenieść routera, następne kroki powinny ci pomóc.

Użyj pustego kanału

Chociaż częstotliwości bezprzewodowe są określane jako 2,4 Ghz i 5 Ghz, w rzeczywistości celowo różnią się nieco od tych częstotliwości. Wynika to z faktu, że dla każdej głównej częstotliwości istnieje wiele kanałów. Kanały te można wyobrazić jako liczbę pasów na autostradzie. Im więcej samochodów jest na pasie, tym wolniej jest. Znalezienie pustego (lub przynajmniej najbardziej pustego) jest niezwykle łatwe i może pomóc w zwiększeniu zasięgu i szybkości transferu.

 1. Pobierz aplikację Wifi Analyzer na swoje urządzenie. Polecam następujące; Wifi Analyzer dla Androida, AcrylicWiFi dla Windows, WiFi Scanner dla Mac. Niestety, na razie nie ma dobrych opcji na iOS.
 2. Użyj aplikacji lub oprogramowania, aby przeskanować swoją okolicę. Odkryłem, że kanały 5GHz były prawie nieużywane, więc miałem wybór opcji. Jak widać na poniższym obrazku, kanały 2,4 GHz miały znacznie większy ruch. Najwyraźniej korzystałem z bardzo zatłoczonego kanału (SuperNet) i lepiej byłoby, gdyby miał wyższy numer kanału.
  Analizator WiFi
 3. Zmieniłem numer kanału mojej sieci w Wireless -> Podstawowe ustawienia dla kanału 13.
 4. Możesz także wybrać opcję Auto, ale osobiście zauważyłem, że ludzie rzadko zmieniają kanały, więc nie jest to wymagane.

Zaawansowane ustawienia sieci bezprzewodowej

Zmiana kanału, jak opisano wcześniej, jest jednym z najłatwiejszych i najpewniejszych sposobów uzyskania lepszego sygnału. Istnieje jednak wiele zaawansowanych ustawień, z którymi można eksperymentować. Zależy to od sytuacji, a niektóre z nich, takie jak zwiększenie mocy TX, mogą skrócić żywotność routera. Z tego powodu będziesz musiał nie tylko przeprowadzić pewne staranne testowanie każdej konfiguracji, której spróbujesz, ale również pamiętać, że mogą wystąpić inne, mniej istotne, konsekwencje.

Przepustowość a przepustowość

Zanim wyjaśnię, jak przetestować przepustowość i przepustowość, konieczne jest wyjaśnienie różnicy między nimi. Przepustowość to stała prędkość, za którą płacisz i odbierasz od swojego dostawcy usług internetowych: w moim przypadku jest to pobieranie 30 Mb / s i przesyłanie 3 Mb / s. Przepustowość to rzeczywista ilość danych, którą router może obsłużyć. W RT-AC56U, z którym testujemy, teoretyczne maksimum wynosi 867 Mb / s.

Dlatego jeśli interesuje Cię tylko korzystanie z routera w celu uzyskania dostępu do Internetu, odradzam zabawę z Ustawieniami zaawansowanymi (chyba że masz bardzo szybkie połączenie internetowe). Jeśli jednak planujesz używać go do przechowywania, drukowania, przesyłania strumieniowego filmów lub innych celów wewnętrznych, być może warto.

Testowanie przepustowości i przepustowości

Testowanie przepustowości jest najłatwiejszym z nich. Udaj się do TestMy.net. Powinieneś zobaczyć prędkości w regionie, za który płacisz. Jeśli tak nie jest, warto rozważyć słowo z usługodawcą internetowym. Powszechnie wiadomo, że prędkości mogą się różnić, ale w wielu przypadkach (szczególnie w Ameryce) pojawiły się doniesienia o dostawcach Internetu, którzy nie dotrzymywali swoich obietnic.

Aby przetestować przepustowość, musisz pobrać test przepustowości TamoSoft. Musisz uruchomić serwer na komputerze, który jest podłączony do routera za pomocą kabla Ethernet. Następnie na laptopie musisz uruchomić oprogramowanie klienckie. Wprowadź adres IP podany przez serwer, a następnie wykonaj test routera. To da ci przepustowość twojego routera.

Moc TX, transmisja itp

Jeśli po przetestowaniu ustawień zdecydujesz, że potrzebujesz większej przepustowości, prawdopodobnie zaczniesz patrzeć na zmianę zaawansowanych ustawień sieci bezprzewodowej. Jak wspomniano, są one skomplikowane i mogą powodować problemy. Ponieważ przy ustawieniach domyślnych widzimy 500 Mb / s na naszym komputerze i 100 Mb / s na naszym telefonie (co jest ograniczeniem ze względu na jego sprzęt), nie uważamy, że jest to konieczne i mało prawdopodobne, abyś albo.

Jeśli jednak chcesz to zrobić, najlepszą rekomendacją jest udanie się na forum DD-WRT i poproszenie tam przyjaznych ludzi. Gdy to zrobisz, upewnij się, że wymieniłeś wszystkie swoje urządzenia i potrzeby, aby mogły dostosować specyfikacje do Ciebie.

Omawiając rozszerzenie zasięgów i prędkości sieci bezprzewodowej, często natkniesz się na Afterburner. Afterburner to wyjątkowa technologia obsługiwana przez wybrane urządzenia i zaleca się, aby była domyślnie wyłączona.

Anteny i przedłużacze WiFi

Jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów uzyskania lepszego odbioru na urządzeniach jest użycie anten bezprzewodowych.

Jeśli korzystasz z routera, który zarekomendowaliśmy, niestety nie będziesz w stanie podłączyć do niego dodatkowej anteny. Jednak nadal możesz podłączyć jeden do komputera stacjonarnego, o ile masz już włożoną kartę WiFi. Chociaż jest to łatwe do wykonania, podłączenie anteny do komputera jest prawdopodobnie najmniej praktycznym i opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ pomoże tylko jednemu urządzeniu.

Dlatego jeśli nadal masz problemy z uzyskaniem dobrego zasięgu sieci bezprzewodowej i wypróbowałeś powyższe dwa kroki, warto kupić antenę zastępczą do routera. Możesz je uzyskać dość tanio od Amazon. Trzeba wziąć pod uwagę trzy rzeczy:

 • Specyfikacja techniczna. Upewnij się, że otrzymujesz taki, który ma lepszą specyfikację techniczną niż istniejąca antena.
 • Kierunkowość. Niektóre anteny, takie jak Asus WL-ANT-157, zapewniają zwiększony zasięg, ale skupiają sygnał, więc idzie to tylko w jednym kierunku.
 • Połącz przewodowo. Niektóre anteny łączą się z anteną za pomocą drutu, co oznacza, że ​​można ją nieco przesuwać. Niektóre mają nawet podstawę magnetyczną, aby ułatwić umieszczenie jej w innym miejscu.

Innym sposobem na rozszerzenie sygnału jest użycie wzmacniaczy zasięgu WiFi. Z najlepszym wzmacniaczem zasięgu Wi-Fi wystarczy podłączyć go do gniazdka elektrycznego, wykonać pięć minut konfiguracji i gotowe. Wiele osób woli tę opcję, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca i jest niezwykle szybka i łatwa w konfiguracji.

Użyj zapasowego routera jako repeatera DD-WRT

Jeśli masz już router, ale planujesz także nowy, to o ile istniejący obsługuje DD-WRT, możesz go używać jako repeatera DD-WRT. Oznacza to, że możesz umieścić go w zupełnie innym miejscu niż główny router i przekaże sygnał bezprzewodowy.

Aby skonfigurować słabszy router jako repeater, wykonaj następujące kroki:

 1. Zainstaluj DD-WRT na routerze, jak w poprzednich krokach
 2. Przejdź do Setup -> Podstawowe ustawienia. Tam wyłącz „Typ połączenia”, ponieważ router nie będzie podłączony do głównego routera lub modemu.
 3. Zmień „Router” i „Host Name”, jak pokazano w Konfigurowaniu DD-WRT. Zalecamy stosowanie tej samej nazwy z dołączoną „-2”.
 4. Zmień ostatnią cyfrę „Adresu IP routera lokalnego”. Zasadniczo adresy IP są automatycznie przypisywane do urządzeń i chcesz uniknąć kolizji i spowodować, że dwa urządzenia nie będą miały sygnału bezprzewodowego, dlatego zalecamy wybranie stosunkowo dużej liczby, na przykład 50.
 5. Zmień typ DHCP na „DHCP Forwarder”.
 6. Wprowadź adres IP swojego głównego routera (zwykle również modemu) w polu „Serwer DHCP”. Ogólnie rzecz biorąc, powinno to być 192.168.1.1. Aby dowiedzieć się, który dokładnie, zapoznaj się z instrukcją obsługi tego urządzenia. Zapisać zmiany.
 7. Przejdź na kartę Zabezpieczenia i wyłącz wszystkie ustawienia zabezpieczeń (odznacz wszystko), ponieważ główny router będzie obsługiwał wszystkie zabezpieczenia. Trafienie Zapisać.
 8. Przejdź do zakładki Wireless i zmień „Wireless Mode” na „Repeater” lub „Repeater Bridge”. Po zakończeniu kliknij Zapisać.
  1. „Repeater” pomoże jedynie przekazać sygnał bezprzewodowy, jest to najlepsza opcja, jeśli łączysz się tylko ze swoimi urządzeniami bezprzewodowo
  2. Wybranie opcji „Mostek repeatera” umożliwia korzystanie z portów Ethernet. Oznacza to, że możesz podłączyć do niego Smart TV, konsolę do gier lub inne urządzenia. Umożliwi to tym urządzeniom szybsze połączenie z Internetem. Umożliwi to również tym urządzeniom widzenie innych urządzeń w sieci, takich jak sieciowe rozwiązania pamięci masowej.
 9. Zmień „Nazwę sieci bezprzewodowej (SSID)”, aby dokładnie odpowiadała ustawieniom na głównym routerze. Jeśli twój główny router ma zarówno sieć 2,4 Ghz, jak i 5 Ghz, a następnie sieć, upewnij się, że robisz to dla obu. Kliknij Zapisz ponownie.
 10. Przejdź do Wireless -> Karta Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej i zmień ustawienie, aby odpowiadało ustawieniom routera głównego sieci. Kliknij „Zapisz”, a na koniec „Zastosuj ustawienia”.

Jeśli po eksperymentowaniu ze wszystkimi tymi ustawieniami nadal nie byłeś w stanie osiągnąć najlepszego zasięgu routera bezprzewodowego, jaki chcesz, zawsze możesz zbudować własny.

Przetaktowywanie DD-WRT (zwiększenie mocy)

Podobnie jak w przypadku komputera, możliwe jest podkręcenie routera, aby mógł wykonywać więcej operacji na sekundę i zapewniać lepszą wydajność. Jednak w przeciwieństwie do komputera, chyba że jesteś bardzo praktyczny, nie możesz zastosować żadnego chłodzenia systemu. Musisz więc uważać na przegrzanie i stabilność.

Ustawiłem router na częstotliwość procesora 1200 MHz i częstotliwość pamięci 800 MHz w porównaniu ze standardowymi wartościami domyślnymi 800/600. Temperatura czuwania w ten sposób wynosi 67 ° C, w porównaniu do standardowej 63 ° C. Jest to dobra stabilna temperatura i chociaż możliwe jest jeszcze podkręcenie, nie widziałem takiej potrzeby. Stabilna temperatura 70 ° C i wyższa może powodować problemy lub skrócić żywotność.

Aby podkręcić, nie używaj wbudowanego narzędzia do podkręcania, które znajduje się w części Administracja -> Zarządzanie! Każdy profesjonalista w branży przysięga na to i nawet nie jest pewien, dlaczego nie został on wdrożony lepiej lub usunięty. Zamiast tego wykonaj następujące kroki.

 1. Idź do administracji -> Polecenia
 2. W polu wpisz poniżej, które pokażą ci bieżące ustawienia (domyślnie pamięć 800 MHz / 600 MHz) nvram get clkfreq
 3. Wpisz następującą komendę nvram set clkfreq = 1200,800

  i kliknij Zapisz uruchomienie

 4. Idź do administracji -> Zarządzanie i na dole kliknij Uruchom ponownie router.
 5. Po ponownym uruchomieniu routera powtórz krok 2, powinieneś zobaczyć 1200/800
  Przetaktowywanie DD-WRT
 6. Jeśli chcesz coś niższego, zalecamy ustawienie 1000/666 po ustawieniu częstotliwości

Podłączanie urządzeń zewnętrznych

Korzystając z routera z portem USB lub dwoma, możesz podłączyć do niego urządzenia, które pozwolą uczynić go jeszcze bardziej przydatnym w domu i w biurze.

Używanie DD-WRT dla NAS

NAS jest zdefiniowany jako Network Attached Storage. Zasadniczo oznacza to, że podłączając do niego zewnętrzny dysk twardy lub pamięć USB, będziesz mieć dostęp do wszystkich plików na nim, o ile urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi. Co jeszcze lepsze, jeśli skonfigurujesz FTP, co pokażemy później, będziesz mógł uzyskać do niego dostęp w dowolnym miejscu na świecie, pod warunkiem, że masz połączenie z Internetem.

Oto jak to skonfigurować.

 1. Podłącz pamięć USB do routera i włącz ją (jeśli jeszcze nie jest). Użyj do tego portu USB 3.0.
 2. Przejdź do routerów WebGUI, wprowadzając 192.168.1.1 w pasku adresu przeglądarki (chyba że go zmieniłeś).
 3. Przejdź do usług -> USB
 4. Włącz „Podstawową obsługę USB”, „Obsługa pamięci USB” i „Automatyczne podłączanie napędu”. Jeśli masz zapasowy port USB i chcesz podłączyć drukarkę do drukowania bezprzewodowego, możesz również włączyć opcję „Obsługa drukarki USB”. Kliknij Zapisać i wtedy Zastosuj ustawienia.
 5. Szczegółowe informacje na temat urządzenia pamięci USB powinny pojawić się w sekcji „Informacje o dysku”. Jeśli nie, uruchom ponownie router i załaduj stronę ponownie
  Usługi DD-WRT USB
 6. Kliknij NAStab. Włącz SAMBA, wybierz ciąg serwera (nazwę) i dodaj swoją grupę roboczą. Aby znaleźć lub zmienić grupę roboczą, możesz to zrobić w następujących lokalizacjach:
  1. W systemie Windows przejdź do Panelu sterowania -> System
  2. W OSX przejdź do Preferencji systemowych -> Sieć -> Lotnisko -> zaawansowane -> WINS
  3. W systemie Linux / Ubuntu, aby zainstalować Sambę, otwórz okno terminala i wydaj polecenie: sudo apt-get install samba smbfs

   (musisz podać hasło sudo).
   Przejdź do pliku /etc/samba/smb.config i poszukaj wiersza „workgroup = WORKGROUP”.

 1. W sekcji „Udostępnianie plików” kliknij Dodaj udział, wybierz urządzenie magazynujące lub partycję urządzenia z menu rozwijanego „Ścieżka” i wybierz nazwę magazynu. Jeśli chcesz, aby wszyscy, którzy przyłączą się do sieci, mieli dostęp do pamięci NAS, zaznacz „Publiczny” i zdecyduj, czy zezwolenie jest do odczytu / zapisu, czy tylko do odczytu.
 2. Jeśli wolisz ograniczyć dostęp do nazwanych użytkowników, kliknij Dodaj użytkownika i wypełnij dane, upewniając się, że zaznaczona jest „Samba”. Powtórz dla każdego autoryzowanego użytkownika (lub mniej bezpiecznie, bezpośrednio udostępnij dane jednego konta użytkownika wszystkim autoryzowanym użytkownikom).
 3. Zapisz i zastosuj ustawienia
  Usługi NAS DD-WRT
 4. Twój dysk NAS powinien być teraz dostępny w sieci:
  1. W systemie Windows przejdź do Start -> Sieć -> [Nazwa routera] -> [nazwa dysku lub partycji]
  2. W OSX przejdź do Menedżera plików -> Udostępnione okienko lub folder sieciowy -> [Nazwa routera] -> [nazwa dysku lub partycji]
  3. W systemie Linux / Ubuntu postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

Jak wspomniano wcześniej, ten system NAS można skonfigurować z dowolnym zewnętrznym dyskiem lub pamięcią flash USB. W niektórych przypadkach po zastosowaniu ustawień i ponownym uruchomieniu routera może zostać wyświetlone ostrzeżenie "Nieobsługiwany system plików". W takim przypadku konieczne będzie ponowne sformatowanie dysku, aby był jednym z następujących systemów plików: ext2, ext3, NTFS lub VFAT.
Nieobsługiwany system plików DD-WRT NAS

Niektóre kompilacje DD-WRT obsługują także podłączanie dysków wielobajowych, jeśli chcesz mieć konfigurację RAID. Niestety nie można podłączyć napędu USB do portu USB i uruchomić go w konfiguracji RAID 1. Jeśli jednak chcesz przede wszystkim używać DD-WRT jako systemu NAS, lepiej jest kupić dedykowany system NAS.

Podłączanie drukarki do DD-WRT

Podłączenie drukarki do routera DD-WRT jest tylko nieco bardziej skomplikowane niż w poprzedniej konfiguracji NAS. Musisz upewnić się, że drukarka jest obsługiwana przez USB2.0 +, inaczej nie będzie działać.

Niektóre nowoczesne drukarki umożliwiają udostępnianie ich przez Wi-Fi, ale chcę, aby moje sieci Wi-Fi były jak najbardziej przejrzyste. Niektóre pozwalają również na używanie go przez port Ethernet, ale uważam, że port USB jest wygodniejszy.

 1. Podłącz kabel drukarki do portu USB routera. Sugeruję port USB 2.0, ponieważ jest on lepszy dla kompatybilności i nie wymaga dużej przepustowości.
 2. Otwórz panel DD-WRT pod adresem 192.168.1.1
 3. Przejdź do usług -> USB. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, włącz opcję „Obsługa USB Core”, a także „Obsługa drukarki USB”. Następnie Zastosuj ustawienia.
 4. Twoja drukarka jest teraz gotowa, ale musimy również skonfigurować komputer, aby mógł uzyskać do niego dostęp

Współdzielona drukarka DD-WRT z systemem Windows 7 i nowszymi

 1. Kliknij menu Start, a następnie Urządzenia i drukarki
 2. Kliknij Dodaj drukarkę sieciową, bezprzewodową lub Bluetooth.
 3. Kliknij Dodaj drukarkę, używając adresu TCP / IP lub nazwy hosta
 4. Wpisz 192.168.1.1 jako nazwę hosta, chyba że to zmieniłeś. Odznacz pole „Zapytaj drukarkę i automatycznie wybierz sterownik, którego chcesz użyć”.
 5. Wypij kawę, podczas gdy system Windows próbuje wykryć drukarkę. 90% czasu nadal będzie się to nie powieść, ale nie martw się, kliknij Kolejny.
 6. Wybierz markę i model drukarki z listy.
 7. Nadaj drukarce nazwę
 8. Jeśli drukarka działała do tej pory bez problemów, nie martw się o wymianę sterownika w przypadku wykrycia nowej wersji.
 9. „Wydrukuj stronę testową”, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, a następnie kliknij „Zakończ” i gotowe!

Odbiornik / modem 3G i 4G

Jeśli często przemieszczasz się do pracy, najprawdopodobniej będziesz mieć odbiornik USB 3G (lub nawet 4G) lub hotspot WiFI. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz czegoś bardziej wydajnego niż hotspot lub po prostu więcej funkcji, możesz podłączyć klucz sprzętowy 3G USB do routera. Chociaż będzie to oznaczać, że musisz nosić router i jego źródło zasilania, słyszeliśmy, że wykonawcy lubią to robić ze względu na wszechstronność, jaką zapewnia. Zasadniczo tworzą mobilny router WiFI.

Ponieważ jednak jest to bardzo rzadki i skomplikowany proces, którego szuka tylko kilka osób, sam się w niego nie zagłębię. Jeśli jesteś zainteresowany, spójrz na poniższe linki. Obsługiwane przez DD-WRT modemy 3G, telefon komórkowy / modem USB jako WAN, a jeśli korzystasz z GiffGaff, dostosowali ten proces do Ciebie.

Osobiście, jeśli jest to coś, co cię interesuje, to zdecydowanie zalecam zakup klucza USB 4G, a następnie użyć DD-WRT jako repeatera, jak opisano wcześniej.

Dostęp do routera DD-WRT

Dostęp do DD-WRT przez WebGUI, tak jak w przypadku większości tego samouczka, jest najprostszym i najłatwiejszym sposobem. Niestety interfejs WebGUI ma swoje ograniczenia i czasami trzeba będzie wejść w głębsze funkcje systemu. Zarówno SSH, jak i Telnet doskonale nadają się do tego, a SCP i FTP i idealnie nadają się do zdalnego dostępu do plików na routerze. Aby zdecydować, którego protokołu użyć do zdalnego dostępu do plików, polecam przeczytanie tego wspaniałego artykułu CodeGuru.

SSH i Telnet

Zarówno SSH (Secure SHell), jak i dostęp Telnet są włączone w ten sam sposób. Dlatego zgrupowałem je razem. Telnet służy do lokalnego uzyskiwania dostępu do routera, a SSH nadaje się do zdalnego dostępu i jest również wygodniejszy w przypadku przesyłania plików. Oczywiście najłatwiejszą metodą lokalnego przesyłania plików jest skonfigurowanie NAS, jak opisano wcześniej.

 1. Przejdź do usług -> Usługi i przewiń w dół u dołu
 2. Tutaj możesz włączyć SSH i Telnet
 3. W przypadku SSH istnieje możliwość zdefiniowania portu oraz utworzenia kluczy autoryzacyjnych. Osobiście utknąłem przy nazwie użytkownika i haśle, jednak dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa zalecam również przypisanie klucza autoryzacyjnego. Po zakończeniu kliknij Zapisać i Zastosuj ustawienia.
  DD-WRT SSH i Telnet
 4. Idź do administracji -> Zarządzanie, a teraz możesz włączyć zarówno SSH, jak i Telnet Management.
 5. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do DD-WRT zewnętrznie, musisz skonfigurować przekierowanie portów w modemie dla portu, który wybrałeś dla SSH. Chociaż zwykle używany jest port 22 i 23, zalecam użycie czegoś powyżej 1024, aby utrudnić każdemu, kto próbuje uzyskać dostęp do twojej sieci.

W systemie Windows można użyć wiersza polecenia, aby uzyskać dostęp przez Telnet. Musisz także upewnić się, że masz włączonego klienta Telnet. Aby to zrobić, przejdź do Panelu sterowania -> Programy -> Włącz i wyłącz funkcje systemu Windows. Poczekaj na załadowanie listy, wybierz „Klient Telnet” i kliknij dobrze.

 1. Uruchom wiersz polecenia, klikając przycisk Przycisk Windows, wpisz poniżej i naciśnij enter.cmd
 2. Typetelnet
 3. Zainicjuj połączenie z routerem, wpisując open 192.168.1.1 [23], zmień odpowiednio adres IP i port, jeśli wybrałeś inne wartości
 4. Dane logowania to nazwa użytkownika: root i hasło: zdefiniowane na początku. Nie martw się, jeśli hasło nie pojawia się podczas pisania; jest to funkcja oprogramowania zabezpieczającego.
 5. To wszystko, jesteś w środku.
  Dostęp do DD-WRT przez Telnet w systemie Windows

Możesz także użyć PuTTY do Telnet lub SSH do routera. SSH jest również wyposażony w SCP (Secure Copy), co oznacza, że ​​możesz użyć programu takiego jak WinSCP, aby uzyskać dostęp do systemów plików na routerze.

 1. Aby uzyskać dostęp do routera za pomocą WinSCP, wystarczy wprowadzić dane jak wyżej, w odpowiedniej sekcji i kliknąć Zaloguj sie.
 2. Jeśli jest to twój pierwszy raz, możesz otrzymać ostrzeżenie o kluczu zabezpieczającym, w takim przypadku po prostu je zaakceptuj.
  Dostęp do DD-WRT przez WinSCP

FTP

Aby włączyć FTP na routerze DD-WRT, musisz wykonać następujące czynności po podłączeniu urządzenia pamięci USB do routera.

 1. Wykonaj kroki od 1 do 6 konfiguracji systemu pamięci masowej NAS
 2. W ramach usług -> NASdo następujących ustawień
  1. Włącz ProFTPD (zmień port według własnego uznania) i Włącz dostęp WAN
  2. Włącz dostęp do sieci WAN
  3. Polecam nie zezwalać na logowanie anonimowe. Uwierzytelnianie za pomocą listy haseł jest wygodniejsze, ale metoda Radius zapewnia najwyższe bezpieczeństwo.
 3. W obszarze Użytkownicy wpisz nazwę użytkownika, bezpieczne hasło i wybierz dyski, które chcesz udostępnić, a także FTP.
 4. Kliknij Zapisać następnie Zastosuj ustawienia.
  Konfiguracja FTP DD-WRT
 5. Idź do administracji-> Polecenia i wprowadź następującywanf = `nvram get wan_iface` iptables -I WEJŚCIE 2 -i $ wanf -p tcp --port 21 -j logdrop iptables -I WEJŚCIE 2 -i $ wanf -p tcp -m stan - stan NOWOŚĆ - dport 21 -m limit --limit A / minute --limit-burst B -j logaccept

  Zmień wartości według własnego uznania:

  1. A (2) - dozwolona liczba zgadnięć na minutę po B (3) liczba nieudanych początkowych prób - to spowolni i ograniczy każdego, kto spróbuje się włamać
  2. Możesz również użyć następującego kodu, ale będzie to mniej bezpieczne -I WEJŚCIE 1 -p tcp --port 21 -j logaccept
 6. Zapisz jako Autostart, Zastosuj ustawienia, i Uruchom ponownie router
 7. Twój serwer FTP powinien teraz działać na twoim DD-WRT

Dostęp do napędu za pomocą FTP

 1. Pobierz klienta FTP. WinSCP dla Windows, FileZilla dla Mac, ES File Explorer dla Androida i FTP Manager dla iOS są bardzo odpowiednie - ale możesz mieć własne preferencje.
 2. Po wyświetleniu monitu wprowadź ustawienia routera, tak jak je wcześniej zdefiniowałeś
 3. Jeśli chcesz uzyskać do niego dostęp zewnętrzny, musisz znać swój adres IP (wcześniej), który można znaleźć za pomocą IPLeak.net.
  1. Jeśli korzystasz z modemu przed routerem, musisz także skonfigurować port przekierowujący, który różni się w zależności od dostawcy usług internetowych & Modem, więc spójrz na dokumentację, którą ci dali.
  2. Jeśli chcesz to zrobić podczas korzystania z VPN, musisz wybrać taki, który umożliwia przekierowanie portów.
 4. To jest twój połączony

Zaawansowane ustawienia dostępu

Ograniczenia dostępu / kontrola rodzicielska

W domu możesz wprowadzić pewne ograniczenia dostępu, aby ograniczyć dostęp do treści, które mogą uzyskać członkowie Twojej rodziny, zwłaszcza dzieci. Chociaż uważam, że ich kształcenie jest ważniejsze, istnieje z natury duża liczba tematów, których żaden wykład nie powstrzyma kogoś przed natknięciem się na.

W biurze możesz skonfigurować filtrowanie, aby pracownicy nie wykorzystywali czasu pracy do uzyskiwania dostępu do Facebooka, Twittera i innych mediów społecznościowych, chyba że ich zadaniem jest to zrobić.

Osobiście mam ustawione ograniczenia dostępu jako metodę autocenzury. Wiem, że niektóre witryny, które odwiedzam, takie jak 9GAG, nie są produktywne i nie powinienem uzyskiwać do nich dostępu w ciągu dnia.

 1. Przejdź do Ograniczenia dostępu -> Dostęp do sieci WAN
 2. Możesz skonfigurować maksymalnie 8 zasad
 3. Skonfiguruj zasady dostępu. Do listy klientów można użyć adresu MAC, adresu IP lub specyfikacji zakresu IP. Polecam użycie ustawienia MAC, ponieważ jest to najtrudniejsze do pokonania. Możesz znaleźć adresy MAC podłączonych urządzeń, przechodząc do Administracja -> WOL.
  DD-WRT Administracja WOL
 4. W polu Dni i godziny określ, kiedy ograniczenie dostępu ma być aktywne
 5. W sekcji „Zablokowane usługi” możesz ustalić, czy są jakieś konkretne usługi, które chcesz zablokować, takie jak gry lub Yahoo.
 6. W dwóch ostatnich sekcjach możesz blokować strony internetowe według słowa kluczowego lub określonego adresu URL. Zalecam stosowanie blokowania adresów URL, ponieważ jest on bardziej dokładny i pozwala uniknąć przypadkowego zablokowania witryn internetowych, które mogą być wymagane do pracy lub edukacji.
  DD-WRT Ograniczenia dostępu

WiFi dla gości

Jeśli często odwiedzają Cię znajomi, goście lub partnerzy biznesowi, najprawdopodobniej będziesz chciał zapewnić im dostęp do Wi-Fi. Zaletą tworzenia sieci gości jest to, że możesz dostosować ją do swoich potrzeb. Na przykład możesz mieć różne ograniczenia dostępu i ustawienia prywatności. Ponieważ dwie sieci są oddzielne, będziesz również bezpieczniejszy, a nawet możesz dostosować wykorzystanie przepustowości, aby Twoi znajomi nie zaczęli ograniczać wszystkich prędkości pobierania.

Możesz utworzyć sieć gości dla sieci 2,4 Ghz i 5 Ghz.

 1. Przejdź do Wireless -> Podstawowe ustawienia
 2. Częstotliwość, do której chcesz, aby goście mieli dostęp, kliknij Dodajw sekcji „Interfejsy wirtualne”. Osobiście mam tylko sieć gości 2,4 Ghz, ponieważ uważam, że jest to więcej niż wystarczające. Możesz również dodać więcej niż jedną sieć wirtualną dla każdej częstotliwości, ale nie byłem w stanie wymyślić dobrego powodu, dla którego może to być przydatne. Kliknij

  Zapisać
  Sieć dla gości i interfejsy wirtualne DD-WRT

 3. Przejdź do Wireless -> Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej i podaj hasło do sieci dla gości, jest to opcjonalne, ale zawsze staram się ograniczać, kto może uzyskać dostęp do sieci, aby wiedzieć, że moi sąsiedzi nie będą się ładować swobodnie lub klienci sąsiedniej kawiarni nie będą go używać zarówno. Kliknij Zastosuj ustawienia.
 4. Teraz będziesz chciał stworzyć most. To, co robi most, umożliwia oddzielenie dwóch sieci, dzięki czemu można je kontrolować osobno. Pokażę również, w jaki sposób można nadać priorytet przepustowości sieciom innym niż goście.
 5. Przejdź do Setup -> Networking
 6. Utwórz nowy mostek DD-WRT, klikając Dodaj i nazwij to br1, kliknij Zapisać
 7. Dla adresu IP zdefiniuj go jako 192.168.2.1, a maska ​​podsieci powinna mieć wartość 255.255.255.0, kliknij Zapisać następnie Zastosuj ustawienia
 8. Kliknij Dodaj w sekcji „Przypisz do mostu”
 9. Wybierz br1, który właśnie utworzyłeś jako most klienta i wl0.1 jako sieć. Zostaw Prio bez zmian

  Zastosuj ustawienia
  Konfiguracja DD-WRT Sieć

 10. W dolnej części „DHCPD” dodaj nowy serwer DHCP. Wybierz br1 z listy rozwijanej i pozostaw inne ustawienia jako domyślne. Zastosuj ustawienia jeszcze raz.
  Konfiguracja DD-WRT Sieć 2
 11. Masz teraz dwie osobne sieci. Nadal jednak chcesz nadać priorytet sieci podstawowej, ponieważ jest ona ważniejsza.
 12. Przejdź do NAT / QoS -> QoS (jakość usług).
 13. W QoS Włącz i dla Port wybierz LAN & WLAN z menu rozwijanego.
 14. W obszarze Maska sieci wprowadź 192.168.1.1/24 i 192.168.2.1/24 (lub odpowiednio zdefiniowane adresy IP).
 15. Dla sieci podstawowej 192.168.1.1 wybierz priorytet premium, a dla wtórnego priorytetu luzem wybierz.
 16. Zastosuj ustawienia
  DD-WRT NAT QoS

 17. Idź do administracji -> Polecenia i wprowadź następujące dane
 18. iptables -t nat -I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT --to` nvram get wan_ipaddr` iptables -I DO PRZODU -i br1 -m stan --state NOWOŚĆ -j AKCEPTUJ iptables -I DO PRZODU -p tcp --tcp -flags SYN, RST SYN -j TCPMSS - clamp-mss-to-pmtu iptables -I DO PRZODU 1 -i br0 -o br1 -j DROP iptables -I DO PRZODU 1 -i br1 -o br0 -j DROP
 19. Kliknij Zapisz zaporę ogniową i jesteś skończony

Jeśli na przykład chcesz, aby sieć gości miała stałą przepustowość, musisz mieć linię bazową podczas testowania produktu, możesz to zrobić w następujący sposób po wykonaniu powyższych czynności:

 1. Przejdź do NAT / QoS -> QoS
 2. W sekcji „Ustawienia QoS” wpisz maksymalną prędkość pobierania i pobierania podaną przez dostawcę usług internetowych
 3. W „Priorytecie sieci” dla sieci, w której chcesz mieć ograniczoną prędkość, ustaw priorytet na Ręcznie
 4. Wprowadź prędkość w górę i w dół, którą chcesz osiągnąć.
 5. Kliknij Zastosuj ustawienia i jesteś skończony.
  Ograniczenie przepustowości DD-WRT

HotSpot dla gości

DD-WRT pozwala na użycie czterech różnych hub-spotów, które są niezwykle wygodne i przydatne w środowiskach komercyjnych. Są to Sputnik, Hotspot System, Wifidog i Chilispot. Można to znaleźć w części Usługi -> HotSpot. Przejdę do szczegółów każdego z nich, jednak przejdę tylko do konfiguracji systemu HotSpot, ponieważ uważam, że ten jest najłatwiejszy w użyciu i implementacji.

Sputnik

Sputnik i, podobnie jak system HotSpot, aw niektórych przypadkach Chilispot działa jako dostawca płatnego zarządzania. Oznacza to, że będą obsługiwać ekran powitalny, różne lokalizacje i inne za miesięczną opłatę lub za zakup.

Stwierdziliśmy, że Sputnik jest nieco denerwujący w konfiguracji, ale zapewnia pewne dobre ustawienia i ograniczy korzystanie z Wi-Fi do ekranu powitalnego Sputnik. Oznacza to, że aby zmienić ustawienia DD-WRT, musisz być do niego podłączony kablem Ethernet.

System HotSpot

Uznałem, że system HotSpot jest najłatwiejszy w konfiguracji i obsłudze. Usługa ta umożliwia obciążanie klientów za WiFi, w którym to przypadku firma pobiera niewielki procent płatności. Możesz również zapewnić użytkownikom bezpłatne połączenie Wi-Fi i mieć ekran powitalny, który prosi ich o obserwowanie Cię w sieciach społecznościowych, musisz za to zapłacić niewielką miesięczną cenę.

 1. Zarejestruj konto w hotspotsystem.com, pamiętaj o zanotowaniu nazwy użytkownika operatora i identyfikatora lokalizacji
 2. W DD-WRT przejdź do Usługi -> Hotspot
 3. Włącz HotSpotSystem
 4. Wprowadź swoje dane i kliknij Zastosuj ustawienia
 5. Spowoduje to utworzenie automatycznej sieci gości, a podczas logowania zostanie wyświetlony ekran powitalny. Jeśli chcesz zmienić ten ekran powitalny, możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej HotSpot System. Możesz zmienić wszystko, od kolorów, obrazów, przycisków po prawie wszystko, co chcesz.
  System DD-WRT Hotspot

Wifidog

Wifidog i Chilispot są oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​jeśli chcesz, możesz samodzielnie skonfigurować serwer, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz nawet połączenia z Internetem. Wifidog jest najbardziej skomplikowaną i najmniej rozmawiającą o opcji, dlatego polecam jej unikać i zamiast tego wybrać Chilispot.

Chilispot

Chilispot to najbardziej elastyczna usługa hotspotów DD-WRT. Po pierwsze, możesz korzystać z usług takich jak Wi-Fiplanet i EngageHotspot, aby mieć opartą na sieci stronę startową i system. Działają one podobnie do systemu HotSpot, ale są mniej komercyjne, a zatem zajmie trochę więcej pracy, aby dobrze go skonfigurować i zgodnie z Twoimi potrzebami. Oznacza to również, że usługi te są znacznie tańsze niż system HotSpot. Możesz dowiedzieć się więcej o konfiguracji, oglądając ten film na YouTube.

Po drugie, możesz skonfigurować Chilispot z własnym serwerem Debian, dzięki czemu wszystko będzie pod kontrolą. Ta konfiguracja wymaga dużego doświadczenia technicznego i również wykracza poza zakres tego przewodnika.

Filtrowanie komputerów Mac

Jeśli chcesz, możesz także ograniczyć dostęp do sieci według urządzeń. Wszystkie nowoczesne urządzenia mają coś, co nazywa się adresem MAC (Media Access Control), który jest jak adres domowy i jest unikalny dla każdego urządzenia. Gdy poznasz adres MAC urządzenia, możesz ograniczyć jego dostęp do sieci.

Najpierw musisz znaleźć adres MAC urządzenia, na które chcesz zezwolić lub zablokować. Poniżej pokażę, jak możesz to zrobić za pomocą DD-WRT, ale możesz także Google, jak to znaleźć w ustawieniach urządzenia.

 1. Idź do Statusu -> LAN
 2. Tam u dołu strony zobaczysz podłączone urządzenia i ich nazwy
  DD-WRT Bezprzewodowa sieć LAN

Po określeniu adresu MAC urządzenia możesz je zablokować lub zezwolić na to. Na przykład zamierzam zablokować urządzenie z Androidem pokazane na poprzednim obrazie.

 1. Przejdź do Wireless -> Filtr MAC
 2. Edytuj listę filtrów MAC dla sieci bezprzewodowej, do której chcesz ograniczyć dostęp. Możesz to zrobić tylko dla prawdziwych sieci, a nie dla sieci wirtualnych.
  Lista filtrów adresów MAC
 3. Wprowadź adresy MAC urządzeń i kliknij Zapisać. Możesz także wybrać przycisk Lista MAC klienta bezprzewodowego, aby szybko wybrać wiele urządzeń.
 4. Wybierz opcję Włącz, a następnie zdecyduj, czy chcesz zezwolić tylko na te urządzenia, czy zablokować te urządzenia
 5. Kliknij Zastosuj ustawienia i jesteś skończony
  Filtr MAC DD-WRT

Dodatkowe aplikacje i ustawienia

Jak stwierdzono na początku tego przewodnika, jedną z największych zalet DD-WRT są dodatkowe ustawienia i konfiguracje, na które pozwalają. Chociaż wcześniej wyjaśniłem większość opcji, ta sekcja jest poświęcona bardziej unikalnym ustawieniom.

Klient VPN

Ponieważ nasza marka mogła już to zdradzić, uwielbiamy VPN. Nie jest więc niespodzianką, że pokażemy Ci, jak zainstalować klienta DD-WRT OpenVPN na routerze. Możesz jednak skonfigurować klienta PPTP lub OpenVPN, ponieważ OpenVPN jest znacznie bezpieczniejszy i to, co zawsze zalecamy, właśnie to pokażę. Jeśli chcesz, możesz także skonfigurować serwer DD-WRT VPN. Nie będę jednak tego omawiać.

Przed rozpoczęciem będziesz oczywiście potrzebować konta VPN. Wybrałem użycie ExpressVPN do tej demonstracji, ponieważ został wybrany jako jeden z najlepszych VPN dla DD-WRT. Jednak większość dostawców VPN obsługuje konfigurację DD-WRT. Muszę wspomnieć, że router OpenVPN można skonfigurować na kilka sposobów, dlatego przed rozpoczęciem należy skonsultować się z dostawcą VPN, ponieważ instrukcje mogą się różnić, w takim przypadku należy postępować zgodnie z nimi.

 1. Pobierz plik instalacyjny .ovpn dla serwera, z którym chcesz się połączyć, od swojego dostawcy VPN i otwórz go w Notatniku lub Notatniku++
 2. W DD-WRT przejdź do Usługi -> VPN i włącz klienta OpenVPN
 3. Skopiuj ustawienia z pliku .ovpn do konsoli DD-WRT zgodnie z zaleceniami dostawców VPN.
 4. Kliknij Zastosuj ustawienia.
  DD-WRT VPN
 5. Przejdź do Setup -> Konfiguracja podstawowa i przewiń w dół do sekcji Ustawienia serwera adresów sieciowych (DHCP).
 6. W przypadku statycznego DNS 1 i 2 wprowadź odpowiednio ustawienia Google DNS: 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Jeśli Twój dostawca VPN ma własne ustawienia serwera, wprowadź zamiast nich adres.
  1. Ze względów bezpieczeństwa możesz alternatywnie użyć OpenDNS lub OpenNIC.
 7. Idź do Statusu -> OpenVPN
 8. Powinien zostać wyświetlony ekran statusu pomyślnego połączenia, a także statystyki dotyczące połączenia i dziennik danych do rozwiązywania problemów.
  Status VPN DD-WRT

Jeśli uruchamianie klienta VPN na routerze jest jednym z głównych problemów, polecam uzyskanie czegoś mocniejszego, ponieważ najlepszy router VPN będzie wymagał dużej mocy obliczeniowej.

Klient VPN: Dual Gateway / Routing oparty na zasadach

Jeśli chcesz, możesz skonfigurować router jako podwójną bramę. Korzysta z routingu opartego na zasadach i pozwala niektórym urządzeniom korzystać z połączenia VPN, podczas gdy inne korzystają z normalnego połączenia. Może to być bardzo przydatne, jeśli lubisz korzystać z Hulu, Netflix lub BBC iPlayer na swoim urządzeniu multimedialnym (ponieważ teraz blokują VPN), ale oczywiście chcesz, aby reszta twojego połączenia była bezpieczna.

 1. Upewnij się, że skonfigurowałeś połączenie VPN zgodnie z poprzednią sekcją i sprawdziłeś, czy działa
 2. Idź do Statusu -> LAN i znajdź lokalne adresy IP urządzeń, z których chcesz korzystać z połączenia VPN
  1. W moim przypadku chcę, aby mój telefon z Androidem o numerze IP 192.168.1.123 używał połączenia VPN
  2. Konfigurowanie routingu opartego na zasadach można wykonać tylko w sposób integralny i musisz znać adres IP wszystkich urządzeń, które mają mieć połączenie, aby przejść przez VPN
 3. Przejdź do usług -> VPN
 4. Wprowadź do routingu opartego na zasadach "192.168.1.123/32", upewnij się, że używasz odpowiednich adresów IP. Jeśli musisz skonfigurować wiele urządzeń, wprowadź każdy adres IP w nowej linii. Kliknij Zastosuj ustawienia
  DD-WRT Routing oparty na zasadach
 5. Idź do administracji -> Polecenia
 6. Wpisz następujące informacje i kliknij Zapisz zaporę ogniową. Musisz wpisać to dla każdego adresu IP, z którego chcesz korzystać z podwójnej bramy z iiptables -I DO PRZODU -s 192.168.1.123 -o $ (nvram get wan_iface) -j DROP
 7. Jeśli musisz również przekazać określony port przez VPN, musisz także wpisać w „Poleceniach zapory”: iptables -I DO PRZODU -i tun1 -p udp -d 192.168.1.123 --port 8080 - j AKCEPTUJ iptables -I DO PRZODU -i tun1 -p tcp -d 192.168.1.123 --port 8080 -j AKCEPTUJ iptables -t nat -I PREROUTING -i tun1 -p tcp --dport 8080 -j DNAT - do miejsca docelowego 192.168 .1.123 iptables -t nat -I WSTĘPNE -i tun1 -p udp --port 8080 -j DNAT - do miejsca docelowego 192.168.1.123
 8. Będziesz musiał wprowadzić powyższe trzy wiersze dla wszystkich adresów IP i portów, których chcesz używać i przekazywać, zastępując adres IP i numery portów i konieczne
  Zasady DD-WRT dotyczące podwójnego routingu
 9. Po zapisaniu zapory uruchom ponownie router. Na każdym urządzeniu przejdź do IPleak.net i upewnij się, że mają one zewnętrzny adres IP, którego oczekujesz

SmartDNS

Podobnie jak VPN, usługa Smart DNS pozwala przezwyciężyć ograniczenia geograficzne. Możesz przeczytać więcej na temat różnic i podobieństw między nimi na tej stronie. Pomimo tego, że nie działa już tak dobrze z Netflix, wciąż istnieje wiele ograniczonych stron, do których można uzyskać dostęp. Polecam Blockless, ponieważ ma świetną cenę i zapewnia kompleksową ogólną obsługę. Niestety w tej chwili nie znam żadnych bezpłatnych usług Smart DNS, które są zgodne z prawem i nie sprzedają Twoich danych.

Po zarejestrowaniu się w Blockless konfiguracja usługi Smart DNS w DD-WRT jest bardzo prosta i wygląda następująco.

 1. Uzyskaj podstawowe i dodatkowe wartości DNS z Blockless (108.171.182.159 i 108.171.177.124 w momencie pisania)
 2. Przejdź do Setup -> Podstawowe ustawienia
 3. W obszarze Ustawienia serwera adresów sieciowych (DHCP) wprowadź ustawienia DNS w polach „Statyczny DNS 1” i „Statyczny DNS 2”
 4. Kliknij

  Zastosuj ustawienia
  DD-WRT Statyczne ustawienia DNS

 5. Wejdź na stronę Blockless i sprawdź poprawność adresu IP

Jeśli chcesz używać OpenDNS lub OpenNIC do celów bezpieczeństwa, możesz to skonfigurować w ten sam sposób, po prostu użyj odpowiedniego adresu IP DNS w polach Statyczny DNS.

Transmisja - torrenty

Jeśli jesteś fanem torrentów, możesz zainstalować na swoim routerze klienta torrentów o nazwie Transmission. Oznacza to, że możesz pobierać torrenty bez konieczności włączania komputera i, oczywiście, pozwala to również na lepszy współczynnik wysiewu. Muszę wspomnieć, że tutaj w ProPrivacy nie akceptujemy korzystania z torrentów w celach niezgodnych z prawem. Istnieje jednak wiele uzasadnionych powodów, aby używać klientów torrent.

Aby móc uruchomić Transmisję, musisz wykonać kilka poprzednich kroków, ale nie martw się, odpowiednio się do nich odnalazłem. Będziesz także potrzebował pamięci USB lub zewnętrznego dysku twardego, idealnie sformatowanego do FAT32.

 1. Włącz obsługę USB zgodnie z sekcją NAS.
 2. Przejdź do usług -> NAS
 3. Włącz demona transmisji w sekcji „Bittorrent”
 4. W przypadku katalogu wprowadź trasę dla dysku, którego chcesz użyć. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to / mnt / sda1
 5. Kliknij Zastosuj ustawienia i jesteś skończony

Teraz, gdy masz już uruchomioną transmisję, będziesz musiał mieć szybki dostęp do niej, aby proces był prosty.

 1. Aby uzyskać dostęp do Transmisji z komputera, przejdź do 192.168.1.1:9091
  Klient transmisji
 2. Aby go użyć, kliknij przycisk folderu, w którym możesz wpisać adres URL lokalizacji torrenta lub załadować plik torrent.
 3. Dla miejsca docelowego będziesz chciał ustawić go na / mnt / sda1 / Downloads.
 4. Możesz ustawić powyższy folder docelowy jako domyślny, klikając przycisk ustawień klucza u dołu strony
 5. To wszystko, teraz rozpocznie się pobieranie. Strona aktualizuje się tylko okresowo, więc musisz poczekać kilka sekund, zanim się pojawi i nastąpi postęp.
 6. Jeśli masz włączoną obsługę NAS, po zakończeniu pobierania możesz łatwo przesłać plik na komputer, kiedy jest to potrzebne.
 7. W Androidzie możesz użyć Zdalnej transmisji, aby uzyskać dostęp do systemu, w przypadku telefonów z systemem iOS musisz użyć dostępu do Internetu lub BarMagnet, jeśli jest uszkodzony. Na oficjalnej stronie internetowej transmisji można również pobierać aplikacje dla wielu innych usług, takich jak XMBC (obecnie Kodi), Blackberry, RSS itp..

Aby uzyskać informacje na temat bezpieczeństwa podczas torrentowania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych sieciach VPN dla stron torrentowych.

DLNA

DLNA lub Digital Living Network Alliance, jak się nazywa, jest cyfrowym standardem, który ułatwia strumieniowe przesyłanie treści multimedialnych między urządzeniami w sieci. Norma ma wielu zwolenników, ale jest wiele osób, które nie uważają jej za użyteczne. Powodem jest to, że dzięki nowoczesnej technologii można łatwo uzyskać dostęp do dysku NAS routera i łatwo przesyłać strumieniowo zawartość. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że DLNA jest praktyczna, szczególnie gdy chciałem przesyłać strumieniowo filmy na Xbox lub starszym touchpadzie.

Aby skonfigurować DD-WRT DLNA, wykonaj poniższe kroki, po których pokażę ci, jak uzyskać do niego dostęp z różnych urządzeń.

 1. Przejdź do usług -> NAS
 2. Włącz miniDLNA
 3. Wybierz opcje, które chcesz i ustaw ścieżkę na / mnt / sda1
 4. Kliknij Zastosuj ustawienia, i jesteś skończony

Po skonfigurowaniu DLNA możesz teraz uzyskać do niego dostęp z większości urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi. Kliknij odpowiednie łącza poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat konfiguracji DLNA z urządzeniem.

 1. Windows
 2. OSX
 3. urządzenia z systemem iOS
 4. Xbox One
 5. Musisz tylko użyć odtwarzacza multimediów

Magazyn w chmurze

Niestety, jedną z wad DD-WRT w stosunku do tradycyjnego oprogramowania routera jest brak dedykowanego systemu przechowywania w chmurze. Oprócz zestawu zunifikowanych aplikacji i łatwej konfiguracji zarówno oprogramowanie Linksys, jak i AsusWRT zapewniają tę możliwość. Chociaż tak, możliwe jest użycie systemu FTP i skonfigurowanie dużej ilości kodu, ale to nie jest prawdziwa okazja.

Serwer internetowy

Jeśli chcesz, możesz także skonfigurować serwer internetowy DD-WRT, który umożliwia hosting strony internetowej, udostępnianie plików współpracownikom i wykonywanie szeregu innych czynności związanych z witryną. Pokażę podstawy konfiguracji Pydio, możesz jednak zapoznać się z ich przewodnikami administracyjnymi, aby dowiedzieć się, do czego jeszcze możesz go użyć.

 1. Najpierw musisz sformatować zewnętrzny dysk twardy lub dysk USB. Ponieważ musisz utworzyć dwie partycje, zalecam skorzystanie z kreatora partycji MiniTool w tym celu (Gnome dla komputerów Mac). Utwórz następujące dwie partycje po sformatowaniu:
  1. Etykieta partycji: pozostaw pustą, Rozmiar partycji: 512 MB, System plików: Linux Swap, ClusterSize: Domyślnie
  2. Etykieta partycji: JFFS, Rozmiar partycji: pozostała część dysku, System plików: Ext3, ClusterSize: Domyślnie
 2. Skonfiguruj system NAS zgodnie z wcześniejszym opisem.
 3. Po podłączeniu napędu USB do routera. Powinien automatycznie montować partycje wymiany i / jffs. Zrób jeden z "Udostępnianie plików" pod zakładką Nas ścieżkę / jffs i nazwij ją JFFS
  DD-WRT JFFS i Swap Mounted
 4. Przejdź do usług -> Serwer internetowy. Włącz Lighttpd. Możesz pozostawić ustawienia bez zmian. Jeśli chcesz mieć dostęp tylko do lokalnego serwera, wyłącz dostęp WAN.
  Serwer usług DD-WRT
 5. Pobierz najnowszą wersję Pydio w formacie .zip
 6. Po rozpakowaniu skopiuj system plików do folderu jffs / www na pamięci USB podłączonej do routera.
 7. Przejdź do 192.168.1.1:81, aby uzyskać dostęp do serwera WWW.
 8. Kliknij "Kliknij tu, aby kontynuować" aby rozpocząć konfigurację. Wykonaj trzy proste kroki, jedyne ustawienie, o którym musisz wiedzieć, to że do konfiguracji bazy danych będziesz musiał użyć SQLite 3.
  Pydio

Masz teraz dostępny serwer WWW, do którego może uzyskać dostęp wiele osób. Jeśli chcesz, aby był dostępny z dowolnego miejsca na świecie, musisz włączyć WAN w konfiguracji serwera WWW. Jeśli router jest podłączony do modemu, konieczne będzie również skonfigurowanie przekierowania portów dla portu 81 na routerze DD-WRT. Następnie możesz znaleźć swój adres IP za pomocą oprogramowania internetowego, takiego jak ipleak.net, i połączyć się za pomocą you.re.ip.ere: 81. Jeśli nie masz statycznego adresu IP (prawdopodobnie nie masz), musisz także skonfigurować DDNS.

Podobnie jak w przypadku dostępu FTP i SSH, jeśli chcesz to zrobić podczas uruchamiania VPN, musisz wybrać taki, który pozwala na przekierowanie portów.

DDNS

Twój komputer i inne urządzenia w sieci są identyfikowane w Internecie za pomocą tak zwanego adresu IP (Internet Protocol). Twój dostawca zapewnia ci to automatycznie, więc przez większość czasu nie musisz się o to martwić. Jednak ze względu na sposób działania usługodawcy internetowi mogą od czasu do czasu przypisywać ci nowy adres IP. Częstotliwość zależy od dostawcy, ale jeśli nie masz statycznego adresu IP, zmieni się on w pewnym momencie.

Kiedy zmienia się twoje IP, nie zauważysz żadnej różnicy, ponieważ nie ma to znaczącego wpływu na wewnętrzne funkcjonowanie twojego systemu. Jednak gdy próbujesz uzyskać dostęp do routera z lokalizacji zewnętrznej, zawsze będziesz musiał znać swój adres IP, w przeciwnym razie nie będziesz mógł się z nim połączyć. Dotyczy to FTP, WebServer, Smart Smart i kilku innych scenariuszy.

Aby temu zaradzić, musisz skonfigurować system DDNS (Dynamic DNS). System DDNS da ci adres internetowy, taki jak thisismyrouter.noip.me, a uruchamiając mały program na komputerze (lub w tym przypadku DD-WRT), podany adres internetowy zawsze przekieruje cię na właściwy adres IP.

Jeśli już kupiłeś (lub planujesz) domenę od NameCheap, będziesz mógł skonfigurować DDNS przy użyciu ich systemu. Przyjmuję jednak założenie, że nie masz domeny, z której możesz teraz korzystać, a ja będę korzystać z bezpłatnej usługi DDNS od NoIP.

 1. Utwórz konto w NoIP. Jeśli zamierzasz skorzystać z bezpłatnego abonamentu, pamiętaj, aby odnawiać go co 30 dni
 2. Przejdź do Hosts / Redirect i kliknij Dodaj hosta
  1. Podaj nazwę hosta, wybierz Typ hosta Host DNS (A), Twój adres IP zostanie automatycznie wypełniony, a przypisanie do grupy jest opcjonalne
  2. Kliknij Dodaj hosta
 3. W DD-WRT przejdź do Setup -> DDNS
 4. Wybierz No-IP z rozwijanej listy i wprowadź swoje dane z No-IP
 5. Nie używaj zewnętrznego sprawdzania IP należy zmienić na Nie, jeśli router nie jest bezpośrednio podłączony do Internetu (tj. Za innym routerem lub modemem)
 6. Kliknij

  Zastosuj ustawienia
  DD-WRT DDNS

 7. Po przejściu do yourddns.noip.me (domena DDNS, którą wybrałeś) będziesz mieć dostęp do swojego routera. Upewnij się, że dodałeś odpowiednie porty dostępu, np. dla serwera WWW użyłbym yourddns.noip.me:81

Inne usługi, których możesz użyć zamiast NoIP, to Dynu i ChangeIP.

Blokowanie uprawnień

Zalecamy już używanie adblockerów na komputerze i instalowanie niektórych wtyczek w przeglądarce (Chrome, Firefox), jednak czasem bardziej praktyczne może być uruchomienie usługi adblockowania na routerze. Niestety, wtyczki i tym podobne mogą stanowić problem na urządzeniach mobilnych, szczególnie na iOS. To kolejny dobry powód do uruchomienia Adblockera bezpośrednio na routerze, wszystkie podłączone do niego urządzenia będą miały zablokowane reklamy. Dam ci szybki i łatwy sposób na skonfigurowanie Privoxy (wbudowany AdBlocker DD-WRT), a jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz zostawić komentarz lub odwiedzić strony Privoxy, aby uzyskać więcej informacji.

 1. Przejdź do usług -> Blokowanie
 2. Włącz Privoxy
 3. Włącz tryb przezroczysty. Jeśli są jakieś urządzenia, dla których nie chcesz, aby działały, wpisz ich lokalny adres IP. Na przykład, kiedy przeprowadzam testy jakości na niektórych stronach internetowych, muszę mieć widoczną reklamę, dlatego wprowadziłem lokalny adres IP mojego laptopa, który ustawiłem na statyczny 192.168.1.25
 4. Możesz pozostawić inne ustawienia bez zmian
 5. Kliknij Zastosuj ustawienia i jesteś skończony
  Privoxy DD-WRT Adblocking

Monitorowanie sieci

Jeśli masz miesięczny limit pobierania lub limit wysyłania przydzielony Ci przez dostawcę usług internetowych lub po prostu chcesz wiedzieć, ile Internetu używasz, możesz przeanalizować statystyki danych za pomocą DD-WRT. Korzystając z paska stanu, możesz również przeanalizować wiele innych czynników i dowiedzieć się, czy występują również inne problemy z siecią lub ulepszenia, które można wprowadzić.

 1. Jeśli chcesz zobaczyć, ile przepustowości jest używane, możesz użyć Statusu - zakładki Bandwidth.
  1. W usługach -> Usługi, jeśli włączysz licznik ruchu WAN (demon ttraff), zobaczysz również miesięczny podział w obszarze Status -> Karta WAN.
   Monitorowanie ruchu DD-WRT
 2. W statusie -> Sieć bezprzewodowa pozwala zobaczyć, jakie urządzenia są podłączone do każdej sieci bezprzewodowej, więc jeśli wyświetla się więcej urządzeń, niż się spodziewasz, możesz mieć problemy
  Stan połączenia bezprzewodowego DD-WRT

Możesz także użyć YAMon, aby uzyskać lepszą statystykę i grupowanie wykorzystania ruchu sieciowego.

Jeśli chcesz mieć bardziej dogłębne monitorowanie sieci, a także zobaczyć rozkład wykorzystania danych przez oprogramowanie, polecam pobranie Glasswire, który zrobi to i wiele więcej.

WiFi Protected Setup (WPS)

WPS odnosi się do systemu, który pozwala łatwo podłączyć urządzenie do routera. Być może widziałeś to wcześniej, gdy łączysz się z siecią bezprzewodową, pozwala to na opcję szybkiego połączenia poprzez naciśnięcie przycisku WPS na routerze. Niestety, ogólnie mówiąc, te systemy są straszne dla bezpieczeństwa twojego routera. Na szczęście DD-WRT WPS nie jest zaimplementowany w większości wersji, więc nie musisz się o to martwić.

Istnieją jednak kompilacje komercyjne, takie jak routery Buffalo, w których istnieje taka opcja. Jeśli dostaniesz jeden z nich, zalecamy natychmiastowe wyłączenie.

Ostateczny przewodnik po DD-WRT Wnioski

Mam szczerą nadzieję, że podobało ci się czytanie mojego przewodnika i znalazłeś coś przydatnego do wdrożenia i pomoże ci stworzyć najlepszy możliwy router WiFi.

Jeśli nigdy nie bawiłeś się DD-WRT, to świetny sposób na spędzenie kilku godzin i ulepszenie swojego domu. Dla tych z was, którzy już korzystają z DD-WRT, mam nadzieję, że niektóre z moich instrukcji pomogły ulepszyć waszą konfigurację. Jeśli znalazłeś

Jeśli uznasz ten przewodnik za pomocny, doceniam udział w Twojej ulubionej sieci społecznościowej. A jeśli masz problemy, zostaw komentarz, a ja postaram się jak najlepiej pomóc.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me