The Ultimate Ethereum Mining Guide (wszystkie systemy operacyjne)

W tym przewodniku omówiliśmy wszystko od podstaw, więc niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, powinieneś być w stanie uzyskać użyteczne informacje i nauczyć się czegoś nowego.


Nie ma znaczenia, czy planujesz robić kopanie przy użyciu Linuksa, ethOS lub Windows. Upewniłem się, że omówiłem kroki dla każdego. Znajdziesz także kilka świetnych wskazówek, wskazówek, optymalizacji i rozwiązań typowych problemów związanych z rozwiązywaniem problemów.

Jeśli nie masz czasu, aby przeczytać wszystko dzisiaj, dodaj zakładkę do tej strony lub zarejestruj się na naszej liście e-mail i otrzymaj ją jako bezpłatny ebook!

Jeśli interesuje Cię prywatność, powinieneś użyć VPN podczas wydobywania kryptografii. Przejrzyj nasz najlepszy przewodnik po sieci VPN, aby uzyskać listę najszybszych, najbezpieczniejszych i prywatnych sieci VPN.

Contents

Co to jest Ethereum?

Ethereum to otwarta platforma blockchain podobna do Bitcoin, ale z dodatkowymi wbudowanymi możliwościami. Dzięki Ethereum blockchain można uznać za inteligentny dzięki maszynie wirtualnej Ethereum i inteligentnym kontraktom. Natomiast w przypadku Bitcoin jest to chwalebna księga.

Inteligentne kontrakty

Dzięki Ethereum możesz uruchamiać kod na blockchain w sposób rozproszony. Są to tak zwane inteligentne kontrakty. Pozwalają one skonfigurować system, w którym osoba otrzyma płatność tylko pod pewnymi warunkami. W miarę wzrostu Ethereum oczekuje się wzrostu skali i złożoności tych umów. Inteligentne kontrakty dały Ethereum tak solidną pozycję, jak w przypadku http://www.gridcoin.us/GridCoin, blockchain ma funkcjonalne zastosowanie.

Jeśli interesuje Cię powstanie Ethereum i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, obejrzyj wideo COO Stephana Tuala na YouTube.

Rentowność wydobycia Ethereum

Zanim zdecydujesz, czy powinieneś wybrać się na swoją górniczą przygodę w Ethereum; musisz zdecydować, czy będzie to opłacalne, czy nie.

Choć na pozór jest to niezwykle łatwe, jak pokażę poniżej, musisz mieć świadomość, że wydobycie jest bardzo podobne do handlu. Ceny kryptowaluty zmieniają się, sprzęt może się zepsuć i tak dalej. Na przykład, kiedy zacząłem składać ten projekt, z grubsza oszacowałem, że odzyskam moją inwestycję w ciągu sześciu miesięcy. Teraz, przy tych samych obliczeniach, zajęłoby to osiem miesięcy. Zaletą wydobywania nad handlem jest to, że ceny monet mogą być nieco bardziej stabilne, a na koniec nadal będziesz mieć sprzęt. Co, jeśli mądrze wybierzesz, nie straciłoby zbyt wiele na wartości.

Rentowność wydobycia Ethereum

Oblicz oczekiwany hashrate i wypłatę

Najpierw musisz obliczyć, ile będzie miała twoja moc haszująca. Jeśli masz już kilka układów GPU, których planujesz użyć, możesz użyć Google, aby dowiedzieć się, jaki jest ich wskaźnik skrótu. Alternatywnie możesz użyć witryny, takiej jak CryptoCompare, aby ustalić, jaki jest najlepszy procesor GPU pod względem stosunku jakości do ceny. Jednak nie znalazłem jeszcze bazy danych z pełną listą, więc możesz chcieć założyć własny plik programu Excel i porównać uzyskany hashrate za wydanego dolara. Ceny GPU mogą się znacznie różnić w zależności od kraju, więc weź to również pod uwagę.

Wybrałem RX480, ponieważ oczekuje się, że da 25MH / s przy ustawieniach magazynowych w cenie 200 USD. Dlatego płacę 8 USD / MH, a celem jest jak najniższe ceny. Dlatego jeśli widzisz używane układy GPU, w których płacisz mniej niż to, być może warto je rozważyć.

W oparciu o swój hashrate możesz użyć CoinWarz do obliczenia oczekiwanej wypłaty, w tej chwili byłoby to 4,2E / miesiąc. W tej chwili jest to warte około 42 USD.

Oblicz swój koszt energii elektrycznej

Jednak gdy będziesz mieć karty GPU, będą one potrzebować energii. Dlatego drugim najważniejszym czynnikiem jest to, ile zużyje Twoja karta i ile musisz za to zapłacić. Aby to obliczyć, musisz dowiedzieć się, ile mocy zużywa i ile trzeba zapłacić za KW / h. Są to dla mnie odpowiednio 150 W i 0,10 USD za KW / h. Aby obliczyć koszt rówieśnika, po prostu przelicz W na kW (nurkując o 1000) i pomnóż razem, więc dla mnie sprzęt kosztowałby 0,15 * 0,1 = 0,015 USD / godzinę, aby utrzymać się przy życiu. Wynosi to 0,36 USD / dzień lub 10,80 USD / miesiąc.

Oblicz swój zysk i stratę oraz zwrot

Teraz już wiesz, ile zarabiasz i ile wydajesz. Przy powyższych liczbach zarobię 42–10,80 USD = 31,20 USD miesięcznie za pomocą jednego RX480.

Obliczenia pomijają energię elektryczną zużywaną przez inne komponenty komputera, ale zwykle są one nieistotne, szczególnie jeśli masz wiele układów GPU na jednym urządzeniu. W moim przypadku wydobywam wiele RX480 i oczekuję, że wygeneruję około 200 USD miesięcznie. Ponieważ cały sprzęt kosztuje mnie 2000 USD, osiągnę próg rentowności nawet po dziesięciu miesiącach i osiągnę 400 USD zysku lub 20% do końca roku.

Sprzęt wydobywczy Ethereum

Aby rozpocząć wydobycie, wystarczy niewiarygodnie prosty komputer. Będziesz także potrzebował myszy, klawiatury i ekranu, ale jest to wymagane tylko w przypadku konfiguracji, więc powinieneś mieć możliwość korzystania z dowolnych istniejących.

Poniżej przedstawiłem uwagi, o których należy pamiętać przy wyborze tych podstawowych składników oraz popularne opcje dla każdego z nich. Możesz skorzystać ze strony internetowej, takiej jak PCPartPicker, aby upewnić się, że wybrane części będą ze sobą współpracować. Ponadto, jeśli chcesz, możesz kupić kompletne pakiety procesora, pamięci RAM i płyty głównej od gpuShack.

Płyta główna

Płyta główna jest najważniejszym aspektem każdego urządzenia górniczego. Powodem tego jest to, że musi być w stanie obsługiwać wszystkie Twoje procesory graficzne. Jeśli planujesz mieć tylko jeden lub dwa, to nie jest to takie ważne. Jednak większość ludzi będzie dążyć do maksymalizacji i posiadania 6 procesorów graficznych w jednym urządzeniu. Istnieje bardzo niewiele płyt głównych, które będą obsługiwać 6 procesorów graficznych. Dużą zaletą kopania jest to, że można uruchamiać procesory graficzne z gniazd PCIe x1, więc nie trzeba szukać płyty głównej z gniazdami PCIe 6 x16.

H81 Pro BTC

Odkąd zaczęło się „szaleństwo górnicze”, ASRock wyprodukował płytę główną ukierunkowaną właśnie na wydobycie. Z tego powodu prawdopodobnie najlepsza i najpopularniejsza płyta główna do kupienia to H81 Pro BTC lub H97 Anniversary.

Inne popularne płyty główne to: Gigabyte GA970, Gigabyte 990FXA, MSI Z97 Gaming 5 i Biostar TB85. Możesz również znaleźć dalsze rekomendacje tutaj.

procesor

Wybierając procesor, potrzebujesz tylko absolutnego minimum. Nie polecałbym uzyskania absolutnie najtańszego, ale jeden lub dwa punkty powyżej. Powodem tego jest to, że pewna dodatkowa moc przetwarzania jest przydatna podczas konfiguracji i sprawia, że ​​ponowne uruchomienie jest nieco szybsze. Zdecydowałem się na Intel Celeron G1840.

Baran

Ponownie będziesz potrzebować absolutnego minimum, wystarczy 4 GB. Na wszelki wypadek wybrałem 8 GB. Ponadto, jeśli zamierzasz prowadzić wydobycie solo, dobrym pomysłem jest mieć jak najwięcej na początku, ponieważ znacznie przyspieszy to synchronizację łańcucha bloków. Oczywiście, kiedy to się skończy, możesz usunąć nadmiar.

GPU

Przedstawiłem powyżej wybór GPU. Obecnie RX480 są jedną z najpopularniejszych kart wydobywczych, ale jeśli rozejrzysz się po forach Ethereum, na pewno znajdziesz wiele innych rekomendacji.

Radeon RX480

Zasilacz

Aby obliczyć rozmiar zasilacza, którego potrzebujesz, musisz zsumować wymagania energetyczne wszystkich komponentów. Strona taka jak PCPartPicker zrobi to za Ciebie idealnie. Dodaj 20% wymaganego współczynnika bezpieczeństwa. Upewnij się także, że używasz zasilacza wysokiej jakości, dobrze rozpoznawalnego i o wysokim standardzie, ponieważ jakby się zepsuł, możesz pożegnać się z bardzo drogim sprzętem.

Twardy dysk

W przypadku dysku twardego konieczne jest użycie dysku SSD. Chociaż dyski SSD są droższe, będziesz potrzebować tylko 16 GB, co pozwoli Ci odzyskać mniej niż 30 USD. Jeśli planujesz solowe kopanie, zalecamy zakup 32 lub 64 GB, ale znowu będzie to tylko kilka dolarów więcej.

Inne elementy

Oprócz głównych komponentów potrzebne będą również piony GPU. Polecam zasilenie z USB 1x do 16x taśm nośnych, które można uzyskać od Amazon, za kilka dolarów. W przypadku niektórych modeli płyt głównych konieczne będzie zwarcie niektórych styków, aby płyta główna rozpoznała pion.

Zasilany PCI Riser

Zaleca się również zakup dodatkowych złącz PCIe do Molex (lub SATA), aby można było podłączyć piony do różnych szyn zasilacza. Znów można je znaleźć na Amazon i będzie kosztować tylko kilka dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój sprzęt, z wyjątkiem procesorów graficznych, nie powinien kosztować więcej niż 500 USD, a duża część tego będzie stanowić Twój zasilacz. Poniżej znajduje się lista zalecanych zakupów od Amazon. Suma bez procesorów graficznych wynosi 472,21 USD. Podczas gdy w przypadku 6 modeli RX480 całkowity koszt wyniósłby 1722,15 USD bez kosztów wysyłki.

Przewodnik górniczy Ethereum

Teraz, gdy omówiliśmy opłacalność i sprzęt, nadszedł czas na wydobycie.

Jednak nawet w przypadku eksploracji należy wziąć pod uwagę trzy ważne kwestie: system operacyjny, solo lub pulę oraz oprogramowanie do eksploracji.

Który system operacyjny wybrać?

Jeśli chodzi o wybór oprogramowania do wydobycia Ethereum, istnieją trzy główne podmioty: Windows, Linux i ethOS. Jeśli jesteś fanem Maca, jest to możliwe, ale jest zalecane z wielu powodów.

Windows

Jeśli jesteś przyzwyczajony do systemu Windows i nigdy nie byłeś w pobliżu Linuksa, pozostań przy systemie Windows. Jeśli planujesz używać 6 procesorów graficznych, zalecany jest system Windows 10, ponieważ ma wbudowaną obsługę. System Windows 7 & 8 będzie wymagało trochę zabawy. Jeśli jesteś przyzwyczajony do kierowania systemami w stylu linii, a wydobycie będzie jedynym celem platformy, to bardzo polecam przyjrzenie się ethOS.

Ponadto system Windows ma tę zaletę, że zapewnia bardziej uniwersalną obsługę i, ogólnie rzecz biorąc, lepsze narzędzia do przetaktowywania. Co więcej, dostęp do niego jest absolutnie łatwy dzięki coś takiego jak TeamViewer. Ma wadę nieco bardziej skomplikowanej konfiguracji, ale nic zbyt trudnego, szczególnie jeśli nie planujesz podkręcania wydajności GPU.

Ponadto, jeśli szukasz tylko Ethereum jako hobby na swoim zwykłym komputerze, to MinerGate pozwala to zrobić niezwykle łatwo.

etos

ethOS to uproszczona wersja Linuksa (konkretnie Ubuntu 14.04), której prostym celem jest wydobycie Ethereum (i kilku innych kryptowalut). Jest nie tylko niezwykle łatwy w konfiguracji, ale także łatwy w użyciu i utrzymaniu. Zauważyłem również, że działa on bardziej optymalnie niż system Windows. Ma to wady, że nie będziesz mógł używać swojego sprzętu do wielu innych celów, ale większość ludzi i tak nie ma takiej tendencji. Co więcej, dostęp zdalny odbywa się tylko przez SSH, więc nie musisz mieć GUI. Jednak za 39 USD jest to, moim zdaniem, oczywiste.

Strona główna ethOS

Linux

Niektórzy entuzjaści górnictwa przysięgają, że Linux jest najlepszym systemem operacyjnym dla górnictwa. Tak było kiedyś, ale w tym temacie są silniejsze spory niż wcześniej. Chociaż wolę Windows, Linux ma swoje zalety, a będąc węższym systemem może mieć swoje zalety. Co więcej, system Windows zazwyczaj zawiera cenę, więc jeśli szukasz bezpłatnej opcji, Linux jest właśnie dla Ciebie.

Wydobycie solo vs.

Jeśli chodzi o wydobywanie kryptowalut, sytuacja jest bardzo podobna do prawdziwej kopalni, jeśli weźmiesz pod uwagę każdy GPU jako osobę, która wydobywa.

Solo Mining

Wydobycie solo odbywa się wtedy, gdy wydobywasz sam. Zaletą tego jest to, że wszystko, co znajdziesz, jest całkowicie twoje. Niestety, jeśli masz tylko kilku górników, znalezienie może zająć bardzo dużo czasu "złoto." Ponadto częstotliwość wyszukiwania złota może się znacznie różnić. Możesz mieć tydzień, w którym trzy razy trafisz w złoto, ale potem nic przez cały miesiąc. Oczywiście, jeśli masz dużo górników (GPU), wynik będzie bardziej stabilny, ale poniżej prędkości wydobywania 1GH / s, wydobycie solo nie jest wskazane, jeśli chcesz stabilnego zwrotu. Jeśli nie martwisz się zmianami, gdy znajdziesz Etha, wydobycie solo jest dobrą opcją powyżej 100 Mh / s, ponieważ nie musisz płacić nikomu opłat.

Wydobycie basenów

Dzięki kopaniu w basenie wielu górników łączy siły, aby znaleźć monetę. Znalezione monety są następnie równo rozdzielane między górników, choć w przypadku niektórych pul stosunki mogą się różnić w zależności od kilku czynników. Musisz jednak uiścić niewielką opłatę (zwykle mniej niż 1%) na rzecz operatora puli za utrzymanie usługi. Plusem jest to, że będziesz mieć stałą wypłatę, a tym samym dokładniejsze obliczenia dotyczące pieniędzy.

Jeśli czytasz ten przewodnik, prawdopodobnie chcesz wydobywać na jednym urządzeniu, więc omówię przede wszystkim wydobycie w basenie, ale dotknę również wydobycia solo.

Basen wydobywczy Ethereum

Baseny wydobywcze Ethereum

  1. http://ethereumpool.co/ - 0,8% opłat. Wypłaty wypłacane 2 razy dziennie dla sald wyższych niż 0,5 ETH.
  2. http://dwarfpool.com/ - 2% opłat. Wypłaty wydawane są 4-6 razy dziennie dla sald wyższych niż 1 ETH.
  3. http://weipool.org/ - 0% opłat. Wypłaty wypłacane co 24 godziny dla sald wyższych niż 1 ETH.
  4. http://ethpool.org/ - Przewidywalna pula wydobycia solo. 0% opłat. Wypłaty po 10 potwierdzeniach. Więcej informacji na temat komentarzy @dr_pra poniżej.
  5. http://nanopool.org/ - PPLNS 1% opłat. Wypłaty wypłacane 2 razy dziennie dla sald wyższych niż 0,1 ETH.
  6. https://www.alpereum.ch - 0% opłat. Wypłata co 30 minut dla sald powyżej 0,2ETH.

Wymaga rejestracji

  1. https://eth.suprnova.cc/ - opłaty 1%. Wypłaty są zależne od górnika (ręczne lub automatyczne od 0,01 ETH).

Oprogramowanie dla górnictwa

Wracając do analogii wydobywania w prawdziwym świecie, w wydobywaniu kryptowalut można używać różnych narzędzi do znajdowania złota, tak zwanego oprogramowania wydobywczego. Każde oprogramowanie górnicze ewoluowało przez lata, ale niektóre rozwinęły się bardziej niż inne. Głównymi pretendentami do wydobywania Ethereum są Claymore i Genoil.

Geth

Geth to oryginalne oprogramowanie zespołu Ethereum. Jeśli chcesz solo mój, będzie to najlepsza opcja. Jest prosty i łatwy w użyciu. Może również stworzyć dla ciebie twój portfel, ale jak omówiono poniżej, powinieneś również uzyskać portfel Mist / Ethereum, jeśli wolisz opcję GUI.

MinerGate

MinerGate nie jest zalecany, jeśli planujesz mieć dedykowane platformy wydobywcze. Jeśli jednak chcesz wydobywać na istniejącym komputerze jako hobby lub z braku zainteresowania, jest to idealne rozwiązanie.

Choć pobieranie danych wymaga opłaty, jego interfejs GUI jest szybki i prosty w użyciu, a po instalacji możesz natychmiast rozpocząć wyszukiwanie. Ma również pewne wyzwania, które zachęcają cię do kopania, a jeśli jesteś absolutnym początkującym, prostota tego oprogramowania sprawi, że będziesz skakał z radości. Jeśli preferujesz prostotę, NiceHash jest również bardzo solidną opcją.

Genoil

Genoil to stale rozwijający się i bardzo zoptymalizowany górnik dla Ethereum. Działa płynnie i można z niego szybko zacząć korzystać. Osobiście miałem kilka problemów z generowaniem DAG, ale kilka poprawek szybko to rozwiązało. Jeśli planujesz tylko wydobywać Ethereum, to Ethminer od Genoil jest silnym przeciwnikiem.

Claymore

Osobiście uważam, że Claymore jest najsilniejszym i najlepszym wszechstronnym górnikiem. Jest łatwy do skonfigurowania, nigdy nie miałem z tym żadnych problemów i ma mnóstwo dodatkowych funkcji (np. Zarządzanie wentylatorami), których nie widziałem u innych górników. Ma również tę zaletę, że może wydobywać dwie monety naraz, co zdaniem niektórych osób jest bardzo przydatne do optymalizacji ich dochodów. Pojawiły się doniesienia o dodatkowym dochodzie w wysokości od 3 do 10 procent.

Claymore Mining Windows

Dla każdego systemu operacyjnego podam instrukcje instalacji dla preferowanego górnika.

Portfel Ethereum

Po rozpoczęciu wydobycia będziesz także musiał przechowywać Ethereum w bezpiecznym miejscu. Jest to możliwe na dwa sposoby, w portfelu lokalnym lub portfelu online. Lokalny portfel ma większe bezpieczeństwo, ponieważ zawsze pozostaje pod twoją kontrolą. Jeśli jednak korzystasz z lokalnego portfela, zainstaluj go na komputerze, który nie jest twoim górnikiem, lub regularnie przesyłaj środki w inne miejsce. Powodem tego jest awaria komputera; odzyskanie każdego eteru, który tam jest, może być trudne.

Portfel Mist / Ethereum

Mist i Ethereum Wallet to oficjalne osiągnięcia zespołu Ethereum. Choć jest to jego sedno, jest łatwe w użyciu, ale zawiera wiele dodatkowych funkcji. Ponieważ jest zintegrowany z ShapeShift, możesz również akceptować płatności z Bitcoin również z innych kont altcoin. Pozwala także tworzyć aplikacje i usługi oparte na Ethereum - np. Inteligentne kontrakty.

Portfel Mist Ethereum

Geth (z Etherwall)

Geth to podstawowy kod portfela Mist i jest podstawową usługą do synchronizacji łańcucha bloków Ethereum. Niestety jest to usługa wiersza polecenia, która może utrudniać i denerwować. http://www.etherwall.com/Etherwall dodaje do niego interfejs GUI, dzięki czemu jest łatwiejszy w użyciu.

Mój EtherWallet

MyEtherWallet to portfel Ether po stronie klienta typu open source działający w JavaScript. MyEtherWallet ułatwia tworzenie bezpiecznych portfeli bez wiersza poleceń lub konieczności uruchamiania klienta Ethereum na komputerze. Uruchamiając MyEtherWallet na komputerze offline, możesz tworzyć bezpieczne portfele papierowe dla posiadanych eterów.
Ethereum-Wallet.net to podobny rozwój, na który również warto się przyjrzeć.

Poloniex i Kraken

Poloniex i Kraken to internetowe platformy handlu kryptowalutami. Możesz użyć tam adresów depozytów, aby przenieść dowolny eter, który stworzysz bezpośrednio tam.

Windows

Więc teraz, kiedy omówiłem wszystkie wymagania wstępne, oto wszystkie kroki, które trzeba wykonać, aby rozpocząć wyszukiwanie w systemie Windows.

1. Zainstaluj składniki redystrybucyjne systemu Windows i C ++

To jest prawie pewne. Pomyślałem jednak, że wspomnę o tym, ponieważ zawsze najlepiej jest zacząć od czystej instalacji. Jeśli używasz więcej niż 4 procesorów graficznych, zalecam użycie systemu Windows 10, w przeciwnym razie będziesz musiał zrobić kilka poprawek. Jeśli zamierzasz korzystać z systemu Windows 7 lub 8, zainstaluj także oprogramowanie Mod 6xGPU. Ważnym faktem, o którym należy pamiętać przy nowych instalacjach, jest to, że powinieneś wyłączyć komputer z trybu uśpienia lub hibernacji.

Będziesz także musiał zainstalować pakiety redystrybucyjne C ++ dla Visual Studio.

2. Pobierz sterowniki i pakiety

Pobierz sterowniki i pakiety kontrolne dla swoich układów GPU. Chociaż możliwe jest posiadanie platformy z procesorami graficznymi Nvidia i AMD, nie jest to zalecane, ponieważ może to prowadzić do kilku problemów.

W przypadku NVidii zainstaluj sterownik 347.52 i najnowszy pakiet OpenCL CUDA, którym jest CUDA 8.0 w momencie pisania.

W przypadku AMD zainstaluj Radeon Software Crimson Edition 15.12 i pakiet OpenCL SDK. W zależności od procesora graficznego może to nie być prawidłowy sterownik. Więc jeśli masz problemy, sprawdź Forum Ethereum w celu uzyskania porady.

3. Zainstaluj dodatkowe oprogramowanie

Przed rozpoczęciem eksploracji zaleca się zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, które pomoże monitorować i optymalizować wydajność systemu.

Display Driver Uninstaller. DDU pomaga tworzyć czyste odinstalowania sterowników ekranu. Może to pomóc, jeśli masz problemy ze sterownikami wideo. W systemie Windows 10 wyłącza również automatyczne aktualizacje sterowników ekranu, które mogą powodować problemy ze zgodnością i eksploracją.

GPU-Z. GPU-Z to narzędzie do monitorowania statystyk twoich GPU i wyświetlania podstawowych informacji na jego temat. Możesz łatwo wykreślić statystyki i zapisać je / wyeksportować, jeśli chcesz.

TeamViewer. Jeśli planujesz zdalny dostęp do swojego urządzenia, aby go monitorować i kontrolować, to najłatwiejsza w użyciu jest bezpłatna wersja TeamViewer..

Narzędzie do podkręcania. Jeśli planujesz zoptymalizować wydajność swojego urządzenia (którym powinieneś być), zalecamy zakup pewnego rodzaju narzędzia do podkręcania. Większość producentów GPU zapewni jeden z nich do użycia. Ponadto, w zależności od oprogramowania do wydobywania, którego będziesz używać, będziesz go potrzebował do kontrolowania prędkości wentylatora na GPU. Co więcej, nowy WattMan firmy AMD okazał się bardzo dobrze zaprojektowanym oprogramowaniem dostosowującym ustawienia GPU.

WattMan

4. Skonfiguruj swój portfel

Zdecyduj, z której usługi chcesz korzystać dla swojego portfela, i zarejestruj się. Utworzyłem konto Poloniex, ponieważ planuję handlować z kopalnią Eteru, aby spróbować jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski. Zanotuj swój adres. Powinno to wyglądać mniej więcej tak: 0x7b5eff562ee17b9e27a7af6afc26944266c8b025.

Portfel Poloniex

Jeśli chcesz uzyskać adres lokalny, pobierz portfel Mist, pozwól synchronizacji blockchain i utwórz tam konto. Możesz też pobrać Geth i zapisać go w folderze takim jak C: Ether. Następnie wpisz "konto geth nowe". Niezależnie od tego, którą metodą wybierzesz, pamiętaj, aby zapisać hasło za pomocą bezpiecznego oprogramowania, takiego jak KeePass.

5. Konfiguracja Geth (opcjonalnie dla wydobycia solo)

Jeśli chcesz kopać solo, musisz być zsynchronizowany z blockchainem. Aby to zrobić, musisz pobrać Geth i zapisać go w folderze takim jak C: Ether. Następnie otwórz wiersz polecenia i przejdź do tego folderu za pomocą polecenia cd. Po pierwsze, jeśli nie używasz lokalnego portfela, musisz zsynchronizować łańcuch bloków. Najszybszym sposobem jest użycie polecenia:

geth --fast --cache = 1024 - jitvm konsola

Wartość pamięci podręcznej to ilość pamięci RAM, 1 GB w powyższym przykładzie. Im więcej masz pamięci RAM, tym szybciej możesz zsynchronizować łańcuch bloków.

W Notatniku utwórz plik z poniższym tekstem i zapisz go jako gethsync.bat w folderze Ether. Uruchom ten plik nietoperza za każdym razem, zanim zaczniesz kopać. Możesz także utworzyć skrót do niego na ekranie głównym.

geth --rpc

6. Skonfiguruj swojego górnika

W przypadku systemu Windows górnik Genoil okazał się najbardziej skuteczny, a pokażę ci, jak to skonfigurować. Jeśli jednak interesują Cię inne alt-monety, powinieneś również rozważyć spojrzenie na górnika Claymore.

Po pobraniu Genoil zapisz i rozpakuj go w odpowiednim folderze, np. C: Eter.

Otwórz Notatnik i utwórz plik o nazwie genoil.bat z następującym tekstem w tym samym folderze. Te ustawienia zoptymalizują twoje możliwości wydobycia i same rozpoczną wydobycie. Zastąp adres puli i adres portfela tym, którego używasz. Jeśli korzystasz z wydobywania solo, zastąp ostatnią linię za pomocą polecenia "ethminer.exe -G".

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

G --farm-recheck 200 --cl-local-work 256 --cl-global-work 8192

Uruchom genoil.bat, a zaczniesz kopać. Za każdym razem, gdy go uruchomisz, nastąpi krótka chwila, w której system powie 0 ha / s jako twój hashrate. Nie martw się. Zwykle oznacza to, że plik DAG jest nadal generowany. Im więcej masz GPU, tym dłużej to zajmie.

7. Monitoruj swoją platformę

Po wydobyciu upewnij się, że obserwujesz swój sprzęt. Pierwsze 24-48 godzin są niezbędne i określą, czy twój system jest stabilny, czy nie. Jeśli działa bez problemów w tym okresie, wszystko powinno być w porządku. W tym czasie zalecam pozostanie w zasięgu twojej platformy, ponieważ mogą wystąpić różnego rodzaju problemy, a jeśli masz pecha, możesz spalić budynek.

Możesz zdalnie obserwować swój zestaw, sprawdzając jego stan haszowania w wybranej puli, a także logując się przy użyciu TeamViewer.

8. Poprawa wydajności

Jeśli chcesz poprawić wskaźnik skrótu, przeczytaj sekcję na ten temat na końcu.

Ubuntu

1. Zainstaluj Ubuntu 16.04 i sterownik AMD.

Pobierz Ubuntu 16.04 i zainstaluj go. Po skonfigurowaniu pobierz sterownik AMDGPU-Pro, rozpakuj go i zainstaluj również.

2. Zainstaluj oprogramowanie Ethereum

Najpierw musisz dodać repozytorium. W tym celu użyj poniższych poleceń.

sudo apt-get install oprogramowanie-właściwości-wspólne

sudo add-apt-repository ppa: ethereum / ethereum sudo apt-get update

Teraz zainstaluj preferowane oprogramowanie Ethereum, górnika i Getha. Pomogą ci one w synchronizacji z blockchain, a następnie w rozpoczęciu kopania.

sudo apt-get install ethereum

sudo apt-get install ethminer sudo apt-get install geth

Jeśli chcesz, możesz użyć Geth do utworzenia portfela, ale jak wspomniano wcześniej, lepiej jest użyć portfela online.

3. Benchmark i rozpocznij wydobycie

Możesz teraz sprawdzić, czy Twój zestaw wydobywa za pomocą pierwszego polecenia, a następnie rozpocząć wydobywanie za pomocą drugiego polecenia. To takie proste. Jeśli chcesz użyć puli innej niż Nanopool, to oczywiście zastąp ją wybraną.

ethminer -G -M
ethminer -G -F http://eth-eu1.nanopool.org:9999/0x --farm-recheck 200

Jeśli masz problem z jednym z górników, możesz użyć poniższych poleceń, aby pomóc Ci znaleźć, który procesor graficzny jest problemem

ethminer -G -M --opencl-device x (gdzie x to twój identyfikator GPU zaczynający się od 0)
lista - urządzenia (pokazuje wszystkie dostępne GPU)

etos

ethOS jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na skonfigurowanie urządzenia górniczego i jest moją opcją przy tworzeniu nowego. Chociaż kosztuje 39 USD, czas zaoszczędzony na rozwiązywaniu problemów jest więcej niż wart. Zapewne monitorowanie jest łatwiejsze i usprawnione, ponieważ można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem SSH lub spojrzeć na niestandardowy pulpit nawigacyjny. Możesz przeczytać moją recenzję tutaj lub udać się do gpuShack, aby go kupić.

1. Kup, pobierz i zainstaluj ethOS

Po zakupie licencji otrzymasz link do pobrania. Pobierz go i zainstaluj zgodnie z instrukcjami na małym dysku SSD.

2. Pierwsze uruchomienie & Ustawiać

Podczas pierwszego uruchomienia musisz mieć pojedynczy procesor graficzny podłączony do gniazda x16 najbliższego procesorowi. Pierwsze uruchomienie zajmie kilka minut. Po wykonaniu tej czynności musisz zmienić zdalne i lokalne pliki konfiguracyjne. Aby w tym pomóc, gpuShack ma fantastyczną bazę wiedzy. Oczywiście, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz zdobyć portfel / adres Ethereum.

3. Dodaj procesory graficzne

Dodaj każdy GPU jeden po drugim, upewniając się, że system działa stabilnie za każdym razem. W ten sposób upewnisz się, że system rozpoznaje każdy z nich poprawnie, a jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, łatwiej będzie wskazać.

4. Monitoruj swój zestaw

Do monitorowania swojego sprzętu masz dwie opcje. Możesz zalogować się przez SSH lub spojrzeć na panel wygenerowanych statystyk. Zaletą panelu statystyk jest to, że jest to prosta strona internetowa, którą można łatwo przeglądać z dowolnego miejsca. SSH ma tę zaletę, że w razie problemów możesz łatwo zdalnie zarządzać systemem (pod warunkiem, że jesteś zadowolony z operacji wiersza poleceń systemu Linux).

5. Poprawa wydajności

Jeśli chcesz poprawić wskaźnik skrótu, przeczytaj sekcję na ten temat na końcu.

6. Wskazówki dotyczące ethOS

Zmień swoje hasło: Użyj poniższych poleceń, aby zmienić zarówno hasło użytkownika root, jak i główne hasło użytkownika ethOS. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zdalny dostęp przez SSH. W przeciwnym razie komputer może zostać złośliwie przejęty.

sudo passwd

sudo passwd ethos

Skonfiguruj SSH: Jeśli zamierzasz skonfigurować SSH, musisz zrobić dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, skonfiguruj przekierowanie portów na routerze, aby ruch był przekierowywany na platformę. Po drugie, użyj poniższych poleceń, aby zmienić port SSH na coś innego, np. 2221. Chociaż nie zatrzyma to ataku w przypadku skanowania portów, zmniejszy możliwość ataku przez przeszukiwacz. Możesz również rozważyć użycie prywatnego & klucze publiczne do 100% zapewniają, że tylko Ty masz dostęp do platformy.

sudo nano / etc / ssh / sshd_config

Zmień wiersz z napisem „# Port 22” na „Port 2221” lub preferowany port.

Cloud Mining

Możliwe jest wydobywanie Ethereum za pomocą usług online, takich jak AWS lub DigitalOcean. Jednak nikomu nie udało się sprawić, by zyski te były opłacalne w czasie rzeczywistym, i powinieneś to zakorzenić tylko wtedy, gdy nie chcesz budować własnego sprzętu i chcesz spekulować na temat cen.

Istnieją również umowy wydobywcze Ethereum, takie jak Genesis Mining. Firmy te zapewniają własny dedykowany sprzęt wydobywczy, za który trzeba zapłacić z góry. Ponownie, chyba że spekulujesz poważnie na temat cen, nie są one warte tego.

Ogólne wskazówki dotyczące poprawy wydajności wydobycia

Ustawienia płyty głównej

W niektórych przypadkach system BIOS płyty głównej może od razu nie zostać poprawnie skonfigurowany. Jeśli dodajesz procesory graficzne jeden po drugim, aw pewnym momencie system się zawiesza i wyeliminowałeś problemy związane z procesorem graficznym, prawdopodobnie przyczyną jest Twoja płyta główna. Rozejrzyj się po forach, aby uzyskać pomoc, ale często trzeba będzie zmienić kilka ustawień. Osobiście miałem doświadczenie w wyłączaniu wyłączania niektórych funkcji BIOS-u i zmienianiu przydziałów, ale konfiguracje systemu różnią się w dużej mierze, więc powiedziałbym, że Google jest twoim najlepszym przyjacielem.

Wentylator i temperatura: kontrola i monitorowanie

Zawsze, zawsze upewnij się, że masz system monitorowania wentylatorów i temperatury, i możesz je zdalnie sprawdzić. Jeśli używasz Genoil, system spróbuje się naprawić, a jeśli używasz ethOS, zamknie procesor graficzny, jeśli wystąpi problem z przegrzaniem. Jednak nie wszyscy górnicy są sobie równi, a jeśli nie będziesz ostrożny, możesz spalić swój dom. Jest to jeden z powodów, dla których tak ważne jest ciągłe monitorowanie zestawu i upewnienie się, że działa stabilnie w ciągu pierwszych 24 godzin. Pamiętaj również o wahaniach temperatury w miesiącach letnich i zimowych, ponieważ te kilka stopni różnicy może mieć ogromny wpływ.

Poprawa wydajności

Jeśli chcesz poprawić wydajność, masz dwie opcje: podkręcanie i niestandardowy BIOS. Niestandardowy BIOS zwykle ma wbudowane podkręcanie, a także kilka innych poprawek.

Przetaktowywanie: Przetaktowywanie jest prostszą z dwóch metod. Windows i ethOS obsługują je z łatwością dzięki odpowiednio Wattman i overclockingowi ethos. Ogólna zasada jest taka, że ​​zwiększenie zegara mem o 10% zwiększa twój hashrate o 10%. Możesz także zmienić zegar podstawowy. Ma to jednak mniejszy wpływ. Zmniejszenie taktowania rdzenia może być również korzystne, ponieważ może zmniejszyć zużycie energii, a podczas gdy twój hashrate będzie nieco niższy, ogólnie możesz być pozytywny, ponieważ będziesz zużywał mniej energii. Właściwy bilans rdzenia / pamięci będzie zależeć od kosztu energii elektrycznej i szybkości mieszania.

Niestandardowy BIOS. Niestandardowe BIOS-y są trudniejsze. Chociaż do flashowania GPU łatwo jest użyć takiego narzędzia, jak AtiFlash, pamiętaj, że jest to ryzykowne. Będziesz także musiał znaleźć BIOS, który jest odpowiedni dla twojego GPU, chyba że jesteś biegły w dostosowywaniu go za pomocą narzędzia takiego jak PolarisBiosEditor. Może to jednak mieć największy zysk. Na przykład w przypadku RX480 niestandardowy system BIOS może podnieść wskaźnik skrótu do 30 Mhs +, co stanowi znaczną poprawę o 30%!

Dodatkowi fani. Zwłaszcza jeśli masz wiele zestawów, pamiętaj o dołączeniu dodatkowych wentylatorów do swojej obudowy / obudowy. Niektóre osoby używają również zwykłych wentylatorów biurkowych lub w niektórych przypadkach wentylatorów przemysłowych dużej mocy. Sprawdź moją platformę wydobywczą z rur miedzianych, aby uzyskać kreatywne pomysły na to, jak stworzyć użyteczny, ale jednocześnie atrakcyjny platformę wydobywczą!

Ultimate Rig Rig

Wniosek dotyczący górnictwa Ethereum

Więc to jest to. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego przewodnika wydobywczego Ethereum, teraz zacznij budować swój sprzęt, aby rozpocząć wydobycie tak szybko, jak to możliwe!

Masz jakieś uwagi, pytania, komentarze? Daj mi znać w komentarzach, a ja upewnię się, że ten artykuł będzie na bieżąco.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me