The Ultimate Social Privacy Guide Privacy

Przewodnik po prywatności w mediach społecznościowych

Media społecznościowe są integralną częścią dzisiejszego życia, nawet jeśli wielu z nas stara się ograniczyć czas spędzany na angażowaniu się w nie, wciąż jest ono bardzo mocno osadzone w naszym życiu. Dlatego prywatność w mediach społecznościowych jest czymś, na co każdy powinien zwrócić szczególną uwagę. Ryzyko, że tego nie zrobisz, jest ogromne, hakerzy, oszuści, byli partnerzy, złodzieje tożsamości, drapieżniki seksualne, istnieje wiele osób, które moglibyśmy chcieć zablokować w naszym życiu online.

W tym przewodniku dotyczącym prywatności w mediach społecznościowych przedstawimy zagrożenia i zapewnimy krok po kroku działania, które pomogą Ci chronić siebie i zapewnić bezpieczeństwo mediów społecznościowych.

Przegląd prywatności w mediach społecznościowych

Warto zauważyć, że podczas gdy platformy mediów społecznościowych zwykle oferują wiele funkcji blokujących profile i poprawiających prywatność, rzadko domyślnie aktywują te ustawienia. Jest kilka powodów...

  • Witryny i aplikacje są naturalnie bardziej atrakcyjne i atrakcyjne dla nowych użytkowników, gdy wszystko jest proste.
  • Zachowanie poufności wszystkiego nie leży w interesie firm mediów społecznościowych. Im więcej informacji jest dostępnych bezpłatnie, tym więcej informacji mogą sprzedać reklamodawcom.
  • Ustawienie domyślnych postów i zdjęć na „publiczny” dostęp oznacza, że ​​ludzie mogą łatwiej korzystać z platform, aby wtargnąć w życie innych - co sprawia, że ​​platformy te są atrakcyjne dla wielu osób.

To powiedziawszy, firmy mediów społecznościowych starają się zapewnić swoim platformom jak największe bezpieczeństwo, i zwykle oferują użytkownikom szereg opcji, które dają im kontrolę nad swoją prywatnością.

Ogólna rada

Silne hasła i generatory haseł

Bezpieczne hasła

Pomimo obszernej relacji prasowej na temat hacków, oszustw i cyberataków, sondaż przeprowadzony przez The Telegraph na początku 2017 r. Wykazał, że wielu użytkowników Internetu nadal używa niesamowicie niepewnych haseł do swoich kont internetowych. Niektóre hasła w pierwszej dziesiątce to 123456, qwerty i hasło.

Twoje hasła są kluczem do twoich kont internetowych, a ich łatwe odgadnięcie otwiera cię na wszelkiego rodzaju problemy.

Oczywiście generowanie i zapamiętywanie złożonych i unikalnych haseł dla każdego konta online jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia.

Jednym ze sposobów wymyślenia długich i skomplikowanych haseł jest użycie niezapomnianych fraz składających się z kilku słów (czasem dodając liczby i znaki interpunkcyjne, jeśli usługa tego wymaga).

Zaskakująco łatwo jest wymyślić te losowe frazy indywidualnie i trudno je złamać z technicznego punktu widzenia.

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś włamany, miałeś niewiarygodne szczęście, ponieważ w dwóch trzecich dorosłych Amerykanów naruszono już prywatność w mediach społecznościowych. Może wkrótce nadejdzie Twoja kolej, a jeśli używasz „123456” lub „hasła” do ochrony swoich danych osobowych - jesteś częściowo winny!

Menedżerowie haseł

Menedżerowie haseł

Następnie przyjrzyjmy się, jak możesz zarządzać wszystkimi złożonymi, unikalnymi hasłami.

Najbardziej podstawową formą menedżera haseł jest ten wbudowany w przeglądarki internetowe. Przykładem jest Smart Locker Google Chrome pęku kluczy iCloud firmy Apple. Bez wątpienia zapoznasz się z nimi, gdy często pytają, czy chcesz, aby Twoja przeglądarka internetowa „zapisała hasło”.

Zapisywanie haseł w przeglądarce jest wygodne, ale często nie jest bezpieczne. Jeśli dzielisz komputer bez własnego bezpiecznego logowania, prawie na pewno jest to zły pomysł.

Korzystanie z menedżera haseł opartego na przeglądarce nie zastępuje korzystania z odpowiedniego, dedykowanego rozwiązania do zarządzania hasłami. Dobry menedżer haseł pomoże Ci wygenerować bezpieczne hasła i przechowywać je bezpiecznie zaszyfrowane. Prawidłowe użycie oznacza, że ​​możesz być jeszcze bardziej bezpieczny, tworząc osobne, unikalne hasła do wszystkiego bez nadludzkiej pamięci.

Oto kilka opcji, które możesz wypróbować:

KeePass

KeePass to menedżer haseł typu open source z rozbudowanymi funkcjami. Jednak nie jest to najłatwiejsza konfiguracja dla osób nietechnicznych. Plusem jest to, że jest całkowicie darmowy i jest idealnym narzędziem, jeśli chcesz zarządzać wieloma hasłami.KeePass

KeePass integruje się ze wszystkimi wiodącymi przeglądarkami internetowymi i urządzeniami mobilnymi, a ponieważ jest open source - oferuje dostęp do szerokiej gamy dodatkowych wtyczek, takich jak wsparcie biometryczne i integracja z usługami tworzenia kopii zapasowych online.

KeePass jest opisany jako bezpieczny dla paszportu i tak właśnie jest. Nawet jeśli jego techniczne podejście zniechęca Cię, ponieważ jest bezpłatne, warto je uruchomić.

LastPass

LastPass jest jednym z najbardziej znanych na świecie menedżerów haseł. Jest dostępny zarówno jako darmowy produkt, jak i tania oferta komercyjna. Darmowy produkt ma pewne ograniczenia, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. Wersja płatna dodaje użyteczne dodatkowe funkcje, takie jak szyfrowana pamięć online i obsługa uwierzytelniania dwuskładnikowego.

LastPass naprawdę wyróżnia się łatwością obsługi. To czyni go doskonałym wyborem dla nowicjuszy. Niestety, zawsze istnieje pewien kompromis między łatwością użytkowania a bezpieczeństwem, i można śmiało powiedzieć, że eksperci ds. Prywatności nie lubią kompromisów, które firma wybrała, takich jak wprowadzenie funkcji dostępu awaryjnego, aby umożliwić ludziom odzyskanie dostępu do ich konto, jeśli utracą swoje podstawowe hasło.

StickyPassword

StickyPassword to kolejne rozwiązanie do zarządzania hasłami z wyborem wersji darmowej lub premium. Funkcje takie jak tworzenie kopii zapasowych w chmurze, synchronizacja i wsparcie premium sprawiają, że warto wydać niewielką opłatę na wersję premium.

StickyPassword ma doskonałą obsługę skanowania odcisków palców i jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla komputerów stacjonarnych i laptopów, jak i urządzeń mobilnych. Szyfrowanie jest na poziomie wojskowym, a lokalna synchronizacja Wi-Fi zapewnia bezpieczeństwo.

Aplikacja do zarządzania hasłami nie jest niezbędna, jeśli chodzi o prywatność w mediach społecznościowych, ale ułatwia tworzenie unikalnych złożonych haseł dla każdego konta. Mając do dyspozycji wiele bezpłatnych opcji, warto poświęcić trochę czasu na przetestowanie jednej z nich.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to szeroko stosowana metoda zwiększania bezpieczeństwa kont internetowych. Jest używany przez banki, serwisy społecznościowe i wszelkiego rodzaju inne usługi online.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Jest prawie pewne, że już go używasz. Najprostszym wyjaśnieniem jest to, że używa czegoś, co masz, a także czegoś, co znasz. Bez obu tych części nie można uzyskać dostępu.

Często stosowaną analogią jest użycie karty bankomatowej w bankomacie. „Coś, co masz” to karta, a „coś, co wiesz” to kod PIN. Mając tylko kartę, nie możesz wyciągać pieniędzy z maszyny, to samo miałoby zastosowanie, gdybyś tylko posiadał PIN.

Wiele stron internetowych i usług online wykorzystuje tę zasadę, aby umożliwić dodatkowe zabezpieczenie kont. Należy zauważyć, że w przypadku mediów społecznościowych zachęcanie do aktywacji tego rodzaju weryfikacji dwuetapowej jest zazwyczaj opcjonalne. Dlatego jest to szybka i łatwa funkcja zwiększania bezpieczeństwa, która gwarantuje, że nikt nie będzie w stanie zhakować twojego konta poprzez odgadnięcie hasła. Wdrożenie różni się na różnych platformach społecznościowych...

Facebook TFA

Na Facebooku: Istnieje szereg opcji. Aby je znaleźć, zaloguj się na swoje konto, przejdź do „Ustawień” dostępnych za pomocą strzałki w dół w prawym górnym rogu strony, a następnie kliknij „Bezpieczeństwo i logowanie”. Teraz kliknij przycisk „Edytuj” po prawej stronie „ Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego ”, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji.

Najprostsza opcja pozwala używać telefonu komórkowego jako drugiego „elementu” w procesie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Możesz albo odebrać wiadomość SMS zawierającą unikalny kod, albo użyć funkcji Code Generator (ukrytej w aplikacji mobilnej Facebook), aby wygenerować kod, gdy go potrzebujesz. W obu przypadkach nie możesz zalogować się z nowego miejsca bez hasła i kodu.

Facebook oferuje różne inne zaawansowane opcje weryfikacji dwuetapowej, w tym jednorazowe hasła do aplikacji Facebook na konsole do gier i inne urządzenia. Plus integracja z uniwersalnymi kluczami bezpieczeństwa. 2FA jest łatwa w konfiguracji i natychmiast zwiększa prywatność w mediach społecznościowych, znacznie utrudniając hakerom włamanie się na twoje konto.

Znajdziesz tu przewodnik po wszystkich opcjach Facebooka.

Twitter TFA

Na Twitterze:Ustawienia są podobne, ale mniej wyrafinowane. Zasada jest taka sama; podajesz Twitterowi numer telefonu komórkowego i aktywujesz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Zmusza to Twitter do wymagania jednorazowego hasła (wysyłanego SMS-em na ten numer) przy każdym logowaniu.

Aby uzyskać dostęp do tego ustawienia, musisz zalogować się na swoje konto na komputerze. Menu ustawień znajduje się w prawym górnym rogu. Kliknij „Ustawienia i prywatność”, a następnie zaznacz pole „Weryfikuj żądania logowania”.

Gdy to zrobisz, warto sprawdzić menu „Telefon komórkowy”, aby dokładnie sprawdzić, czy masz ustawiony prawidłowy numer telefonu komórkowego - w przeciwnym razie kody logowania mogą zostać wysłane na niewłaściwy numer. Jeśli masz problemy ze znalezieniem opcji lub chcesz skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą aplikacji mobilnej na Twitterze, tutaj znajdziesz przewodnik.

Instagram TFA

Instagram:Tutaj uwierzytelnianie dwuetapowe jest prawie takie samo. Ponieważ jednak Instagram to przede wszystkim aplikacja mobilna, musisz zaimplementować dodatkowe zabezpieczenia z telefonu.

Otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu. Wejdź do menu ustawień, dotykając koła zębatego „ustawienia”. Stuknij „Uwierzytelnianie dwuskładnikowe” i włącz „Wymagaj kodu bezpieczeństwa”. Ponownie musisz upewnić się, że Instagram ma prawidłowy numer telefonu komórkowego, w przeciwnym razie możesz ryzykować zablokowanie konta. Jeśli masz problemy ze znalezieniem opcji, tutaj znajdziesz przewodnik, jak to zrobić.

Dostępne jest również uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Snapchacie. Podobnie jak inne sieci, funkcja wymaga otrzymania jednorazowego kodu numerycznego przez SMS. Aby włączyć tę funkcję, otwórz Snapchat na urządzeniu mobilnym i dotknij ikony Snapchat w lewym górnym rogu. Następnie dotknij ikonę koła zębatego „ustawienia” w prawym górnym rogu, wybierz „Weryfikacja logowania” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz także użyć Google Authenticator (więcej na ten temat później).

Warto poświęcić czas na aktywację uwierzytelniania dwuetapowego na wszystkich kontach mediów społecznościowych. Zajmuje to tylko kilka minut i jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa.

Prywatność na Facebooku

Prywatność na Facebooku

Niebezpieczeństwa związane z Facebookiem

Przestępcy często korzystają z Facebooka, aby uzyskać informacje na temat życia i lokalizacji ludzi. Mimo to badania pokazują, że znaczny odsetek użytkowników nadal nie dostosowuje odpowiednio swoich ustawień prywatności. Jest to przerażające, biorąc pod uwagę, że na platformie znajduje się 270 milionów fałszywych lub fałszywych kont. Jakie są główne zagrożenia związane z Facebookiem?

Większość ludzi chce udostępniać zdjęcia, statusy i doświadczenia swoim znajomym i rodzinom - ale nie całemu światu. Niebezpieczeństwo zaczyna się od użytkowników, którzy nie sprawdzą swoich ustawień zabezpieczeń i zdecydują się na udostępnienie ich szerszej grupie odbiorców, niż jest to bezpieczne.Niebezpieczeństwa związane z Facebookiem

Niestety zagrożenia nie dotyczą tylko udostępniania zdjęć. Sama liczba fałszywych kont na platformie pokazuje, ilu przestępców krąży na Facebooku. Niektórzy mogą nawet udawać twojego przyjaciela po sklonowaniu swoich kont. Dlatego zawsze musisz być ostrożny, jeśli dostaniesz zaproszenie od kogoś, z kim myślałeś, że już jesteś przyjacielem.

Intencje nieuczciwych użytkowników są bardzo różne. Niektórzy włamywacze przeszukują sieć osób, które są na wakacjach. A na ciemniejszym krańcu spektrum są oszuści i drapieżcy seksualni wykorzystujący platformę do żerowania na zagrożonych ludziach. Jak już wcześniej omawiałem w moim przewodniku na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, istnieją szokujące statystyki dotyczące odsetka młodych ludzi, do których zbliżają się nieznajomi online, oraz liczby nastolatków, którzy spotykają się z tymi nieznajomymi w prawdziwym życiu.

Zagrożenia związane z mediami społecznościowymi są bardzo realne, dlatego tak ważne jest zwiększenie prywatności w mediach społecznościowych...

Ustawienia prywatności Facebooka

Sprawdźmy, jak „zablokowany” jest Twój profil na Facebooku. Jeśli nigdy wcześniej nie zmieniałeś swoich ustawień prywatności, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak wiele z Twojego życia jest publiczne.Ustawienia prywatności Facebooka

Zaloguj się do Facebooka na komputerze i przejdź do strony swojego profilu. Kliknij ikonę „...” (trzy kropki) w prawym dolnym rogu obrazu nagłówka i wybierz „Wyświetl jako…”. Następnie zobaczysz swój profil jako „Publiczny”. Pozwala to zobaczyć wszystko, co losowy użytkownik Facebooka zrobiłby sprawdź, czy znaleźli cię za pośrednictwem wyszukiwarki Facebooka.

Jeśli wcześniej próbowałeś zablokować swoje konto, możesz zobaczyć tylko zdjęcie nagłówka i bieżące zdjęcie profilowe. Jednak bardziej niż prawdopodobne jest to, że zobaczysz również kilka zdjęć, komentarzy, a może nawet statusy widoczne dla świata. W wielu przypadkach to, co widzisz, może Cię zszokować. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak jest - istnieje wiele możliwych powodów. Możesz mieć albumy ze zdjęciami (takie jak przesyłanie ze smartfona), w których zdjęcia są automatycznie ustawiane w widoku „publicznym” lub możesz skonfigurować konto w taki sposób, aby inne osoby mogły publikować na twojej osi czasu bez pozwolenia.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która ukrywa jakąś aktywność przed niektórymi „przyjaciółmi” na Facebooku, możesz również użyć opcji u góry tego ekranu, aby wyświetlić swój profil „jako” określonego znajomego, abyś mógł potwierdzić, co widzi..

Uzbrojeni w te informacje, będziesz miał dobry pomysł na to, co musisz zrobić, aby zwiększyć prywatność mediów społecznościowych na Facebooku, więc przejrzyjmy najważniejsze ustawienia.

Ustawienia prywatności i opcje narzędzi

Większość kluczowych ustawień znajduje się w opcjach „Ustawienia prywatności i narzędzia”. Do tego dochodzisz klikając małą strzałkę w dół w prawym górnym rogu strony na Facebooku, klikając „Ustawienia”, a następnie wybierając „Prywatność” po lewej stronie.Ustawienia prywatności i narzędzia Facebooka

W ustawieniach po prawej stronie możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje przyszłe posty (wybierając z „Publicznych”, „Przyjaciół”, „Przyjaciół (z wyjątkiem niektórych osób)” i różnych innych niestandardowych opcji.) Możesz dokonać podobnego wyboru, kto może skontaktować się z Tobą za pośrednictwem Facebooka - i kto może cię wyszukać za pomocą Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu.

W rzeczywistości dość łatwo jest zablokować prywatność na Facebooku. Zacznij od ograniczenia widoczności postów do wybranych znajomych, ograniczenia „zaproszeń do znajomych” do „znajomych znajomych” i ograniczenia, kto może cię spoglądać tylko do „znajomych”. Dzięki temu możesz być tak prywatny, jak to tylko możliwe, na Facebooku. Warto jednak zauważyć, że naprawdę nie ma sposobu, aby przejść na „off grid” na Facebooku. Jeśli tak wolisz, najlepiej całkowicie ominąć platformę.

Zmieniłem te rzeczy, możesz myśleć, że już skończyłeś, ale jest jeszcze jeden ważny krok. Po zmianie ustawień skorzystaj z opisanej powyżej funkcji „wyświetl jako…”, aby sprawdzić, czy jest jeszcze trochę treści, które można publicznie oglądać. Przekonasz się, że zmiana tych ustawień nie pomogła ukryć niczego, co udostępniłeś publicznie w przeszłości.

Aby to naprawić, wróć do opcji „Ustawienia prywatności i narzędzia” i skorzystaj z funkcji „Ogranicz poprzednie posty”, która powinna umożliwić ci zablokowanie publicznego (lub „znajomych znajomych”) oglądania starych postów. Ponownie warto ponownie sprawdzić funkcję „wyświetl jako…” - dopóki nie będziesz zadowolony z tego, co widzi widz po dotarciu do Twojego profilu. W razie potrzeby możesz przejść do pozostałych pojedynczych postów i zdjęć i ręcznie zmienić ich widoczność zgodnie z potrzebami. Pamiętaj, że zgodnie z tym linkiem Twój bieżący profil i zdjęcie są zawsze dostępne do publicznego wyświetlania.

Należy pamiętać, że przeglądanie ustawień prywatności Facebooka nie jest czymś, co należy traktować jako jednorazowe zadanie. Czasami Facebook zmienia swoje domyślne ustawienia prywatności i czyni je mniej prywatnymi - dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać ustawienia.

Inne rzeczy do rozważenia

Warto zapoznać się z kilkoma innymi ważnymi ustawieniami, ale przedtem warto rozważyć usunięcie swoich „przyjaciół”.

Jeśli masz kogoś z setkami (a nawet tysiącami) znajomych na Facebooku, możesz rozważyć mądrość uczynienia swojej przyjaźni online tak łatwo dostępną. Nie tylko potencjalnie dzielisz się drobiazgami swojego codziennego życia z szerokim kręgiem ludzi, ale także dajesz wszystkim znajomym znajomych okno do swojego życia. Może ci to nie przeszkadzać, ale warto o tym pomyśleć. Jeśli chcesz prawdziwej prywatności w mediach społecznościowych, powinna ona zacząć od ochrony przed tym, kogo chcesz wpuścić do swojego „kręgu” online.

Oś czasu i opcje oznaczania

Oś czasu na Facebooku i tagowanie

Następnie warto spojrzeć na opcje „Oś czasu i oznaczanie” znajdujące się pod ustawieniami prywatności w tym samym menu po lewej stronie.

Tutaj możesz wybrać, kto może publikować posty na Twojej osi czasu, czy musisz przejrzeć ich posty, zanim zostaną opublikowane, i kto może je zobaczyć, gdy będą dostępne. Większość tych opcji ma opcję „tylko ja”, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad tym, co zostanie dodane do Twojej obecności na Facebooku. Te nigdy nie są domyślnymi ustawieniami, więc musisz bawić się ustawieniami, aby powstrzymać ludzi przed dodawaniem zawstydzających treści bez Twojej wiedzy.

Warto również spojrzeć na opcje „Blokowania”, aby dodać osoby, których nie chcesz zbliżać się do swojego profilu na Facebooku. Jeśli kiedykolwiek wpadasz w kłopoty, jesteś nękany lub czujesz się niekomfortowo przez kogokolwiek na Facebooku - zawsze dodawaj ich do swojej zablokowanej listy.

Blokowanie aplikacji

Innym ważnym ustawieniem na Facebooku, na które warto zwrócić uwagę, jest menu po lewej stronie - w sekcji „Aplikacje”.Aplikacje na Facebooku

Jak zapewne wiesz, tysiące aplikacji linkują do Facebooka. Na przykład wiele kuszących gier lub popularnych quizów w stylu „która postać Simpsona jesteś?”.

Problemem wielu z tych aplikacji jest to, że żądają znacznego dostępu do twojego konta na Facebooku. Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo naruszają prywatność, gdy pozwalają dostępowi gier do swojego profilu.

Aby spojrzeć na wszystkie aplikacje, które mają pewien poziom dostępu do twojego konta na Facebooku, poszukaj menu „Aplikacje” w „Ustawieniach” w prawej części ekranu. Dla każdej z aplikacji może kliknąć małą ikonę ołówka, aby zobaczyć, do których części profilu ma bieżący dostęp. W wielu przypadkach prawdopodobnie będziesz w szoku, gdy się dowiesz.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest usunięcie wszystkich aplikacji, których już nie używasz, i przyjrzenie się, jakie uprawnienia przyznajesz tym, które chcesz zachować.. Jeśli uważasz, że aplikacja niepotrzebnie narusza twoją prywatność, pozbądź się jej.

Zawsze poważnie rozważ kompromis między zapewnieniem dostępu do aplikacji i gier na Facebooku a naruszeniem prywatności. Czy naprawdę warto udostępniać wszystko, co publikujesz, firmie bez twarzy, aby grać w gry online przez kilka minut tu i tam? Często tak nie jest!

Prywatność na Twitterze

Prywatność na Twitterze

Niebezpieczeństwa związane z Twitterze

Twitter jest inną bestią niż Facebook, ale wiele niebezpieczeństw pozostaje takich samych. Jeśli chodzi o prywatność na Twitterze, musisz podjąć jedną fundamentalną decyzję - czy uczynić swoje tweety prywatnymi, a zatem widocznymi tylko dla osób, które Cię śledzą - lub opublikować tweety publicznie i pozwolić wszystkim na obserwowanie Twojego konta.

Celem Twittera jest dzielenie się przemyśleniami i uczuciami ze światem. Wiele osób jest dumnych z liczby swoich obserwujących i jest zachwyconych, gdy liczba ta rośnie.Niebezpieczeństwa związane z Twitterze

Wprowadza to podobne niebezpieczeństwa do tych obecnych na Facebooku. Jeśli zdecydujesz się na tweety ze swoich wakacji i pozwolisz każdemu zobaczyć twoje tweety - potencjalnie reklamujesz swój pusty dom włamywaczom. Zasadniczo im więcej danych osobowych zdecydujesz się udostępnić, tym bardziej narażasz swoją prywatność na szwank. Dlatego jeśli masz konto na Twitterze, które jest otwarte dla każdego, musisz stale nawiązywać połączenia z tym, co chcesz ujawnić. Na przykład możesz rozważyć powstrzymanie się od udostępniania swojego miasta rodzinnego na swoim profilu na Twitterze.

Jednym z konkretnych zagrożeń na Twitterze, które stale pojawiają się w wiadomościach, jest ryzyko trollowania w Internecie, zastraszania i groźnych zachowań. Jest to często skierowane do celebrytów, polityków i innych znanych osobistości, ale każdy może paść ofiarą. W jednym raporcie z 2017 r. Ujawniono, że kobiety z Wielkiej Brytanii otrzymały ponad 25 000 obraźliwych wiadomości w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. Chociaż możliwe jest blokowanie użytkowników Twittera, nie ma wątpliwości, że takie zachowanie ze strony trolli może powodować znaczne zmartwienie i stres.

Kolejne niebezpieczeństwo ma postać komunikatów bezpośrednich (DM). Często użytkownicy Twittera mogą otrzymywać bezpośrednie wiadomości, w tym łącza internetowe, które prowadzą do stron internetowych zaangażowanych w zachowania przestępcze, takie jak oszustwo lub phishing. Sensowne jest bycie ostrożnym wobec bezpośrednich wiadomości od nieznajomych, zwłaszcza tych, które prowadzą do nieznanych stron internetowych.

Ustawienia prywatności na Twitterze

Zanim zaczniemy zagłębiać się w menu ustawień, ważne jest, aby podkreślić, że kluczem do prywatności na Twitterze są twoje osobiste decyzje dotyczące tego, co chcesz udostępnić. Jeśli Twoje konto jest otwarte dla wszystkich i zdecydujesz się tweetować o swojej bieżącej lokalizacji, ujawniasz, gdzie jesteś, każdemu, kto chce się dowiedzieć - i musisz zdecydować, czy czujesz się z tym dobrze.Ustawienia prywatności na Twitterze

Podobnie, jeśli chcesz zaangażować się w dyskusje polityczne na Twitterze (a wiele osób tak robi!), To od Ciebie zależy, jak daleko chcesz się podzielić swoimi opiniami. Jeśli te poglądy są wystarczająco kontrowersyjne, aby wywołać silne reakcje innych użytkowników Twittera, możesz otworzyć się na trollowanie i znęcanie się przez osoby o różnych opiniach. Oczywiście można śmiało powiedzieć, że tego rodzaju „debata” jest częścią apelu Twittera.

Wybór, czy wysłać tweeta publicznie czy prywatnie

Jak wspomniano powyżej, kluczową decyzją, którą musisz podjąć w sprawie prywatności na Twitterze, jest to, czy chcesz mieć konto publiczne, czy „zablokowane” dla obserwujących w twoim kręgu.Prywatność Tweet

Aby uzyskać dostęp do tego ustawienia, przejdź do menu „Profil i ustawienia” na Twitterze. Można to uzyskać (na stronie Twittera) za pomocą ikony w prawym górnym rogu. Dostęp do tych opcji można również uzyskać za pośrednictwem aplikacji mobilnej na Twitterze (więcej informacji tutaj).

W sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” znajdziesz opcję „Chroń swoje tweety”. Ta opcja NIE jest domyślnie zaznaczona, ponieważ Twitter upublicznia wszystkie tweety, chyba że zmienisz to ustawienie.

Jeśli zdecydujesz się włączyć opcję „Chroń swoje tweety”, tweety będą widoczne tylko dla obserwujących. I każdy, kto chce iść za tobą, musi poczekać, aż zaakceptujesz jego prośbę. Spowoduje to zablokowanie twojego konta tylko dla osób, które chcesz obserwować. Ważne jest, aby to zauważyć wszyscy, którzy cię śledzili przed aktywowałeś opcję, nadal będziesz mógł zobaczyć twoje tweety chyba że zdecydujesz się je zablokować (patrz poniżej).

Do dalszego czytania znajdziesz tutaj artykuł na Twitterze wyjaśniający różnicę między kontami publicznymi i chronionymi.

Dodatkowe ustawienia prywatności

W tym samym menu „Prywatność i bezpieczeństwo” znajdziesz dodatkowe ustawienia, które możesz ulepszyć, aby poprawić swoją prywatność.

Na szczególną uwagę zasługuje opcja „Tweetuj z lokalizacją”, która kontroluje, czy dodajesz lokalizację do twoich tweetów. W większości przypadków warto to wyłączyć, chyba że szczególnie chcesz reklamować się tam, gdzie jesteś. Jeśli masz to ustawienie w przeszłości i postanowiłeś przestać udostępniać, istnieje opcja „Usuń informacje o lokalizacji” z poprzednich tweetów.

Jeśli starasz się zachować niski profil na Twitterze i chcesz utrudnić innym znalezienie Cię, możesz również odznaczyć dwa pola na tym ekranie, które pozwalają innym znaleźć Cię za pomocą Twojego adresu e-mail i numeru telefonu.

Opcja „Odbieraj bezpośrednie wiadomości od każdego” to kolejna opcja, którą prawdopodobnie chcesz upewnić się, że nie jest zaznaczona. Zapobiegnie to oszustom i oszustom wysyłającym bezpośrednie wiadomości zapraszające do podejrzanych stron internetowych. Pozostawiając to pole niezaznaczone, upewniasz się, że tylko Twoi obserwatorzy mogą wysłać Ci bezpośrednią wiadomość.

W tej sekcji jest także kilka innych opcji, które warto rozważyć, takich jak np. Nie zezwalanie ludziom na oznaczanie Cię na zdjęciach i kontrolowanie, jak łatwo można dodać Cię do kont zespołu na Twitterze.

Blokowanie ludzi na Twitterze

Jeśli chcesz całkowicie zablokować ludzi na Twitterze z dowolnego powodu - istnieją dwa proste sposoby, aby to zrobić.Twitter Blokuj ludzi

Pierwszą metodą jest odwiedzenie ich profilu na stronie, kliknięcie małej ikony „trzech kropek” w prawym górnym rogu i kliknięcie „Zablokuj”. Po wykonaniu tej czynności nie będą mogli wysyłać wiadomości ani śledzić Cię . Więcej szczegółów na temat konsekwencji blokowania ludzi na Twitterze można znaleźć tutaj.

Należy pamiętać o jednej rzeczy, jeśli kogoś zablokujesz zablokowany użytkownik może nadal widzieć twoje tweety, jeśli masz profil publiczny i wyloguje się ze swojego konta. Jeśli jest to problem, musisz rozważyć, czy lepiej byłoby przejść na konto „chronione”, jak opisano wcześniej.

Możesz również blokować użytkowników podczas przeglądania Twittera, klikając małą strzałkę w dół obok tweeta dowolnej osoby i wybierając "Blok" opcja stamtąd.

Aplikacje powiązane z Twitterem

Podobnie jak Facebook, Twitter umożliwia łączność z wieloma aplikacjami innych firm. Obejmują one aplikacje, które prowadzą do sekcji komentarzy w gazetach, umożliwiając „rejestrację za pomocą Twittera” - do narzędzi Twittera i aplikacji mobilnych, które umożliwiają publikowanie postów na Twitterze bez korzystania ze strony Twittera lub oficjalnych aplikacji.Powiązane aplikacje na Twitterze

Aby zobaczyć, jakie aplikacje mają dostęp do Twojego konta na Twitterze, odwiedź sekcję „Aplikacje” w tym samym menu ustawień. Warto dokładnie przejrzeć listę i skorzystać z opcji „cofnij dostęp” dla każdej aplikacji, której nie rozpoznajesz lub nie używasz.

Po połączeniu aplikacji z serwisem Twitter decydujesz, ile dostępu ma ta aplikacja. W niektórych przypadkach dostęp jest minimalny, ale w innych przypadkach aplikacje mają prawo tweetować w Twoim imieniu. dlatego, aby zmaksymalizować swoją prywatność, należy zminimalizować liczbę aplikacji, które mają dowolny dostęp.

Kilka ostatecznych myśli

Dostosowanie ustawień Twittera w celu zwiększenia prywatności to szybka praca i jedna, którą warto wykonać. Będąc na miejscu, należy również aktywować „weryfikację dwuetapową”.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pełne „chronione” konto (dobry pomysł, jeśli chcesz zachować aktywność na Twitterze między tobą a małą grupą przyjaciół i rodziny), czy po prostu sprawujesz nieco większą kontrolę nad kontem publicznym, opcje są tam - umożliwiając korzystanie z Twittera bez narażania prywatności.

Prywatność na Instagramie

Prywatność na Instagramie

Niebezpieczeństwa związane z Instagramem

Instagram to interesująca usługa, jeśli chodzi o prywatność w mediach społecznościowych, ponieważ można argumentować, że większość użytkowników aktywnie szuka wyświetleń, polubień i nowych obserwujących - w jeszcze większym stopniu niż na Twitterze.

Wielu użytkowników dodaje wiele hashtagów do swoich postów na Instagramie, mając nadzieję na zwiększenie zasięgu, aby ich posty były wyświetlane jak najszerszej publiczności. To raczej leci w obliczu pragnienia prywatności! To powiedziawszy, istnieją ustawienia w Instagramie, które użytkownicy mogą sprawdzać. Istnieje również opcja zablokowania konta na Instagramie, aby było widoczne tylko dla obserwujących, których osobiście autoryzujesz.Niebezpieczeństwa związane z Instagramem

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa związane z Instagramem, jest bardzo podobny do Twittera. Zagrożenia obejmują ryzyko ze strony trolli i przestępców oraz ryzyko ujawnienia zbyt dużej ilości informacji o sobie. Podobnie jak w przypadku innych sieci społecznościowych, ogólny poziom prywatności sprowadza się do tego, co zdecydujesz się udostępnić w takim samym stopniu, jak wybrane ustawienia. Przejdźmy teraz do tych ustawień.

Ustawienia prywatności na Instagramie

Ustawienia prywatności na Instagramie są dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej Instagram. Aby uzyskać dostęp do ustawień, otwórz aplikację Instagram i dotknij sekcji „Profil” (ikona małej osoby w prawym dolnym rogu.) Następnie dotknij małej ikony „zębatka”, która pojawia się obok przycisku „Edytuj profil”, aby uzyskać dostęp do menu ustawień.

Wybór konta publicznego lub prywatnego

Konto prywatne na Instagramie jest dokładnie takie samo, jak konto chronione na Twitterze. Jeśli zdecydujesz się na konto prywatne, nikt nie będzie mógł zobaczyć twoich treści, chyba że zatwierdzisz je jako obserwujących. Wspólnie z Twitterem, osoby, które już Cię obserwują w momencie zmiany konta na prywatne, pozostaną autoryzowanymi obserwatorami, chyba że je zablokujesz. Aby przełączyć się na konto prywatne, wystarczy aktywować opcję „Konto prywatne” u dołu sekcji „Konto” menu ustawień.Konto prywatne Instagram

To, czy wybierzesz konto prywatne, zależy od tego, jak chcesz korzystać z Instagrama. Za pomocą konta prywatnego blokujesz osoby, które nie zostały specjalnie autoryzowane. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz komunikować się tylko z niewielką grupą obserwujących, takich jak rodzina i przyjaciele. Jednak dla wielu jest to sprzeczne z celem Instagram. Wybór nalezy do ciebie.

Inne ustawienia prywatności na Instagramie

W porównaniu z innymi sieciami na Instagramie nie można kontrolować, jeśli chodzi o prywatność. Istnieją jednak dodatkowe opcje, które warto rozważyć...

Bezpieczeństwo na Instagramie

W sekcji „Zdjęcia z Tobą” ustawień możesz kontrolować, czy ludzie mogą dodawać zdjęcia do Twojego profilu, oznaczając Cię tagiem. Jeśli chcesz „potęgi weta” wobec tych zdjęć przed ich opublikowaniem, wybierz opcję „Dodaj ręcznie”. (Pamiętaj, że „Dodaj automatycznie” jest ustawieniem domyślnym.)

W „Ustawieniach historii” możesz kontrolować, kto może odpowiadać na Twoje codzienne historie na Instagramie, a także decydować, czy Twoi obserwatorzy mogą dalej udostępniać twoje historie. Jest to kolejna opcja, która jest domyślnie dozwolona, ​​którą możesz chcieć wyłączyć, jeśli chcesz zwiększyć swoją prywatność.

Blokowanie ludzi na Instagramie

Blokowanie na Instagramie działa bardzo podobnie do blokowania Twittera.Zablokowani użytkownicy na Instagramie

Podczas przeglądania kanału na Instagramie dotknij nazwy użytkownika, którego chcesz zablokować. Spowoduje to przejście do strony ich profilu. Następnie dotknij małej ikony „trzech kropek” w prawym górnym rogu ich profilu i wybierz czerwoną opcję „Blokuj”.

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie po zablokowaniu każdego użytkownika. Możesz także przejrzeć swoją listę zablokowanych użytkowników w głównym menu ustawień.

Kilka ostatecznych myśli

Podobnie jak w przypadku Facebooka i Twittera, warto aktywować weryfikację dwuetapową na swoim koncie na Instagramie, niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić w odniesieniu do innych ustawień.

Poza tym, to naprawdę zależy od ciebie, jak chcesz korzystać z Instagrama - ale nawet jeśli zamierzasz zostać kolejną gwiazdą Instagramu lub podmiotem wpływającym na markę - nadal możesz poprawić swoją prywatność i stać się bardziej rozsądnym w kwestii tego, co chcesz udostępnić.

Prywatność Snapchata

Prywatność Snapchata

Niebezpieczeństwa związane z Snapchatem

Snapchat to zupełnie inny rodzaj sieci społecznościowej, zaprojektowany w oparciu o bardziej natychmiastowy rodzaj interakcji między przyjaciółmi, a nie pomysł stworzenia osi czasu dla wszystkich twoich historycznych działań.

Snapchat ewoluował szybko, ponieważ zaczął jako platforma do wiadomości, które po „obejrzeniu” szybko by się „zniszczyły”. Od momentu premiery dodano wiele funkcji, a kolejne są dodawane przez cały czas. Możliwe jest teraz utrzymywanie „historii” w sieci przez 24 godziny i zapisywanie „snapów” w osobistym obszarze przechowywania. Jednak nadal obowiązuje podstawowa zasada Snapchata jako „nietrwałej” sieci społecznościowej (tutaj znajdziesz świetny starter na Snapchacie i jego ciągłej ewolucji).Niebezpieczeństwa związane z Snapchatem

Ta nietrwałość wiadomości w połączeniu z ogromną popularnością Snapchata wśród młodszego pokolenia sprawia, że ​​Snapchat jest szczególnie niepokojącą platformą dla rodziców z dziećmi, które z niej korzystają. Usługa lokalizacyjna Snapchata (Snap Map) jest szczególnie ważna, ponieważ po aktywacji może sprawić, że inni użytkownicy będą mogli bardzo łatwo ustalić lokalizację. Na szczęście ta funkcja jest domyślnie wyłączona, ale jeśli twoje małe dzieci korzystają ze Snapchata, zdecydowanie warto sprawdzić, czy go nie aktywowały.

Zagrożenia Snapchata są podobne do innych sieci społecznościowych, w tym ryzyko zastraszania i trollowania w Internecie. Tym, co czyni go wyjątkowym, jest tymczasowy charakter wiadomości na platformie oraz fakt, że jest tak popularny wśród dzieci, ale często ignorowany przez osoby starsze - stwarzając ryzyko, że nastolatki mogą korzystać z czegoś, czego ich rodzice tak naprawdę nie rozumieją.

Z tego powodu może być konieczne, abyś sprawdził ustawienia prywatności w imieniu swoich dzieci (jeśli jesteś rodzicem), a nie dla własnego konta.

Ustawienia prywatności Snapchat

Kluczowe ustawienia prywatności w Snapchacie odnoszą się do tego, kto może zobaczyć, co publikujesz. Możliwe jest skonfigurowanie aplikacji, aby wszystko, co publikujesz, było widoczne dla wszystkich na platformie. Na szczęście ustawienia domyślne są raczej bardziej restrykcyjne. O ile nie próbujesz zbudować osobistej marki lub uruchomić Snapchata w imieniu firmy, nie ma powodu, dla którego musiałbyś dzielić się rzeczami tak szeroko.

Aby sprawdzić te ustawienia, dotknij ikony Snapchat w lewym górnym rogu aplikacji. Następnie dotknij ikonę koła zębatego „ustawienia” w prawym górnym rogu. Przewiń w dół sekcję „Kto może…”

Snapchat

W tej sekcji możesz kontrolować, kto może zobaczyć Twoje posty lub dodać Cię do sieci. W większości przypadków będziesz chciał wybrać „Moi znajomi” dla opcji „skontaktuj się ze mną” i „zobacz moją historię”. Jeśli naprawdę nie chcesz pokazywać swojej lokalizacji, najlepiej pozostaw „Zobacz moją lokalizację” w ustawieniu „tylko ja”. The Verge opisuje funkcje lokalizacyjne Snapchata „największym zagrożeniem dla prywatności” w sieci, jak omówiono tutaj. Pomyśl więc bardzo uważnie, zanim aktywujesz to dla szerszej publiczności. Jeśli zdecydujesz się zezwolić innym na wyświetlanie Twojej lokalizacji, najlepiej pozostaw ją wybranej grupie przyjaciół i rodziny.

Ostatnia funkcja w tej sekcji jest oznaczona „zobacz mnie w szybkim dodawaniu”. To tak, jakby Facebook sugerował osoby, które możesz znać. Może to być przydatne, aby pomóc „przyjaciołom znajomych” w znalezieniu cię, ale dla maksymalnej prywatności najlepiej wyłączyć tę funkcję.

Blokowanie ludzi w Snapchacie

W menu ustawień, o których mowa powyżej, zobaczysz sekcję „Zablokowane”, w której każda osoba, którą wybrałeś do blokowania na platformie, pojawi się na liście.

Aby zablokować kogoś na Snapchacie, dotknij jego profilu w głównym oknie aplikacji Snapchat. Naciśnij ikonę „trzech linii” w lewym górnym rogu, a następnie wybierz „blok” z wyświetlonego menu.

Kilka ostatecznych myśli

Dodatkowym krokiem w celu uzyskania prywatności na Snapchacie jest powstrzymanie się od zezwalania aplikacji na skanowanie kontaktów w urządzeniu w celu zasugerowania większej liczby możliwych połączeń. Ponieważ jednak to ustawienie jest włączone w ramach wstępnej konfiguracji, możliwe jest, że Ty (lub Twoje dziecko) już na to zezwoliłeś.

Dlatego w ramach czyszczenia prywatności Snapchata warto przejrzeć listę kontaktów (lub zrobić to z dzieckiem) i usunąć każdego, kto nie powinien tam być.

Wreszcie, jak omówiono wcześniej w tym artykule, warto aktywować weryfikację dwuetapową w celu zalogowania się na konto Snapchat, aby zwiększyć swoje szanse na niehackowanie.

Prywatność Google

Prywatność Google

Google jest internetowym gigantem, ale nie jest siecią społecznościową. Mimo to ponad jeden miliard osób ma konto Google lub Gmail, co w połączeniu z powszechnym codziennym korzystaniem z wyszukiwarki Google oznacza, że ​​ogromna część internautów codziennie przekazuje Google ogromne ilości informacji. To nieuchronnie wpływa na ich prywatność.

W poniższych sekcjach przyglądamy się niektórym zagrożeniom związanym z kontami Google i Google i sugerujemy niektóre ustawienia, które możesz chcieć przejrzeć, jeśli chcesz odzyskać kontrolę.

Usuwanie siebie z wyników wyszukiwania Google

Czy kiedykolwiek googlowałeś? To, co znajdziesz, będzie zależeć od tego, jak aktywnie jesteś online i jak niejasne jest twoje imię. Jeśli masz „jedyną w swoim rodzaju” nazwę - prawdopodobnie znajdziesz się na górze wyników wyszukiwania lub blisko nich. Natomiast jeśli masz bardziej popularne imię - lub dzielisz się nim z kimś, kto ma choć odrobinę sławy online - być może będziesz musiał szukać trochę trudniej, aby znaleźć siebie.

Niezależnie od tego możesz zastanawiać się, co możesz zrobić, jeśli w Google pojawi się coś, co Twoim zdaniem narusza Twoją prywatność - coś, co wolisz usunąć.Usunięcie Google

Niestety, nie jest to tak proste, jak podjęcie decyzji o usunięciu czegoś z Internetu i poproszenie Google o usunięcie go. W oficjalnej radzie Google dotyczącej zarządzania twoją reputacją online firma sugeruje, że twoim pierwszym portem jest skontaktowanie się z właścicielem dowolnej strony internetowej, na której znajduje się treść.

konto Google

Jeśli jednak właściciel witryny nie może pomóc - Google jest w stanie usunąć pewne informacje z wyników wyszukiwania (jeśli możesz przekonać firmę, że treść powoduje prawdziwy niepokój). Do treści, które Google usunie z wyników wyszukiwania, należą takie dane medyczne, jak rządowe numery identyfikacyjne i obraźliwe obrazy. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Należy tutaj zwrócić uwagę na dwa punkty. Po pierwsze, chociaż Google może usuwać elementy z wyników wyszukiwania, nie może usuwać danych treści z rzeczywistych witryn, w których przebywają. Po drugie, jak zobaczą zasady Google dotyczące usuwania, istnieje ograniczony zestaw okoliczności, w których firma zareaguje na żądanie usunięcia. Mimo to, jeśli uważasz, że w wynikach wyszukiwania Google są informacje o Tobie, które nie powinny, warto powołać się na swoje prawo do bycia zapomnianym.

Konta Google i ich ryzyko

Jeśli korzystasz z regularności Internetu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Google posiada wiele informacji, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoją prywatność.

Na potrzeby tego przewodnika skupiamy się na kontach Google i kontach Gmail. Warto jednak zauważyć, że jeśli używasz Google do wyszukiwania rzeczy w Internecie - gdy jesteś zalogowany na jednym z kont przy użyciu ustawień domyślnych - Google może mieć długą i szczegółową historię Twojej historii wyszukiwania. Jeśli czujesz się niekomfortowo, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby wyświetlić i usunąć historię wyszukiwania.Aktywność Google

Jeśli korzystasz z Gmaila, Dysku Google i / lub Google Apps (zwłaszcza w przeglądarce Chrome), Google może śledzić wiele tego, co robisz online. Przyjrzyjmy się zatem ryzyku stwarzanemu przez konta Google...

Jest to dobrze znany fakt Google ma możliwość odczytu wszystkich Twoich wiadomości Gmaila i dokumentów na Dysku Google. W rzeczywistości do niedawna Google wykorzystywał treść wiadomości e-mail do kierowania reklam (jeden z wielu powodów, dla których czasami wydaje się, że Twoja przeglądarka internetowa zna cię lepiej niż siebie!)

Nie oznacza to, że pracownicy Google siedzą i czytają twoje e-maile - przynajmniej mamy taką nadzieję. Jest jednak taka możliwość i stanowi wyraźne ryzyko dla osób dbających o prywatność. Niedawno potwierdzono, że Google może przeglądać dokumenty przechowywane i udostępniane w Dokumentach Google, a także w Gmailu. Podobno jest to po to, aby Google mógł wyplenić nielegalne treści - ale oznacza to również, że Google nie jest szczególnie prywatną platformą do przechowywania wiadomości e-mail lub dokumentów.

Niestety nie ma łatwego sposobu, aby uczynić te usługi Google bardziej prywatnymi i bezpiecznymi. Wszystko sprowadza się do tego, jak bardzo ufasz firmie i jak wygodnie czujesz się w związku z koniecznością poświęcenia prywatności. Jeśli wolisz odejść od Gmaila, przeczytaj nasz przewodnik po bezpiecznych, prywatnych usługach e-mail.

Google Authenticator

Google oferuje wiele opcji uwierzytelniania dwuskładnikowego w Gmailu, kontach Google i innych usługach online. 2FA można skonfigurować za pomocą wiadomości SMS, drukując kody, gdy telefon jest niedostępny, używając kluczy bezpieczeństwa USB lub korzystając z poręcznej aplikacji o nazwie Google Authenticator.Google Authenticator

Google Authenticator to aplikacja na urządzenia mobilne, która stale tworzy i aktualizuje jednorazowe kody logowania. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz użyć go jako drugiego kroku do zalogowania się do Google i wielu kont online.

Jeśli korzystasz z wielu witryn internetowych, które wymagają logowania i zezwalają na uwierzytelnianie dwuskładnikowe, Google Authenticator może być bardzo przydatny dla dodatkowego bezpieczeństwa. Aby z niego skorzystać, użytkownicy wpisują swoją zwykłą nazwę użytkownika i hasło, a następnie po prostu odnoszą się do swojego telefonu lub tabletu, aby uzyskać najnowsze jednorazowe hasło. Jest bardzo łatwy do skonfigurowania, wystarczy zeskanować kod kreskowy dla każdej witryny, do której chcesz go dołączyć.

Nie jest konieczne korzystanie z niego na koncie Gmail, ale jest to świetny sposób na poprawę bezpieczeństwa na platformie. i wiele innych, takich jak produkty finansowe - które często obsługują Google Authenticator.

Wniosek o prywatność w mediach społecznościowych

Media społecznościowe i prywatność nie są naturalnymi podopiecznymi. Informacje w tym przewodniku mają na celu pomóc Ci w podejmowaniu świadomych kompromisów w zakresie prywatności przy jednoczesnym utrzymaniu łączności społecznej. Nie trzeba długo zajmować się poszczególnymi platformami, co oznacza, że ​​możesz szybko poprawić swoją prywatność w Internecie. Pamiętaj jednak, że jest to proces, do którego warto okresowo powracać, aby upewnić się, że ustawienia są wystarczająco dokładne.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me