Udostępnianie połączenia VPN

Urządzenia takie jak konsole do gier, klucze do strumieniowego przesyłania multimediów i telewizory inteligentne mogą korzystać z zalet fałszowania geograficznego VPN, ale nie mogą uruchomić oprogramowania VPN. W tym przewodniku pokazujemy, jak udostępniać połączenie VPN na różne sposoby.

Jak udostępnić połączenie VPN

1. Użyj routera VPN

Jest to zdecydowanie najłatwiejsza metoda. Większość średnich i zaawansowanych routerów ma obecnie wbudowanego klienta VPN, który powinien być konfigurowalny dla prawie każdej usługi VPN.

Inną alternatywą jest flashowanie istniejącego routera za pomocą oprogramowania DD-WRT lub Tomato, chociaż kupowanie wstępnie flashowanego i wstępnie skonfigurowanego routera DD-WRT lub Tomato od Flashrouters jest łatwiejsze i gwarantuje, że nie skończysz z routerem z cegły!

Należy pamiętać, że routery niskiej jakości często mogą obsługiwać klienta VPN, ale nie są wystarczająco mocne, aby to zrobić szybko. Jeśli chcesz uniknąć problemów z buforowaniem podczas przesyłania strumieniowego treści wideo, prawdopodobnie będziesz musiał wydać co najmniej 100 USD na porządny router VPN.

2. Udostępnij połączenie VPN swojemu komputerowi z systemem Windows lub Mac

Możesz udostępnić swoje połączenie VPN w systemie Windows lub Mac Macowi, który nie jest VPN, za pośrednictwem kabla WiFi lub Ethernet. Poniżej znajdują się instrukcje, jak to zrobić. Może to być przydatne, gdy nie chcesz (lub nie możesz sobie pozwolić) na rozprysk na nowym routerze.

3. Zmień ustawienia DNS

Ta metoda w ogóle nie korzysta z VPN, ponieważ polega na zmianie ustawień DNS urządzenia. Wiele usług VPN obejmuje jednak bezpłatną usługę inteligentnego DNS jako część standardowego pakietu VPN.

Jeśli tak jest w przypadku Twojej usługi VPN, prawie każde urządzenie z dostępem do Internetu pozwoli ci zmienić ustawienia DNS, aby wyglądało na to, że znajduje się w innym kraju.

Jak współdzielić VPN bez routera

Udostępnij połączenie VPN w systemie Windows 10 przez Ethernet

1. Aby ta metoda działała, komputer musi być zwykle podłączony do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi. Jeśli jednak masz dwa lub więcej portów Ethernet komputera, możesz użyć drugiego portu, aby połączyć się z Internetem.

2. Zarejestruj się w jednej z wyżej wymienionych usług VPN, zainstaluj ją w systemie Windows i połącz z serwerem VPN. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla Ethernet. Nowoczesne laptopy często nie mają dedykowanego portu Ethernet, więc może być konieczne zakupienie kabla przejściowego USB-C na Ethernet lub podobny.

3. Przejdź do Start -> Sieć & Internet -> Status -> Zmień ustawienia sieciowe -> Zmień opcje adaptera.

Status sieci

4. Znajdź swoje połączenie VPN. Jeśli jest to połączenie OpenVPN, może ono nosić nazwę od dostawcy VPN lub może używać ogólnej etykiety „TAP-Windows-Adapter VPN”. Kliknij go prawym przyciskiem myszy -> Nieruchomości.

Połączenia sieciowe

Kliknij kartę Udostępnianie i:

a) Zaznacz „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera”.

b) W menu rozwijanym „Wybierz prywatne połączenie internetowe” wybierz połączenie Ethernet.

Właściwości Ethernet

Hit Ok.

Twoje urządzenie inne niż VPN powinno teraz udostępniać połączenie VPN systemu Windows, ale nigdy nie boli go restartować.

Udostępnij połączenie VPN w systemie Windows 10 przez WiFi

Windows 10 ma teraz natywną możliwość tworzenia hotspotu Wi-Fi za pomocą zgodnych kart WiFi. Pozwala to na udostępnianie połączenia VPN dowolnemu urządzeniu obsługującemu Wi-Fi za pomocą jednego adaptera Wi-Fi (niezależnie od tego, czy jest to klucz USB, karta Wi-Fi lub układ WiFi wlutowany na płycie głównej laptopa).

1. Aby to zadziałało, potrzebujesz zgodnego WiFiadapter. Kliknij prawym przyciskiem Start -> Wiersz polecenia i wpisz (lub skopiuj i wklej):

netsh wlan pokaż sterowniki

Znajdź wiersz z napisem „Obsługiwana sieć hostowana:”

  • Jeśli powie „tak”, możemy kontynuować ten przewodnik.
  • Jeśli powie „nie”, to nie możemy. Możesz spróbować zaktualizować sterowniki Wi-Fi, chociaż może być łatwiej uzyskać nowy klucz Wi-Fi. Alternatywnie możesz użyć metody Ethernet opisanej powyżej.

Wiersz polecenia administratora

Mamy szczęście! Dobrze jest iść.

2. Przejdź do Start -> Sieć & Internet -> Status -> Zmień ustawienia sieciowe -> Mobilny punkt dostępu. Włącz mobilny punkt dostępu i zanotuj jego ustawienia SSID (nazwa sieci i hasło sieciowe).

Mobilny punkt dostępu

3. Włącz VPN.

4. Przejdź do Start -> Ustawienia -> Sieć & Internet -> Status -> Zmień ustawienia sieciowe -> Zmień opcje adaptera.

Status sieci

5. Zauważ, że możesz teraz zobaczyć swoje połączenie z hotspotem. Będzie się nazywał „Połączenie lokalne * xx” i będzie oznaczony „Microsoft Virtual Wi-Fi Direct Virtual Adapter”.

Znajdź swoje połączenie VPN. Jeśli jest to połączenie OpenVPN, może ono nosić nazwę od dostawcy VPN lub może używać ogólnej etykiety „TAP-Windows-Adapter VPN”. Kliknij go prawym przyciskiem myszy -> Nieruchomości.

Połączenia sieciowe

Kliknij kartę Udostępnianie i:

a) Zaznacz „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera”.

b) W menu rozwijanym „Wybierz prywatne połączenie internetowe” wybierz połączenie z punktem dostępowym (połączenie lokalne * xx ”).

właściwości wifi 4

Pozostaw „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego” włączone i naciśnij OK.

6. Połącz urządzenie inne niż VPN z hotspotem Windows utworzonym przez Wi-Fi, używając danych SSID zanotowanych w kroku 2.2.

Udostępnij połączenie VPN w macOS przez Ethernet

Aby ta metoda działała, komputer Mac musi być zazwyczaj podłączony do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi.

Żaden komputer Mac nie ma więcej niż jednego wbudowanego portu Ethernet, a wiele z nich nie ma żadnego. Ale akcesoria USB-C i Thunderbolt mogą zapewniać dodatkowe porty Ethernet. Jeśli masz jeszcze dwa porty Ethernet, możesz użyć drugiego portu do połączenia z Internetem zamiast WiFi.

Ta metoda korzysta z wbudowanego klienta macOS VPN i dlatego działa tylko przy użyciu protokołów PPTP, L2TP lub IKEv2 VPN.

1. Zarejestruj się w jednej z wyżej wymienionych usług VPN, a następnie ręcznie skonfiguruj klienta VPN macOS, aby z niego korzystać. Połącz się z serwerem VPN.

Konfiguracja VPN Mac

2. Podłącz urządzenie inne niż VPN do komputera za pomocą kabla Ethernet.

3. Przejdź do Preferencji systemowych -> Dzielenie się. Następnie:

a) Udostępnij swoje połączenie z: [połączenia VPN, które właśnie skonfigurowałeś ręcznie].

b) Do komputerów używających: [interfejsu Ethernet]. W poniższym przykładzie nasz MacBook korzysta z adaptera USB na Ethernet.

c) Włącz Udostępnianie Internetu, klikając jego pole wyboru (odznacz, aby wyłączyć).

Udostępnianie Internetu Macbook Air

Udostępnij połączenie VPN w systemie macOS za pomocą Wi-Fi

Ta metoda wymaga podłączenia komputera Mac do Internetu za pomocą kabla Ethernet lub drugiego adaptera WiFi (takiego jak klucz USB). Następnie możesz połączyć się z nim przez Wi-Fi i korzystać z VPN. W przeciwieństwie do systemu Windows 10 macOS nie może utworzyć hotspotu Wi-Fi za pomocą jednego adaptera Wi-Fi, chyba że jest podłączony do Internetu za pomocą osobnego adaptera.

Ponownie, ta metoda działa tylko z wbudowanym PPOS macOS. Klient L2TP i IKEv2. Nie OpenVPN.

1. Zarejestruj się w jednej z usług VPN współpracujących z macOS, a następnie ręcznie skonfiguruj klienta VPN, aby z niego korzystał. Połącz się z serwerem VPN.

2. Podłącz urządzenie inne niż VPN do komputera za pomocą kabla Ethernet.

3. Przejdź do Preferencji systemowych -> Dzielenie się. Następnie:

a) Udostępnij swoje połączenie z: [połączenia VPN, które właśnie skonfigurowałeś ręcznie].

b) Do komputerów korzystających z: WiFi.

c) Kliknij Opcje WiFi…

dzielenie internetu

d) Sprawdź ustawienia sieci i wybierz hasło SSID dla nowego hotspotu. Po zakończeniu kliknij „OK”.

skonfiguruj sieć udostępniania Internetu

e) Włącz udostępnianie Internetu, klikając jego pole wyboru (odznacz, aby wyłączyć).

udostępnianie Internetu mac

Sfałszuj swoją lokalizację za pomocą usługi Smart DNS VPN

Szczegóły tego bardzo różnią się w zależności od urządzenia, ale zwykle nie są trudne. Większość usług VPN oferujących inteligentny DNS posiada szczegółowe instrukcje konfiguracji dla wielu popularnych urządzeń innych niż VPN.

zmień ustawienia DNS expressvpn

Powyżej możemy zobaczyć instrukcje Smart DNS ExpressVPN. Tak długo, jak masz prawidłowy adres IP inteligentnego serwera DNS, prawie każde urządzenie z dostępem do Internetu, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, może się z niego skonfigurować.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me