4 nejlepší poskytovatelé bezplatných zabezpečených e-mailů a 1 alternativní

Mnoho lidí se rozhodlo nechat nezabezpečené poskytovatele e-mailů, jako jsou Outlook, Yahoo a Gmail. Ukázalo se, že tyto služby skenují e-maily uživatelů z hlediska reklamních dat. A dokonce byli chyceni poskytující přístup k obsahu e-mailů pro vládní snoops v NSA.


Pokud jste nemocní kvůli invazi vašeho soukromí, možná vás zajímá, zda je možné začít získat lepší zabezpečení e-mailem zdarma. Dobrou zprávou je, že na trhu existuje spousta poskytovatelů zabezpečených e-mailů, kteří poskytují jednoduchou službu s jednou adresou zdarma.

I když nemáte nutně dostatek úložného prostoru a všechny další funkce, které přicházejí s účtem Google, získáte bezpečné šifrované zprávy; což znamená, že při odesílání a přijímání e-mailů víte, že k obsahu těchto e-mailů máte přístup pouze vy.

Uváděli jsme 4 nejlepší soukromé poskytovatele e-mailů zdarma. Všechny bezplatné služby v tomto seznamu používají zabezpečené šifrování typu end-to-end, nabízejí skvělé aplikace a podporu PGP (Pretty Good Privacy).

Jaké jsou nejlepší poskytovatelé bezplatného zabezpečeného e-mailu?

 1. ProtonMail

 2. Tutanota

 3. Mailfence

 4. Hushmail

Nejlepší poskytovatelé e-mailu zdarma: Hloubková analýza

Níže uvádíme seznam 4 nejbezpečnějších poskytovatelů e-mailu zdarma. Všechny tyto služby uchová vaše soukromé e-maily v soukromí a jsou skvělou alternativou k Gmailu, Outlooku a dalším službám, které prodávají vaše data nejvyššímu uchazeči. Kliknutím na web poskytovatele e-mailu získáte další informace o jejich službě.

1. ProtonMail

500 MB úložiště zdarma - neuchovává žádné záznamy o vaší e-mailové aktivitě - aplikace pro iOS a Android

 • Ceny

  Z 0,00 $
  Až 500 MB

ProtonMail sídlí ve Švýcarsku, což je místo považované za mnohem lepší než invazivní jurisdikce, jako jsou USA a Velká Británie. To znamená, že firma může poskytnout přísné zásady ochrany osobních údajů, které slibují, že nikdy neukládají vaši IP adresu nebo jiná osobní identifikační data.

I když je možné, že švýcarské úřady by mohly firmě poskytnout záruku na poskytnutí jakýchkoli údajů, které má, protože neuchovává žádné protokoly (kromě platebních informací), neměla by však cokoli předat.

Bezplatní uživatelé jsou však požádáni o ověření svého účtu, což znamená, že při vytváření účtu budete muset zadat jinou e-mailovou adresu. To není ideální a znamená to založit bezplatný účet, který není’vázán na vás, budete potřebovat “hořák” e-mailovou adresu jinde.

A co je nejdůležitější, ProtonMail je open-source a byl prověřen. Kromě toho poskytuje plnou kompatibilitu PGP pro odesílání šifrovaných e-mailů. A všechny e-maily jsou bezpečně šifrovány na svých serverech v klidu.

To je působivé vzhledem k tomu, že jej můžete používat zdarma s jednou adresou a 500 MB úložného prostoru. Pokud si ceníte soukromí a ne’Nepotřebujete více než jednu e-mailovou adresu - opravdu nemáte důvod nechat pozůstatky jako AOL a Yahoo pozadu.

2. Tutanota

1 GB úložného prostoru zdarma - Bezpečné odesílání a přijímání e-mailů bez PGP - Aplikace pro Windows, Mac, Linux, Android a iPhone

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Tutanota je opravdu vynikající e-mailová služba, která uživatelům umožňuje mít jednu e-mailovou adresu a 1 GB úložného prostoru zdarma. To je skutečně vynikající, zejména pokud jste začátečníci v odesílání zabezpečených e-mailů a nechcete se dozvědět více o klíčích PGP (e-mail šifrovaný PGP může mít trochu strmou křivku učení).

S Tutanotou získáte možnost bezpečně odesílat a přijímat e-maily bez klíčů PGP. To se provádí pomocí silného šifrování AES s Perfect Forward Secrecy. Co to znamená? S Tutanotou můžete použít speciální systém odkazů a heslo k zasílání šifrovaných e-mailů komukoli: bez ohledu na to, jakou službu aktuálně používají.

Co’s Tutanota je navíc navržena tak, aby odstraňovala IP adresy ze záhlaví e-mailů a dokonce může šifrovat metadata. Výsledkem je extrémně zabezpečená e-mailová služba, díky níž je pro každého velmi obtížné sledovat vaše e-maily a pro ně je nemožné vidět obsah. Uživatelé mohou dokonce odesílat samodestrukující e-maily!

Snad jedinou nevýhodou je, že firma ukládá některé minimální protokoly metadat o zprávách odeslaných pomocí služby po dobu 5 dnů (aby byla služba hladká). Toto by se však nemělo týkat 99,9 procent uživatelů.

3. Mailfence

1 GB úložiště (500 MB e-mailu, 500 MB dokumentů) - dvoufaktorové ověření - podpora e-mailem

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Tento zabezpečený e-mail je umístěn v Belgii a je to služba, která je velmi působivá. Uživatelé mohou zdarma získat jednu e-mailovou adresu s 500 MB úložiště. A výhody využívání této služby jsou četné.

End-to-end šifrování je zajištěno díky silné kompatibilitě PGP. Pro začátečníky však existuje možnost bezpečného šifrování e-mailů pomocí “sdílené tajemství” systém hesel. To znamená, že kdokoli může okamžitě začít odesílat zabezpečené e-maily - aniž by se musel učit o složitých klíčích PGP.

Mailfence má úžasné další funkce, jako je kalendář, kontakty a ukládání dokumentů. Je také snadné synchronizovat službu na všech vašich zařízeních - a umožňuje vám rychle importovat staré kontakty ze staré e-mailové adresy pomocí souboru CSV.

Zatímco Mailfence ukládá některé protokoly o svých uživatelích - včetně IP adres a metadat uživatelů - pouze to je v souladu s belgickými zákony. A poskytuje úplnou zprávu o transparentnosti, která přesně odhalí, kolik žádostí od orgánů, které obdrží.

Bez ohledu na to, co obdrží, však nikdy nebude moci poskytnout přístup k obsahu e-mailů díky silnému šifrování typu end-to-end. Vynikající pro začátečníky.

4. Hushmail

15 MB úložiště - Plná kompatibilita s PGP - Aplikace pro iPhone

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Tento kanadský poskytovatel je další zabezpečená e-mailová služba, která uživatelům umožňuje získat účet zdarma. Bez placení mohou zákazníci získat jednu adresu s 15 MB úložiště. Nepochybně to není spousta úložného prostoru, což znamená, že nebudete moci přijímat e-maily s velkými přílohami ani mít velkou e-mailovou schránku e-mailů, které se neobtěžujete smazat. Pokud však s potěšením smažete své e-maily, může vám být tato bezplatná služba v pořádku.

Uživatelé získají přístup k úplným šifrovaným e-mailům díky plné kompatibilitě PGP a všechny e-maily jsou bezpečně uloženy v klidu. Podporovány jsou protokoly IMAP a POP, což znamená, že můžete tento e-mailový účet použít s klientem třetí strany, abyste se vyhnuli možným zranitelnostem jazyka Javascript.

Být sídlem v Kanadě, která je součástí 5 očí, znamená, že pochází ze země, která není považována za vynikající pro ochranu soukromí. To může stačit k tomu, aby někteří lidé byli mimo službu. Je však třeba si uvědomit, že šifrování typu end-to-end znamená, že i když úřady přistoupí k firmě, nebudou mít přístup k obsahu šifrovaných e-mailů.

Ne tak dobré jako některé služby vyšší v tomto článku, ale poskytovatele bezplatného a bezpečného e-mailu, který je mnohem lepší než služba Google.

Zabezpečená alternativa e-mailu zdarma

Signál

Neomezené úložiště - šifrované zprávy - Aplikace pro Android a iPhone

Dobře, začneme tím, že připustíme, že se nejedná o e-mailovou službu. Je však zdarma a pokud jde o odesílání zpráv se silným šifrováním typu end-to-end, neexistuje nic, co by opravdu soupeře znamenalo pro snadné použití a zabezpečení.

Signál je zcela bezpečný a je to jedna z mála služeb, která slíbí, že nikdy nebude spolupracovat s vládními úřady. Vývojář společnosti Singal Open Whisper zaznamenává, že nikdy nebude poskytovat úřady zadním vrátkám a protokol Signal je otevřený zdroj a extrémně robustní..

Pěkná věc na signálu je, že je zcela zdarma. To znamená, že kdokoli může posílat zprávy pomocí služby bez placení desetníku. A se signálem víte, že nikdo nikdy neuvidí obsah vašich zpráv - kromě zamýšleného příjemce.

I když to není technicky e-mailová služba, umožňuje vám odesílat šifrované zprávy přes internet. Myslíme si, že pro mnoho lidí je signál lepší možností komunikace než prostřednictvím e-mailové adresy s velkou technologickou firmou, jako je Google. Z tohoto důvodu doporučujeme lidem podívat se na tuto bezplatnou službu!

Závěr

Pokud chcete začít posílat zabezpečené e-maily zdarma, budete potřebovat e-mailového poskytovatele, který poskytuje end-to-end šifrování pro nic za nic. To je velmi vzácné, protože poskytnutí silného šifrování typu end-to-end není snadné.

Existuje mnoho bezplatných e-mailových služeb, jako je například KOLAB Now, a tyto služby jsou považovány za lepší než Gmail, protože se aktivně nerozdělují do e-mailů uživatelů, aby je prohledaly pro marketingové účely. Mnoho z těchto poskytovatelů e-mailu však neposkytuje šifrování pro data v klidu nebo end-to-end šifrování.

V důsledku toho nelze tyto bezplatné e-mailové účty považovat za bezpečné. Protože, pokud se na ně vláda obrátí s rozkazem, budou muset (a budou moci) poskytnout přístup k obsahu vašich e-mailů.

V této příručce jsme uvedli pouze e-mailové služby, které poskytují silné šifrování, které zajišťuje přístup pouze k odesílatelům a příjemcům zprávy. Toto je skutečná e-mailová bezpečnost a tyto služby ji poskytují zdarma.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me