5 nejlepších cloudových záloh pro Mac, které respektují vaše soukromí

Většina počítačů Mac má v současné době jednotky SSD s malou velikostí, takže obvykle není dlouho, než začneme mazat soubory a aplikace, abychom vytvořili prostor pro ty, které skutečně potřebujeme. A i když máte akry místního diskového prostoru, je důležité zálohovat data, abyste předešli ztrátě. V tomto článku uvádíme seznam 6 nejlepších záloh cloudového úložiště pro uživatele Mac.

Jsme ProPrivacy! Na rozdíl od jiných webových stránek doporučujeme pouze řešení cloudového úložiště Mac, která respektují vaše soukromí. V praxi to znamená, že všechny služby cloudového úložiště poskytují bezpečné šifrování typu end-to-end na straně klienta. To znamená, že šifrujete a dešifrujete své soubory na svých vlastních zařízeních a nevěříte potenciálně nespolehlivé třetí straně, aby to pro vás udělala. Níže uvedené služby nabízejí až 5 GB bezplatného zálohovacího cloudového úložiště, takže můžete data zabezpečit bezplatně.

Opravdu, i když důvěřujete třetí straně (proč byste?), Pokud drží soukromé šifrovací klíče k vašim datům, může se hacknout nebo být nucen předat klíče agentuře, jako je NSA..

Jaké jsou tedy nejlepší cloudové úložiště pro řešení Mac, která respektují vaše soukromí? Číst dál!

Jaká jsou nejlepší řešení pro cloudové zálohování pro Mac?

 1. Tresorit

  - Nulové znalosti | Švýcarský | End-to-end šifrování

 2. Sync.com

  - Nulové znalosti | Sejf | Verze souboru

 3. SpiderOak

  - Nulové znalosti | Schváleno Edwardem Snowdenem End-to-end šifrování

 4. Nextcloud

  - Open-source | Možnosti hostování Selektivní synchronizace

 5. iCloud

  - uživatelsky přívětivý | integrace macOS | Možnost ukládání pouze online

5 nejlepších cloudových záloh pro Mac: hloubková analýza

1. Tresorit

Tresorit nabízí 3 GB zdarma, má vestavěné šifrování typu end-to-end a snadno se používá

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Domovská stránka Tresoritu

Tresorit je švýcarský poskytovatel cloudových úložišť známý pro svou oddanost soukromí. Služba Tresorit, bez znalosti znalostí, používá robustní šifrování typu end-to-end, aby zajistila, že i vaše data nebudou mít přístup. Tresorit poskytuje silnou podporu napříč platformami pro Windows, Linux a samozřejmě i MacOS.

Aplikace jsou k dispozici pro systémy iOS a Android, ty však automaticky nesynchronizují složky z mobilních zařízení.

Soubory jsou šifrovány na straně klienta pomocí šifry AES-256-CFB s HMAC SHA-512 pro ověření integrity. Výměny šifrovacích klíčů jsou zabezpečeny pomocí RSA-4096. Tresorit podporuje verzování souborů ve svých placených plánech, což znamená, že můžete vždy obnovit soubory, které nejsou trvale smazány.

Tresorit je v mnoha ohledech verzí iCloudu více zaměřeného na soukromí - to’je skvělý pro synchronizaci a sdílení souborů, ale není tak užitečný pro uvolnění místa v počítači Mac. Nabízí však selektivní funkci synchronizace pro složky, takže pokud nahráváte soubory z jiného počítače, nemusíte synchronizovat celý obsah složky Tresorit do počítače Mac..

Pokud byste chtěli získat více informací o této službě, přečtěte si naši recenzi Tresorit.

2. Sync.com

Sync.com nabízí uživatelům 5 GB úložného prostoru zdarma a má fantastické bezpečnostní funkce!

 • Ceny

  Z 5,00 $
  / Měsíc

domovská stránka sync.com

Sync.com je cloudová skladovací služba s nulovými znalostmi se sídlem v Kanadě. Uživatelé počítačů Mac jsou dobře podporováni napříč platformami pro všechny obvyklé podezřelé, i když jsme zklamaní, že neposkytuje podporu Linuxu jinak než prostřednictvím svého webového portálu..

Jak lze očekávat od této služby, Sync.com plně podporuje verzování souborů, bezpečné sdílení odkazů chráněných heslem a sdílení složek. S potěšením také nahraje fotografie a videa z vašeho telefonu na váš cloudový účet, i když jsme zjistili, že nedostatek podrobné kontroly nad tímto procesem je trochu frustrující.

A co je nejdůležitější pro uživatele, kteří chtějí uvolnit místo na svých počítačích Mac, Sync.com’s Funkce Vault umožňuje nahrávat soubory pouze do cloudu. Místní verze souboru zůstává v původním zařízení, ze kterého byla nahrána, ale není automaticky synchronizována s ostatními zařízeními, pokud se výslovně nerozhodnete pro synchronizaci offline.

Data jsou šifrována end-to-end pomocí šifry AES-256-GCM, která je zabezpečena soukromým klíčem RSA-2048 a vaším heslem. To je skvělé, ale skutečnost, že Sync.com je produkt s uzavřeným zdrojem od společnosti se sídlem v partnerské zemi dohledu pěti očí, nás trochu znepokojuje..

Přečtěte si naši recenzi Sync.com, kde najdete další informace o jejich službách.

3. SpiderOak

SpiderOak je velmi bezpečná služba a nabízí 21denní bezplatnou zkušební verzi prémiové služby

 • Ceny

  Z 5,75 $
  / Měsíc

Domovská stránka SpiderOak

Profesionálové

 • “Žádné znalosti” cloudová synchronizace a sdílení
 • Silné šifrování e2e (pouze aplikace, nikoli v prohlížeči)
 • Verze souboru
 • Koš s odstraněnými položkami umožňuje ukládání souborů pouze online

Nevýhody

 • Není otevřený zdroj
 • Umístěný v USA
 • Mobilní aplikace jsou omezené

Doporučený NSA whistleblower Edward Snowden, SpiderOak je pravděpodobně nejvyšší-profil soukromí-zaměřené na poskytovatele cloud skladování tam. Ve svých aplikacích používá silné šifrování typu end-to-end (pomocí šifrování AES-256-CFB a ověřování hash HMAC SHA-256), i když jeho webové rozhraní vyžaduje předání primárního šifrovacího klíče SpiderOak’s servery.

Meziplatformová podpora stolních počítačů pro systémy MacOS, Windows a Linux je silná, i když funkčnost aplikací pro systémy iOS a Android je neuspokojivě omezená. SpiderOak One nabízí dobré možnosti verzování souborů a sdílení souborů, ale jeho vynikající funkcí je, že soubory lokálně smazané ve vaší synchronizované složce nejsou automaticky odstraněny online.

Místo toho jsou zálohovány do speciálního koše Odstraněná pošta, kde je lze kdykoli obnovit. Tyto soubory jsou uloženy na neurčito, i když se započítávají do vašeho limitu úložiště (samozřejmě můžete uvolnit místo vyprázdněním zásobníku, po kterém nelze soubory obnovit).

Ačkoli to možná není zamýšlený účel, tato funkce vám umožňuje ušetřit místo na disku odstraněním souborů na místě, ale ponechat si je online pro pozdější zotavení.

Náš hlavní zájem o SpiderOak spočívá v tom, že jeho aplikace nejsou open source, což je problém, který SpiderOak způsobuje americká společnost, a proto podléhá obavám z domácího dohledu ve stylu NSA..

Pokud se chcete o této službě dozvědět více, podívejte se na naši recenzi SpiderOak.

4. Nextcloud

Nextcloud je služba cloudového úložiště s vlastním hostováním, díky níž je bezpečnější

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Přestože všechny výše uvedené služby nabízejí šifrování typu end-to-end na straně klienta, jedná se také o všechny produkty s uzavřeným zdrojem. To znamená, že potřeba důvěry není zcela odstraněna. Ti, kteří nikomu nedůvěřují (a proč byste sakra měli?) Si mohou vytvořit vlastní cloudovou záložní a synchronizační službu pomocí open-source softwaru Nextcloud..

Nastavení plně hostovaného účtu Nextcloud pomocí jedné z jeho partnerských služeb cloudového úložiště je šíleně snadné, ale ti, kteří myslí vážně o soukromí, se budou chtít sami hostit na svém vlastním hardwaru nebo na serverovém prostoru, nad kterým mají úplnou kontrolu..

Šifrování na straně serveru (AES-128-GCM s ověřováním HMAC SHA1 pro odvození klíče) je však volitelné a v současnosti je uvedeno jako “alfa” nebo “testování” fáze, přestože je ve všech dokumentech Nextcloud důrazně obnoveno.

Nextcloud má funkci bin, která ve výchozím nastavení má časový a velikostní limit, který omezuje její užitečnost pro úložiště pouze online. Ale hej, celé místo Nextcloud je, že máš na starosti! Správci účtu mohou všechna taková omezení odstranit, což vám umožní použít tuto funkci k zálohování smazaných složek do cloudu.

Můžete také ušetřit místo na disku nakonfigurováním klienta Mac tak, aby synchronizoval pouze vybrané složky. Pokud se chcete o této službě dozvědět více, podívejte se na naši recenzi Nextcloud.

5. iCloud

iCloud je patentovaná služba Apple pro ukládání dat se zaměřením na pohodlí

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Domovská stránka iCloud

Apple je velmi agresivní, když tlačí uživatele k vlastnímu řešení cloudového úložiště, iCloud, a mnoho uživatelů počítačů Mac zcela pochopitelně jde s proudem. To v mnoha ohledech není špatná věc, protože iCloud’Díky integraci s MacOS Sierra a později je jeho funkce Store in iCloud a Optimize Storage neuvěřitelně snadno použitelná.

Uložení v iCloudu umožňuje přesouvat všechny soubory, fotografie a zprávy do úložiště pouze online, zatímco Optimalizace úložiště šetří místo automatickým odstraňováním filmů a televizních pořadů iTunes, jakmile byly sledovány.

Pro úsporu místa na disku je iCloud obtížné porazit. Důvodem, proč je v tomto seznamu poslední, je však to, že neexistuje žádný snadný způsob, jak ukončit šifrování souborů před uložením na Apple’s servery. Nedostatek podrobné kontroly nad tím, které soubory se nahrávají, znamená, že je nemůžete zašifrovat pro jednotlivé soubory dříve, než budou uloženy v iCloudu..

Apple si v posledních několika letech pečlivě vytvořil pověst pro ochranu svých uživatelů’ soukromí, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o americkou společnost podléhající dopisům o národní bezpečnosti (s doprovodnými rozkazy) a podobně. Rovněž plně spolupracovala s NSA na programu hromadného sledování PRISM.

iCloud také postrádá klíčovou funkci nalezenou ve většině řešení cloudových úložišť Mac třetích stran: verzování souborů. Tím se ukládá několik minulých verzí souborů, takže je lze později obnovit. To je zásadní pro obnovu souborů, které byly poškozeny nebo napadeny malwarem, jako je ransomware, ale může to být také záchranář, pokud si přejete vrátit změny v dokumentech.

Závěrečné myšlenky

Je škoda, že žádná cloudová služba zaměřená na ochranu soukromí, kterou známe, poskytuje kdekoli v blízkosti tak dobrou podporu pro vykládku souborů do cloudu, jako jsou soubory od společností Apple, Dropbox, Microsoft a Google. Doufáme, že se to v budoucnu změní. Nextcloud vám umožňuje řešení poroty, ale je třeba říci, že je to poněkud nemotorné.

Problémy s ochranou osobních údajů při používání Dropbox, OneDrive nebo Google Drive mohou být silně zmírněny šifrováním souborů před jejich nahráním pomocí softwaru, jako je VeraCrypt, to však přináší vlastní obtíže. Taková je cena soukromí.

Samotné iCloud zůstává nejjednodušším způsobem, jak ušetřit místo na disku uložením souborů pouze online, ale nikdy nebudeme pohodlně doporučovat produkt od americké společnosti se záznamem, který pomůže vládě špehovat své zákazníky..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me