5 nejlepších cloudových zálohovacích služeb pro fotografy

Vyhlídka na ztracení vašich neocenitelných fotografií je rozrušující věc, kterou si můžete dokonce představit, ať už jste příležitostný, amatérský fotograf nebo profesionální fotograf, který snímá oceněné snímky. Realita je taková, že ztráta fotografií je velmi reálná možnost, pokud nepřijmete správná opatření a obrázky nezálohujete.

Jaké jsou nejlepší online zálohovací služby pro fotografy?

 1. Backblaze

  - Fotografové se nebudou chtít obrátit zády k této špičkové službě

 2. SpiderOak

  - Zabezpečené cloudové úložiště připravené na spouštění

 3. Jottacloud

  - Nabízí spoustu úložiště pro všechny vaše fotografie

 4. pCloud

  - skvělá volba pro uzamčení obrázků

 5. Amazon Prime Photos

  - Téměř bezkonkurenční cloudová služba cena / výkon

V ideálním případě byste měli mít několik záloh vašich fotek; na počítači, na externím pevném disku a v cloudu. Opravdu nikdy nevíte, kdy váš pevný disk může náhle selhat, počítač nebo zařízení se ztratí nebo se stanete obětí ransomwaru nebo jiné formy kybernetického útoku. Služby obnovy dat mohou být záchranáři, ale zároveň mohou být velmi drahé, zejména pokud máte velké množství fotografií, které potřebujete obnovit. Nejhorší na tom je, že nikdy neexistuje žádná záruka, že vaše restaurátorské úsilí bude fungovat vůbec. Proto je naprosto nezbytné, abyste své fotografie a videa správně zálohovali na více místech.

Záloha Pic v počítači

Přiznejme si to, i když máte své fotografie zálohované na externím disku, tento pevný disk se stále může ztratit, odcizit nebo poškodit. Ačkoli je důležité mít tuto zvláštní fyzickou zálohu, zálohování vašich obrázků uložených v cloudu vás izoluje od těchto rizik a zajistí, že budete mít vždy přístup k vašim fotografiím odkudkoli na světě. V tomto článku se podíváme na 5 nejlepších služeb cloudového zálohování pro fotografy. Bereme v úvahu nejen typické užitečné funkce, které každá z těchto cloudových zálohovacích služeb poskytuje, ale také důležité bezpečnostní funkce, které každý používá, aby chránil soukromí a zabezpečení nahraných fotografií. Zvažujeme také cenovou dostupnost a nabízený úložný prostor, což je pro fotografy samozřejmě důležité.

Pojďme se tedy podívat na naše tipy na 5 nejlepších cloudových zálohovacích služeb pro fotografy, které jsou dnes na trhu.

5 nejlepších cloudových zálohovacích služeb pro fotografie a video: hloubková analýza

Níže naleznete náš podrobný seznam s podrobnostmi o pěti nejlepších cloudových zálohách pro soubory fotografií a videa. Podívejte se a zjistěte, který z nich nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám skladování a zabezpečení!

1. Backblaze

Backblaze je plně zabezpečená služba zálohování cloudu s dokonalým soukromí pro fotografy

 • Ceny

  Z 6,00 $
  / Měsíc

Backblaze homepage

Backblaze je prvotřídní, plně vybavená a bezpečná služba zálohování cloudu, která poskytuje fotografům výjimečné funkce ochrany osobních údajů a vynikající funkčnost. Backblaze zajišťuje váš obraz jako žádný jiný, zabezpečení souborů pomocí šifrování SSL během přenosu, šifrování AES v klidu na firemních serverech a používání kódu, který je nativní pro Mac a PC a nevytváří’Nepoužívejte Java. Backblaze vám dokonce poskytne soukromý klíč, když se poprvé zaregistrujete, což znemožňuje komukoli jinému než vy, dokonce Backblaze, mít jakýkoli přístup k fotografiím, které nahrajete pomocí služby. Můžete také nastavit přístupové heslo pro ochranu a šifrování soukromého klíče pro přidání další úrovně zabezpečení.

Backblaze můžete používat na Windows, MacOS a na mobilu se zařízeními Android a iOS

Mezi další bezpečnostní funkce nabízené Backblaze patří dvoufaktorová autentizace, a “Vyhledejte Tento počítač” funkce, která určuje umístění vašeho zařízení pomocí šifrovaných dat přístupového bodu, možnost přímého sdílení fotografií s ostatními, plánování záloh pro pohodlí a přijímání oznámení o stavu záloh. Můžete dokonce požádat o Backblaze k odeslání jednotky fyzického pera nebo externího pevného disku obsahujícího všechna zálohovaná data (do určitého limitu úložiště) a vrácení nákladů na jednotku, pokud ji do 30 dnů odešlete..

Backblaze je také neuvěřitelně cenově dostupný a nabízí neomezené ukládání fotografií, neomezené rychlosti a neomezené nahrání souborů za 6 USD měsíčně, 60 USD ročně nebo 110 USD každé dva roky. To je určitě úžasná dohoda, protože můžete zálohovat neomezené množství fotografií. Můžete dokonce využít 15denní bezplatnou zkušební verzi a zjistit, zda je služba pro vás ta pravá. Můžeme s jistotou potvrdit, že Backblaze je služba zálohování v cloudu, která je pro fotografy skutečně vynikající volbou díky dostupným plánům předplatného, ​​neomezenému úložnému prostoru, úžasným funkcím a neprodyšnému zabezpečení.

2. SpiderOak

SpiderOak je známý pro svou cloudovou zálohovací službu zaměřenou na soukromí - schválenou Edwardem Snowdenem!

 • Ceny

  Z 5,75 $
  / Měsíc

SpiderOak Domovská stránka

SpiderOak One je bezpečná služba zálohování cloudů se sídlem ve Spojených státech, která je vynikající volbou pro fotografy, kteří chtějí bezpečně a soukromě zálohovat své cenné obrazy. Opravdu můžete bankovat na zabezpečení, které služba nabízí, protože to bylo vychvalované Edwardem Snowdenem jako schopná a bezpečná alternativa k nulovým znalostem s Dropboxem.

Tento software je neuvěřitelně jednoduchý na použití na Windows, MacOS, Linux a na mobilních zařízeních pro Android a iOS

End-to-end šifrování znamená, že vaše fotografie jsou plně chráněny programem SpiderOak One, od okamžiku, kdy opustí váš počítač, až po jejich vyžádání z cloudu. Nulové znalosti znamenají, že společnost není’• vedení záznamů o vás a uchovávání vašich dat mimo ruce třetích stran. Další skvělou bezpečnostní funkcí je “Point-in-Time” funkce obnovení, která umožňuje obnovit minulé verze vašich záloh v případě možného útoku s ransomware. Kromě toho můžete při sdílení obrázků s ostatními chránit heslem jednotlivé složky nebo soubory nebo nastavit sdílené odkazy na sebezničení po určitém okamžiku.

Tato služba nabízí čtyři různé platební plány, což vám poskytuje flexibilitu při výběru záložního úložného prostoru, který nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám. Vy’Dostanu 150 GB za 69,00 $ za rok, 400 GB za 115,00 $ za rok, 2 TB za 149,00 $ za rok a 5 TB za 320,00 $ za rok. 150 GB obsahuje téměř 100 000 fotografií, což je ideální pro příležitostné fotografy, profesionálové se však mohou rozhodnout pro plán 5TB - který stále nabízí úžasnou hodnotu za peníze. Celkově vzato, SpiderOak One je určitě vynikající řešení pro zálohování pro fotografy, kteří hledají něco cenově dostupného a bezpečného. Nejlepší na tom je, že to můžete vyzkoušet zcela zdarma po dobu 21 dní.

3. Jottacloud

Ať už se rozhodnete pro 5 GB zdarma nebo 10 TB, Jottacloud je spousta úložiště pro všechny vaše potřeby.

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Jottcloud Domovská stránka

Jottacloud je norská online zálohovací služba, která nabízí vynikající funkčnost a bezpečnost dat pro fotografy. Norská jurisdikce je skvělá pro ochranu soukromí, protože země je známá pro některé z nejvíce přátelských zákonů na světě. Co jiného je na Jottacloudovi skvělé, že služba není’t skimp na zabezpečení a soukromí, a nabízí neuvěřitelně dostupné předplatné balíčky.

Jottacloud je kompatibilní na stolních počítačích pro Windows a Mac a na mobilních zařízeních pro Android a iOS

5 GB plán zdarma nabízí jen dostatek úložného prostoru pro vyzkoušení služby, ale pokud ano’pokud jde o zálohování vašich fotek, budete se chtít rozhodnout pro “Osobní” předplatné za pouhých 7,50 EUR měsíčně. To vás opravňuje k neomezenému úložnému prostoru, přičemž jedinou výzvou je snížení rychlosti nahrávání přes 5 TB - pokud se vám podaří vyplnit to, co je. Případně sdílené rodinné plány obstarávají maximálně pět jedinců a stojí 6,50 EUR měsíčně za 1 TB, 13,50 EUR měsíčně za 5 TB nebo 49,50 EUR měsíčně za 10 TB.

Od sdílení, přes organizování a prohlížení fotografií, Jottacloud má širokou škálu funkcí. Všechny obrázky jsou šifrovány jak v tranzitu, tak v klidu pomocí 256bitového AES, uloženého v plném rozlišení. Kompatibilita s RAW jistě potěší profesionály, zatímco milovníci chytrých telefonů si mohou užít automatické zálohování. Dvojfaktorové ověření pomáhá uzamknout váš účet a můžete si kdykoli zobrazit historii přihlášení.

Ti, kteří pracují ve skupinách, si díky Jottacloud také vychutnávají schopnost obnovit soubory až na třicet dní’Koš a administrátoři mohou kdykoli zrušit přístup k zařízením. To vše spolu se společností’Díky pevnému závazku v oblasti ochrany osobních údajů je Jottacloud vynikající volbou pro každého, kdo hledá skvělou záložní službu pro fotografy..

4. pCloud

Fotografové si mohou užít uvolněnější zákony na ochranu soukromí se švýcarskou provozní základnou pCloud!

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

pCloud Domovská stránka

Shromažďuje více než 8 milionů uživatelů a počítá, pCloud’Domov ve Švýcarsku je považován za příznivý pro ochranu osobních údajů - ideální pro fotografy, kteří chtějí svůj účet uzamknout. Těsné end-to-end šifrování udržuje službu bezpečnou, s přenosem šifrování TLS / SSL a 256bitovým šifrováním AES v klidu na serveru. jestli ty’znovu ochotni zaplatit zvláštní poplatek, proprietární “pCloud Crypto” Technologie vám poskytuje nulové znalosti na straně klienta šifrování, nabízí vám soukromý šifrovací klíč, který není’t uložené na serverech pCloud. Soukromý klíč je zabezpečen pomocí 4096bitového šifrování RSA a 265bitového šifrování AES pro soubory uložené v cloudu.

pCloud je k dispozici na stolních počítačích se systémem Windows, Mac a Linux i chytrých telefonech se systémem Android a iOS

Roční plán stojí 47,88 EUR ročně za 500 GB úložného prostoru nebo 95,88 EUR ročně za 2 TB úložného prostoru. Pokud se rozhodnete pro plán životnosti, vy’při pohledu na jednorázovou platbu 175 EUR za 500 GB a 350 EUR za 2 TB. Chcete-li přidat další ochranu dat pomocí pCloud Crypto, poběží vám 4,99 EUR měsíčně, 47,88 EUR ročně nebo 125 EUR za celoživotní ochranu.

Kromě vynikajících možností zabezpečení a ochrany soukromí nabízí pCloud fotografům několik dalších užitečných funkcí včetně automatického zálohování z kamery a na více zařízeních, možností snadného sdílení, verzování souborů a “přetočit” funkce, která vám umožní přístup a obnovení minulých verzí vašeho účtu až 30 dní, spolu s možností zálohování z Facebooku, Instagramu a dalších služeb cloudového úložiště. Kromě toho je k dispozici plugin pCloud, který umožňuje nahrávat fotografie přímo z Lightroom.

pCloud je skvělou volbou pro fotografy, kteří potřebují zvláštní zabezpečení pro ochranu svých snímků. Základní zabezpečení, které tato služba nabízí, je ve skutečnosti více než dost, aby si udržel každého fotografa’Data jsou bezpečná a bezpečná, ale možnost přidat další vrstvu soukromí může být obrovská pro fotografy, kteří více dbají na soukromí..

5. Amazon Prime Photos

Amazon nabízí úžasnou podporu napříč platformami pro přístup k zabezpečeným serverům!

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Amazon Prime Photos Page

Největší remízou Amazon Prime Photos je její neuvěřitelně velkorysá nabídka neomezeného ukládání fotografií bez dalších nákladů pro členy Amazon Prime. Uživatelé bez předplatného Prime mohou získat 100 GB úložného prostoru za 11,99 $ za rok nebo 1 TB úložiště za 59,99 $ za rok. Ať už je nakrájíte jakýmkoli způsobem, díky Amazonu je zálohování fotografií do cloudu mimořádně cenově dostupné.

Fotografie Amazon Prime si můžete stáhnout na stolních počítačích se systémem Windows a MacOS nebo zařízení Android a iOS

Desktopové a mobilní aplikace, stejně jako webový portál, jsou intuitivní a snadno použitelné. Jedním z obav, které máme, je však to, že nejsou objasněny šifrovací standardy pro to, jak jsou fotografie zabezpečeny, a zástupci chatu nebyli schopni poskytnout definitivní vysvětlení. Amazon by udělal lépe, kdyby sdělil užitečné údaje týkající se přesně toho, jak uživatelé’ fotografie jsou zabezpečeny, spíše než se spoléhají na vágní výroky jako “Bezpečné zálohování fotografií v plném rozlišení”, “Podpora 24/7 zákaznické podpory a prvotřídní zabezpečení Amazonu”, nebo “Bezpečné a soukromé s Amazonským zabezpečením” ujistit uživatele, že fotografie, které zálohují pomocí služby, jsou řádně chráněny. Jeden zástupce chatu však uvedl, že stejná síť datových center použitá pro Amazon S3 a její vlastní interní datové úložiště je stejné zabezpečené datové centrum používané pro Amazon Prime Photo storage, což je povzbudivé kvůli bezpečnostním standardům používaným v datovém centru. . Oznámení o ochraně osobních údajů Amazonu navíc naznačuje, že data v přenosu jsou skutečně šifrována pomocí technologie SSL.

Mezi další funkce ochrany osobních údajů patří dvoufaktorové ověření, dvoufázové ověření a také možnost skrýt určité fotografie a blokovat určité kontakty. Amazon Prime Photos, i když jen trochu neprůhledný z hlediska ochrany soukromí, nabízí řadu vynikajících funkcí, které budou fotografové milovat. Za prvé, jsou podporovány různé formáty souborů, včetně RAW, což je jistě důležité pro pokročilé fotografy. Kromě toho služba umožňuje uživatelům snadno sdílet a organizovat fotografie a také tisknout fotografie přímo z uživatelského rozhraní. Co’více, jako předseda vlády, můžete pozvat až pět dalších lidí “Rodinný trezor”, dáte také pět jedinců podle vašeho výběru neomezené úložiště fotografií.

Amazon Prime Photos stále poskytuje vynikající služby zálohování cloudů pro fotografy s intuitivním rozhraním napříč platformami pro stolní i mobilní zařízení, neomezeným úložištěm, skvělými funkcemi a výhodami, a to vše v mimořádně dostupném balíčku..

Závěrečné myšlenky

Není důvod, abyste riskovali ztrátu svých fotografií. Vzpomínky, které zachytíte objektivem fotoaparátu, jsou nepostradatelné a k nezaplacení. V době, kdy většina lidí nevytiskne drtivou většinu svých obrázků, není již zálohování těchto vzpomínek možností, ale nutností. Naštěstí existuje několik úžasných a cenově dostupných služeb online zálohování cloudů, které vám mohou pomoci uchovat vaše fotografie a zajistit, aby se nikdy neztratily. Každý poskytovatel uvedený v tomto článku je více než schopen zajistit, aby byla práce pro vás provedena cenově dostupným, uživatelsky přívětivým a bezpečným způsobem. Nezdržujte se ani minutu, zálohujte si své vzácné vzpomínky dnes pomocí jednoho z výše uvedených vynikajících poskytovatelů!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me