5 nejlepších VPN pro Irsko

Ať už žijete a pracujete v Irsku, nebo právě procházíte prázdniny, je důležité data zablokovat a chránit své soukromí pomocí virtuální privátní sítě (VPN)..

Irská internetová infrastruktura a regulace dat mohou být trochu klamné. Pod povrchem se děje mnoho věcí, které nejsou pro většinu uživatelů snadno zřejmé. Věřte tomu nebo ne, Reportéři bez hranic zařadili Irsko na 9. místo ze 180 zemí v indexu 2016, což znamená, že to byla 9. nejliberálnější země, pokud jde o přístup k informacím a nedostatek cenzury. Je však toho hodně, co pravděpodobně nevíte, a na rozdíl od starého přísloví to, co nevíte umět ublížit ti.

Abychom vám pomohli zůstat v bezpečí, podrobněji se podívám na nejlepší VPN pro Irsko. Poté podrobněji rozebírám irské internetové nuance.

Nejlepší VPN pro Irsko: Shrnutí

 1. ExpressVPN

  - Nejrychlejší VPN, kterou testujeme, odblokuje vše, s úžasnou službou všude

 2. NordVPN

  - Velká značka s velmi dobrou hodnotou a cenovou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlouhodobě špičková VPN, se skvělou cenou a rychlostí

 4. VPNArea

 5. SoukroméVPN

  - Jedna z nejlevnějších sítí VPN tam, ale stále dobrá služba

Nejlepší VPN pro Irsko: úvahy

Přístup k omezenému obsahu v Irsku

Již jsem zmínil, že Irsko bylo na 9. místě ze 180 zemí, pokud jde o internetové svobody a nedostatek cenzury. S ohledem na to si můžete myslet, že obsah není v Irsku nikdy blokován nebo omezen, ale tomu tak není. Znamená to jednoduše, že vláda neuložila tvrdá cenzurní omezení, jako jsou ta, která jsou běžná na Středním východě a v jihovýchodní Asii.

Vládní cenzura je pouze jedním z důvodů, proč jsou některé webové stránky v Irsku nedostupné. Existuje mnoho dalších příčin, které vyplývají zejména z ekonomických důvodů. Například obchodní předpisy a licenční dohody zakazují přístup k určitým typům obsahu z Irska. Mnoho zemí a území má navíc velmi rozdílné zákony o porušování autorských práv a vymáhání autorských práv, které irská vláda podporuje.

Tyto typy předpisů mohou bránit přístupu k různým webovým stránkám s datovým proudem, jako jsou ty, které jsou hostitelem datových proudů videa a zvuku, nemluvě o BitTorrentu. Nezapomeňte, že držitelé autorských práv se mohou rozhodnout podniknout právní kroky proti nelegálním downloaderům, pokud uvidí skutečné IP adresy downloaderů.

Přístup k obsahu mimo Irsko

V některých situacích, jako jsou dovolené nebo služební cesty, budete muset přistupovat k obsahu, který je fyzicky hostován v rámci irských hranic. Jedním z nejoblíbenějších zdrojů, který je omezen, je RTÉ Player, i když existují i ​​další příklady, například BBC iPlayer.

Kromě toho existuje mnoho menších webů WordPress, které používají pluginy a doplňky k blokování příchozích připojení ze zahraničí. Pokud například blogger kultivuje publikum rodilých mluvčích angličtiny (ti z Austrálie, Nového Zélandu, Kanady, USA, Velké Británie atd.), Může chtít blokovat spojení z Číny, Ruska a dalších umístění.

To nejen pomůže majiteli webových stránek omezit spam, ale zvyšuje to bezpečnost omezením rozsahu zemí, které mají přístup k webovému obsahu. Naštěstí VPN tunel pomůže odblokovat všechny výše uvedené typy obsahu pomocí maskování IP adresy.

Mnoho hráčů si navíc uvědomuje, že herní servery jsou distribuovány podle regionů. Mnoho online her nedává hráčům možnost ručně vybrat herní server a místo toho se připojit k nejbližšímu serveru v regionu. Tunel VPN umožňuje hráčům vybrat si herní server spoofingem jejich IP adres do požadované oblasti.

Irská spletitá historie s Microsoftem a federální vládou USA

Microsoft

Není žádným tajemstvím, že mnoho amerických digitálních služeb bylo chyceno ve spolupráci s Národní bezpečnostní agenturou (NSA), což byla ošklivá pravda, která vyšla najevo, když Edward Snowden v roce 2013 vyhodil píšťalku. Samozřejmě, jako jedna z největších amerických technologických společností v USA byla společnost Microsoft hluboce zapojen do řady vládních datových programů a skandálů, jako je monitorovací systém PRISM.

Národní bezpečnostní úřad tvrdil, že sledoval pouze komunikaci, která byla na jednom konci domácí a na druhé straně, ale ukázalo se, že také odposlouchávala čistě domácí komunikaci. Můžete si myslet, že je možné se vyhnout odposlechu federální vládou USA tím, že se zdrží spojení s servery hostovanými v USA z irských IP adres, ale to není úplně pravda..

Především různé verze systému Windows shromažďují obscénní množství údajů o uživatelských aktivitách. Společnost Microsoft prohlašuje, že tato data jsou anonymní a používají se pouze ke zlepšení svého softwaru, ale zdá se, že tomu tak není. S účty Microsoft uživatelů je spojeno velké množství dat, včetně citlivých informací, jako jsou telemetrická data, dotyková a vstupní data, uživatelské aktivity a dokonce i GPS data (mimo jiné).

Všechna tato data skončí na serveru Microsoft, který by mohl být velmi dobře hostován ve Spojených státech. Windows 10 není výjimkou. Ve výchozím nastavení mlčí uživatelská data na pozadí a vytváří neviditelná spojení se servery Microsoft, pokud výslovně nezakážete nastavení, která jsou v operačním systému zakopána..

V případě sítě VPN pro Windows a dalších operačních systémů se podívejte na níže uvedenou příručku:

 • Nejlepší VPN pro Windows
 • Nejlepší VPN Mac
 • Nejlepší VPN Linux

Nové zásady

Co to má společného s Irskem? Počátkem roku 2014 společnost Microsoft zveřejnila veřejná prohlášení, v nichž podrobně popsala nové zásady, které by uživatelům mimo USA umožňovali ukládat data na zámořské servery.

Záměrem bylo obnovit důvěru v zahraniční uživatele tím, že se ujistí, že americká vláda nemohla vyčesat jejich soukromá data, která byla hostována v zámoří. Patriot Act bohužel nutí domácí americké firmy, aby dodržovaly směrnice zpravodajských agentur, i když jsou tato data hostována na zahraničních serverech. Ještě horší je, že zákon o zahraničním zpravodajském zpravodajství (FISA) dává americkým agenturám pravomoc shromažďovat údaje uložené na území EU. V důsledku těchto zákonů neměl Microsoft jinou možnost než vyhovět, když americké soudy přinutily propadnout e-maily a zákaznická data hostovaná v Irsku.

K jeho zásluze Microsoft bojoval proti zubům a hřebíkům za ochranu datových práv svých uživatelů, ale to je mimo to. Nešťastnou pravdou je, že zákony o údajích se neustále mění a nejste z dohledu zahraničních vlád ze své podstaty v bezpečí, i když žijete v Irsku.

Chraňte svou identitu pomocí VPN

vpn

I když můžeme jen málo udělat pro kontrolu zahraničních zákonů o dohledu, můžete pro ochranu vašeho soukromí použít určitá opatření (kromě zdržení se používání digitálních služeb). Za tímto účelem je skutečně nutné použít VPN k zablokování datové komunikace a ochraně vaší identity. Opravdu by někdo chtěl, aby jejich osobní údaje skončily v rukou zahraniční vlády? Samozřejmě že ne!

Abych byl spravedlivý, ani použití VPN by v debaklu Microsoft a NSA nepomohlo, protože všechny informace byly spojeny s účty Hotmail. Toto fiasko však ukazuje, jak musíme být opatrní, pokud jde o přijímání opatření k zabezpečení našich dat, než slepě důvěřující technologické společnosti, které poskytují odpovídající ochranu.

Microsoft je jen jeden příklad. Existuje několik dalších vysoce technologických společností, které umístily své servery v Irsku ve snaze poskytnout široký prostor pro dlouhý dosah NSA. Jak ukazuje příklad společnosti Microsoft, umístění zdrojů v Irsku však není účinným protiopatřením k tajným iniciativám NSA zaměřeným na odposlechy..

Nejlepší VPN pro Irsko: Závěr

Navzdory svobodným a otevřeným internetovým zákonům je v Irsku stále mnoho obsahu, který je nepřístupný. Pokud cestujete a potřebujete přístup k obsahu hostovanému v Irsku, možná zjistíte, že vaše aktuální adresa IP je blokována webovými servery.

V těchto dnech si prostě nemůžeme dovolit nechat velké technologické společnosti, jako je Microsoft, spravovat naši bezpečnost pro nás. Místo toho musíme přijmout aktivní opatření, abychom zajistili bezpečnost našich údajů. Hosting dat společnosti Microsoft v Irsku stále nestačil k tomu, aby poskytoval záruku pro zabezpečení dat svých zákazníků. I když si možná nebudeme moci vybrat, kde budou velké společnosti hostovat svá data, určitě je to jednoduchá záležitost, která posílí naši online bezpečnost.

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob ochrany našeho online soukromí a přístupu k obsahu s omezeným přístupem je použití VPN. Výše uvedení poskytovatelé jsou nejlepšími VPN pro Irsko (i když několik dalších poskytovatelů VPN také hostuje servery v Dublinu). Pokud si stále nejste jisti, která služba se vám líbí, doporučujeme vám využít bezplatnou zkušební verzi a vyzkoušet si ji sami.

Nejlepší irská VPN: Shrnutí

 1. ExpressVPN

  - Nejrychlejší VPN, kterou testujeme, odblokuje vše, s úžasnou službou všude

 2. NordVPN

  - Velká značka s velmi dobrou hodnotou a cenovou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlouhodobě špičková VPN, se skvělou cenou a rychlostí

 4. VPNArea

 5. SoukroméVPN

  - Jedna z nejlevnějších sítí VPN tam, ale stále dobrá služba

ÚVĚRY NA OBRÁZKY: Yuriy Seleznev / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me