5 nejlepších VPN pro Telegram Messenger – Telegram není tak bezpečný, jak si můžete myslet

Telegram Messenger je notoricky známý díky své široké škále používané ISIL. Opravdu, tato známost mohla podpořit populární představu, že Telegram je vysoce bezpečný a soukromý.

Přestože odborníci na soukromí a bezpečnost tento názor nesdílejí, zůstává aplikace velmi populární. To platí zejména na Blízkém východě. Jen v Íránu má Telegram asi 40 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Hrál také rozhodující roli v íránských parlamentních volbách v roce 2016. Konkrétní situaci budu diskutovat s Telegramem a Íránem později v tomto článku.

Řada vlád se pokusila nebo navrhla blokovat telegram - zejména Indonésie, Rusko a Írán.

Níže naleznete diskuzi o tom, jak může virtuální privátní síť (VPN) - a nemůže - pomozte uživatelům Telegramu.

 1. ExpressVPN

  - Nejrychlejší VPN, kterou testujeme, odblokuje vše, s úžasnou službou všude

 2. NordVPN

  - Velká značka s velmi dobrou hodnotou a cenovou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlouhodobě špičková VPN, se skvělou cenou a rychlostí

 4. VPNArea

 5. SoukroméVPN

  - Jedna z nejlevnějších sítí VPN tam, ale stále dobrá služba

VPN pro telegram: úvahy

Použití VPN vám umožní přístup na web Telegram a stažení softwaru pro stolní počítače, i když je jinak blokováno. Měl by také pomoci odblokovat telegram v případě, že poskytovatelé internetových služeb blokují telegramový protokol.

Pokud Telegram není k dispozici v obchodě Google Play ve vaší zemi, mohou si uživatelé Android stáhnout aplikaci pomocí F-Droid.

Bohužel kvůli ochraně soukromí Telegram ověřuje uživatele pomocí jejich telefonních čísel. To znamená, že Telegram Messenger LLP ví, kdo jsou jeho uživatelé. Může tedy (teoreticky) asociovat nekonečné šifrované konverzace s jednotlivými uživateli (více o tom později). Sdělila by někdy tato informace vládám? Pravděpodobně ne, ale kdo ví?

Více znepokojení je skutečnost, že Telegram tyto informace ukládá na své servery. Je proto zranitelný vůči hackování a dohledu. V Rusku byly loni vloupány dva telegrafní účty aktivistů, pravděpodobně ruskými bezpečnostními službami ve spolupráci s mobilním poskytovatelem aktivistů..

Jak Nima Fatemi, nezávislý výzkumný pracovník v oblasti bezpečnosti se sídlem v USA, řekl Výboru pro ochranu novinářů (CPJ):

"Pokud dojde k ohrožení některého ze serverů [Telegramu], všechna data uživatelů jsou ve vzduchu. Ze zjevení Snowdenu a všech masivních hacků víme, že žádný počítač nemůže být chráněn před hackery. Zvláště pokud je to šťavnatý cíl s miliony konverzací lidí na něm uložených."

Telegram není tak bezpečný!

Navzdory své pověsti o soukromí a bezpečnosti nejsou odborníci na soukromí a bezpečnost fanoušci Telegramu.

End-to-end šifrování

Ústředním bodem požadavků na soukromí a zabezpečení společnosti Telegram je možnost tajného chatu. To používá šifrování typu end-to-end, aby bylo možné provádět soukromé a zabezpečené konverzace. To znamená, že všechny zprávy jsou šifrovány v zařízení odesílatele, když povolí tajný chat. Zprávy lze dešifrovat a číst pouze na zařízení určeného příjemce.

Zprávy odeslané pomocí tajného chatu by proto měly být zabezpečené, a to i proti hackerům a samotnému LLP Telegram Messenger.

To je skvělé. Odborníci však kritizovali Telegram, že ve výchozím nastavení nepovoluje tajný chat. Pokud výslovně neaktivujete tajný chat, zprávy odeslané pomocí telegramu nejsou zabezpečené. To znamená, že k nim měli přístup Telegram Messenger LLP a hackeři.

Je to vážně o tom, že mnoho uživatelů Telegramu neví, že jejich zprávy nejsou ve výchozím nastavení bezpečné. Někteří mohou jednoduše zapomenout zapnout tajný chat.

V kombinaci s metodou Telegramu ověřování uživatelů pomocí jejich telefonních čísel je to pro vlády velmi snadné zabavit účty a získat přístup k nezašifrovaným zprávám.

Telegram Secret Chat

Pokud chcete, aby vaše konverzace zůstala soukromá, vždy použijte možnost Tajný chat

Obavy z šifrování

Navíc, i když povolíte tajný chat, jsou výzkumníci kritičtí ohledně šifrování používaného telegramem. Namísto použití vyzkoušených, testovaných a plně auditovaných standardů šifrování používá Telegram svůj vlastní šifrovací protokol MTProto.

Jako podrobné posouzení bezpečnosti (.pdf) poznámek MTProto:

„Naším hlavním objevem je, že schéma symetrického šifrování používané v Telegramu - známé jako MTProto - není zabezpečeno IND-CCA, protože je možné přeměnit jakýkoli šifrovací text na jiný šifrovací text, který dešifruje stejnou zprávu…

"Zpráva o návratu domů (opět) je taková, že důkladně prozkoumaná, prokazatelně bezpečná šifrovací schémata, která dosahují silných definic bezpečnosti (např. Ověřené šifrování), by měla být upřednostněna před domácími šifrovacími schématy. “

Toto je kritika schválená Nate Cardozem, právním zástupcem vyšších zaměstnanců v Electronic Frontier Foundation, který doporučil nepoužívat telegram kvůli "jeho nedostatek end-to-end šifrování [ve výchozím nastavení] a jeho použití nestandardního šifrovacího protokolu MTProto, který byl veřejně kritizován výzkumníky kryptografie, včetně Matthew Green."

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak šifrování funguje, podívejte se na našeho konečného průvodce online soukromí?

Open Source?

Jediným způsobem, jak zjistit, zda lze softwaru věřit, je otevřený zdroj. To znamená, že vědci mohou tento kód volně prozkoumat, aby se ujistili, že se neděje nic škodlivého. Klient Telegramu je primárně open source, ale obsahuje některé prvky (nazývané binární blob), které nejsou.

Někteří odborníci také kritizovali Telegram za to, že jeho poslední zdrojový kód pomalu zveřejňuje poslední verze. Jedná se o bezpečnostní problém, protože kód lze upravit, aniž by o tom někdo věděl.

Kód na straně serveru je uzavřený zdroj a chráněný. To by však neměl být problém, pokud povolíte šifrování typu end-to-end (Secret Chat).

Telegram 1

Signál je bezpečnější

Pokud jsou vaše hlavní důvody pro používání Telegramu soukromí a zabezpečení, měli byste zvážit přechod na signál. Odborníci obecně považují signál za nejbezpečnější prostředek vzdálené komunikace, který je v současné době k dispozici.

Aplikace WhatsApp je založena na signálu. Přestože to není bez problémů, WhatsApp je také mnohem bezpečnější než Telegram.

Samozřejmě můžete jednoduše použít Telegram, protože jej používají vaši přátelé a kolegové. Možná budete chtít sledovat konkrétní uživatele telegramu prostřednictvím funkce hromadného vysílání aplikace. To je naprosto v pořádku, ale mějte na paměti omezení Telegramu v oblasti soukromí / zabezpečení.

Telegram v Íránu

Írán blokuje mainstreamové mediální platformy, jako je Facebook, Twitter a většina mezinárodních zpravodajských serverů. Telegram je široce používán jako prostředek k obcházení státní cenzury a přístupu k reformistickým hlediskům.

Analytici se domnívají, že Telegram pomohl desítkám umírněných a reformisticky naklánějících kandidátů při volbě do Majles (íránský parlament) ve volbách v roce 2016. Jak Amir Rashidi, výzkumný pracovník internetové bezpečnosti v Centru pro lidská práva v Íránu, řekl CPJ,

"Telegram měl obrovský dopad na poslední íránské parlamentní volby." Reformističtí aktivisté měli velmi omezený přístup k hlavním mediálním výstupům a ke státnímu rozhlasu a televizi, takže k odesílání a šíření svých zpráv používali telegram."

V reakci na to se konzervativní a autoritářská íránská vláda snaží regulovat telegram. Nyní vyžaduje, aby všichni íránští občané podle zákona zaregistrovali telegramové kanály s více než 5 000 sledujícími na ministerstvu kultury a islámských vedení. Tímto způsobem je nyní zaregistrováno přibližně 2 000 kanálů (perština).

Podle prohlášení Telegramu před volbami v roce 2017 „poskytovatelé internetu v zemi blokují protokol, který se používá k navázání spojení mezi uživateli, než bude možné aktivovat P2P hovor.“

Pokud se chcete vyhnout státním omezením obsahu v Íránu, naše nejlepší 5 VPN pro Írán by mělo přispět k zajímavému čtení.

Zatčení

Íránské úřady před volbami v květnu 2017 zatkly správce 12 reformistických kanálů Telegramu. Mezi tyto kanály patřily zprávy o reformě s více než 111 000 sledujícími a shromáždění reformistů s 94 000 sledujícími.

Jsem si vědom toho, že úřady později propustily administrátory kanálu. Radhidi však tvrdí, že zatčení pomohlo vytvořit atmosféru strachu a zastrašování mezi liberály a progresivními v zemi.

Rusko zakazuje telegram

V pátek 19. dubna 2020 povolil moskevský soud Roskomnadzor, ruského hlídacího a komunikačního technika, blokovat telegram.

Tento krok vychází z požadavků Federální bezpečnostní služby (FSB), aby Telegram předal své šifrovací klíče tajnému nástupci KGB poté, co prohlásil, že je široce používán teroristy. Telegram odmítl.

Dobrou zprávou však je, že k Telegramu lze v Rusku stále přistupovat pomocí VPN. Je to proto, že VPN skrývá skutečnost, že se připojujete k Telegramové síti od vašeho poskytovatele internetu a / nebo mobilního operátora (a tedy Roskomnadzor).

Další informace o tomto příběhu naleznete v našem úplném článku o programu Rusko Bans Telegram Messenger.

Nejlepší Telegram Messenger VPN: Závěr

Telegram se osvědčil jako užitečný nástroj pro porážku cenzury a uplatňování svobody slova. Pokud nemůžete získat přístup na webovou stránku Telegramu nebo pokud se váš poskytovatel internetových služeb pokusí blokovat protokol Telegram, pomůže VPN.

Vezměte však na vědomí omezení Telegramu jako nástroje ochrany osobních údajů. A co je nejdůležitější, vždy nezapomeňte použít funkci tajného chatu, když se účastníte diskusí, k nimž by raději orgány neměly přístup.

Nejlepší VPN pro Telegram Messenger: Souhrn vedle sebe

 1. ExpressVPN

  - Nejrychlejší VPN, kterou testujeme, odblokuje vše, s úžasnou službou všude

 2. NordVPN

  - Velká značka s velmi dobrou hodnotou a cenovou cenou

 3. CyberGhost VPN

  - Dlouhodobě špičková VPN, se skvělou cenou a rychlostí

 4. VPNArea

 5. SoukroméVPN

  - Jedna z nejlevnějších sítí VPN tam, ale stále dobrá služba

Obrázek Kredit: Allmy / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me