5 nejlepších VPN routerů 2020

Směrovač VPN je nejlepší způsob, jak chránit více zařízení v domácí síti. S VPN na úrovni routeru můžete chránit všechna zařízení ve vaší síti bez nutnosti instalace VPN na každém jednotlivém počítači.


směrovač vpn

Nejlepší VPN router v roce 2020: Shrnutí

Níže naleznete naše doporučené VPN směrovače. Chcete-li získat podrobné informace o kterémkoli z modelů, pokračujte v rolování.

 1. Linksys WRT3200ACM
  - Toto je považováno za nejlepší celkový VPN router.
 2. Asus RT-AC5300
  - Jedná se o extrémně výkonný router, který se nejlépe hodí pro lidi s velkými domy nebo velkým počtem zařízení.
 3. Netgear R6400
  - Solidní router ideální pro lidi, kteří touží po výjimečné hodnotě za peníze.
 4. Linksys WRT1900ACS
  - Další skvělá volba pro lidi s větším rozpočtem.
 5. Netgear R7800 X4S
  - Ideální pro středně velké domácnosti, ale o něco dražší ve srovnání s cenou, která je požadována na Amazonu (bez blesku).

Co je to router VPN?

VPN router je router s VPN nainstalovanou přímo na něm. Všechna připojení k serverům VPN jsou spravována ve směrovači, pokud máte router VPN.

Klient VPN je obvykle nainstalován na jednotlivých zařízeních, jako jsou smartphony a stolní počítače. Tento software připojuje každé jednotlivé zařízení přímo k VPN, aby bylo chráněno. Směrovač VPN na druhé straně chrání všechna zařízení v síti; bez nutnosti instalace softwaru na každý z nich.

VPN lze instalovat pouze na konkrétní směrovače s firmwarem schopným zpracovat připojení VPN. Ne každý router tedy může být routerem VPN.

Nejlepší VPN routery

Náš podrobný seznam doporučených směrovačů VPN vám pomůže vybrat ten, který vám vyhovuje:

Linksys WRT3200ACM (nejlepší celkový VPN směrovač)

Linksy wrt3200 vpn router

 • 4 Externí antény
 • Dual Band až AC3200 Mbps

Doporučené použití: Střední domácí / 6-10 zařízení

Na prvním místě je tento vynikající Linksys router. Cena pouhých 249 USD je cenově dostupná a díky výkonu, který se nachází pod kapotou, je nejvšestrannějším a nejvhodnějším VPN routerem, který je dnes na trhu k dispozici. Tento směrovač má procesor s dvoujádrovým procesorem ARM 1,8 GHz a je jedním z prvních směrovačů VPN, který používá čipovou sadu Marvell. Každému, kdo potřebuje výkonný směrovač pro hraní her, streamování, videohovory nebo jiné úlohy náročné na data, se tento směrovač důrazně doporučuje.
Myslíme si, že skutečnost, že jej můžete získat s podporou, a záruka - plně nabitá a připravená k použití s ​​vaší oblíbenou sítí VPN - za pouhých 50 USD nad běžnou poptávkovou cenou je absolutní krádež!
Dostupnost:

 1. FlashRouters (předem blikající, součástí aplikace pro ochranu soukromí VPN): 249 $

 2. Amazon (předzáblesk, bez aplikací, bez podpory VPN): 199 $

Asus RT-AC5300 (nejlepší pro výkonné uživatele)

směrovač asus rt-ac5300 vpn

 • Externí antény
 • Třípásmový Až 5300 Mbps

Doporučené použití: Velká domácí / 10+ zařízení

Jedná se o extrémně výkonný router, který se dokonale hodí pro velké domácnosti a malé podniky. Může pohodlně podporovat až 10 zařízení a díky osmi externím anténám (které poskytují Tri-Band WiFi) může poskytovat WiFi na větší plochu. Jeho procesor 1,4 GHz z něj činí vlajkový směrovač pro hraní bez zpoždění a vysoce kvalitní 4K streamování. Tato VPN je nákladná, ale dostanete to, za co platíte; špičkový směrovač se všemi nejnovějšími funkcemi. Pokud potřebujete energii, už nehledejte!

Dostupnost:

 1. FlashRouters (předem blikající, součástí aplikace pro ochranu soukromí VPN): 479 $
 2. Amazon (bez předblesku, bez aplikace, bez podpory VPN): 350 $

Netgear R6400 (VPN router s nejlepší hodnotou)

router Netgear r6400 vpn

 • Gigabitové ethernetové rychlosti
 • Externí anténa

Doporučené použití: Malý dům / až 5 zařízení.

Router Netgear je vynikající volbou pro každého, kdo potřebuje něco praktického, které je také levné. Směrovač je v budoucnu prověřen standardy Wireless-AC a zároveň poskytuje plnou podporu pro zařízení Wireless-G a Wireless-N. R6400 je vybaven výkonným interním procesorem Dual Core 1 GHz Broadcom CPU, takže je dostatečně výkonný pro zpracování až 5 zařízení. A pokud máte obavy, že budete moci streamovat; tato VPN zvládne bez problémů 4 kB.

Dostupnost:

 1. Směrovače Flash (předběžné, aplikace pro ochranu soukromí VPN zahrnuta) 179 $
 2. Amazon (předem blikající, bez aplikace, bez podpory VPN): není k dispozici

Linksys WRT1900ACS

linksy wrt 1900 vpn router

 • 1,6 GHz duální jádro
 • 4 externí antény

Doporučené použití: Small Office / Medium Home / 4-7 Devices

Tato VPN je výjimečná hodnota za peníze vzhledem k tomu, že je o 55 USD vyšší než standardní požadovaná cena, aby byla plně zabalena a připravena k použití. WRT1900ACS společnosti Linksys je na základě zkušeností z předchozích modelů výkonným routerem se čtyřmi externími anténami. Procesor ARM s dvoujádrovým procesorem 1,6 GHz je ideální pro ty, kteří hledají VPN routeru pro hraní her, streamování, videohovory nebo datově náročnou úkoly. Navíc, protože byl upgradován na DD-WRT WRT1900ACv2, umožňuje připojení OpenVPN.

Dostupnost:

 1. Směrovače Flash (nainstalován DD-WRT, zahrnuta aplikace VPN Privacy, Warranty + Support): 249 $
 2. Amazon (předzáblesk, bez aplikací, bez podpory VPN): 195 $

Netgear R7800 X4S

směrovač netgear r7800 vpn

 • 4 externí antény
 • Technologie MU-MIMO a Quad Stream

Doporučené použití: Velký byt / Střední dům / 5-9 zařízení

Tento směrovač Netgear je mezi spotřebiteli velmi populární. Je to hardcore velký bratr populárního routerového modelu R7000 Nighthawk. R7800 poskytuje vylepšené kabelové připojení a je považováno za budoucí. Router má 4 výkonné externí antény a 1,7 GHz dvoujádrový procesor - takže je dostatečně výkonný, aby zvládl cokoli, na co ho hodíte.

Dostupnost:

 1. FlashRouters (nainstalován DD-WRT, zahrnuta aplikace na ochranu soukromí VPN, záruka + podpora): 349 $
 2. Amazon (předzáblesk, bez aplikací, bez podpory VPN): 175 USD

Jak nainstalovat VPN na router

Instalace VPN na routeru se liší v závislosti na modelu. Základní osnova je však následující:

 1. Získejte přístup k ovládacímu panelu routeru podle pokynů výrobce.
 2. Otevřete klienta VPN routeru a přidejte podrobnosti o serveru vašeho poskytovatele a další potřebné podrobnosti o připojení. Na webu vaší sítě VPN budou k dispozici průvodci.
 3. Zahajte připojení VPN k požadovanému serveru VPN
 4. Když je router připojen k serveru VPN, zdá se, že všechna zařízení ve vaší domácnosti jsou na tomto místě. Kromě toho jsou všechny chráněny šifrováním, aby vám poskytly digitální soukromí.

Konfigurace VPN routeru

Téměř všechna sestavení DD-WRT podporující VPN používají protokol PPTP. To však není příliš bezpečné a obecně je lepší používat OpenVPN. Základní rámec pro DD-WRT podporuje OpenVPN, ale ne všechny směrovače podporují sestavení, která to umožňují. Proto je vždy nejlepší před nákupem zkontrolovat, zda je to pro vás důležité.

Mnoho poskytovatelů VPN dodává průvodce nastavením pro směrovače, i když někteří poskytují pouze podporu pro PPTP.

Spropitné: nejjednodušší způsob, jak získat router VPN, je koupit si jeden předzáblesk!

Různé typy VPN routeru

DD-WRT

DD-WRT je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, jehož cílem je vývoj firmwarového řešení založeného na Linuxu, které odstraní omezení zavedená na směrovače jejich výchozím programováním.

Instalace DD-WRT na router poskytuje plnou funkčnost podnikového routeru, ale bez nákladů. Úplný seznam všech výhod je pro tento článek příliš dlouhý, další informace naleznete na stránce routeru DD-WRT.

Rajče

Tomato je alternativní firmware založený na Linuxu pro směrovače, nejvýznamnější rajské směrovače jsou; Linksys WRT54G / GL / GS, Buffalo WHR-G54S / WHR-HP-G54 a další směrovače založené na Broadcomu. Stejně jako DD-WRT lze použít i pro flash kompatibilní router. To umožňuje, aby byl použit jako brána VPN a poskytoval podobnou funkčnost jako směrovač DD-WRT s bleskem.

DD-WRT je kompatibilní s více směrovači a je obecně považován za přátelštější pro nováčky, ale mnoho lidí dává přednost rozhraní Tomato a vynikajícím možnostem monitorování sítě v reálném čase..

Proč získat VPN router?

Ať už potřebujete VPN pro mobilní zařízení, notebook nebo stolní počítač; VPN router může pomoci.

Směrovače VPN jsou nastaveny pro připojení ke službě VPN. Tyto směrovače lze nastavit tak, aby se připojovaly k většině služeb VPN, což znamená, že se stále můžete přihlásit k odběru preferované služby.

Je také možné flash směrovače s firmwarem třetích stran, jako je DD-WRT a Tomato. Někteří poskytovatelé dokonce nabízejí předzábleskové směrovače, které byly přednastaveny pro jejich službu. Ty lze zakoupit buď přímo z VPN, nebo přes internetový obchod, např FlashRouters.com

Směrovače VPN - výhody

 • Každé zařízení, které se připojuje k routeru, je chráněno VPN.
 • Patří sem zařízení, která samy o sobě neumožňují provozovat software VPN, například chytré televizory, herní konzole a krabice Roku.
 • Směrovač se počítá jako jediné připojení VPN, pokud jde o vašeho poskytovatele. To znamená, že k routeru VPN můžete připojit přes neomezený počet zařízení najednou.

VPN routery - Nevýhody

Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že šifrování a dešifrování dat VPN je velmi náročné na procesory (zejména při použití OpenVPN). Většina směrovačů zápasí, což může mít za následek nízkou rychlost připojení k internetu.

Z tohoto důvodu je důležité zvolit směrovač, který je skutečně dostatečně výkonný, aby si poradil. Obecně to znamená, že budete muset investovat přiměřené množství peněz, abyste dostali to, co potřebujete.

Směrovače VPN pro malé podniky

Pokud hledáte router VPN pro malé firmy, ochraňte všechny své zaměstnance najednou pomocí digitálního soukromí; doporučujeme zvolit VPN, která je na druhém místě. Asus RT-AC5300 DD-WRT je pro „mocné uživatele“. Má vše, co potřebujete pro bezpečné spuštění deseti nebo více zařízení k VPN, aniž by trpělo pomalým připojením.

Další informace naleznete na stránce VPN pro malé firmy.

FAQs

Pokusili jsme se pokrýt všechny důležité body v tomto článku. Pokud vás však něco o směrovačích VPN stále matou, možná vám pomůže tato část Často kladené otázky!

Funguje VPN na WIFI?

S routerem VPN je chráněno každé zařízení ve vaší místní síti. Pokud však opustíte svůj domov a používáte veřejné WiFi - budete se muset připojit k VPN pomocí mobilního zařízení nebo notebooku instalací klienta VPN přímo do zařízení.

Mohu pro router použít bezplatnou VPN?

Většina lidí na routeru nepoužívá bezplatnou síť VPN. Ačkoli to není úplně nemožné, bezplatné VPN mají limity využití, díky nimž jsou nevhodné pro použití na routeru.

Jsou VPN legální?

Ano, VPN jsou legální na většině míst po celém světě. A dokonce i v zemích, kde je používání VPN nezákonné, je nezákonný akt odblokování cenzurovaných webů (spíše než samotná VPN), což je nezákonné.

Jaké směrovače jsou kompatibilní s DD-WRT

Velký počet směrovačů je kompatibilních s DD-WRT (příliš mnoho zde nelze pojmenovat). Zkontrolujte, zda jsou všechny modely kompatibilní. Další informace naleznete v článku DD-WRT VPN.

Proč bych měl používat VPN doma??

VPN poskytuje digitální soukromí šifrováním vašich dat. To brání vašemu poskytovateli internetových služeb a vládě, aby na vás slíbil. Kromě toho vám VPN umožňuje přejít na digitální glóbus; předstíráním, že jste kdekoli na světě, můžete obejít místní omezení a získat přístup k geo-omezenému obsahu a službám.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me