Nejlepší antivirový software (2020) pro Windows, Mac, Android a iPhone

Internet je plný virů - malwaru, spywaru, ransomwaru a trojských koní - které umožňují počítačovým zločincům převzít zařízení a dokonce stáhnout sekundární exploity ze serverů Command and Control..


Kdysi se lidé pomocí Apple cítili bezpečněji. V dnešní době však musí být i uživatelé Mac opatrní. To znamená, že musí také chránit svá zařízení robustním antivirovým softwarem.

Ať už vlastníte notebook, stolní počítač nebo dokonce mobilní zařízení, je důležité, abyste měli antivirový software. Pokud tak neučiníte, může to znamenat, že skončíte s hroznou infekcí, která hackerům umožní přístup k citlivým datům, přihlášení k účtům sociálních médií a ukradení bankovních údajů, e-mailů nebo jiných důvěrných informací..

Výběr antivirového programu může být matoucí, protože na trhu existuje mnoho různých antivirových programů. To jsou tři nejlepší antivirové programy?

Jaké jsou nejlepší antivirové programy k použití?

 1. F-Secure

  - Vynikající ochrana, výkon a použitelnost.

 2. Úplná ochrana McAfee

  - Nabízí spoustu funkcí za nízkou cenu.

 3. Malwarebytes

  - Extrémně efektivní a nemá nepříznivý vliv na výkon systému

Nejlepší antivirový software 2020: Hloubková analýza

1. F-Secure

 • Ceny

  Z 69,99 $
  / Měsíc

Je známo, že tento populární antivirus poskytuje vynikající ochranu, výkon a použitelnost. Software je k dispozici pro Mac i Windows. V testech F-Secure Antivirus funguje skvěle; důsledně blokuje 100% malwaru. Ve skutečnosti získal F-Secure v roce 2018 ocenění nejlepší ochrany AV-TEST.

Software nemusí být tak bohatý na funkce jako některé jiné antivirové programy na trhu. Je však třeba poznamenat, že mnoho těchto dalších funkcí není’• Z antivirového hlediska je to vždy nezbytně nutné (i když jsou někdy užitečné doplňky).

Za cenu 35,99 $ na ochranu jednoho zařízení nebo 39,99 $ na ochranu tří zařízení je tento software docela drahý, pokud se rozhodnete pro samostatný antivirový plán. Zakoupením tohoto plánu se doslova umožní prohledat vaše počítače, zda neobsahují viry, a to je vše.

V současné době však společnost F-Secure prodává svůj lepší plán F-Secure SAFE za pouhých 34,99 $ (což je ve skutečnosti levnější než samostatný antivirus). Z tohoto důvodu lze F-Secure SAFE považovat za vynikající obchod, který přichází s následujícími vlastnostmi:

 • Monitorování v reálném čase
 • Ochrana stahování
 • Ochrana proti phishingu
 • Rozšíření prohlížeče
 • Bankovní režim odpojí všechna nedůvěryhodná připojení z internetu a blokuje je před opětovným připojením během transakce
 • Podpora pro Mac, Windows, Android a iOS
 • Firewall
 • Skvělá podpora s live chatem

Zatímco některé antivirové programy mohou počítač trochu zpomalit - tento antivirový software nemá hlad po zpracování. Je také extrémně snadné použití, udržující rozložení funkcí na holé minimum. Díky tomu je dobrou volbou pro netechnické uživatele.

Funkce rychlého skenování je nastavena jako výchozí a je extrémně rychlá - dokončení skenování během několika minut. Ponoření do nastavení dává uživatelům možnost provést kompletní kontrolu systému. Pokud jste však zvyklí skenovat vyměnitelné jednotky nebo provádět vlastní skenování, může vás tento software zklamat.

Možná jedinou skutečnou nevýhodou F-Secure je to, že je tak citlivé, že má tendenci označovat nějaké falešné pozitivy. Je to však lepší než antivirový program, který postrádá skutečné výhody.

Na druhou stranu bychom museli držet doporučení F-Secure pouze na jeho SAFE plánu - což je mnohem lepší hodnota za peníze a má mnohem lepší škálu funkcí než samostatný antivirový plán.

Celkově se jedná o robustní antivirový program, který svou práci dokončí. Perfektně se hodí pro netechnické uživatele, kteří chtějí něco, co chrání před 100% virů.

2. McAfee Total Protection

 • Ceny

  Z 34,99 $
  / Měsíc

McAffee je další antivirus, který je vysoce hodnocen nezávislým auditorem AV-TEST. V roce 2018 bylo uděleno nejvyšší možné skóre za ochranu, použitelnost a výkon. To znamená, že může být důvěryhodné, a přestože je pravda, že před několika lety došlo k některým špatným recenzím, firma od té doby kompletně (a úspěšně) přepracovala svůj modul pro skenování malwaru.

Jednou z nejlepších věcí na McAffee Total Protection je to, že uživatelé získají přístup k velkému počtu funkcí za relativně nízkou cenu. Uživatelé mohou chránit 10 zařízení za 44,99 $ (za první rok - 109,99 $ za obnovení). To poskytuje uživatelům aktivní ochranu v reálném čase pro všechna jejich zařízení a některé užitečné doplňky. Software nemá hlad ani na procesoru a nebude mít nepříznivý vliv na výkon systému, když je spuštěn.

Funkce zahrnují:

 • Antivirus
 • Automatické aktualizace
 • Monitorování v reálném čase
 • Webový monitoring
 • Ochrana proti phishingu
 • Ochrana stahování
 • Firewall
 • Skartovačka
 • Správce hesel
 • Podpora více zařízení (Windows, MacOS, iOS a Android) prostřednictvím uživatelského rozhraní McAffee

Používání McAffee’Antivirus si trochu zvykne, protože uživatelské rozhraní uživatelského rozhraní má všechny své funkce v rámci jednoho klienta. V horní části uživatelského rozhraní umožňují různé karty uživatelům přístup ke správci hesel a dalším funkcím zabezpečení.

S trochou praxe jsme však zjistili, že se věci stávají přímočarými a uživatelé mohou snadno začít provádět rychlé skenování, aby našli viry v běžných zneužívaných oblastech. Prohledávání malwaru na všech pevných discích je také k dispozici prohledávání celého systému a pro ty, kteří ho baví nebo mají zvláštní požadavky, je k dispozici určitá přizpůsobitelnost..

Rodičovská kontrola a funkce proti spamu jsou také užitečné a znamenají, že uživatelé díky této cenově dostupné sadě zabezpečení získají opravdu velkou hodnotu za peníze. Jedinou možnou nevýhodou u společnosti McAffee je to, že ochrana ransomwaru není zahrnuta v plánu úplné ochrany (ano, ironií tohoto není’ztratil se na nás).

Celkově si však myslíme, že tento antivirus nabízí mnoho funkcí za nízkou cenu. McAffee je proto dobrým antivirem pro rodiny nebo lidi, kteří mají velké množství zařízení, která potřebují chránit před viry. Také se nám líbí, že společnost McAffee umožňuje lidem vyzkoušet si celkový plán ochrany na 30 dní - aniž by požadovali údaje o vaší kreditní kartě.

3. Malwarebytes

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

Malwarebytes je vynikající antivirový program, který jsme se rozhodli zahrnout, protože je k dispozici zdarma na počítačích Windows. Bezplatní uživatelé získají úplný přístup k antivirovému programu, který vyhledává viry proti aktuální databázi známého malwaru. Tato kontrola je mimořádně účinná a stejně jako jiné špičkové antivirové programy Malwarebytes nepříznivě neovlivňuje výkon systému

Antivirus lze nastavit tak, aby prověřoval viry tak často, jak chcete, s minimálním doporučeným prověřováním jednou týdně. Pěkná věc o Malwarebytes je, že i když je zdarma, je známo, že zůstane v aktuálním stavu a spolehlivě chrání před škodlivými infekcemi..

Je pravda, že bezplatná verze Malwarebytes je omezená; pouze umožňuje uživatelům provádět antivirovou kontrolu. Každý, kdo chce ochranu v reálném čase - s aktivním skenováním e-mailů, webových stránek a stahování - bude muset upgradovat na prémiový plán, který jim vrátí 39,99 $ ročně. Totéž platí, pokud potřebujete antivirovou ochranu pro zařízení Mac, iOS nebo Android - protože tyto nezískají přístup k antivirovému programu zdarma, a to buď.

Placení za software také zvyšuje vaši ochranu tím, že vám poskytuje přístup k následujícím funkcím:

 • Antivirus
 • Webový monitoring
 • Automatické aktualizace
 • Ochrana Ransomware
 • Ochrana proti phishingu
 • Ochrana stahování
 • Vyčištění disku
 • Bezpečné prohlížení

Celkově je tento bezplatný antivirový program velmi užitečný a přestože není’Pro každého chápeme, že drtivá většina lidí na celém světě stále vlastní a provozuje počítače se systémem Windows. Z tohoto důvodu je Malwarebytes považován za krádež pro kohokoli, kdo provozuje rukavici připojením k internetu bez jakékoli ochrany.

Malwarebytes lze také považovat za vynikající volbu pro začátečníky díky intuitivnímu panelu a snadno pochopitelným ovládacím prvkům. Pokud se však rozhodnete platit za antivirus, může být lepší držet se jedné z možností vyšších v tomto seznamu, protože mají tendenci zachytávat více malware ve svých dražinách než Malwarebytes.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me