Nejlepší správci hesel – Zabezpečte svá hesla v roce 2020

V digitálním světě se všichni můžeme shodnout, že hesla jsou stálým zdrojem stresu. Různé weby často vyžadují nejrůznější zdánlivě náhodné podmínky pro heslo. Někteří budou požadovat alespoň jedno velké písmeno a číslo; ostatní budou potřebovat minimálně 8 znaků, včetně jednoho konkrétního symbolu, například $ nebo &.

Pamatování všech variant vašeho hesla není snadné ani bezpečné. Jakmile hackeři prolomí jedno z vašich hesel, získají přístup k některým z vašich dalších účtů. V nejhorším případě se dostanou do vašeho e-mailového účtu. Odtud mohou požádat o obnovení hesla pro každý účet propojený s tímto e-mailem.

Naštěstí dnes máme přístup ke správcům hesel a aplikacím pro hesla. Nejprve se podívejme na nejlepší správce hesel a poté je podrobně probereme.

Nejlepší správci hesel

Konkurence je na trhu správce hesel tvrdá. Shromáždili jsme ty nejlepší služby a vyhodnotili jsme je, abyste si mohli vybrat tu, která se vám nejlépe hodí! Ceny těchto správců hesel se pohybují od 11 do 40 $ za rok. Toto je malá částka, pokud vezmete v úvahu finanční a emocionální dopady vašich účtů na nesprávné ruce. Pokud se však jedná o cenu, máme také některé poskytovatele v seznamu, kteří nabízejí bezplatnou verzi svých služeb.

1. Dashlane

Dashlane je patrně to nejlepší z uzavřených zdrojových platforem, ale přichází s pochopitelným prémiovým nákladem

 • Ceny

  Z 3,33 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

Dashlane je nejdražší možností ze seznamu, ale nabízí bezplatný plán a 30denní záruku vrácení peněz. Plán zdarma nemusí být dlouhodobě životaschopný, protože umožňuje ukládat pouze 50 hesel a lze jej použít pouze na jednom zařízení.

Prémie za Dashlane zahrnuje omezenou službu VPN, která odůvodňuje její relativně vysokou cenu. To poskytuje uživateli extra zabezpečení při připojení k veřejné WiFi. Celkově je Dashlane velmi působivý a získal si své místo na našem seznamu nejlepších správců hesel.

2. Lepivé heslo

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

StickyPassword vyniká z davu správce hesel z mnoha důvodů. Nabízejí zdarma, roční prémie a speciální celoživotní prémiový plán. Dokonce i jeho bezplatný plán má biometrickou autentizaci, pokud je zařízení vybaveno skenováním otisků prstů.

Pokud jste milovníkem zvířat, Sticky Password zahájila charitativní kampaň za záchranu ohrožených manatees. Bohužel to neznamená, že její služby nelze zlepšit. Celkově je to však slušný správce hesel - i když jsme vždy opatrní před společnostmi, které nabízejí předplatné na celý život.

3. NordPass

NordPass je neuvěřitelně silný a uživatelsky přívětivý vstup na stále nasycený trh

 • Ceny

  Z 2,49 $
  / Měsíc

NordPass je nováček od lidí na NordVPN nabízený jako samostatný produkt nebo jako součást all-inclusive předplatného. Stejně jako společnost’je nad službami, to’s neuvěřitelně konkurenceschopnou cenou, zejména pokud se rozhodnete pro dlouhodobé plány. Neexistuje žádná bezplatná zkušební verze, pokud však zjistíte, že jste nespokojeni, můžete využít 30denní záruku vrácení peněz bez možnosti kontroly..

Jedná se o neuvěřitelně silný vstup na relativně přeplněný trh, který nabízí silné zabezpečení prostřednictvím šifrování end-to-end, rozšíření prohlížeče mezi nejpopulárnější klienty a zaujímá zřetelně uživatelsky přívětivý přístup..

4. 1Password

1Password má rozsáhlou sadu funkcí, která soupeří s tím nejlepším, ale cenovou značkou se shoduje

 • Ceny

  Z 3,99 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

1Password je dražší správce hesel a nemá’neposkytnout bezplatný plán. Má však zkušební verzi, která by uživateli mohla pomoci seznámit se s 1 heslem’s funkcemi před rozhodnutím o odběru

Výpis všech funkcí 1 hesla je docela časově náročný. Stručně řečeno, je snadno použitelný, má vynikající vzájemnou kompatibilitu a má fantastické zabezpečení. Ve skutečnosti je však 1Password opravdu výjimečný tím, že je Apple najal, aby poskytoval správu hesel všem 123 000 jeho zaměstnanců. Nyní rádi děláme náš výzkum, ale jsme si jisti, že Apple prozkoumal mnohem více faktorů a konkurentů před výběrem 1 hesla.

Nemusí to být nejlevnější na seznamu, ale 1Password je jedním z nejlepších správců hesel v roce 2019 s relativně dostupným rodinným plánem 59,88 $ až pro 5 samostatných uživatelů..

5. RoboForm

RoboForm byl kolem bloku a ukazuje jak množství funkcí, tak estetiku

 • Ceny

  Z 1,79 USD
  /Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

RoboForm je možná nejdelší hráč ve hře správce hesel, což svědčí o jejich dlouhodobé životaschopnosti. Jeho věk se však také ukazuje, pokud jde o vlastnosti ve srovnání s konkurencí a přizpůsobitelností. Tyto přidané možnosti nejsou zcela nezbytné, ale nabízejí mnoho vyladění pro ty, kteří jsou více technologicky nakloněni.

Vzhledem ke svému věku má RoboForm spoustu formy a funkčnosti. Bohužel se zdá, že v otázkách modernizace velmi zaostávají. To neznamená, že jsou v žádném případě špatní, jen jsme naději na jejich budoucnost. Přestože jsou v okolí, jsou skvělou aplikací pro zadávání hesel.

6. Keepass

KeePass nabízí některé z nejlepších zabezpečení v okolí správce hesel, ale vyžaduje trochu know-how k provozu

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

KeePass je správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který nabízí rozsáhlé možnosti přizpůsobení a šifrování. Jediným omezením je, kolik hesel může váš pevný disk uložit. KeePass nemá žádné skryté náklady ani uzamčené funkce a je vysoce přenosný jako spustitelný soubor’Aby fungoval, nemusí být nainstalován do systému.

Ve výchozím stavu zůstává jedním z nejbezpečnějších díky své offline povaze a místním ukládáním hesel. Pokud chcete využít synchronizaci napříč platformami, budete chtít službu spárovat se spolehlivým poskytovatelem cloudového úložiště a následně uložit soubor .kdbx do sdílené složky.

KeePass není’• Nejpřístupnější nebo nejpřístupnější služba, která vyžaduje přístup k lokálnímu mazivu. Naštěstí máme našeho vlastního průvodce KeePass, který vám pomůže s tímto procesem.

7. LastPass

Přístup Freemium LastPass vám umožňuje vyzkoušet před nákupem

 • Ceny

  Z 3,00 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

Stejně jako ostatní freemiové služby, LastPass uzamkne řadu funkcí za výplatou. Její hlavní služby pro správu hesel jsou však zcela zdarma, včetně možnosti ukládat, vyplňovat a generovat hesla a přistupovat k nim na jakémkoli zařízení, zabezpečovat a sdílet poznámky a uzamykat váš účet pomocí dvoufaktorové autentizace.

LastPass, který byl již déle než deset let, podporuje 58 jazyků, všechny základní operační systémy a většinu prohlížečů. Díky rozšíření pro Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera a nyní zastaralý Internet Explorer je to jeden z nejlepších bezplatných správců hesel pro ty, kteří pracují v různých systémech a používají více prohlížečů v daném okamžiku..

LastPass nemá’V minulosti jsme s jeho zabezpečením nejjednodušší cestu dosáhli, přičemž zranitelnost se od roku 2011 objevuje několikrát. Přesto LastPass neustále zapůsobil tím, že poslední nedostatky byly odstraněny během pouhých dnů od objevu, čímž se upevnilo jeho místo jako jedna z nejpopulárnějších platformy.

8. LogMeOnce

LogMeOnce odstranil předchozí omezení pro univerzálnější správce hesel

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

  • Linux

Díky omezené reklamě v bezplatné verzi může být LogMeOnce použito na tolika zařízeních, kolik si vyberete, a mnoho jeho funkcí je nyní odemčeno. Kromě standardního generování hesla poskytuje funkce přihlášení jedním kliknutím a zprávy o síle hesla, které detekují špatná a duplicitní hesla.

LogMeOnce používá vícefaktorovou metodologii, pokud jde o autentizaci, a poskytuje nejvšestrannější dvoufaktorový model. Podporuje nejen hlavní heslo, PIN kód a biometrickou autentizaci otisků prstů, ale LogMeOnce také používá svůj vlastní PhotoLogin jako zvláštní opatření. Ve výchozím nastavení používá vaše webová kamera nebo vestavěná kamera k zachycení sebe-destrukčního snímku, který musí být ručně připojeným mobilním zařízením ověřen do 60 sekund, než bude vyřazen. Pokud ne’Stejně jako obrázky můžete i nadále používat PhotoLogin díky vizuálnímu OTP kódu, který používá skutečný obraz na ploše.

9. NortonPasswordManager

Norton používá jedinečný, ale vítaný přístup ke své službě správy hesel

 • Ceny

  Z 0,00 $
  / Měsíc

 • Podporované platformy


  • Okna

Používání LifeLock’s odborností na ochranu před krádeží identity, odborníky na bezpečnost společnosti Symantec’s Norton vytvořil správce hesel, který je zcela zdarma. A na rozdíl od KeePass nabízí Norton Password Manager synchronizaci napříč podporovanými platformami, aniž by se díval na dodavatele cloudů třetích stran. To přichází s vlastními omezeními, protože správce hesel se vzdává aplikací systému Windows a macOS ve prospěch přímé integrace prohlížeče.

Je zvláštní, že generátor hesel není vestavěnou funkcí, ale funkcí, která je místo toho poskytována přímo na webových stránkách. Toto je obzvláště podivné drobné nepříjemnosti, protože se jedná o jeden z nejrobustnějších dostupných generátorů hesel, který vám umožní přizpůsobit si heslo’s délka a kombinace velkých písmen, číslic nebo interpunkčních znamének. Naštěstí tento přístup znamená, že kdokoli s jakýmkoli správcem hesel může tuto funkci využít ze svého prohlížeče, pokud se tak rozhodne.

10. Zoho Vault

Zoho Vault se vyhýbá automatickému vyúčtování, abyste si mohli vybrat, zda chcete pokračovat i po bezplatné zkušební verzi

 • Ceny

  Z 0,90 $
  / Měsíc

Zoho Vault je relativně nový správce hesel (nebo bychom měli říct úschovnu hesel). Má 15denní zkušební verzi svého podnikového plánu a pokud dojde, jednoduše vás přesune do svého bezplatného plánu. Po skončení zkušebního období nedochází k automatickému účtování.

Kolik hesel si můžete uložit se Zoho Vaultem, a to i ve své bezplatné verzi, není nijak omezeno. Jednou z jeho nevýhod je však to, že můžete’t spravovat dvoustránková přihlášení, což může být při přihlášení do Gmailu nepříjemné. Další nevýhodou je nedostatek funkcí vyplňování webových formulářů.

Zoho Vault’s podnikový plán je levnější než většina ostatních správců hesel’ standardní verze. Nabízí mimo jiné upozornění na události týkající se hesel a správu skupin uživatelů. Zoho Vault v poslední době rozšířil svou hru, takže možná budete chtít získat jejich roční plán, než zvýší své ceny.

Jak správci hesel fungují

Správci hesel fungují tak, že všechna různá hesla ukládají za jedno hlavní heslo. Toto jedno heslo je jediné, které si musíte pamatovat. Vaše hesla i hlavní heslo jsou šifrována, aby byla zajištěna absolutní bezpečnost.

Většina správců hesel nabízí rozšíření prohlížeče a mobilní aplikace, které automaticky vyplňují hesla pro vás. To je velmi výhodné, zejména při používání veřejných wifi. Zde je vždy nebezpečí, že někdo získá přístup k informacím o vaší kreditní kartě, když je zadáte ve veřejném prostoru.

Správci hesel mohou také synchronizovat vaše hesla na všech vašich zařízeních. Ať už chcete svůj účet zadat prostřednictvím svého počítače, mobilního telefonu nebo tabletu, váš důvěryhodný správce hesel je připraven je vyplnit za vás.

Co je třeba zvážit při výběru Správce hesel

Náklady

Správci hesel mohou být směšně levné, přestože jsou výjimečně užitečným nástrojem. Cena kávy za měsíc opravdu ($ 1-3). Většina správců hesel dále nabízí zkušební verzi nebo bezplatnou verzi. To může být užitečné, když uživatelé chtějí produkt vyzkoušet před umístěním svých peněz na stůl.

Funkce

Správci hesel přicházejí s mnoha užitečnými funkcemi. Při rozhodování o tom, které úložiště hesel se má použít, je zde několik důležitých.

Generátor hesel

Vestavěný přizpůsobitelný generátor hesel je jen jednou z mnoha užitečných funkcí správců hesel. Koneckonců, online generátoři hesel nemusí být tak důvěryhodní. Některé weby v heslech nepovolují speciální znaky. Chcete-li získat heslo bez zvláštních znaků, stačí před vygenerováním zrušit zaškrtnutí políčka.

Křížová kompatibilita zařízení

Většina správců hesel je kompatibilní se všemi druhy zařízení. Chytré telefony, tablety, notebooky, jak to pojmenujete! Rovněž synchronizují vaše hesla a osobní data na všech zařízeních, čímž šetří spoustu problémů a selhání přihlášení. Většina vám také umožní sdílet hesla mezi uživateli ve vaší rodině nebo společnosti.

Automatické plnění

Správci hesel automaticky vyplňují heslo pro webové stránky. Toto je opravdu užitečná funkce, zejména pro aplikace, které vás odhlásí po určité době, například ve vaší bance.

Biometrická bezpečnost

Mnoho aplikací pro hesla nyní umožňuje používat jako hlavní heslo váš otisk prstu nebo FaceID. Proto, když používáte mobilní telefon nebo tablet, je přihlášení k aplikacím a webům naprosto bezproblémové.

Bezpečnostní

Účelem správců hesel není pouze pro větší pohodlí - uživatelům také poskytuje velkou bezpečnost, aby si udrželi své heslo v bezpečí.

TFA - dvoufaktorové ověření

Jedním z bezpečnostních opatření je dvoufaktorové ověření. To vyžaduje, aby uživatel potvrdil svůj přístup na svém telefonu. I když nějakým zázrakem získal outsider vaše hlavní heslo, stále mu nebude umožněn přístup. Potřeboval by váš telefon a mohl by jej odemknout, aby mohl vstoupit.

Šifrování

Šifrování také hraje obrovskou roli při zajišťování bezpečnosti hesel. To je jeden z důvodů, proč potřebujete silné heslo. Je zřejmé, že kromě zjevné skutečnosti, že je těžší uhodnout.

Čím silnější je hlavní heslo, tím neproniknutelnější je jeho šifrování. Jednoduché 4místné datum narození nelze zašifrovat tak složitě jako řetězec 16 náhodných znaků. Samozřejmě se musíte ujistit, že správce hesel používá silné šifrování. Pokud je šifrování slabé a napadnutelné, pak na to nemá smysl.

Veřejná bezpečnost

Největší problém se zabezpečením heslem spočívá v tom, že je budete muset zadat, když jste na veřejnosti. To může být problematické z mnoha důvodů. Hackeři mohli do svého notebooku nebo mobilního telefonu vstříknout keyloggery prostřednictvím veřejné wifi. Když zadáváte své heslo, lidé si mohli jednoduše prohlédnout své rameno v přeplněné kavárně.

Správci hesel tento problém zcela vyřeší automatickým vyplněním vašich údajů. Keyloggery sledují vaše klíčové zásahy, což je zbytečné, pokud jsou vaše hesla automaticky vyplněna. Je to také velmi výhodné, protože nemusíte hledat a zadávat žádné složité heslo..

Jak bezpečné jsou správci hesel?

Správci hesel jsou povinni se starat o vaše data, protože celý jejich obchodní model by bez důvěry byl neúspěšný. Vaše informace jsou obvykle chráněny nejlepším možným šifrováním, což znamená, že je téměř zaručeno, že budou v bezpečí, pokud dojde k hacknutí. To samé bohužel nemusí být uvedeno pro hlavní heslo.

Správci hesel, kteří podporují politiku nulových znalostí, neukládají hlavní heslo ani šifrovací klíče, takže máte kontrolu nad tím, kdo má přístup k vašim datům. Ti, kteří nemají politiku nulových znalostí, udělují možnost obnovit vaše heslo, pokud byste na něj zapomněli, ale v důsledku toho představují řadu problémů. Přestože existují preventivní opatření na ochranu hlavního hesla, zatímco je uloženo v cloudu, není možné, aby spadl do nesprávných rukou. V závislosti na zemi původu platformy ji mohou dokonce požadovat dotěrné vlády.

V současné době neexistuje skutečná alternativa a používání správce hesel je stále nekonečně lepší než ruční správa mnoha účtů s duplikovanými hesly. Nezapomeňte si vybrat silné, ale nezapomenutelné hlavní heslo, použijte spolehlivý antivirový software, abyste zabránili škodlivému malwaru dostat ruce na vaše data a udržovat systém aktualizovaný, protože mohou být zneužity známé chyby.

Závěr

Celkově vzato jsou správci hesel v dnešním kybernetickém prostředí nezbytní. Oba kvůli bezpečnostním obavám a kvůli pohodlí. Jsou to mnohem víc než jen digitální lepicí poznámky pro vaše hesla. Zkombinujte to s jeho nízkou cenou, není žádný dobrý důvod, proč jej nepodat.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me