Amazon’s Ring se týká soukromí: Sleduje vás váš chytrý zvonek?

Objevily se zprávy, že spotřebitelé, kteří používají inteligentní domácí bezpečnostní kamery Amazon Ring, se mohou nechtěně vystavit ukrajinským vývojářům.


Zvonky na zvonek mají lidem nabídnout bezpečnost a pohodlí. Zařízení smart-home jsou vybavena HD videem 720p, funkcí obousměrného hovoru, detektorem pohybu a aktivním WiFi připojením.

Tyto funkce umožňují spotřebitelům vzdáleně hlídat své domovy, a to i pomocí funkce mluvení k odvrácení nežádoucích návštěvníků. Majitelé kamer Amazon Ring si možná neuvědomují, že jejich záběry mohou mít přístup i zaměstnanci pracující v laboratoři vývoje softwaru na Ukrajině..

Zvonek na zvonění

Děsivé praktiky ochrany soukromí

Amazon uvádí na trh svou řadu miniaturních kamer jako způsob vytvoření virtuálního pole bezpečnostních sil pro jakýkoli domov. Kamery, které lze zakoupit nejen ve formě zvonku - ale také jako miniaturní kamery, které lze umístit kolem domu - jsou nabízeny jako výška domácí bezpečnosti. Umožňují spotřebitelům prostřednictvím internetu dohlížet na to, co se děje uvnitř a vně jejich domu v reálném čase.

Nyní se oznamovatelé, kteří mají hluboké znalosti o postupech firmy, přišli odhalit, že prsten 2016 v roce 2016 údajně poskytl ukrajinskému týmu pro výzkum a vývoj na Ukrajině úplný přístup k cloudovému úložišti obsahujícímu každé video krmivo pro každou prstenovou kameru na světě. O rok později Amazon získal Ring za 853 milionů dolarů.

Zvonek na zvonekPříklad reklamy na Amazonský prsten

Neomezený přístup

Článek publikovaný The Information tvrdí, že ukrajinskému týmu byl umožněn přístup ke všem videům od vedoucího týmu Ring jménem Jamie Siminoff. Podle bývalých zaměstnanců prstenů chtěl Siminoff tým v Kyjevě vyvinout systémy rozpoznávání obličeje pro prstencové kamery, které by jim umožnily říct, kdy se cizí lidé přiblížili ke dveřím.

Vedoucí inženýr počítačového vidění s názvem Jason Mitura vyjádřil obavy, že nezkušení vývojáři dostali přístup k citlivým spotřebitelským videům. Mitura údajně vyjádřil obavy, že by tyto informace mohly spadnout do nesprávných rukou - potenciálně umožňující zločincům přístup k informacím, které byly prozrazeny, když byli lidé mimo domov.

Rozpoznávání obličeje

Rozpoznávání obličeje převyšuje zabezpečení

Podle ukrajinských oznamovatelů, kteří se přihlásili, se Siminoff rozhodl Mitura ignorovat varování o soukromí. Zdůvodnění, že by bylo mnohem snazší vycvičit algoritmy umělé inteligence pro splnění úkolů rozpoznávání obličeje, pokud by jim byl poskytnut přístup k velkému množství videa obsahujícího několik jednotlivých tváří. To naznačuje, že zákazníci společnosti Ring pravděpodobně nechali své soukromí napadnout inženýry na Ukrajině.

A co víc, podle bývalých zaměstnanců společnosti Ring odmítla firma šifrovat data, která uchovávala na svých serverech, což znamená, že videa byla snadno identifikovatelná a mohla být vysledována zpět k jednotlivým zákazníkům. To znamená, že hackeři mohli mít přístup ke všem videozáznamům produkovaným kamerami Ring.

Privilegovaný přístup

Jako by to nestačilo, objevila se obvinění, že vedoucí pracovníci Ring Ring v USA dostali přístup k videoportálu technické podpory společnosti. Tento portál poskytoval zaměstnancům přístup k živým videím pro libovolného zákazníka a potřeboval pouze e-mailovou adresu. Teoreticky to znamená, že personál mohl snadno snoopovat na domech náhodných zákazníků - nebo nejhorší stále hledat ty, o které se zajímalo.

Výzkum stále probíhá

Přestože se Ring rychle připravil, že popře obvinění, že zaměstnanci měli kdykoli přístup k živým videím, výzkum na Ring Labs na Ukrajině stále.

Je jasné, že prstencové kamery značně zlepšily jejich schopnost rozpoznávat lidi. Před několika lety si velký počet zákazníků Ring stěžoval, že jim zařízení Ring dalo falešné bezpečnostní varování. Podle těchto spotřebitelů by zvonky Ring Ring často dávaly falešně pozitivní výsledky, když se kočka pohybovala kolem kamery nebo když auto projelo jejich domov. Zdá se, že počet falešných pozitivů se v posledních letech snížil - což znamená, že něco zlepšilo Ringovy systémy.

Obrázek uniklý z interního dokumentu Ring ukazuje, jak jsou kamery trénovány k rozlišování mezi různými typy objektů.

Jak zvonkové zvonky rozpoznávají objekty

Kromě toho se zdá, že nedávné reklamy v Linkedinu dokazují, že projekt je stále aktivní. Reklamy byly spatřeny a hledají operátory dat, které musí být schopny „správně rozpoznat a označit všechny pohyblivé objekty ve videu s vysokou přesností“.

Neadekvátní zásady ochrany osobních údajů

Navzdory tvrzením Ringa, že nenapadá soukromí lidí, existuje v jeho zásadách ochrany osobních údajů ustanovení, které poskytuje vhled do jeho schopností rozpoznávání obličeje. Politika uvádí:

„Můžete se rozhodnout použít ve svém produktu Ring další funkce, které prostřednictvím video dat z vašeho zařízení rozpoznají charakteristiky obličeje známých návštěvníků.“

Tato politika bohužel neuvádí lidské operátory pracující v zákulisí pro vývoj a zdokonalování těchto systémů rozpoznávání obličeje. Může to být jen dohled, ale kdokoli s kamerou Ring bude nyní vědět, že jejich videozáznam sledují cizinci v laboratoři na Ukrajině..

VPN nebude s tímto problémem nápomocna, je to však skvělý nástroj pro zabezpečení vašich dat online. Další informace o tom, jak VPN může pomoci, a seznam nejlepších služeb najdete na stránce nejlepší VPN.

Obrazové kredity: BrandonKleinVideo / Shutterstock.com, metamorwork / Shutterstock.com,

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me