Americká policie může sledovat téměř každý mobilní telefon

Ukázalo se, že americká policie používá systém, který jim umožňuje lokalizovat téměř jakýkoli telefon v zemi, a nyní se předpokládá, že někteří policajti mohou tento systém používat bez příslušných záruk, aby tak učinili..

V USA má policie přístup k systému vyvinutému firmou Securus Technologies. Tento systém lze použít k vyhledání mobilních telefonů v průběhu vyšetřování. Úřady mohou systém Securus legitimně použít k „ping“ lokalizaci telefonu, jakmile obdrží rozkaz; nyní se však obává, že systém mohl být zneužit.

Důkazy poprvé začaly stoupat v loňském roce, kdy byl zástupce Missouri obviněn z používání specializovaného systému k nelegálnímu triangulaci umístění mobilních telefonů. Cory Hutcheson údajně vstoupil do systému Securus „pro nezákonný účel špehování žalobců kvůli jeho osobnímu prospěchu".

Policejní auto

Otvory v systému

Securus umožňuje policajtům pingovat umístění mobilních telefonů v reálném čase tím, že využívá infrastrukturu běžně používanou marketingovými firmami k přístupu k údajům o poloze poskytovaným hlavními operátory mobilních telefonů, jako jsou Sprint, Verizon a AT&T.

Podle tvrzení Hutcheson použil systém 11krát mezi lety 2014 a 2017 k nalezení polohy nejen členů široké veřejnosti - ale také soudce a člena státní hlídky.

Bohužel, ačkoli jsou pro přístup ke sledovacímu systému telefonu nezbytné oprávnění, zdá se, že Securus důkladně neposoudil žádosti a v důsledku toho mohl Hutcheson systém zneužít.

V prohlášení z minulého čtvrtek Securus uvedl, že vyžaduje, aby „zákazníci“ [policisté a nápravní úředníci] před zpracováním žádosti nahráli správnou dokumentaci - rozkaz nebo čestné prohlášení. Podle senátora Ron Wydena (Oregon) však Securus připustil, že „neprovádí žádnou kontrolu požadavků na dohled“..

Fcc Stížnost

Formální stížnost FCC

Wyden nyní podal formální stížnost na Federal Communications Commission. V dopise Wyden uvádí, že „bezdrátoví dopravci mají povinnost učinit kladné kroky k ověření požadavků na vymáhání práva.“ Připomíná, že Securus je schopen vůbec poskytovat tuto službu, je důkazem, že mobilní operátoři „nedostatečně kontrolují přístup k zákazníkům“ „soukromé informace.“ Podle jeho názoru tento systém vážně zasahuje do práva občanů USA na soukromí.

Výzkumník bezpečnosti jménem Tobias Engel řekl základní desce, že věří, že američtí mobilní operátoři prodávají své zákazníky. Engel i Wyden mají pocit, že telekomunikační firmy nedostávají od spotřebitelů řádné povolení, než předají údaje o poloze třetím stranám. Engel uvedl, že:

„LE [vymáhání práva] se vrhá na tuto„ komerční “možnost, která se zdá být mnohem nižší bariérou vstupu, než kdyby požadovala tento druh přístupu od samotných dopravců.“

To je nepřekvapivé a je to jasná připomínka, že poskytovatelé internetových služeb USA, kteří dostali minulý rok povolení prodávat historii prohlížení webu třetím stranám, pravděpodobně prodávají data americkým dozorovým agenturám (což jim umožňuje slíbit americké občany bez kontroly). Je smutné, že tyto druhy mezer jsou vysoce ceněny americkými úřady - jak je vysvětleno ve vynikající knize Jennifer Granick American Spies.

Globální epidemie

Nejen v USA jsou úřady neoprávněně využívány údaje o poloze v mobilních zařízeních, aby narušily soukromí lidí.

V Dánsku v loňském roce soudy rozhodly, že povinné sledování občanů, které umožňuje „každý pohyb ve fyzickém prostoru“ „registrovat a uložit“ po dobu 12 měsíců, je legální. Ve Spojeném království nedávno britský nejvyšší soudce uveřejnil svou víru, že jednoho dne by mohlo být zákonným požadavkem, aby si obyvatelé Spojeného království mohli vzít s sebou své telefony po celou dobu.

Sir Geoffrey Vos, QC, kancléř Nejvyššího soudu, v projevu k právnické společnosti řekl, že nepřetržitý záznam pohybů jednotlivců by byl pro policii velkým přínosem.,

„Většina lidí nosí smartphony u své osoby vždy, když je jejich poloha GPS zapnutá. Dělají to dobrovolně, ale pokud by zákonodárci například požadovali, aby občané vždy nosili telefony, bylo by ještě obtížnější detekci zabránit. “

Mobilní dohled

Kluzká cesta

S takovými názory a technologií, jako je Securus, není divu, že zvoní alarmové zvonky. Dokonce i v zemích, které jsou obecně považovány za dobré pro ochranu soukromí, jako je Nizozemsko, bylo vydáno několik stížností na inteligentní senzory, které skenují telefony pro čísla Mac, aby bylo možné sledovat lidi, kteří se pohybují po nizozemských městech.

A nejen to vymáhání práva používá mobilní telefony ke sledování lidí. Australská komise pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů (ACCC) v současné době vyšetřuje Google ohledně obvinění, že tajně využívá údaje telefonního plánu Australanů k skrytému sledování jejich polohy..

Google Snooping

Podle firmy Oracle pro počítačový software Google každý měsíc shromažďuje kolem jednoho gigabajtu mobilních dat z australských účtů Android. V USA existují důkazy, že úřady využívají také údaje o poloze Google, což k problému přidává další znepokojující složitost..

V loňském roce policisté v Raleighu v Severní Karolíně nejméně v čtyřech případech použili příkazy k prohlídce a vyžádali si údaje z účtů Google - nikoli pro konkrétní podezřelé -, ale vztahující se k jakémukoli mobilnímu zařízení, které se stalo blízko místa činu. Nechte to klesnout.

Názory jsou autoři vlastní.

Titul obrázku titul: dennizn / Shuttestock.com

Obrazové kredity: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com, vchal / Shutterstock.com, josefkubes / Shutterstock.com, achinthamb / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me