Americké vojenské základny a personál v ohrožení kvůli Fitbit zařízením

Je to stará zpráva, že zpravodajské agentury jako NSA a CIA rádi proti nim používají občanskou technologii. Ve skutečnosti nedávno úřad NSA změnil prohlášení o poslání na svých webových stránkách tak, aby z jeho základních hodnot odstranil „poctivost“, „důvěru“ a „otevřenost“. To se zdá být docela veselé vzhledem k tomu, že James Clapper lhal Kongresu o Prism již v roce 2013. Zdá se, že poctivost nikdy nebyla na pořadu jednání NBÚ příliš vysoko..

V loňském roce se objevily zprávy prostřednictvím úložiště Wikileaks 'Vault 7, které odhalilo, že CIA pravidelně využívá lidská mobilní zařízení a chytré televizory k tomu, aby se na ně slíbily. Jennifer Granick ve své knize American Spies vykresluje křišťálově jasný obraz typů mezer zaměstnaných americkými úřady k tomu, aby Američany dostali pod dohled.

Probíhá pokračující snooping a bude pokračovat. Ve skutečnosti právě před dvěma týdny Kongres schválil opětovnou autorizaci sekce 702 FISA. Tyto právní předpisy obsahují změny, které umožní americkým zpravodajským agenturám slížit americké občany během špionáže cizinců. Ještě více mezer. Aspoň byl NSA dost upřímný, aby odstranil čest ze svého poslání.

Hořká chuť

Nyní se objevily zprávy, které odhalují, že americká vláda získala chuť vlastního léku. Hořká chuť byla ponechána v ústech USA v rukou oblíbeného elektronického zařízení - stejně jako u těch, která by obvykle bylo vhodné slíbit občanům.

Dotčené zařízení se nazývá Fitbit. Je to neškodně vypadající gadget pro sledování fitness, který lidé nosí na zápěstí. Kromě záznamu tepu nositele, počtu přijatých kroků a spálených kalorií používá zařízení GPS k udržování přehledů o trasách pro jogging, které provedli jeho uživatelé..

Fitbitův vývojář Strava - který se považuje za sebe "sociální síť pro sportovce" - pravidelně zveřejňuje mapu asi 27 milionů běžeckých tras lidí. V loňském listopadu byla tato globální databáze cvičebních „hotspotů“ aktualizována, což odhalila, že zaslalo otřásání páteří US Central Command.

Fitbit 1

Byla odhalena výcviková trasa kolem podezřelé základny CIA v Mogadišu.

Vojenská základna spatřena

Řetězec událostí začal, když byl americkému vojenskému personálu vydán Fitbits jako součást programu, který jim měl pomoci sledovat jejich vlastní fitness aktivity. Tehdy to vypadalo jako rozumný plán. To je až do poslední soboty, kdy Nathan Ruser, australský student a analytik Institutu pro Spojené konfliktní analytiky, náhle Tweetoval, že Fitbitova „mapa horečka“ vytvořila americké vojenské základny "jasně identifikovatelné a mapovatelné."

Některé z očividně zvýrazněných základen jsou poněkud znepokojující, že se jedná o přísně tajné vojenské sloučeniny v USA a na celém světě.

S vejcem po celé tváři se Pentagon přihlásil, aby přiznal neúmyslný dohled. Ve svém prohlášení v pondělí mluvčí plk. Rob Manning uvedl, že americké ministerstvo obrany bude revidovat svou politiku týkající se chytrých telefonů a nositelných zařízení:

"Bereme tyto záležitosti vážně a přezkoumáváme situaci, abychom zjistili, zda je nutné další školení nebo vedení, a zda je třeba vyvinout další zásady, aby byla zajištěna trvalá bezpečnost pracovníků DoD doma i v zahraničí. “

Manning dodal, že ministr obrany James Mattis "bylo velmi jasné, že jsme nezvýraznili naše schopnosti pomáhat nepříteli nebo dávat nepříteli jakoukoli výhodu, takže by to byl i náš přístup, který se bude týkat i tohoto;."

Příliš pozdě?

Kolik škody bylo způsobeno? Je známo, že v roce 2013 bylo vydáno kolem 2200 vojáků náramky Fitbit Flex. Poté, v roce 2015, byl tento program rozšířen a dalších 20 000 vojáků a vojenského personálu dostalo Fitbit v rámci programu nazvaného "Výkonnostní trojice."

Podle australského studenta se zdá, že Fitbits způsobil velmi vážný únik zpravodajských informací. Ruser na svém Twitteru řekl:

"Pokud vojáci používají aplikaci jako normální lidé, zapnutím sledování, když jdou na cvičení, by to mohlo být obzvláště nebezpečné. Tato konkrétní stopa vypadá, že zaznamenává pravidelnou trasu joggingu. Neměl bych být schopen zjistit žádné informace o životním vzoru z tohoto daleko."

Ruser zjistil, že pokud jde o vojenské základny, zdálo se, že vojenský personál, kterému byl vydán Fitbit, nebyl informován o potřebě vypnout protokolování GPS na servery Stavy. Scott Lafoy, otevřený zdrojový analytik snímků, říká, že je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, jak by mohla být data poškozena. Přiznává však, že je to znepokojivé:

"Pokud jde o strategické věci, známe tam všechny základny, známe mnoho pozic, budou to jen pěkné doplňkové údaje. Z webu je možné identifikovat běžecké trasy jednotlivců. Sledování načasování pohybů na základnách by mohlo poskytnout cenné informace o hlídkových trasách nebo tam, kde jsou nasazeni konkrétní pracovníci. “

Zdá se pravděpodobné, že zahraniční vojenské a zpravodajské agentury budou spěchat - nejen aby zjistily, zda mohou určit tajné americké základny -, ale také zjistit, zda byly jejich základny také ohroženy. Na obrázku níže je mapa Strava přehledně "zahřívá se" RAF základna na Mount Pleasant ve Falklandech: dokazuje, že to nebylo zasaženo pouze americké armádě.

Fitbit Raf

Snad nejvíce znepokojující je vyhlídka, že militanti na Středním východě a v Africe by mohli pomocí map sledovat pohyby amerických vojáků. Teoreticky by tato inteligence mohla vést k vpádu do rukou těchto bojovníků. Lafoy komentoval:

"Pokud data nejsou ve skutečnosti anonymní, můžete začít hledat jízdní řády a mít rád některé velmi taktické informace, a pak se můžete začít zabývat některými vážnými problémy."

Dobrou zprávou je, že Strava vydal prohlášení, že je šťastné spolupracovat s americkou armádou, aby ukryl části mapy, které by podle ní mohly být škodlivé. Jak dlouho to bude trvat a kolik škodlivých informací může mezitím uniknout, je těžké říci.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na název obrázku: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Screenshoty převzaté z Stavovy tepelné mapy

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me