Bitva o neutralitu sítě – připojte se k boji za neutralitu sítě 27. února!

Jak bude většina našich čtenářů pravděpodobně vědět, Federální komise pro komunikaci (FCC) v prosinci účinně ukončila neutralitu sítě ve Spojených státech v prosinci.

Zákon o obnově svobody internetu nahrazuje silné zákony neutrality sítě pravidly „lehkého dotyku a tržního řízení“, které má regulovat Federální obchodní komise (FTC). FCC to udělal, přestože to nikdo nechce.

Stará pravidla neutrality sítě poskytovala zásadní ochranu všem spotřebitelům internetu proti drsné chamtivosti velkých poskytovatelů internetových služeb (ISP), kteří jsou jediní, kdo budou těžit ze změn..

Není tedy divu, že veřejné pobouření a odpor vůči rozhodnutí FCC byl tvrdý. Především řada států, které uvedly, že budou i nadále prosazovat pravidla neutrality sítě v rozporu s rozhodnutím FCC.

Kalifornie, New York a New Jersey prohlásili, že poskytovatelé internetových služeb se musí řídit přísnými pravidly neutrality sítě. Kromě toho, 22 států žaluje FCC za problém.

Zákon o přezkumu kongresu

Boj za budoucnost (FFTF) je skupina prosazující digitální práva, která byla v popředí odporu vůči FFC a jeho útoku na neutralitu sítě. A zasáhla novou linii útoku…

„Zákon o kongresovém přezkumu (CRA)… zmocňuje Kongres, aby prostřednictvím urychleného legislativního procesu přezkoumal nová federální nařízení vydaná vládními agenturami a schválením společného usnesení zrušit nařízení.“

Jinými slovy, umožňuje voleným funkcionářům v Kongresu zrušit rozhodnutí federálních agentur, jako je FCC.

„Ratingová agentura by čistě zvrátila rozhodnutí FCC ze dne 14. prosince a obnovila předchozí pravidla neutrality sítě, která by nikdy neměla být zrušena. Facebook, Twitter a Google všichni uvedli, že podporují snahu CRA v prohlášení senátorovi Markeyovi na kopci. Kromě toho, že je to nejjasnější cesta k obnovení pravidel, hraje klíčovou roli také při odhalování špatných právních předpisů podporovaných ISP, které se díky hybnosti za CRA změnily na nestartér. “

27. února - den akce!

Fight for the Futures říká, že již má 50 senátorů, kteří se zavázali podporovat využívání CRA k převrácení čistého neutrality FCC. Za účelem přijetí usnesení v Senátu, je zapotřebí ještě jeden hlas!

Pokud CRA projde Senátem, bude na Parlament vyvíjet obrovský politický tlak, který si je dobře vědom toho, jak nepopulární je očividný nepřátelský FCC s voliči..

Dostat CRA skrz dům však nebude snadné. Je zapotřebí jednoduchá většina (218 hlasů), která bude vyžadovat vítězství více než 20 republikánských členů sněmovny. Jak nám řekl Pierce Stanley z FFTF,

"Bude to vážná bitva do kopce, ale je to možné."

Nejdůležitější je prozatím to, že je to další bitva o další den. První věcí je dostat CRA přes Senát, což znamená přivést na palubu jednoho nebo více republikánských senátorů. FFTF nyní vyzývá k prosazení dne 27. února, aby získal toto poslední hlasování.

co mohu udělat s Fight Net Neutrality?

Američtí občané, kteří chtějí pomoci získat CRA prostřednictvím Senátu, mohou tlačit hovory a e-maily na Kongres v rámci společného úsilí s dalšími společnostmi a skupinami veřejného zájmu dne 27. února 2018..

Chcete-li se zapojit, připojte se k kampani Bitva o síť pořádané FFTF. Zapamatovat si - ještě jeden hlas je nutné, aby to projelo Senátem!

Čistá neutralita - primer

Jen v případě, že v posledních několika měsících žijete na Marsu, je neutralita sítě myšlenkou, že poskytovatelé internetových služeb a vlády přistupují ke všem internetovým přenosům stejně. Znamená to „nediskriminovat nebo účtovat rozdílně podle uživatele, obsahu, webu, platformy, aplikace, typu připojeného zařízení a způsobů komunikace.“

Je to základní kámen inovací a svobodného projevu na internetu. Bez neutrality sítě by internet jednoduše nebyl takovým úspěchem. Bez neutrality sítě:

Poskytovatelé internetu mohou diskriminovat proti konkurenčním službám

Například omezením (nebo dokonce blokováním) poskytovatelů obsahu, jako jsou Netflix, Facebook a Google, a zároveň zákazníkům poskytnout neomezený, prioritizovaný přístup k jejich vlastním službám.

To se už děje. Společnost Verizon osvobozuje svou službu Go90 od datových plánů svých zákazníků, AT&T dělá totéž pro svůj vlastní DirecTV Now online streamování a T-Mobile uzavřela dohody s poskytovateli obsahu, aby umožnila svým zákazníkům obejít své obvyklé datové limity.

Inovace je potlačena

Netflix, Facebook a Google si pravděpodobně mohou dovolit platit poskytovatelům internetových služeb za poskytnutí větší šířky pásma pro jejich služby. Start-upové společnosti však toto nebudou schopny. To ve skutečnosti zanechá malé, inovativní společnosti mrtvé ve vodě a zároveň posílí monopolní stranglehold, který mají velké, zavedené společnosti na internetu.

Internet se roztříští na dvě nebo více „úrovní“

Méně bohatí zákazníci budou zaměřeni na speciální internetové balíčky „kabelového stylu“, které poskytují přístup pouze k vybraným službám. Neomezený přístup k internetu bude k dispozici pouze těm, kteří si za něj mohou dovolit zaplatit. To prohloubí digitální propast a povede ke zvýšení hospodářské a sociální nerovnosti.

Rovněž nic nebrání poskytovatelům internetových služeb omezovat nebo dokonce úplně cenzurovat obsah z politických, sociálních nebo náboženských důvodů. Jinými slovy, velké peníze budou moci jezdit drsně nad zájmy obyčejných lidí.

Závěr

Síťová neutralita je nezbytná pro bezplatný a rovnostářský internet, takže boj za neutralitu sítě je bojem o samotnou duši naší stále více digitální společnosti..

Chceme žít ve světě, kde je přístup k nej transformativnější technologii dostupné lidstvu, protože přinejmenším vynálezem tiskařského lisu je uzavřená zahrada, jejíž vrátnice jsou velké korporace věnované chamtivosti a vlastnímu zájmu?

Pokud ne, připojte se k boji o neutralitu sítě, počínaje dnem akce FFTF dne 27. února.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me