Britští poskytovatelé internetových služeb musí zastavit nepravdivé reklamní širokopásmové rychlosti

Poskytovatelům internetových služeb ve Velké Británii (ISP) bylo řečeno, že musí zastavit rychlost připojení k internetu pomocí terminologie „až“. V britském spotřebitelském standardu (ASA), který je vyhlášen jako vítězství pro britské spotřebitele, rozhodla, že poskytovatelé internetových služeb místo toho budou muset inzerovat své „průměrné“ rychlosti.

Nové pokyny začnou fungovat 23. května 2018. V té době již britští spotřebitelé nebudou falešně prodávat internetové plány, které tvrdí, že jsou „až“ 50 Mb / s - když například průměrně činí okolo 35 Mb / s. Pokyny zajistí, aby spotřebitelé věděli, co získají, než si zakoupí své širokopásmové předplatné.

Jak to bude fungovat

Od května budou muset poskytovatelé širokopásmového připojení inzerovat rychlosti připojení, které mohou dosáhnout během doby špičky nejméně 50% jejich celostátních zákazníků. To pomůže vyřešit běžný problém pro uživatele internetu ve Velké Británii: konkrétně, že rychlost internetu se velmi liší nejen mezi různými místy, ale také v různých denních dobách..

Nový způsob citování rychlosti internetu bude mít pravděpodobně dramatický dopad na informace, které jsou spotřebitelům poskytovány před zakoupením internetového předplatného. Shahriar Coupal, ředitel Výboru pro reklamní praktiky, učinil k rozhodnutí ASA následující komentář:

„Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují rychlost širokopásmového připojení, které zákazník získá ve svém vlastním domě - od technologie po geografii až po to, jak domácnost využívá širokopásmové připojení.

„I když víme, že tyto faktory znamenají, že někteří lidé dosáhnou výrazně pomalejších rychlostí než jiní, pokud jde o širokopásmové reklamy, naše nové standardy poskytnou spotřebitelům lepší pochopení širokopásmových rychlostí nabízených různými poskytovateli při rozhodování o změně poskytovatele.“

Falešná pravda

Dlouho se blíží

Až dosud mohli poskytovatelé internetových služeb inzerovat „až“ rychlosti, kterých může skutečně dosáhnout pouze 10% spotřebitelů. To znamená, že u 90% britských spotřebitelů se jejich rychlost připojení k internetu vždy zdá být něčím, na co si stěžují.

Guy Mitchell z britské firmy Solicitors Own Software vzdáleně podporuje počítače pro bydlení. Mitchell ví příliš dobře, že lidé ve Velké Británii často trpí horší rychlostí internetu, než je inzerováno:

„Díky každodenní spolupráci se zákazníky a dálkové převzetí jejich počítačů mi poskytuje jedinečný pohled na problém. Není pochyb o tom, že zákazníci ve Velké Británii získávají velmi odlišné rychlosti internetu a mnoho lidí se domnívá, že jejich poskytovatel internetových služeb je prodal špatně. Problém je v tom, že nezáleží na tom, s kým jdete, všichni falešně tvrdí, že jsou rychlejší, než ve skutečnosti jsou. “.

Bohužel pro britské spotřebitele, navzdory skutečnosti, že poskytovatelé internetových služeb jsou v současné době totální kovbojové ohledně způsobu, jakým inzerují širokopásmové připojení, nebudou nová pravidla platit šest měsíců. Při psaní na Telecoms.com Jamie Davies vhodně zdůrazňuje, že:

„Musíte se ptát, proč inzerenti potřebují šestiměsíční okno, aby si zvykli na pravidla. Pokud by vláda zítra změnila rychlostní limit na dálnici, museli bychom zítra dodržovat pravidla. “

Možná ještě znepokojivější je však skutečnost, že tyto pokyny zůstanou jen tím: průvodce. Nebyla vytvořena žádná skutečná nařízení, která výslovně nutí poskytovatele internetových služeb k tomu, aby přestali používat termín „až do“. Proto budeme muset počkat a uvidíme, zda tyto pokyny skutečně mají na poskytovatele internetových služeb v praxi nějaký dopad..

Dobrou zprávou je, že když ASA naposledy poskytla pokyny (pro poskytovatele internetových služeb, kteří začnou zahrnovat pronájem linek v jejich cenách za širokopásmové připojení), britští poskytovatelé internetových služeb tuto radu zohlednili.

Ofcom recenze

Možná trochu matoucí, Ofcom, britský regulátor médií a telekomunikací, také nedávno provedl přezkum širokopásmových rychlostí. Konzultace, kterou zveřejnila v říjnu, nazvaná "Cvičné kodexy rychlosti širokopásmového připojení," říká následující:

"Ofcom již má kodexy praxe v oblasti širokopásmových rychlostí pro rezidenční a firemní zákazníky, které vyžadují, aby signatáři poskytovali spotřebitelům odhady rychlostí, které pravděpodobně dosáhnou v místě prodeje. Kromě toho dávají zákazníkům právo ukončit své smlouvy bez postihu, pokud jejich rychlost klesne pod minimální úroveň.

Navrhujeme posílit stávající kódy, aby se zlepšily odhady rychlosti poskytované v místě prodeje, po prodeji a ve smlouvách se zákazníky a aby se posílilo právo zákazníků na odchod. Tyto změny by také zajistily, že se kódy použijí na všechny technologie používané k poskytování širokopásmového připojení."

Na rozdíl od pokynů ASA však Ofcom navrhuje, aby rychlosti byly inzerovány jako rozsah, s jasně stanoveným minimálním očekáváním rychlosti. Pokud by toto minimální očekávání rychlosti nebylo splněno, spotřebitelé by měli právo zákonně ukončit svou smlouvu.

Dosud není zřejmé, jak by se tyto dvě různé metodologie mohly hodit dohromady. Zdá se však, že jim je řečeno, že poskytovatelům internetových služeb jsou dvě různé věci, které jim dávají trochu zbytečné kroutícího se prostoru..

Připojení vláken

Připojení vláken

Kromě nových pokynů ASA právě provádí výzkum o tom, jak se v reklamě používá pojem „vlákno“. Doposud nepřinesla žádná konkrétní rozhodnutí o tom, jak by poskytovatelé internetových služeb mohli tento termín zneužívat. Předběžná zjištění jsou však zajímavá.

Podle výzkumu společnosti ASA mají spotřebitelé tendenci věřit, že vlákno je „obecným heslem pro popis rychlostí v reklamě.“ A co víc, zdá se, že spotřebitelé nemají skutečnou představu o tom, co vlákno je - nebo proč by to mohlo být „diferenciační“ faktor “při nákupu širokopásmové služby.

Stejný výzkum bohužel uzavírá, že se zdá, že se spotřebitelé nestarají o to, zda je širokopásmové připojení plné nebo částečné, a to i poté, co byli poučeni o rozdílu.

Dalo by se doufat, že ASA rozhodne, že poskytovatelé internetových služeb musí být jasnější o typech vláken, které jsou k dispozici, namísto pouhého označení všech "vlákno". Skoro se však zdá, že ASA se rozhodla, že jelikož se spotřebitelům zřejmě informace netají, nezaslouží si to vědět. Zdá se to směšné. ASA by určitě měla zajistit, že nedojde k přehánění a falešné reklamě - bez ohledu na to, jak špatně vzdělána britská veřejnost může být.

Názory jsou vlastní spisovatelem.

Kredit na obrázek titulu: Kerdkanno / Shutterstock.com

Obrazové kredity: Markus Mainka / Shutterstock.com, asharkyu / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me