Byla smrt sdíleného účtu Netflix velmi přehnaná?

Bylo to šokové oznámení minulého týdne na Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Britská firma našla způsob, jak pomocí umělé inteligence zastavit lidi, kteří sdílejí hesla Netflix s rodinou a přáteli.

Sdílení hesel Netflix je tak běžné, že internet je zaplaven memy věnovanými této praxi. Sdílení mezi skupinami přátel a rozšířenou rodinou je pro malé skupiny dlouhodobě snadným způsobem, jak rozdělit náklady na jeden účet pro streamování. Jak byste očekávali, že se tím sníží zisky samotné streamovací služby.

Nyní firma s názvem Synamedia věří, že našla řešení. Navrhl systém AI, který monitoruje návyky streamování jednotlivých účtů - označování účtů, o nichž se předpokládá, že sdílejí své heslo. Bohužel se zdá možné, že tento nástroj Insight Sharing Insight by také mohl negativně ovlivnit uživatele VPN. Znamená to, že spotřebitelé, kteří používají více IP adres z důvodů ochrany soukromí (stejně jako kvůli geofosofingu), by se teoreticky mohli ocitnout v tom, že budou označeni jako uživatelé s hesly, i když nejsou.

Heslo zapsané pro sdílení

Jak to bude fungovat?

Teoreticky bude nástroj Synamedia užitečný pro téměř každou platformu pro streamování, na kterou si vzpomenete. To znamená, že předplatitelé platforem jako Hulu, Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go, BT Sports, Sky TV - a mnoho dalších - by díky této nové technologii AI mohli ztratit schopnost sdílet své heslo. Podle britské firmy, která technologii vytvořila, používá tento nástroj sledování IP adres a trendy spotřeby, aby zjistil, zda bylo heslo účtu sdíleno. Synamedia říká, že tato technologie je dostatečně chytrá, aby zjistila, zda je streamingová platforma využívána rodinou jednoho majitele účtu..

Pokud účet používá adresy IP v nesmírně odlišných geografických polohách a má divergentně odlišné chutě a zvyky při prohlížení - tato technologie umožní platformě streamování vědět, že se děje něco nevhodného. Podle Synamedia bude tento nástroj schopen správně hádat, zda se účet používá, zatímco je osoba na dovolené, a další běžné okolnosti.

Streamování televize na tabletu

Jsou uživatelé VPN v potížích?

Pokud je nástroj pro sdílení pověření účinný a je schopen používat návyky pro sledování zákazníků, aby zjistil, zda jeden účastník používá velké množství IP adres, měli by být uživatelé Netflix VPN v pořádku. Až dosud Netflix udělal místo přechodu za IP adresy VPN spíše než předplatitele, kteří používají VPN. Je tomu tak proto, že velké množství lidí dnes používá VPN k ochraně soukromí a zrušení účtů uživatelů pro použití VPN by bylo považováno za kontraintuitivní.

A co víc, navzdory velkému množství tisku neexistuje důkaz, že by streamingové platformy, jako je Netflix, skutečně souhlasily s tím, že začnou používat nástroj Synamedia. To neznamená, že tato technologie nebude v budoucnu využívána streamovacími platformami. Je třeba poznamenat, že společnost Sky UK investovala do Synamedia velké částky, protože nástroj AI byl představen minulý týden na CES. To znamená, že alespoň některé platformy projevují zájem o technologii. Ve skutečnosti podle své vlastní tiskové zprávy v současné době pracuje (mimo jiné): AT&T, Astro, beIN, Bharti Airtel, Charta, Čína DTH, Comcast, Cox, Disney, Foxtel, Get, Liberty Global, Oi, OSN, Rogers, Sky, Shaw, Tata Sky, Verizon, Viasat a Vodafone.

Logo společnosti Netflix

Měli by uživatelé Netflix dělat starosti?

Zdá se, že ne. Jedna věc, kterou si zaslouží zapamatování, je, že generální ředitel společnosti Netflix Reed Hastings již dříve řekl, že firma není znepokojena správci účtů. Ve skutečnosti na konferenci CES 2017 Hastings uvedl, že sdílení účtu je považováno za organickou reklamu - protože ve skutečnosti přináší novým uživatelům výhody Netflixu: "Milujeme lidi, kteří sdílejí Netflix. To je pozitivní věc, nikoli negativní věc."

Společnost ProPrivacy.com kontaktovala společnost Synamedia a její zástupce nám to řekl, "Netflix NENÍ klientem. Bohužel bulvární tisk ve Velké Británii byl unesen."

V každém případě?

Co se stane, pokud se streamovací účet, který si aktuálně předplatíte, rozhodne začít tuto technologii používat? Zajistí vás sdílení hesla? Nejjednodušší odpověď je, že pokud neděláte nic a budete dál sdílet heslo, pak pravděpodobně ano.

Dobrou zprávou je, že lidé mohou sdílet svá hesla pro streamování účtu i po spuštění nástroje Synamedia. Řešením bude použití vyhrazené IP VPN, sdílením přihlašovacích údajů pro vyhrazenou IP adresu VPN s těmi, se kterými jste sdíleli své heslo pro streamovací účet, měli byste všichni být schopni sledovat.

Vyhrazená adresa IP VPN je vzdálená adresa IP, kterou si lze pronajmout od společnosti VPN. Krása vyhrazené IP adresy je, že zůstává statická. To znamená, že pokaždé, když vy (nebo vaši přátelé) používáte Netflix, vždy se vám zdá, že pochází ze stejné IP adresy (což z něj dělá dojem jednoho domova).

Většina poskytovatelů VPN umožňuje až 5 současných připojení k vyhrazené IP adrese. To znamená, že byste mohli teoreticky sdílet heslo svého streamingového účtu s pěti přáteli a pokud si vždy pamatují připojení k vyhrazené IP adrese VPN; Nástroj společnosti Synamedia by neměl být schopen zjistit, že stejný účet pro streamování používá více domácností.

Obrazové kredity: Tero Vesalainen / Shutterstock.com, sabrisy / Shutterstock.com, r.classen / Shutterstock.com.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me