Charta UK Snoopers je útok na svobodu

Jak se očekávalo, ve středu minulého týdne ministerka vnitra vládnoucí vlády Konzervativní strany Spojeného království Theresa May představila rozsáhlé plány na udělení britské vlády bezprecedentní právní moci špehovat osobní historii prohlížení webu každého občana Spojeného království (zatímco v té době se uděluje sama) zákonné právo zachytit internetovou komunikaci odkudkoli z celého světa!).

Mezi hlavní body návrhu patří:

Poskytovatelé internetu budou povinni uchovávat „záznamy o internetovém připojení“ internetové aktivity každého zákazníka po dobu minimálně 12 měsíců

Může tvrdě tvrdit, že tvrzení, že to umožní policejnímu přístupu k úplné internetové historii uživatelů, je „jednoduše špatné“, protože budou zaznamenány pouze navštívené webové domény, a nikoli jednotlivé webové stránky v této doméně nebo jakékoli uspořádané konverzace.

S těmito údaji však bude vláda schopna snadno určit, jaký druh porno se vám líbí, zda podvádíte svého partnera, vaše politické a náboženské vztahy, jaké jsou vaše koníčky a zábava a další.

Koneckonců, to nebere v úvahu čtenáře, aby hádali politické sklony pravidelného návštěvníka webové stránky www.greenpeace.org, nebo že vdaná osoba, která navštěvuje seznamovací web, je nevěrná (nebo chce být!). Skutečnost, že jednotlivé webové stránky, na které se tyto webové stránky prohlížely, není zaznamenána jen stěží!

Legalizace hromadného špionáže vlády

Vláda svobodně připouští, že nový zákon formalizuje něco, co se odehrává v tajnosti od (alespoň) roku 2001. Příznivci tvrdí, že tím, že tento masový dohled je explicitní, uvádí operaci do „právního rámce“, a proto poskytuje určitou formu dohled a odpovědnost za to.

Zdá se, že se nikdo neptá, zda takové hromadné vniknutí do soukromí každého občana Spojeného království může být vůbec vůbec odůvodněno. Vláda tuto otázku vymezuje jako jednu z otázek ochrany soukromí a bezpečnosti a květen učinil některá vágní a nepodložená tvrzení, že ostraha zabránila řadě minulých teroristických útoků.

I když je to pravda, otázka, kterou si musíme položit, zní: „chceme žít ve společnosti, kde obětujeme naši svobodu, důvěřujeme vládě, která dokázala znovu a znovu, že prostě nemůže být důvěryhodná, aby nás chránila, protože jsme vystrašení bogeymenů a teroristů? “Pokud ano, teroristé už vyhráli.

Způsob, jak bojovat proti teroru, není vyděšený a stále tvrději držet tvrdě vyhraněné ideály svobody a tolerance naší společnosti, pro které je Británie dobře známá. Když se vzdáme strachu a staneme se netolerantní společností velkých bratrů, ztratíme vše, co stojí za to zachovat.

Zajímavé je, že návrh zákona rovněž poskytuje vládě Spojeného království výslovné zákonné právo na špionážní údaje o všech datech, která prochází vlákny z optických kabelů vstupujících a vystupujících ze Spojeného království (opět je to něco, o čem je známo, že se to již tajně děje).

To ve skutečnosti znamená, že vláda Spojeného království si uděluje právo špehovat každého na planetě bez ohledu na národnost. Stejně zajímavé je, že ani jedna zahraniční vláda si na to nestěžovala ...

Policie, bezpečnostní organizace a další vládní orgány budou mít přístup k uloženým protokolům bez oprávnění

Místní rady byly z nějakého důvodu vyčleněny jako výjimka a vyžadují rozkaz, ale protože současný návrh zákona vychází ze staré legislativy RIPA, seznam vládních služeb, které budou pravděpodobně mít přístup k vysoce osobním záznamům všech, je ohromně dlouhý, a zahrnuje orgány, jako je ministerstvo zdravotnictví, daňové příjmy a celní správa, komise poštovních služeb, důvěryhodná služba NHS Trust, skotská rada záchranných služeb a mnoho dalších.

Navzdory květnovému hovoru o „dvojitého zámku“ nebude existovat účinný dohled nad přístupem k tomuto neuvěřitelně obrovskému a citlivému toku osobních údajů..

Vzhledem k tomu, že všechna tato data mají být uložena telekomunikačními společnostmi, jejichž záznam o uchovávání těchto údajů je sotva uklidňující, je pravděpodobné, že lze předpokládat, že každý hacker a technicky zdatný zločinec bude mít také rychlý přístup k těmto informacím..

Dohled nad „zachycením“ „dvojitého zámku“

V rámci těchto návrhů mohou ministři pověřit „zadržování“, které před jejich provedením vyžadují „soudní schválení“. To je to, co May může označovat jako „dvojitý zámek“.

Vzhledem k tomu, že neexistuje jednoznačný dohled nad téměř každým náhodným vládním oddělením, které má plný přístup k internetovým a telefonním záznamům každého občana, musí se to pravděpodobně vztahovat na monitorování komunikací v reálném čase (aka „bugging“), pronikání do domů lidí, infikování notebooků malware a další vysoce invazivní operace ve stylu TAO.

Co však „soudní dohled“ ve skutečnosti znamená, je, že skupina důchodců (nesloužících, protože by to představovalo vážný střet zájmů), soudců, kteří jsou ručně vybíráni vládou a nebudou mít technické znalosti ani porozumění skrytým dohled nutný k přijímání informovaných rozhodnutí, bude účinně razítkem ministerských vyhlášek.

Úlohou těchto „soudců“ proto bude jednoduše zajistit dodržování správných postupů (a dokonce i zde mohou ministři tento minimální soudní dohled oddálit o 5 dní pouhým prohlášením věci za „naléhavou“).

Jako téměř nesmyslný sop pro odborníky, jako je žurnalistika, medicína a právo, budou muset ministři při vyšetřování členů těchto profesí uvést ochrany poskytované citlivým informacím..

Místo toho, aby zajistily ujištění, návrhy namísto toho objasňují, že na rozdíl od toho, co Britové vždy považovali za samozřejmé, neexistuje nic takového „privilegovaného“ nebo „důvěrného“ rozhovoru mezi poslanci a voliči, mezi lékaři a pacienty nebo mezi právníky a klienti.

Právní požadavek, aby zámořské společnosti spolupracovaly při dešifrování dat uživatelů

S klamavě nevýrazným názvem „Údržba technické způsobilosti“, článek 189 návrhu zákona požaduje, aby všechny společnosti působící ve Velké Británii (i když nikoli ve Velké Británii) splňovaly požadavky vlády Spojeného království, pokud "je (a zůstává) proveditelné, aby tito příslušní provozovatelé tyto požadavky dodržovali."

To téměř jistě znamená, že vláda se bude snažit donutit technologické společnosti, aby zaváděly zadní dveře do svých šifrovaných produktů (zatímco v té době by bylo trestným činem pro kohokoli, kdo se na něm podílí, za všech okolností odhalit existenci těchto zadních dveří (§ 190 (8) ))! Drahý Bože.

Jedinou stříbrnou podšívkou tohoto upřímně šokujícího útoku na soukromí a osobní svobodu je, že je těžké si představit, že mezinárodní technologické společnosti splňují tak směšné přesahy. Vzhledem k tomu, že společnosti, jako jsou Apple a Google, silně odolávaly podobným požadavkům své vlastní vlády, je velmi nepravděpodobné, že by se právě převrátily na britskou vládu.

Jak to bude hrát, zbývá vidět, ale je pravděpodobné, že tato klauzule, která způsobuje velké znepokojení technickým společnostem, bude upuštěna v rámci strategického „změkčení“ pozice vlády, které má pomoci prosazovat návrhy prostřednictvím Parlamentu.

Závěr

Investigatory Powers Bill je největším útokem na britskou svobodu, protože nacisté se pokusili vtrhnout do země ve druhé světové válce. Přesto se britská veřejnost místo vyzvednutí zbraní na obranu naší svobody zdá naprosto spokojená.

Prodali jsme hák, linii a potápěč na základě falešného vyprávění, že hromadný dohled nad každým aspektem našeho osobního života je nezbytný, abychom nás udrželi v bezpečí, spíše než abychom byli předchůdcem všemocného, ​​netolerantního a pravopravého státu, že je.

„Charta Snoopers“ nás nezajistí bezpečnější; učiní nás zranitelnější vůči vládnímu útlaku, ale zároveň nedělá nic, co by odrazovalo od „špatných“.

Preston Byrne je generálním poradcem Eris Industries, startupu založeného na blockchainech, který se přesunul z Velké Británie do USA na základě poznámek předsedy vlády Davida Camerona o zákazu silného šifrování začátkem tohoto roku. Nechám tě jeho slovy,

„Tato legislativa nebude řešit problém, který má vyřešit. Teroristé ztmavnou pomocí běžně dostupného softwaru, jako jsou GPG a Tor, a zároveň jsou běžní lidé a podniky vystaveni vážnému ohrožení, protože všechna jejich vlastní data jsou někde uložena způsobem, který může být ohrožen.

Podniky již dnes nedokáží zabezpečit uživatelská data, jak vidí hacker TalkTalk. Totéž platí pro vlády, jak jsme viděli u hackerů amerického Úřadu pro správu personálu, kde hackerům široce věřeným, že jsou státem sponzorovanými, byla ukradena data o každém americkém vládním pracovníkovi s bezpečnostní prověrkou.

Nic v tomto zákoně nezajišťuje ani bezpečnost těchto dat. Místo toho se z každé firmy poskytující telekomunikační služby ve Velké Británii nebo do Velké Británie stává vektor útoku. Nejlepší způsob, jak zaručit bezpečnost uživatelských dat, je to, že neexistují. Naše národní bezpečnost se výrazně zvýší, pokud uložíme méně dat, ne více a zvýšíme použití silné kryptografie namísto toho, abychom ji snížili. “

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me